forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/01/2020 : 20:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Igor je baš darežljiv, čak 8 za onu brljotinu od crteža.


Dojmila ga se ona tučnjava na početku

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/01/2020 : 01:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nove avanture #8
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Stefano Di Vitto, Massimo Cipriani
Naslovnica: Fabio Valdambrini

https://www.sergiobonelli.it/mister-no/2020/01/03/albo/i-pirati-dell-aria-1007556/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1577721615389.jpg--.jpg?1577721615000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1577721615703.jpg--.jpg?1577721615000



Verovatno najbolja naslovna strana do sada.


Edited by - going going on 04/01/2020 01:19:56
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2020 : 08:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DODSFERD

Igor je baš darežljiv, čak 8 za onu brljotinu od crteža.


Dojmila ga se ona tučnjava na početku



Odlična recenzija, iako bih volio da je stavio još koju sliku.

I mene je iznenadila njegova ocjena crteža. Marraffa mi je više nego dobar na Kenu, ali ovdje...
Namjerno još nisam zalijepio svoj komentar, iako imam komentar od ranije. Morat ću uskoro ponovo pročitat ovu epizodu, pa ću onda komentirati.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 04/01/2020 08:42:28
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2020 : 08:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam shvatio Igora, on je Missaglin scenarij shvatio više kao zezanciju koju je kao takvu shvatio (popratio svojim crtežom) i sam Marraffa pa su na neki način zajedno odradili "dobar" posao. Iako nakon friško pročitanih priča od Nolitte i Castellija, jednostavno nisam bio nešto oduševljen sa ovom epizodom, osjećaj nakon pročitanog je bio posve drugačiji.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/01/2020 08:43:55
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2020 : 09:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Koliko sam shvatio Igora, on je Missaglin scenarij shvatio više kao zezanciju koju je kao takvu shvatio (popratio svojim crtežom) i sam Marraffa pa su na neki način zajedno odradili "dobar" posao. Iako nakon friško pročitanih priča od Nolitte i Castellija, jednostavno nisam bio nešto oduševljen sa ovom epizodom, osjećaj nakon pročitanog je bio posve drugačiji.



Imao sam sličan osjećaj nakon čitanja, pogotovo po pitanju crteža. U međuvremenu mi se Marraffa jako svidio u Kenu. Zato i nisam još ostavio komentar. Prvo ću kad stignem još jednom pročitati priču, pa onda ostaviti komentar.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/01/2020 : 09:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ja taj crtež pamtim kao jedan od najgorih.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2020 : 09:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ja taj crtež pamtim kao jedan od najgorih.



I ja isto, ali baš mi se svidio u Kenu, a i Igor je dao osmicu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/01/2020 : 09:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Drugo je Ken, njemu bolje leži takav stil. Pa i Doti ima normalan crtež inače, a u Anđelu smrti užasan.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/01/2020 : 10:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, imamo slučajeva gdje neki crtači jednostavno briljiraju na nekom od serijala, dok u drugom je to potpuno suprotno. Iako, kolega Jozzinelli je isto dobro objasnio zašto je njemu Marraffa tu bio dobar, kod scena tučnjave zaista to nije bilo loše.

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by ReemCP
Loše stvari crteža - naš Mister No, užasno nacrtan. Marraffa ga niti u jednom vinjeti nije uspio "pogoditi" i nacrtati kako bog zapovijeda. O proporcijama i sličnome, pogotovo ne treba trošiti riječi. Ostali likovi u priči, isto skoro pa katastrofa. Iako ima dobrih vinjeta nekih likova. Ali neki kao da su nacrtani kao pračovjeci, zarasli, puni dlaka.


Pa, nije to bio 21. vek, pa da svi budu depilirani, lepi, doterani, sa počupanim obrvama i fazoniranom bradicom...

Eto, ja se standardno ne slažem sa većinom Mr.No fanova, ono što vadi ovu epizodu, koja je, što se tiče priče, prosek
(manje-više tipična Misaljina), za mene je odličan Marafin crtež, to je ono što mi umnogome popravlja utisak.
I to baš crtanje likova i samog Mister Noa. Šta znači to "nije ga pogodio"?!
Draž je upravo u tome da crtač ostavi svoj lični pečat, a ne da svi crteži liče jedan na drugi...

