forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 16/06/2022 : 16:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Jedino žalim što Castellija nije bilo znatno više na Pilotovim projektima.


Slažem se. Da je barem on preuzeo uredničku palicu, a ne Mignacco...
A ni na Zagoru mi nije bio toliko loš kakvim ga se smatra. Istina je da su mu neke epizode malo neozbiljne, ali su bolje od nekih nedjela koja danas izlaze.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.

Edited by - Qwertz on 16/06/2022 16:41:45
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 16/06/2022 : 16:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
I priče Đanluiđija Bonelija s početka Zagorovog serijala su bolje od ovog Buratinijevog smeća...
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 16/06/2022 : 17:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Siljak66

I priče Đanluiđija Bonelija s početka Zagorovog serijala su bolje od ovog Buratinijevog smeća...


Znao je Burattini ponekad potrefiti s dobrim epizodama, ali ima istine i u vašoj tvrdnji. Dobar primjer su zadnja 2 Burattinijeva Hellingena. Na 600 i kusur stranica, nije se dogodilo ništa. Malo nam je prepričavao prošle susrete, malo nam je pričao o Hellingenovoj prošlosti i malo smo pratili Zagora kako juri za indijanskim terminatorima. Nikad mi se nije dogodilo da nakon čitanja pomislim da bih i ja mogao napisati bolju priču

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/06/2022 : 17:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Castelli umjesto zlosretnog Mignacca bi bilo bolje, da. Ali to nije toliko kompliment Castelliju koliko je potonji ispao neispirativni mediokritet. Castelli je ipak autor drugačije sorte i veliki angažman na pilotu teško da bi u visokom postotku davao vrhunske priče. Castellijevih fillera je iovako bilo dosta.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/06/2022 : 23:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Jedino žalim što Castellija nije bilo znatno više na Pilotovim projektima.


Slažem se. Da je barem on preuzeo uredničku palicu, a ne Mignacco...
A ni na Zagoru mi nije bio toliko loš kakvim ga se smatra. Istina je da su mu neke epizode malo neozbiljne, ali su bolje od nekih nedjela koja danas izlaze.



Castelli na pilotu IZVANREDAN!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/06/2022 : 15:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Kada se čita kronološki čak i nezgrapna "Nevidljiva prijetnja" (njegova najlošija epizoda) dobiva na vrijednosti.

Vidim po komentarima, odnosno svome vlastitom, da niti meni nije najbolje sjela ta epizoda. Taj moj komentar (prvo i jedino čitanje te epizode zasad) datira još tamo iz 2019. kad sam bio još "zelen". Ne znači to da sam ja sad odjednom postao neki ekspert, naprotiv, ali se dosta toga u međuvremenu promijenilo kod mene, općenito moj pogled na stripove, na autore, puno mi je pomogla i komunikacija s našim članovima foruma gdje ti se dogodi da te ljudi zapravo na neki način tijekom rasprave potaknu da gledaš širu sliku, osvijeste te, a ne da budeš više-manje ograničen (ovo opisujem sebe kad sam tek došao na forum) i ne daš priliku nečemu za što si možda prije mislio da je to samo tako i da ne može biti drugačije od toga.

Kao i kod nekih filmova, kad isti film gledaš drugi ili treći put, skoro svaki put nešto novo otkriješ, dobiješ neki novi paket znanja o nečemu, tako da me baš zanima kako ću ja gledati na sve te epizode kad ponovno krenem čitati MN-a ispočetka, naročito sad kad ga skupljam u ovom LL kolornom izdanju (iako ona LL c/b biblioteka je nešto najbolje što postoji, jedna knjiga = jedna priča).

