forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/11/2018 : 12:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/MaisPspEWUo

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 22/11/2018 12:42:19
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/11/2018 : 13:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

144 stranica, 21 €. Tko danas prloazi kroz Italiju i kupi (te procita, naravno), neka javi utiske. :D
Mogu i oni koji su narucili, pa kada dobiju...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2018 : 12:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Traži se Carlos Gomez

Kako sam naslov ove priče kaže, ovdje se cijela (gotovo) priča vrtila oko te potrage za Carlosom. Nakon početne komendije sa "osvetničkim bratom" jedne djevojke, Mister No dobiva novog klijenta, ovaj put privatnog istražitelja i on se čini kao idealan putnik, možda najbolji klijent do sada.

I tako je naravno bilo sve dok nisu našli Carlosa, odnosno lika koji mu zapravo dosta sliči..

Osim tog privatnog istražitelja koji je činio društvo Mister Nou, još su se dvojica takvih (inače sama krema privat. istražitelja) uputila na istu potragu, jer je nagrada bila 20 tis. dolara. Meni dobra priča i crtež, a i napet i uzbudljiv sami kraj priče.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2018 : 12:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Traži se Carlos Gomez


Gledajući od početka serijala ova priča mi za sada najmanje odgovara i svrstao bih je tek u običan prosjek, izgleda da broj 13 ni ovaj put nije donio sreću.
Kao što smo navikli, početak je samo zagrijavanje za glavnu stvar, a nevolje sa plavušom namigušom i njezinim bratom imaju zadatak da ubace malu dozu humora.
I ovaj put je Mister No naletio na klijenta prevaranta, taj je dugo skrivao svoju pravu ćud tako da se neoprezniji čitatelj već pomalo ''opusti'' smatrajući da nema nikakve opasnosti od njega.
Ideja sa plaćenim ubojicom se pojavila već ranije u epizodi Tango Martinez, ali dobro, ovdje se radi o trojici tako da se ne može govoriti o identičnom slučaju. Međutim, problem nije u tome već u nečem drugom.
Do polovine je sve išlo svojim normalnim tokom, nakon što je Brandao otkrio svoje pravo lice a Cristina se iznenada pojavila, umjesto da dobije neki viši smisao priča je pala u mojim očima.
Naime, ne mogu nikako progutati razlog zbog kojeg je Galindo unajmio plaćene ubojice da srede jadnog Carlosa Gomeza.
Možeš misliti kako ljubomora može ići do te granice da ideš ukloniti nekoga tko živi stotinama kilometara daleko i uopće ti ne predstavlja konkurenciju. A ni Cristina ničim nije dala povoda da bi njezin muž posegnuo za takvim krajnjim rješenjem.
Potajno sam se nadao da će do kraja izaći na vidjelo nešto prihvatljivije od ljubomore, ali ništa od toga.
Meni je to potpuno bezvezan razlog zbog kojeg odmah ide nekoliko ocjena niže za ukupan dojam, bez obzira što je to jedini veći propust, dok je kasnije bilo nekoliko preokreta koji su pomogli da priča dobije dodatnu napetost.
Preokret sa Carlosovim poslodavcem Chavezom mi se posebno sviđa jer pokazuje kako je čovjek na sve spreman kada ga pritisnu dugovi, a do novca kojim bi ih vratio ne može na pošten način.
Onaj preokret sa Garcijom je malo vjerojatan, ali kako mu je Mister No pružio drugu priliku recimo da je njegov potez na kraju bio iskupljenje za sve nevolje koje je napravio.
Završna scena, kada Garcia ponudi isti odgovor kao i Mister No ranije na isto pitanje, je idealna za zaključiti epizodu.
Ostaje žal što nije ponuđen i bolji motiv za lov na Carlosa Gomeza, jer je priča imala potencijala da postane nešto više od južnoameričke sapunice.

Bez obzira da li operiraš ''gore'' ili ''dolje'' važno je biti dobro podmazan(a).