I kod Kena se ostali crtači razlikuju od Milacovog stila, većina se ne mogu meriti sa njim,
ali je zanimljivo videti različite verzije, čisto da se razbije momotonija.
Tamo je Marafa razbio crtežom na odličnoj priči "Zavera Komanča" (da, da, Spock, ta priča je vrh ),
stavio bih tu epizodu na prvo mesto, ispred one dve sa eskimima, pogotovo zahvuljujući tome kako je prikazao Buča.
Inače, ako gledam kako je prikazao glavnog lika, njegov Ken mi se ne dopada nešto posebno,
mnogo mi je ubedljivije nacrtao Mister Noa.

Pa i ostali likovi u ovoj epizodi, zanimljivo je kako ih je prikazao u takvom kontrastu, trojica sa vindjaknama,
jedan u sakou sa kravatom (krenuo u džunglu) i jedan maljav, zarastao, u običnoj majici.

Naravno, kao što smo više puta navodili, u scenama tučnjave njegovi udarci prosto "bole" koliko su uverljivo dočarani.



"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/01/2020 10:16:18
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2020 : 16:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Procitao sam Pricu o junaku. Simpaticna, nepretenciozna, opustajuca a opet vrlo zabavna Mignacova prica ispricana iz perspektive aviona bombardera. Imamo dva vremenska toka, prvi tokom Mister Noovih ratnih dana iznad Sredozemnog mora, a druga je smestena u sadasnje vreme u prasumama Amazonije.
Crtaca Ferdinanda Takonija volim i cenim jos sa Dilana Doga gde je nacrtao jednu od meni najdrazih prica Sclavijevu Ostricu britve, koju preporucujem svima. Lepo se snasao na Mister NOu i steta sto mu je ovo jedini angazman na serijalu.
Naslovna strana Jovana Ukropine je genijalna i po meni najbolja do sada u novoj Zlatnoj seriji, kada bi se ona ocenjivala dao bih joj cistu 10ku.

Prica: 6 Scenario: 8 Crtez: 8 Naslovna strana(diso): 5
71%
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/01/2020 : 18:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Da, imamo slučajeva gdje neki crtači jednostavno briljiraju na nekom od serijala, dok u drugom je to potpuno suprotno. Iako, kolega Jozzinelli je isto dobro objasnio zašto je njemu Marraffa tu bio dobar, kod scena tučnjave zaista to nije bilo loše.

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by ReemCP
Loše stvari crteža - naš Mister No, užasno nacrtan. Marraffa ga niti u jednom vinjeti nije uspio "pogoditi" i nacrtati kako bog zapovijeda. O proporcijama i sličnome, pogotovo ne treba trošiti riječi. Ostali likovi u priči, isto skoro pa katastrofa. Iako ima dobrih vinjeta nekih likova. Ali neki kao da su nacrtani kao pračovjeci, zarasli, puni dlaka.




Naravno, kao što smo više puta navodili, u scenama tučnjave njegovi udarci prosto "bole" koliko su uverljivo dočarani.






Da,neki crtaci su crtali visokog Jerry Drakea onako gizdavog,koketnog kao sto smo mi zagrepcanci, a nekad su kao Maraffa omanjeg,osrednjeg rasta,zdepastih poput irskih luckih radnika u New Yorku,nesto poput Wayne Rooneya.
A sto se tice docaravanja "šore" sjecam se tih scena,bas zaboli gledajuci. A ova slika "udarac u jajca" je Mister No slican Cici Kranjcaru u svoje vrijeme.😊

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2020 : 21:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Secam se da sam se bas namucio vec sa scenaristickim debijem Ennia Missaglie ,,U zemlji Morosa" tako da se bas ne radujem njegovim radovima kada naidjem na njih u redovnoj seriji. A jos mi je ostala cela 8 knjiga Mister NO debeljuce da procitam.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/01/2020 : 21:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A jos mi je ostala cela 8 knjiga Mister NO debeljuce da procitam.



tebi onda odgovara ovaj tempo kojim vc izdaje knjige mister noa...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2020 : 21:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by going going

A jos mi je ostala cela 8 knjiga Mister NO debeljuce da procitam.



tebi onda odgovara ovaj tempo kojim vc izdaje knjige mister noa...




