forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

Jozzinelli
Senior Member



1599 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 18/08/2015 : 02:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Imam jednu manju zamjerku. Na par mjesta Nollita Mister Nou stavlja u usta preduge i preslužbene govore. Nekako je ispalo preumjetno.


Rekao bih da je ovo poenta. Stalno se potencira da je Mignacco upropastio Mister Noa, ali je već Nolitta počeo da menja ličnost pilota, još u "Dvoboju na Pantanalu", preko par afričkih priča, do "Pesme očajnika". Možda je to za neke neprimetno ili manja zamerka, po mom mišljenju je malo veća zamerka. Umesto pozitivnog tipa počeo je previše da biva melanholičan, da filozofira u dijalozima, koji bi ispali njegovi monolozi o društveno-socijalnim prilikama, kao da je neki političar. Jeste da je politika neodvojivi deo društva, ali može nekad čovek da se izoluje koliko-toliko od raznih dešavanja. Mister No preselivši se u Manaus, a mi čitajući njegove avanture. Ali, izgleda da nije moglo takvo stanje stvari da potraje do kraja, "nešto se promenilo". Valjda se i Nolitta, tj. pokojni Sergio Bonelli, promenio tokom godina, pa je tako počeo da menja i svog junaka, a ostali scenaristi nakon broja 200 su se samo nadogradili i "uspešno" razgradili Mister Noa.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 18/08/2015 : 11:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva opservacija. Moram priznati da mi to nije upalo u oči, ali sad kad se pokušam prisjetiti čini mi se da su dijelovi afričkog ciklusa imali sličnu boljku. To je i dalje iznimno zanimljiv Nollita pripovjedač al možda je na par mjesta pilotu u usta stavljao prave mitinge. Nolliti to još može proći, al kad serijal daš u ruke mediokritetima, nemaš se čemu nadati.

Ipak je (po mom misljenju) točka od koje je sve krenulo nizbrdo jest "Crveni vjetar". Mada ta saga počinje efektno i (nakon lutanja po sredini ciklusa) dosta dobro se završava, duh serijala je ozbiljno poremećen. Mračni ton naprosto nije šema simpatičnog pilota. Cijelo to udaranje po mračnom tonu je više rezultat nedostatka inspiracije loših scenarista nego neka promišljena strategija. To navodno "uozbiljavanje" Mister Noa je samo prikrivanje slabosti samih scenarista.

Edited by - Poncho on 18/08/2015 11:10:18
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/08/2015 : 11:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, u tom americkom ciklu Jerry nam je bio skoro na korak do samoubistva u onom camcu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 18/08/2015 : 11:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Meni je ta epizoda od Del Frea čak i vrlo dobra, samo je u ciklusu nedostajalo efektno privođenje kraju u kojem se duh Mister Noa potvrđuje. Onda ta priča ne bi bila smetnja, dapače bila bi efektnija.

Još jedna greška su one kratke epizodice u po ciklusa, totalno bezvezan potez. Od tih kratkih meni je možda najbolja "Tajna kripte" koja je isto mračna al ne smeta. Ona s posvetom Edu Woodu je mnogima (čini mi se) dobra, al meni je to samo dobra ideja, izvedba je očajna (dobro, tome kumuje prisilna "kratkoća" od 1 broj). Definitivno najgora od ovih kratkih je ona s nekakvim požarima. To je žešće ruganje s publikom, filler svih fillera. Možda najgori bonelli broj koji sam imao prilike pročitati.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
846 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 23/08/2015 : 12:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Završio sam sa čitanjem afričke odiseje. Da li je taj dio serijala najbolji kako mnogi tvrde? Hmm tu je negdje, ima odličnih epizoda, ali i nekoliko u najmanju ruku prosječnih. Najbolje epizode: Pirati iz Gvineje (LMS 938-940), Najrobi autostop (LMS 943-946), Drumska zaseda (LMS 949-953), Legionari (LMS 971-973) i Blago afričkog korpusa (LMS 977-979). Najčudnija epizoda: Zulu! (SASP 10), a najgora, tj trebalo mi je sto godina da ju pročitam do kraja je Čuvari divljine (LMS 930-933).
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/08/2015 : 13:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Oporavljajući se od žestokog peetka jučer sam pročitao klasik "Mafija ne prašta" . Nollitina razina briljiranja je nevjerojatna! Ova priča nikako ne pada u očima, uvijek iznova takne neku žicu u srcu. Nolliti je sigurno i pasalo što je uzeo rodnu zemlju za lokaciju priče. Priča okupana mediteranskim šarmom, umijećem življenja, dolce vita kako bi rekli susjedi preko mora. A opet tu je i tragedija, tu je i tuga, razočaranje, sjeta...