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/11/2018 : 12:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, čitaš Mister Noa od početka? Ja uskoro, nekad tamo, krećem u istu misiju, kad se VČ smiluje izbaciti iduću knjigu imat ću materijala 40 Libellusovih knjiga.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2018 : 13:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da da, ja i Spock smo krenuli u isto vrijeme, a poslije komentara citiram i DODSFERD-a, pa ispada da sva trojica čitamo priče u istom periodu

Kad kreneš, možda će ti biti zanimljivo pratit komentare od samog vrha stranice 138 ove teme kad smo krenuli od prve priče

Ja sam inače završno sa ovom zadnjom epizodom, kompletirao prve 4 knjige VČ biblioteke sa čitanjem, znači, sljedeća priča me očekuje u knjizi 5. Nadam se isto da će ubrzo napokon ta knjiga 9, a kad bi nas iznenadili pa da izbace odmah i 10, uhh

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/11/2018 : 13:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Uh, vas dvojica dobro rasporedite svoje vrijeme, ja sam užasan po tom pitanju.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2018 : 13:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sad recimo "čekam" njega da pročita sljedeću priču, ali dotad ja čitam neke dr. junake (Zagor, Nick, Klasik Tex, M.Rendžer..)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 24/11/2018 13:41:15
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/11/2018 : 17:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ja sad recimo "čekam" njega da pročita sljedeću priču, ali dotad ja čitam neke dr. junake (Zagor, Nick, Klasik Tex, M.Rendžer..)



Ovaj put ćeš malo duže čekati. Večeras mislim početi s čitanjem. Izgubio sam puno vremena na recenzije, pa čitanje pati, a i ova priča zahtjeva recenziju jer još nije recenzirana.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/11/2018 : 17:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nema problema Spock ovo moje "cekanje" pod navodnicima je citanje ostalih junaka dok ne vidim da si ti nesto ovdje pisao

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/11/2018 : 17:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



„MN LIB 13: Traži se Carlos Gomez“ (SR 27/28, LMS 582/583)

Scenarij: Guido Nolitta
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri

Broj stranica: 192

Zanimljivosti:

- Ispada da je naš pilot skoro godinu dana tražio Carlosa Gomeza. Na početku (42. str.) vidimo kalendar koji označava zadnje dane siječnja, a pred kraj epizode (132. str.) se spominje mjesec studeni. Sudeći po scenariju, a i zdravoj logici, od početka potrage do trenutka kada su pronašli Gomeza moglo je proteći najviše mjesec dana. Stoga mislim da je u pitanju greška u scenariju. U prijevodu nije jer je u LMS izdanju isto stanje.

- Na prvoj vinjeti 134. str. Bignotti crta srne na pojilu. Bilo mi je čudno vidjeti srne usred Amazonije, pa sam malo istražio. Riječ je o vrsti "bjelorepi jelen" koja uz Sjevernu i Srednju Ameriku, nastanjuje čak i sjeverni dio Južne Amerike.

- Bignotti je u cijeloj epizodi nacrtao tek jednu pticu, papigu na srednjoj vinjeti predzadnje stranice. U Mister Nou koristi papigu umjesto sove kao svojevrstan potpis.

- Nolitta nas ovaj put upoznaje s Venezuelom: Nacionalnim parkom Canaima s njegovom najvećom znamenitosti Angel Falls, koji se smatra najvišim vodopadom na svijetu i gradom Ciudad Bolivar, glavnim gradom venezuelske države Bolivar, smještenim na najužem dijelu rijeke Orinoco. Svoje današnje ime Ciudad Bolívar usvojio je 1846. u čast oslobodioca Simona Bolivara.

- Dnevnik je u LMS izdanju izbacio tek 4 stranice.

- Originalno izdanje datira iz 08./09. mjeseca 1977.


Kratki sadržaj:

Mister No ima za klijenta privatnog agenta i njihov je zadatak pronaći nestalog sinovca po bespućima Amazonije. Dali njegov klijent, za promjenu, govori istinu ili će naš pilot opet doživjeti neugodno iznenađenje?