Nikako! Mister NOa nikad dosta, pa makar i neprocitanog, ali samo nek je tu. Isto kao i Zagora!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 12/01/2020 : 20:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija našeg pilota!
Ajmo ljudi, zagrijte tipkovnice i ostavite svoj komentar!


https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-23-pobunjenici-s-escuala/2361/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2020 : 19:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odmah komentirao Mislio sam i proslijediti link ovdje od recenzije, ali taman sam bio ostao bez laptopa

Lijepa recenzija Spock, dobro si "uhvatio" Missagliu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/01/2020 : 21:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Hvala Reem, nehotice sam postao stručnjak za Missagliu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/01/2020 : 21:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
153.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/01/2020 : 23:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Diso je vremenom baš propao, od briljantno nacrtanog Atlantika (samo jedan od sjajnih radova, meni najbolji) do ove spodobe na naslovnici gore...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/01/2020 : 07:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



MN LIB 25: Smrtonosni teret B-24 (SR 49b/50/51a, VCBMN 8, LMS 670/671/672)

Broj stranica: 216

Scenarij: Alfredo Castelli
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnice: Gallieno Ferri

Zanimljivosti:
- Drugo pojavljivanje fatalne Dalie, CIA agentice i žene koja je iz prve uspjela navući Mister Noa na zaruke. Ovaj put se u Libellusovom izdanju zove Delia, iako se u prvom pojavljivanju (MN LIB 14: Tajanstveni grad) zove standardno Dalia.
- Konačno saznajemo Mister Noovo ime i prezime - Jerry Drake:


- Prvo pojavljivanje prevaranta i bivšeg svećenika O'Bispa.
- U prvih 25 epizoda ovo je već peti put da se radnja odvija u Kolumbiji, s tim da je četiri puta naš pilot sletio u glavni grad - Bogotu.
- Mister No prvi put do sada u serijalu nema problema s mušterijom, koji ne da ga nije uvukao u probleme, već mu je ostavio ogromnu napojnicu. Ne, ovaj put nije krivotvoreni novac. ;-)
- Castelli nas ovaj put najprije vodi u Santarém, grad na rijeci Amazoni, smješten 800 km nizvodno od Manausa.
Nakon toga nas još jednom vodi u Bogotu, pa je red da saznamo neke nove zanimljivosti o tom gradu i Kolumbiji. S obzirom koliko je već puta naš pilot bio u Bogoti, njegovi čitatelja su pravi eksperti po pitanju znanja o tom gradu
Završnica priče se odvija na pograničnom području Kolumbije (Puerto Mirana) i Brazila (Vila Bittencourt).

Kratki sadržaj:
Ponovno namagarčen od strane zanosne Dalie, Mister No, ne znajući, opet radi za CIA-u. Ovaj put mora naći njihovog bivšeg agenta koji je eliminirao sve svoje kolege na tom području i kojem se nakon toga gubi svaki trag.

Komentar:
Castellijeve priče često pate od iste boljke, a to je neuvjerljiv rasplet. Kod Martyja je to donekle razumljivo s obzirom na najčešće fantastične teme koja se kose sa standardnom povijesnim zbiljom, pa je pisac limitiran s mogućim završecima. Kod Mister Noa situacija je povoljnija po tom pitanju, pogotovo kad je u pitanju jedna ovakva "realna" priča. I to se ovdje upravo potvrđuje. Castelli je sve skoro savršeno posložio. Da, skoro!
Kao u većini svojih priča ovdje imamo isforsirani završetak u vidu plemena Indiosa koje Mister No izvlači kao as iz rukava i koji spremno riskiraju živote za njega. Ovdje su Castelliju poslužili kao svojevrsni "deux ex machina" - nažalost neprimjeren s obzirom na zaplet i kulminaciju priče.
Još neke sitnije nelogičnosti ubijaju ukupan dojam, ali mislim da to nije Castellijeva krivica, barem ne većinom. Pretpostavljam da Bignotti nije dobro nacrtao Castellijeve zamisli. To se odnosi najviše na akcijske dijelove (npr. kad Mister No zaskoči CIA-ine agente skokom s kuće ili kod zasjede nakon izlaska iz kafića u Bogoti). Pravi primjer nemara je Hans Martin, uzročnik svih pilotovih nevolja u ovoj epizodi koji niti malo ne sliči osobi s fotografije koja bi trebala biti jedini trag kojim Mister No raspolaže. Ne samo da lice nije isto, već lik na fotografiji ima kovrčavu kosu, dok Martin ravnu, masnu. Mislim, ta slika je inicijalni faktor potrage, a time i jedan od glavnih elemenata -priče!