Meni ovo ide u sam vrh Mister Noa, ovo je remek djelo.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/08/2015 : 13:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da je afrički period najbolji, al recimo da stoji desno od onog klasičnog Nollita perioda. Nollita je boravio i po Africi i priče odišu njegovom ljubavlju prema tom kraju. Priče s duhom, u svakom slučaju.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/08/2015 : 16:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Poncho

U iščitavanju Mr.Noa pročitah i jednu priču po prvi put. Radi se o "Nešto se promijenilo" s kojom je započeo završni ciklus pilota. Ova priča označava i povratak Nollite nakon duge apstinencije od pisanja scenarija. Koje je ovo osvježenje...



e vidiš, ni ja nisam još pročitao te epizode. sad si me podsjetio, stoje mi tu doma...

dodatno me veseli što kažeš da ti je odlično


quote:
Originally posted by Jozzinelli
Rekao bih da je ovo poenta. Stalno se potencira da je Mignacco upropastio Mister Noa, ali je već Nolitta počeo da menja ličnost pilota, još u "Dvoboju na Pantanalu", preko par afričkih priča, do "Pesme očajnika". Možda je to za neke neprimetno ili manja zamerka, po mom mišljenju je malo veća zamerka. Umesto pozitivnog tipa počeo je previše da biva melanholičan, da filozofira u dijalozima, koji bi ispali njegovi monolozi o društveno-socijalnim prilikama, kao da je neki političar. Jeste da je politika neodvojivi deo društva, ali može nekad čovek da se izoluje koliko-toliko od raznih dešavanja. Mister No preselivši se u Manaus, a mi čitajući njegove avanture. Ali, izgleda da nije moglo takvo stanje stvari da potraje do kraja, "nešto se promenilo". Valjda se i Nolitta, tj. pokojni Sergio Bonelli, promenio tokom godina, pa je tako počeo da menja i svog junaka, a ostali scenaristi nakon broja 200 su se samo nadogradili i "uspešno" razgradili Mister Noa.



"... ali može nekad čovek da se izoluje koliko-toliko od raznih dešavanja. Mister No preselivši se u Manaus, a mi čitajući njegove avanture."

nisam siguran što ovime hoćeš reći. tj., recimo da shvaćam, ali svejedno mislim da je profulano. ne radi se o tome da se "izoliraš", ne dolazi se time do sebe/čovječnosti/smisla/istine/... prije do praznine, izgubiš se ili u očajavanju ili praznoj sujeti. Nolittini likovi nisu to, to je nesporazum. ni M.No ni Zagor, ma koliko 'otišli', prividno se izolirali u šumi ili Amazoniji. oni su još uvijek 'u' svijetu, djeluju. uostalom, sve njihove priče su to - djelovanje u svijetu za bolji svijet. nema "izolacije", nego odmaka od vreve svakidašnjeg, prolaznog naklapanja, brbljanja, partikularnosti...
zreli Nolitta sve više uključuje "političku" dimenziju, sve više ima "socijalnog" momenta. toga je oduvijek na neki način bilo, samo je pravac razvoja od čistog, bezvremenog, romantičarskog momenta (Jack Mohikanac) do složenijih političkih datosti (Mau Mau). jasno, "romantičnost kao duhovno držanje" provlači se kroz cijeli opus (zato mi i paše).

dakle, određena 'angažiranost' je pozitivan moment Nolitte, ne pad u "nešto se promijenilo". nije se promijenilo, iako, budući se radi o jednom strip-serijalu (i komercijalnom proizvodu i potpunom popu itd.), uvijek postoji opasnost isklizavanja u šund, u pamfletizam. u pojedinim situacijam vjerojatno se to događa i majstoru (Nolitti), nisam sad izučavao, pa da stavim konkretni primjer 'patroniziranja', 'moraliziranja', "monologa o društvenim prilikama", ali ukupno uzevši, mislim da se dobro drži i da balansira. mislim da se čak i ovdje može revizionirati pristup i govoriti o "autorstvu", pa ma kako bio klišejiziran serijal. ne čini mi se da je sve to lažno, nego baš zato što je Nolitta na jedan način 'autentičan', zato mi možemo te priče prihvatiti, čitati i dalje, štoviše, nazivati ih klasičnim.