Poncho je bio spominjao riječ "neozbiljnost" scenarista, ako pričamo o samom početku serijala, tu neozbiljnost bi mogao jedino povezati sa Missaglijom. To je scenarist koji je od našeg MN-a napravio većeg kronera nego što to on uistinu je! Mada bih lagao da kažem da mi Missaglia nije simpatičan, drage su mi njegove epizode i uvijek se tu nađe kod njega isto zanimljivih situacija i scenarističkih poteza u kojima se čitatelj može uživjeti. Kad ga već spominjem, a to sam već komentirao, njegova najdraža priča mi je "Argentina", po meni se tu vidjelo da je on baš stasao kao scenarist. Naravno, ne smijem zaboraviti "Ledeni pakao" (mada je Nolittin "Aspen" puno bolji i intrigantniji), a i "Kralj džungle" je baš bila vrhunska priča, kao da je pisana u čast Nolitti i njegovom "Rio Negru".

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 17/06/2022 15:40:44
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 18/06/2022 : 16:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Prošao sam Castellijev klasik "Razbojnici" onaj o pljački banke kad Mister No nadugo i naširoko prepričava događaj iz New Yorka. Taj klasik mi ne polaže test vremena. Mister No priča i priča i priča.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/06/2022 : 16:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Očito Castelli nije za tebe...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/06/2022 : 16:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
castelli nije za mister noa
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 19/06/2022 : 13:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

castelli nije za mister noa



Rekao bih da nije baš razumio lik.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 19/06/2022 : 13:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Da se nadovežem... pročitah Dvoboj na nebu. Recimo ovo je po mnogočemu kvalitetnija priča (mada je sama izvedba scenarija s par rupa) ali kao da je glavni lik netko drugi. Samo odjednom Mister No se ženi, a njegova zaručnica je neka no name ženska koja je pala s neba i totalno je nerazrađen lik. Dobijemo na kraju jedan tragičan kraj i osvetu na osvetu al fali tu poetike. Prica je dobra al Mister No ne liči na sebe.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 25/06/2022 : 21:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Da se nadovežem... pročitah Dvoboj na nebu. Recimo ovo je po mnogočemu kvalitetnija priča (mada je sama izvedba scenarija s par rupa) ali kao da je glavni lik netko drugi. Samo odjednom Mister No se ženi, a njegova zaručnica je neka no name ženska koja je pala s neba i totalno je nerazrađen lik. Dobijemo na kraju jedan tragičan kraj i osvetu na osvetu al fali tu poetike. Prica je dobra al Mister No ne liči na sebe.


Kao da ste opisali Mister No: Revolucija

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 26/06/2022 : 16:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Sto puta se pokajah al kao ajde da bacim oko na neki Mister No iza 200-tog broja (a da nije fantastični završni ciklus). Znao sam da se kad tad moram uhvatiti u koštac s azijskom sagom. I pročitah prvu priču koja Mister Noa preko Venecuele vodi do Indokine. Započinješ novu sagu pa ti nekakav Marzorati to vodi? Jedna mah priča koja se zaboravi 15 min nakon šta si je pročita. Papazjanija u kojoj je udrobljeno sve i svašta s hrpom nepotrebnog nenadahnutog teksta. Scena Krugera s kurvom koja bi možda mogla biti poetična je onako baš jadna, tako je to kad netalentirani likovi pišu. I crtež je mah bezvezan.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/06/2022 : 23:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jedna Mister No recenzija - za promjenu:

https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-104-neustrasivi/2854/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/06/2022 : 17:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pročitah drugu priču azijske odiseje, oh moj Bože!

Znači povratak zlatnog zmaja, pruga u džungli i ustanici/idealisti te izdaja žene, sve sastojci vrhunske priče. Al Mignacco ne bi bio Mignacco da nije u stanju od tih sastojaka napraviti jednu bezveznu priču. Lik je tako nesposoban stvoriti nekakvu atmosferu, stvoriti zanimljive likove, zanimljive scene, nešto bar. Sve je tako bezveze i plošno. Daleko najiritatniji lik je ta neka ženska inženjerka koja umjesto da postane negativac je samo glupa zaljubljena šiparica od 30 i kusur godina kojoj Mister No i ekipa u roku odmah prijeđu preko svega. Nema veze što si nas izdala sve opraštamo. Ok, možda je problem ograničenosti broja stranica pa je sve tako zbrzano al u svakom slučaju teški užas od razvijanja priče. Daleko najbolja je scena kad vođa ustanika toj ocvaloj šiparici opali šamar te procijedi ej ženo nisam ti ja zapadnjački šonjo.