Komentar:

POZOR - NEIZBJEŽNI SPOJLERI

Sve do kraja prvog sveska sam uživao i sportski navijao za naše Brazilce.
Kad ono - šok i nevjerica, neočekivani preokret s glupom i nelogičnom pričom! Ispada da je Brandão angažiran kao ubojica, što je OK, a razlog je neshvatljiv. Moćnom señor Galindu smeta što je njegova zgodna mlada ženica Catarina, prije nego se morala udati za njega, bila zaljubljena u nesretnog Carlosa, pa ga je odlučio ubiti iako uopće ne zna gdje se nalazi i pitanje je dali bi ga on i Catarina ikad više vidjeli.
Nelogično?
Nimalo!
Sada slijedi drugi dio priče. Sa scene izlazi najupečatljiviji lik, a mijenja ga atraktivna, ali i nezanimljiva Catarina. Kako li je gospođica samo pobjegla moćnom, ljubomornom señor Galindu, ostaje nam da sami zamislimo!
Kako bilo, sada je tu, a Mister No je, izgleda, nakon šake u lice bijesnog brata s početka priče, izgubio zanimanje za žene, pa se ograničava na: "gledaj, a ne diraj". Istina da je žena u žurbi i panici da spasi voljenog, ali takve stvari ga nisu prije ograničavale i sprječavale.

ZAVRŠETAK STRAŠNIH SPOJLERA

Gore spomenute rupe u scenariju su ogromne, pravi krateri. Zbog toga priča i scenarij dobivaju dosta niže ocjene nego bih im dao po subjektivnom dojmu.
Priča je uzbudljiva, zabavna i čita se u jednom dahu. Ima puno zanimljivih trenutaka i činjenica o nepoznatim dalekim krajevima, kao što smo od majstora Nolitte i navikli. Stalno se nešto događa i niti jedan trenutak nije dosadno. Prava je šteta zbog tih nelogičnosti, a kopka i onaj podatak (kojeg sam naveo u zanimljivostima) da se radnja odvija u toku godinu dana.

Bignotti može i bolje. Crtež mu je na mjestima drhtav i neprecizan. Nema nekih grešaka, dinamika je solidna, proporcije također, krajolici lijepo nacrtani, likovi dobri, lako prepoznatljivi i različiti.
Posebno bih naglasio ovu zadnju stavku o likovima. Za razliku od većine crtača, likovi mu ne liče na nikoga i lako ih je razlikovati. To diže ocjenu crtežu. Istina, žene mu nisu prekrasne, ali baš zbog toga i izgledaju prirodno. Zbog likova ide devetka!

Catarina:



Naslovnice su najlošiji dio epizode. Ne znam šta je Ferri mislio s ovom vestern naslovnicom! Druga je nekako prazna, ali bar u potpunosti odgovara temi. Ovo je prvi put da se apsolutno ne slažem s Libellusovim izborom za glavnu naslovnicu knjige.


(priča: 7, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnice: 4) - 76%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/11/2018 : 21:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - ti kad napises, onda napises postao si pravi perfekcionista haha, pa ja nisam uopce skuzio to za vrijeme da je ispalo da ga toliko traze, dobro si to opazio. A i ti i DODSFERD ste dobro zakljucili da je taj razlog jako jako klimav da se Carlos makne iz igre.

Jos jednom Spock cestitke

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/11/2018 : 21:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bignotti je odlično prikazivao južnoameričke ljepotice :)
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/11/2018 : 22:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Spock - ti kad napises, onda napises postao si pravi perfekcionista haha, pa ja nisam uopce skuzio to za vrijeme da je ispalo da ga toliko traze, dobro si to opazio. A i ti i DODSFERD ste dobro zakljucili da je taj razlog jako jako klimav da se Carlos makne iz igre.

Jos jednom Spock cestitke



Hvala, malo je opširnije jer su to dijelovi recenzije koju sam napisao za ovu epizodu. Još malo pa će bit gotova i spremna za slanje.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/11/2018 : 23:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Bignotti je odlično prikazivao južnoameričke ljepotice :)


Iako je Diso većini najjači na Mister Nou, meni je opet Bignotijev Mister No najdraži :) isto tako mi je jako drag Donatelijev Zagor i Čiko, dok je Ferri tu broj 1.

quote:
Originally posted by Spock

Hvala, malo je opširnije jer su to dijelovi recenzije koju sam napisao za ovu epizodu. Još malo pa će bit gotova i spremna za slanje.