to je neka vrsta corta maltesea unutar serijaliziranog stripa, ako baš hoćemo.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/08/2015 : 19:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Stinky imam samo sve najbolje za reći o prve tri epizode završnog ciklusa. Ono baš Nollita style priča. Imam samo taj maxi s prve tri priče, sad ludim što ne mogu pročitat cijeli ciklus, a nije ga moguće ni nabaviti kad nije cijeli izašao.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/08/2015 : 20:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za nekih 4 i pol godine (ako ostane ovaj tempo) VČ će stići do početnih priča tog završnog ciklusa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 23/08/2015 : 20:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Za nekih 4 i pol godine (ako ostane ovaj tempo) VČ će stići do početnih priča tog završnog ciklusa.

Ufffff tko će toliko čekati. Ja sam baš kupovao te maxije i onda prekinuto na pola puta

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 23/08/2015 : 21:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deki86

Završio sam sa čitanjem afričke odiseje. Da li je taj dio serijala najbolji kako mnogi tvrde? Hmm tu je negdje, ima odličnih epizoda, ali i nekoliko u najmanju ruku prosječnih. Najbolje epizode: Pirati iz Gvineje (LMS 938-940), Najrobi autostop (LMS 943-946), Drumska zaseda (LMS 949-953), Legionari (LMS 971-973) i Blago afričkog korpusa (LMS 977-979). Najčudnija epizoda: Zulu! (SASP 10), a najgora, tj trebalo mi je sto godina da ju pročitam do kraja je Čuvari divljine (LMS 930-933).



Vidiš, meni su Čuvari divljine sasvim OK, a Legionare nisam mogao probaviti. Zulu je bio jedini MrNo koji sam bacio u smeće. Tako nešto nisam želio nekom ni pokloniti.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 24/08/2015 : 01:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Upravo čitam završnu Mister Noovu sagu koju je pisao Nolita. I prosto je neverovatno koja je razlika u pisanju i scenariju između tih epizoda i epizoda koje je pisao Minjako i ostali.
Ovo je pravi Mister No. Približan brojevima do 200. Otprilike

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2015 : 03:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Je, u tom americkom ciklu Jerry nam je bio skoro na korak do samoubistva u onom camcu.






Od kog tacno broja SD ili Strip Agenta pocinje americki ciklus i do kog broja traje?
Taj period Mister NOa mi je najmanje poznat.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37365 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2015 : 08:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Poli


Je, u tom americkom ciklu Jerry nam je bio skoro na korak do samoubistva u onom camcu.






Od kog tacno broja SD ili Strip Agenta pocinje americki ciklus i do kog broja traje?
Taj period Mister NOa mi je najmanje poznat.


Ciklus pocinje sa origi 241 odnosno SA 41.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/08/2015 : 09:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
traje od 241 do 273 broja originala....ludens je objavio samp prvi deo te sage do broja 259...ostala je rupa neobjavljenih brojeva od 260 do 273...mislim na americku sagu
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/08/2015 : 09:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
htedoh reci strip agent..ne ludens
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/08/2015 : 10:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nešto se promjenilo je duga i sloužena priča. Od mnogih elemenata istaknuo bih dio s onim gerilcima. Rekao bih da je to kritika salonske ljevice, maminih i tatinih sinova koji nose majice s likom Chea i na kavama baljezgaju o revoluciji.

Na prvu ruku ironično je da su gerilcima glave došli pripadnici radničke klase. No to je zapravo logično, ti salonski revolucionari nemaju nikakvog doticaja s radničkom klasom. Oni žive u paralelnom svijetu u kojem nema lopate i mašklina. Ti nalakirani revolucionari zapravo preziru radničku klasu, tu zatucanu prljavu masu koja ne zna što je dobro za njih. Al tu su oni, avangarda radničkog pokreta, koja doduše nema veze s radom, al oni su intelektualci. Da, oni rade dok raspravljaju o revoluciji u beskonačnim ispijanjima kave. Rekao bih da Nollita odlično razobličava sav jad salonske ljevice.

Na kraju Nollita postavlja scenu s odlikovanjem radnika koji su potamanili one kvazigetilce. Uspostavlja ravnotežu, jer u režim isto dira i te radnike pretvara u negativnotragične likove.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2015 : 13:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Počeo sam čitati Nešto se promijenilo, tj. pročitao sam prve dvije epizode. Za sada je to dobro, ne vjerujem da će potonuti, a ima mogućnost da se razvije u vrhunsko. Eh, izgleda da ćemo morati pričekati za konačnu potvrdu (nadam se da će jednom biti dostupan cijeli taj završetak).