Još jedan bitan lik je nizozemac koji je sudrug Mister Nou i Krugeru, lik bi trebao biti važan al isto je dosadan, naporan i nezanimljiv, s karizmom bankovnog činovnika.

Gramacionnijev crtež je još i dobar kakav će bit kasnije na Zagoru. Al isto jako puno fušarenja i dosta prazne pozadine.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/07/2022 : 20:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Treća priča azijske sage, opet Mignacco i opet bezveze.

Tema je klasik, opet neka varijacija na kult ljudi zvijeri (ovaj put uđuture skoro sve zivotinje od ljudi-zmija do ljudi-medvjeda). Imaš dzunglu, imaš tajanstveni kult imaš egzotiku Burme....i onda budeš bezvezan. Mistike nema jer je nakon par stranica jasno da se ne radi o ničemu natprirodnom. Ok al bar je tu i dalje ludi kult pogonjem raznim drogama. Al ne Migmacco i to unistava, kult je zapravo hipi komuna koja ubija samo rijetko kad treba deus ex machina kraj. Sve se svodi na neke kokošare i šverc alkohola ovaj opijuma. Bože sačuvaj!

Da ne pričam o sad nekim tehničkim glupostima alla koji jezik svi ti stranci i domoroci pričaju pa se razume (čisto sumnjam da burmanski seljaci i brđani znaju engleski) il zašto su svi u dzungli u jaketama il zašto se Kruger i onaj dosadni niskozemac motaju tu kad ih realno zaboli kurac.

Mignacco je kraj bezveznosti, čovjek je očito u fazi da mu je puna kapa svega i nema inspiracije, pa šta se guraš čovječe!

Ajde jedino crtež valja, dobar mi je taj dvojac Paesani i ovaj drugi, ima lijepih vinjeta s hramovima u burmanskoj džungli.

Sve u svemu zaista period kad Mister No ide ka totalnom raspadu serijala.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/07/2022 : 21:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi dobro da staviš bar naslov kad pričaš o tim opskurnim epizodama. Nitko to nije čitao, nitko ne zna ni da je bila ikakva azijska saga, niti oko kojeg je to broja bilo, dal je izdano kod nas ili čitaš u skenu.. ovako tvoje crtice izgledaju Borghesovski, recenzije izmaštanih stripova
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/07/2022 : 21:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Bilo bi dobro da staviš bar naslov kad pričaš o tim opskurnim epizodama. Nitko to nije čitao, nitko ne zna ni da je bila ikakva azijska saga, niti oko kojeg je to broja bilo, dal je izdano kod nas ili čitaš u skenu.. ovako tvoje crtice izgledaju Borghesovski, recenzije izmaštanih stripova



Tribale bi mi neke moćne gljive da izmaštam ovaj minjako užas. Nisam siguran kakav bi naslov dao kojoj....toliko je sve slabo.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 03/07/2022 : 23:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio na službene naslove
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11201 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 07/07/2022 : 20:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/07/2022 : 11:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Je li se uspjelo šta novoga iščačkati oko one nove knjige Mister Noa, koja je najavljena na cobissu?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 08/07/2022 : 12:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Je li se uspjelo šta novoga iščačkati oko one nove knjige Mister Noa, koja je najavljena na cobissu?



O čemu se tačno radi? Sad sam tražio i nisam video ništa novo. Redovna serija, ZS, Revolucija od VČ i ono što je Pergam malo objavio...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 08/07/2022 : 12:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to bila pogrešna interpretacija cobissa

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/07/2022 : 12:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Je li se uspjelo šta novoga iščačkati oko one nove knjige Mister Noa, koja je najavljena na cobissu?


TO je bija MM.
I izaša je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12840 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/07/2022 : 12:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Mislim da je to bila pogrešna interpretacija cobissa


Da, nažalost, izgleda da je samo to u pitanju
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000