forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/08/2015 : 21:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Samo da u poluvremenu Liverpoola i Aresenala ti kažem da sam se uhvatio četvrte epizode ovog ciklusa (zahvaljujući Poliju) znakovitog naziva Ayauaska. I tukan je i dalje tu! Vodi nas kroz priču...

Edited by - Poncho on 24/08/2015 21:56:05
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1583 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/08/2015 : 05:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

nisam siguran što ovime hoćeš reći. tj., recimo da shvaćam, ali svejedno mislim da je profulano. ne radi se o tome da se "izoliraš", ne dolazi se time do sebe/čovječnosti/smisla/istine/... prije do praznine, izgubiš se ili u očajavanju ili praznoj sujeti.



Mislio sam konkretno na političarska razglabanja i patetične govore. Jeste da političari upravljaju državom, ali mi ne moramo
da slušamo njihove prazne priče. Recimo, neki političar drži govor na TV-u, neću da gledam TV, uzeću strip da čitam.
A onda u tom stripu naletim na isti takav patetični govor Mister Noa, dok deklamuje pogleda zabludelog u daljinu.
E, to meni smeta. Jeste da je to možda svega par tabli po epizodi, ali mi kvari doživljaj. A to je krenulo sa epizodama
koje sam naveo. Po tebi je to pozitivan pomak, svako ima svoje gledište.

Ja od Mister Noa ne očekujem dokumentarac o društvenim promenama, već prvenstveno avanturistički strip, uz koji
možeš da se opustiš i zabaviš. Prisutan je socijalni momenat i u starim epizodama, ali je to sve uklopljeno
kroz radnju, nije bilo potrebe za nekakvom govorancijom. Čak i ako je ponegde Mister No iznosio neke svoje
sitne filozofije, to su bila njegova lična gledišta, običnog čoveka, a ne neke "velike misli", koje očekuješ
da čuješ od nekog govornika na bini.

A šta znači ovo da se izoliranjem ne dolazi do smisla/istine? Zašto bi svi to morali da traže?
Svako nalazi smisao života kakav njemu odgovara, a koji iz tuđeg ugla gledanja može da liči na prazninu, ništavilo.
Neko ode u manastir, a neko provodi dane u kafani. Mister No je odabrao da se izoluje od američkog "time is money"
načina života, odselio se u Manaus, gde vreme protiče sporo, a troškovi života su minimalni.
Čini mi se da je njegov smisao bio "In vino veritas", odnosno u viskiju, kašasi itd.
Piće, cigarete, provod sa devojkama, život od danas do sutra.

A kasnije počne da se petlja sa nekim "globalnim" vrednostima, da se angažuje u nekom višem smislu.
Jeste, vreme donosi promene i u Manaus, kao i svuda, ali, da li je baš to bilo neophodno
prikazati u ovom stripu i zagaziti i u šezdesete? Da dobije taj previše ozbiljan ton?

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2015 : 12:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne ne ne, ne mislim da je pozitivan pomak "deklamiranje". ma jasno, taj moment je jeftin, dosadno moraliziranje, ali ne mislim da ima toga tu previše. uostalom, na to si pristao, čim čitaš bonelli stripove. u njima se to podrazumijeva, ipak se ne radi o filozofskim traktatima, pa da bude izvedeno na najvišoj razini.

što se tiče ovog drugog dijela, pa, za sada (znači, te 3 epizode koje sam pročitao) su mi dobre. dakle, zašto ne. mislim da je to dobar razvoj, a ako uspije obuhvatiti "društvenu stvarnost" na onaj pravi, stari, nolitijanski način - to će biti remek-djelo.

-----------

Poncho, bacam se i na tu trojku. i to mi je predugo ležalo na polici.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
842 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 25/08/2015 : 15:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Kažnjeničku koloniju (LMS 983-985) i Povratak u Manaus (LMS 989-990). Di Vitto i Diso su mi omiljeni crtači, tako da tu je sve kako treba. Priče možda nisu sam vrh vrhova, ali su tu negdje. Brzo se čita, pitko je kao voda. Nolitta fenomenalan, a i Mignacco je bio odličan u prvih nekoliko epizoda koje je napisao.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/08/2015 : 16:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jednom sam pisao da jedini strip junak koji je meni najvise utjecao na razmisljanje o hedonizmu i uzivanje u trenutku i zivotu je Mister No...

Mogu neki likovi u stripu biti najpopularniji,najprodavaniji,najtirazniji, ali ima nekih scena u stripovima kad, kako ono kazu "sjednu" i ne izlaze ti iz sjecanja...imas sest godina citas u vlaku "Uzareni kotao" vidis indijanca,ali koji nije indijanac na koje si se navikao citati Zagora,Kapetana Mikija ili Texa..otvore ti se novi horizonti,vise nisi u sjevernoj Americi na tromedju velikih jezera ili u Arizoni,New Mexicu i Nevadi, vec u Brazilu...poznat samo po nogometu i najvecoj rijeci..klincu se otvori novi svijet u stripu i pocne upijati filozofiju..ali ne i viski koji strip junak volio cesce nego rijedje konzumirati..to je ionako doslo sa ludim godinama.