Nekoliko riječi unaprijed, razmišljanja uz ovaj početak, ovako kako ga vidim sada, nedovršenog, baš započetog...

Nije slučajno da se Nolitta vratio, ovo je njegov "dugi pozdrav". Morao je to biti M.No, jer to je njegov životni projekt, njegov "ozbiljni(ji) Zagor": tu može zadržati pustolovine, a istovremeno biti 'bliži' našoj realnosti. Više poštivati zemljopisne datosti, povijesne okolnosti i dati komentar na društvena kretanja.

Čini se da je posljednja priča upravo to, podvučena u "životnu filozofiju".
Ovo nije priča isključivo o Manausu i njegovoj "promjeni". "Nešto se promijenilo" važi ODUVIJEK za ovakve romantičarske duše (u pozitivnom smislu) poput Nolitte i tu ide standardna kritika civilizacije koja grabi, međutim se "nešto" gubi, nestaje... Slična stvar kao što Corto nestaje sa scene (nema završetka, nego nestaje u svijetu koji se sve više racionalzira i birokratizira).
Recimo da Nolitta ovdje ide tragom "kulturnog pesimizma" - ostaje pitanje hoće li se 'pomiriti' sa svijetom ili završava u romantičarskoj čežnji (a ovdje opet može biti dvojako: je li ta "čežnja" izvedena valjano, kao prihvatljiva transcendencija svijeta na koju se, uostalom, može pozvati ono najbolje u umjetnosti, književnosti, filozofiji... ili ostaje prazno, mahnito, ništavno negiranje, egzistencijalni ćorsokak, kao što se, na žalost, u tom pravcu razvio Sclavi).

Mislim da treba imati u vidu (jednim okom držati) tu noseću ideju, da bi se razumjelo ovo svođenje računa. Na kraju puta Nolitta rekapitulira vrijedi li, sa svijetom ili protiv njega, ima li sve to skupa smisla. U par crta daje skicu svijeta: kraj 60-tih, svijet potresaju bombe i ratovi, i u tom smislu se "ništa nije promijenilo" makar je čovjek stupio na Mjesec. A tamo daleko, u Amazoniji, nešto se događa, Nolitta kaže "nagore" - ali, ostaje vidjeti kako je izveo stvar do kraja.

Za početak, Manaus je postao gradilište, nestaje džungle, dolaze frižideri i televizori i M.Nou se to ne sviđa baš. To je uvijek početak - u početku uvijek stoji pobuna, "um kao negacija". Kažem, ne bih volio da ostane ISKLJUČIVO na tome, jer to je isprazno i jalovo. Konstatirati da svijet ne valja i praviti čajanke ili se igrati revolucije.

I tu dolazimo do ovoga što govori Poncho.
Prema dosadašnjem iskustvu, Nolitta ne pada na te finte. Ako je tako kako kaže Poncho, onda odmah dajem Nolitti pet što se posrao po che-guevara-retorici i bezveznom ljevičarenju.
To bi moglo dodatno podići ovu priču, koja nije slučajno poslije '68-e i zabludjele mladosti.

"Nešto se promijenilo", ali ostaje vidjeti kako je Nolitta POTVRDIO svijet, potvrdio život, jer to i Zagor i M.No jesu. DA životu. Umrežili su se gangsteri, strukture ih dobro furaju. Je li to novo, je li se to promijenilo? I ne toliko, možda se podiglo na novu razinu, ali to se nije promijenilo. M.No neće sa tim novim "poduzetnicima", tu je sve po starom. Beskompromisno. Ali, neće ni sa mladosti (za sada, prema Ponchu) koja bi "mijenjala", nije Nolitta naivac pa da puši Vodenjake i Easy Riderse.

Ostaje mi da se potajno nadam kako je Nolitta hodao rubom kulturnog pesimizma, ne potonuvši u ništavilo, ne padajući ni u histeriju mladosti ni u "trezvene, racionalne priče o BDP-u", potvrdivši dobru staru poziciju da se još može plesati u Brazilu, usproks svemu. I da M.No pije pivo naočigled svih koji mu žele zlo.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/08/2015 : 13:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Najgore je što naš čitatelj ne zna kako ovaj ciklus završava.