Hans Martin na fotografiji i u akciji (Bignotti, nije mi jasno!???):


Takve stvari se lako mogu izbjeći i prava je šteta što uvelike umanjuju ukupan dojam koji je na mene ostavila ova u mnogim elementima odlična epizoda.
Veliki plus ove epizode, uz zanimljiv namješteni boksački meč i prevaranta O'Bispoa, je bivši inspektor Uriarte.
Tragičan lik koji je, unatoč svim manama, veliki pozitivac i glavno obilježje ove epizode. Smio i neočekivan potez Castellija koji preko njega demonstrira pakao ovisnosti čime jasno šalje poruku mlađim čitateljima.

Uriarte:


Uz šokantnog inspektora i herionskog ovisnika Uriartea, poglavito bih istaknuo polagano i pitko razvijanje priče s dosta uzbudljivih, pa i iznenađujućih elemenata. Najsvjetlija točka završnice je pilotovo taktičko zavaravanje agenata CIA-e. Unatoč tome što sam već nekoliko puta pročitao ovu epizodu, tu me je Castelli ponovno uspio iznenaditi. Potpuno neočekivani potez naivnog pilota koji tako lako upada u probleme začaran lijepim okicama i drugim blagodatima ljepšeg spola.

Bignottiju ovdje ide palac dolje. Već sam iznad objasnio razloge. Daleko je ispod svojih mogućnosti, statičan, ekstremno loš crtež u akcijskim scenama.
Naslovnice, izuzev druge, baš i nemaju veze s pričom. Prva bi odgovarala Zagoru, druga solidna, treća efektna i najbolja, ali navodi na kriva očekivanja, budući da u epizodi nema ni kostura, ni olupine. Ima B-24, ali u voznom stanju.

Dalia:


(priča: 7,  scenarij: 9, crtež: 6, naslovnice: 5) - 71%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/01/2020 : 07:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova Igorova recenzija najluđeg pilota:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-lms-884-885-suma-mutanata/2365/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/01/2020 : 12:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Yes, konačno sam dočekao da budem prvi u redu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/01/2020 : 13:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dodsferd - ne znam kako, ali propustio si ovdje dati komentar: https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-34-okrutni-filmas/2340/

Btw, ovih dana pročitao; Uskršnji otok, Yanoame, Plaćenici, Argentina!, Okrutni filmaš i danas Njujorške Noći. Pa ja ljudi ne znam što je ovo, svaka priča me oduševila! Nevjerojatno koji niz dobrih i kvalitetnih epizoda. Kao da stavite neki film u trajanju od 3h i ne možeš trepnuti koliko je dobar i koliko te svojom pričom uvuče. Ovaj junak je prva liga, tako sam sretan što imam tu mogućnost čitati njegove epizode, baš sam sretan. Meni definitno strip junak NO.1 od svih mogućih.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/01/2020 : 18:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Propustio sam ja malo više toga u zadnje vrijeme, ali sada sam na godišnjem i nakon što završi rukometno prvenstvo polako ću rješavati zaostatke.
Nisam vidio tvoje komentare za pročitane priče koje si naveo, znači da si odustao od toga?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/01/2020 : 18:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Na sajtu sam ispod odgovarajućih recenzija ukratko komentirao Shvatio sam da gubim puno vremena komentirajući tako na forumu, ovako puno brže ide čitanje Mister Noa i ostalih junaka. A kad se ima nešto više vremena za nekakav tekst pisati, onda to vrijeme odvojim i posvetim za Kita i recenzije jer sam dosta toga rezervirao pa se malo i "usosio" s tim Ali, ide

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000