Aha, skužio sam to, ali i svakako nam javi ovdje u temi kad bude objavljena (a i ostale), pa da možemo ostavit komentare

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/11/2018 : 23:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Bignotti je odlično prikazivao južnoameričke ljepotice :)


Iako je Diso većini najjači na Mister Nou, meni je opet Bignotijev Mister No najdraži :) isto tako mi je jako drag Donatelijev Zagor i Čiko, dok je Ferri tu broj 1.

quote:
Originally posted by Spock

Hvala, malo je opširnije jer su to dijelovi recenzije koju sam napisao za ovu epizodu. Još malo pa će bit gotova i spremna za slanje.


Aha, skužio sam to, ali i svakako nam javi ovdje u temi kad bude objavljena (a i ostale), pa da možemo ostavit komentare



Žao mi je kvariti vam doživljaj, ali Diso je broj 1 u Mister Nou.

Po pitanju recenzije čekati ćemo barem pola godine do objave ako sve bude u redu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/11/2018 : 23:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Bignotti je odlično prikazivao južnoameričke ljepotice :)


Iako je Diso većini najjači na Mister Nou, meni je opet Bignotijev Mister No najdraži :) isto tako mi je jako drag Donatelijev Zagor i Čiko, dok je Ferri tu broj 1.

quote:
Originally posted by Spock

Hvala, malo je opširnije jer su to dijelovi recenzije koju sam napisao za ovu epizodu. Još malo pa će bit gotova i spremna za slanje.


Aha, skužio sam to, ali i svakako nam javi ovdje u temi kad bude objavljena (a i ostale), pa da možemo ostavit komentare


Al' ga muljaš, još nisi ostavio komentare na prijašnje epizode koje imaju recenziju a već pucaš na nove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/11/2018 : 00:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Žao mi je kvariti vam doživljaj, ali Diso je broj 1 u Mister Nou.

Po pitanju recenzije čekati ćemo barem pola godine do objave ako sve bude u redu!


Ne kvariš uopće doživljaj, možda je meni Bignotti nešto draži kod Mister Noa pošto sam najviše njegovog Mister Noa i čitao. Ako se ne varam, on je radio "Tangata manu", jedna od priča koju sam jako volio u djetinstvu.

Što se tiče Disa, njega pamtim iz "Vestern Džona Trevora", mislim da se u Libellusu zove "Poštanska kočija", tako nešto. Ali njih 2 su mi vrh na Mister Nou, kao Ferri i Donatelli na Zagoru

Vidio sam u dr. temi da se dugo čeka na objavu tih recenzija, kvragu :(

quote:
Originally posted by DODSFERD

Al' ga muljaš, još nisi ostavio komentare na prijašnje epizode koje imaju recenziju a već pucaš na nove.



Hehe, sjećam se da sam obećao, ali pomislio sam, neka Spocku objave recenzije, pa ću ih onda odjednom sve copy/paste-ati ali bit će sad nešto više vremena za to

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/11/2018 00:22:27
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/11/2018 : 21:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Tajanstveni grad

Nisam očekivao puno od ove priče, pogotovo kad sam vidio crtača za kojeg nikad čuo (Vincenzo Monti), a i priča je na manji broj stranica, pa reko sumnjam da je ovo neki "klasik". Ali me ugodno iznenadilo, dapače, nije uopće to loše bilo. Ovdje mi je kao nikad dosad na kraju jako došlo žao našeg "Pilota", koji je na kraju izigran i pognute glave krenuo kući. Osjećao se potpuno bespomoćno i zbunjeno.

U početku Mister Noa susrećemo u njegovom pajperu sa mušterijom koji je u stilu "žalosne sove", sve neke crne misli koje mu se motaju po glavi i koje izgovori, one se i ostvare. Zapravo, taj uvodni dio je i osmišljen sa dozom humora, a upravo u tom dijelu se Mister No nakratko referira na priču koju je doživio na Haitima, i to nije slučajno - Castelli je tamo kao i ovdje, isto bio zadužen kao scenarist.

U povratku Mister No ulijeće u oluju i mora negdje prisilno sletjeti. Usred te pomutnje gdje i mi čitatelji nismo sigurni jel naš junak halucinira ili stvarno usred prašume vidi nekakav grad, dolazi na trg tog grada u kojem se čini, nema žive duše. Upravo se radi o tom "tajanstvenom gradu" kako i glasi naziv ove epizode.