Zanimljiva je usporedba s Cortom, pilot i mornar definitivno imaju mnogo toga zajedničkoga. Mr.No je klasični romantik/pustolov koji ima auru nekakvog lika kakvog bi igrao Bogart il Mitchum , uz prstohvat McQueena.

Nollita je rasturio s prikazom atmosfere, to je nešto totalno drugačije od Mignacca i kompanije. Luka, ulica, Bar, glazba, ples, Žene, Piće, zezancija... Nollita to sve oživljava ispred nas. Oni mediokriteti nikako nisu uspijevali pogoditi duh pilotovih priča.

Nollita ne štedi vojnu huntu ni gmizavce koji profitiraju u takvim sistemima ali brutalno gazi i salonsku ljevicu. Izrugao ih je i svi su dobili poštenu porciju metaka. Mr.No je u cijeloj toj zavrzlami ispao jedini ispravan lik.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/08/2015 : 18:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam i ja ta 2 maxija kad su izašli i bili su poprilično lošnjikavi. Još ih imam negdje ali mi se nikad nije dalo ponovno zaviriti u njih. Koliko me pamćenje služi radi se o epizodama koje jako igraju na kartu nostalgije, patetike i papirnate angažiranosti s puno "govora" koje Mister No drži zabludjelim prijateljima i negativcima. Crtež također nije bio na razini.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 24/08/2015 : 20:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Za sada sam zadovoljan ovom završnom sagom. Doduše možda ima previše dijaloga, za moj ukus, ali sve u svemu puno bolje od epizoda koje trenutno izdaje Veseli.
Čak ima i jako tužnih trenutaka kao i momenata koji pokazuju nemoć pojedinca (Mister No) pred sistemom (velike korporacije, država).

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2015 : 20:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Koliko me pamćenje služi radi se o epizodama koje jako igraju na kartu nostalgije, patetike i papirnate angažiranosti s puno "govora" koje Mister No drži zabludjelim prijateljima i negativcima.



o, kad bi bilo tako prosto
dobre su to epizode
ovisno o tome kako će se razvijati (ili bolje, kako je razvio), može biti i riječ o remek-djelu, a u najgorem slučaju, ne vjerujem da će pasti ispod bonelijevskog standarda, znači, redovito pitke nolitijanske priče.

Poncho,
pročitao sam zadnju epizodu. i ovo je opet jedna "protiv svih" priča. da, protiv šezdesetosmaške besmislene pobune, ali nema tu ni patetike "radnika". nema tu radnika, oni jesu grčki tragični, da, to si primijetio. oni su gotovo tragičari u aristotelovskim dimenzijama, makar mi ovdje ne vidimo njihovo stradavanje. stradavanje je u ofu, izvan ekrana, jer oni rade to što rade iz neznanja i tako rade na vlastitoj propasti (idu za trenutkom, do fanatičnosti, iskrče šumu, pobiju klince, čak dobiju medalje i onda su ostavljeni, "crnac je obavio posao, crnac može ići").

ono što je jako jako zanimljivo (možda genijalan detalj) je što se Nolitta napravio tukanom. haha, da, tukan.
time je zagazio na opasan teren, ali neka - veliki moraju hodati po rubu.

dakle, iz "tukanove" perspektive, za sada, sve izgleda pogrešno, "nešto se promijenilo nagore". Duša Brazila nije zadovoljna promjenom---------- jako dobar start. ponavljam, NE SMIJE se ostati na tome, na tom pukom tukanovskom promatranju, jer to bi onda bila ona gore spomenuta "izolacija". Toranj Bjelokosni Lijepe Duše, za koju ništa ne valja.

e, kako se Nolitta tu izvadio, kako je tukan sagledavao i sagledao Brazil, promjenu, svijet - o tome ovisi ono spomenuto remek-djelo.

navijam za njega, navijam da integrira sve, i tukana i svijet i otpleše sa stilom posljednju sambu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/08/2015 : 21:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Maestralna priča "Nešto se promijenilo"... Tukan kao "promatrač sa strane"... Genijalno.
Nikad neću prežaliti Nollitu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2015 : 21:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
da, da, tukan, genijalnost

možda ću napisati panegirik tom tukanu. napisat ću recenziju čitave sage, nema veze što nisam čitao. polazim od tukana, a put će me već odvesti, tukan će me voditi. posvećujem Nolitti, prevedite i pošaljite u SBE redakciju i nasljednicima. možda ovo izgleda kao šala, ali nije. taj tekst će biti svaka ti dala.
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000