Mister No kasnije susreće neke agente koji ga podvrgnu nekakvoj psihoanalizi, željeći saznati gdje je ta lokacija "tajanstvenog grada", ali i sve što zna. Čak i ubacivanje one ljepotice u priču mi je jako bilo sumnjivo, ono, predobro da bi bilo istinito. Kraj takav kakav je, ali možda i realan kad malo više razmislimo.

Ovaj crtač Monti me jako ugodno iznenadio, odličan je bio. Čak mi se svidjela i njegova verzija "Pilota" :) ovom priča počinje knjiga 5 VČ biblioteke, a zanimljivo da su stavili čak duplu naslovnicu u boji na samom početku, ali kako kažu, od viška glava ne boli.

Treba ostavit nešto love i za zagrobni život.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/11/2018 : 21:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Tajanstveni grad


Unatoč malom broju stranica ovo je ispalo bolje od očekivanja i nisam se osjećao zakinuto što priča nije duža.
Konačno je Mister No naletio na klijenta koji plaća bez problema, samo što se nije baš okoristio time jer je većinu te zarade morao uložiti u sređivanje pajpera.
Dobra stvar je što otkrivene zgrade unutar džungle ne predstavljaju nikakav tajanstveni grad, već je u pitanju samo reprodukcija jednog trga.
Skriveni gradovi su stvarno preveliki klišej i takvih stvari ima koliko hoćeš u raznim stripovima. Ovako je ispala jedna nesvakidašnja ideja koja je iskorištena za vrlo zanimljivu priču o međunarodnoj političkoj uroti.
Zbog psihoanalize koju su agenti napravili na Mister Nou neke daljnje stvari su se mogle predvidjeti, čim je ubačena tajanstvena Dalia Norris bilo je jasno zbog čega je tu i tko je šalje.
Između ostalog, Castelli je htio pokazati kako osveta ponekad donosi razočaranje, to je shvatio i Mister No na kraju kada se sjetio riječi starog indiosa.
Inače, taj poglavica indiosa jako sliči na onog Fusiwea iz epizode Rio Negro. Ne vjerujem da se radi o istom liku, prije će biti da ga je Monti ciljano iskopirao za svoje potrebe.
Događaji u Buenos Airesu su se brzo odigrali i usput iznijeli na vidjelo još malo prljavih političkih igara.
U svemu tome običan smrtnik nema puno mogućnosti da nešto promijeni. I zato ovakav kraj drži vodu puno bolje nego da je slučajno spriječen planirani atentat.
Istina, nismo vidjeli da je stvarno izvršen, ali to ovdje nije ni potrebno jer su činjenice bile neumoljive.
Moram priznati da mi je bilo pomalo žao gledati kako Mister No kao pokisla kokoš odlazi na avion za povratak. Ne zbog toga što nije uspio spriječiti urotu, jer on nije tip koji bi se previše bavio prljavim igrama, već zato što je u ovoj priči bio izigran i prevaren nekoliko puta.
Već u prvoj svojoj epizodi na serijalu Monti je pokazao da je kvalitetan crtač. Jedino ima malo problema sa očima Mister Noa koje ponekad izgledaju prazne, a mogao je poraditi na likovima agenata i terorista koji su napravljeni na isti kalup i dosta sliče jedni drugima.

Da je stvarno lovio stare bogatašice ne bi bio bez prebijenog cruzeirosa u džepu.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/11/2018 : 23:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




MN LIB 93: Ledena tamnica (SR 210/211, SD 10/11)

Broj stranica: 165

Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Gino Pallotti
Naslovnice: Roberto Diso

Priča počinje u gradu Mendozi u Argentini, gdje je naš pilot trebao ostaviti jednog sjajnog klijenta, Guillerma Browna. Razlog njegovih problema u ovoj epizodi je što ga je Brown pozvao na izlet u Santiago, glavni grad Čilea. Mister No je nevoljko pristao poći s njima nakon što je Piper otkazao poslušnost, a popravak će trajati nekoliko dana. Uslijedio je pad avionom usred Anda i uzbudljiva i šokantna borba za goli život preživjelih.

Znam da se Mignacco poslužio stvarnim događajem s urugvajskim ragbi timom iz 1972., ali moram mu priznati da je pametno iskoristio stvarni predložak i napisao jednu uzbudljivu i šokantnu priču. Zanimljivo je promisliti kako bi mi reagirali u takvoj situaciji, a i vidjeti kako je scenarist zamislio različite tipove ljudi i njihovo ponašanje u bezizlaznoj situaciji. Scenarij dobiva desetku jer nemam zamjerki, a ima dosta iznenađujućih i efektnih scena i preokreta. Čita se u jednom dahu, ali baš u jednom dahu. Još tome treba pridodati činjenicu da sam već barem dva puta ranije čitao ovu epizodu i većine detalja sam se sjećao i prije ovog novog čitanja. Unatoč tome sam ponovno uzbuđeno okretao svaku novu stranicu. Čak mi je u sjećanju bila ostala kao prebrutalna i teška priča kakve, u načelu, ne volim. Sada je dojam odličan, možda i stoga što sam već bio pripremljen na brutalne i teške scene.

Vrhunac mi je kad se Mister No, u pokušaju da sam pronađe pomoć i nakon tri dana mučnog uspona, popeo na vrh i vidio da je situacija bezizlazna. Sve okolo same planine! Prestrašno! Još izraz na njegovu licu. Izraz očaja i beznađa, tako dobro dočaran perom Gina Pallottija.



Scene nakon toga su također odlične: rep aviona, spust, žrtvovanje na ledenom žrtveniku i konačni iznenađujući spas. Čudesno zaista! Još pomisao da je spas od početka bio tu, na dohvat ruke, ledi krv u žilama.
Nekima je scena žrtvovanja nelogična, ali ne možeš znati na što je čovjek sve spreman u takvoj situaciji. Ljudski um je zastrašujući, baš kao i ova priča.

Ginu Pallottiju je ovo prvijenac u Mister Nou, a nakon ove je odradio još samo jednu (SA 23/24: Prvak - SR 223/224). Crtež mu je arhaičan, nekakva kombinacija Marcella, Ortiza i Cossua. Neke muške likove je teško razlikovati, dok su mu facijalne ekspresije odlične, a i dinamika pokreta na zavidnoj razini. Pejzaže također dobro crta s solidno nacrtanim perspektivama.
Naslovnice efektne i vjerno dočaravaju događaje u stripu.

(priča: 7,  scenarij: 10, crtež: 8, naslovnice: 8) - 83%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 30/11/2018 08:03:55
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/11/2018 : 19:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Spock, ti si se malo prešaltao na SD period vidim znam da si bio krenuo tu čitat, pa si onda krenuo ispočetka. Neću čitat komentar da nešto ne zaspoilam, ali vjerujem da je zanimljiv.

Onako letimično što sam prošao, zapazio sam da si pisao o onoj tragediji iz 72', evo baš se nedavno u ovoj temi kratko pisalo o tome ovdje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=32187&REPLY_ID=2172413


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 30/11/2018 19:25:32
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/11/2018 : 20:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Spock, ti si se malo prešaltao na SD period vidim znam da si bio krenuo tu čitat, pa si onda krenuo ispočetka. Neću čitat komentar da nešto ne zaspoilam, ali vjerujem da je zanimljiv.




Jesam, ali već sam se vratio na kolosijek. U fazi sam čitanja "Tajanstvenog grada". Za sada odličan!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 30/11/2018 : 21:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno, mislim da će i na tebe epizoda djelovat pozitivno, iako očekivanja u početku i nisu bila velika, bar kod mene.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/12/2018 : 18:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Izvrsno, mislim da će i na tebe epizoda djelovat pozitivno, iako očekivanja u početku i nisu bila velika, bar kod mene.



Djelovala više nego pozitivno. Prvo pojavljivanje zanosne Dalie, a Monti ju je odlično nacrtao. Neki zamjeraju da nije logično Mister Noovo ponašanje kad se zatelebao kao teenager, ali koji normalan muškarac može biti otporan na njeno zavođenje kako je u ovoj epizodi prikazano.

Treba još napisati komentar. Valjda ću stići večeras!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000