Zar tako nakon toliko godina covjeku dodju sjecanja na nesto davno sto je procitao i izrone ponovno i podsjete ga na djetinjstvo..ali ne, taj duh je jos tu,koliko god mi glumili odrasle i branili se sa "tko jos cita strip,sta sam uopce naucio iz stripova"...sjecanja ne nestaju...samo odlazak u trgovinu i pogled na stol sa vocem te podsjeti kako si za neko odredjeno voce citao u stripu i prvi put saznao za to.
Platanos banane cije ime sam prvi put procitao u trilogiji "Crna reka","Senke u noci" i "Prokletstvo Maja"(prenosim naslove tadasnjeg prevoditelja sa talijanskog! op.a:) su ostavile kao djetetu kao imperativ "jednog dana cu ih probati!" i samo pogled na ime tog voca vraca ti slike iz stripova mirnog jutra u indioskom selu i zlo koje vreba iz grma pokrece lavinu dogadjaja i avanturu i borbu dobra i zla izmedju Mister Noa njegovih prijatelja protiv nemilosrdnih pljackasa.

Sto se tice same atmosfere koju je "Rio Negro" ostavio u stripu i u sjecanju moze biti i zasluga sto smo generacija (1976) koja je odrasla uz TV i roditelje koji su generacija Western filmova i filmova tipa "Blago Sierra Madre" i "Indiane Jonesa"(prvi dio gledao u kinu).

Sam osjecaj za soundtrack iz stripa dolazi takodjer iz filmova u kojima je ponekad sama muzicka spica odavala senzibilitet likova u filmu. "Summertime" od Elle Fitzgerald me vise podsjeca na avanture Toma Sawyera i Huckleberryija Finna nego na Mister Noa.

Sto se tice Mister Noa i taj dodir politike i drzanja govora,nije se moglo zaobici u stripu.
Na neki nacin su morali pokazati da taj dio svijeta je isto podlozan ekploataciji suma,rudaca i sto svega ne i moralo se dogoditi da ti trendovi imaju dodirne tocke sa junakom, koji iako je htio biti sto dalje od politike i takozvane civilizacije,ona je njega nasla.
A i ipak je zivio u Manausu koji je ekonomski napredan grad. Ako se covjek ne bavi politikom, ona ce se baviti njim. Ali junaku i mnogima nije rjesenje bilo otici duboko u dzunglu i tamo se skrivati, jer neminovno je da civilizacija danas prodire svugje i industrijski ekonomski progres.

"Pih!" Kako bi odgovorio Mister No...


Sve u svemu netko je ovih dana pisao o senzibilitetu u stripu...rece da je ipak Bonellijev, to jest Nolittin period u stripu bio najbolji i najljepse je prezentirao senzibilitet citaoca tog razdoblja i moram napisati da je odavno pogodio u zicu...

Ima scena iz samog stripa jos bar desetak, ali prikazujem samo dio...

Ate Logo!


















"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2015 : 16:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma to je to, Rio Negro je strip baš za guštati. ja sam ga ponovio prošle godine i slično, ovako kao ti, osjetio taj "bitak". lijepa je čitava ta pustolovina, no, toga mi je puta još najveći forte priče bio sam početak. atmosfera, prijateljstvo, opuštenost, melankolija, ali život, ples, potvrda. DA životu. tu se nalazi senzibilitet o kojem pričaš, jako jako lijepo pogođeno i ta epizoda je teški klasik. za razliku od ovih zadnjih banana, koje nisu evergreen.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/08/2015 : 18:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Opskrbljen sam s cijelim ciklusom (legendo još jednom veliko hvala 😉 ) i idem to lagano (uz lijeno ljetno popodne, pivo i pripadajući soundtrack ) probaviti.

Pročitah priču sa ayauscom (il kako li već)...

Nollita nastavlja u svom grandioznom pripovjedačkom stilu. I dalje su dramatične promjene u slobodnoj zoni Manausa i njihove posljedice tema. Sad je na tapetu droga i bizarni pseudokultovi kojima pribjegavaju tranzicijski gubitnici. Mister No na trenutke nervozan i mračan kao u onoj sjevernoameričkoj fazi, no na kraju je to ipak onaj naš bonvivan koji žrtvuje zadnji novac za prijatelja. Hodao je Nollita po rubu, bilo je na momente turobno ali kao da prebire po žicama na kraju je odsvirao prekrasnu pjesmu.

Ovih 16 epizoda se izgleda pretapa jedna u drugu, bez oštrih prijelaza. Tukan nas poput vodiča vodi kroz ep koji zahvaća široko, ovo je esej ljudi.

Jebote ako neću nabavit koje brazilsko piće da ovo ispratim kako spada!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2015 : 18:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kak misliš, opskrbljen si cijelim ciklusom?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2015 : 18:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho



Jebote ako neću nabavit koje brazilsko piće da ovo ispratim kako spada!



Cachaça-u?
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 25/08/2015 : 18:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Poncho



Jebote ako neću nabavit koje brazilsko piće da ovo ispratim kako spada!



Cachaça-u?



Da, čak je i ugledah neki dan u jednom lancu

Ide ide to...

I dodao bih da, što se soundtracka tiče, i Springsteen jako paše, uklapa se.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4117 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/08/2015 : 20:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Misliš ovako nešto?

Što se tiče Cachaçe- nije me raspametilo baš. Ipak je to konfekcija...
Za soundtrack, svakome po volji, meni ipak najbolje paše Jorge Reyes.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/08/2015 : 20:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Jednom sam pisao da jedini strip junak koji je meni najvise utjecao na razmisljanje o hedonizmu i uzivanje u trenutku i zivotu je Mister No...

Mogu neki likovi u stripu biti najpopularniji,najprodavaniji,najtirazniji, ali ima nekih scena u stripovima kad, kako ono kazu "sjednu" i ne izlaze ti iz sjecanja...imas sest godina citas u vlaku "Uzareni kotao" vidis indijanca,ali koji nije indijanac na koje si se navikao citati Zagora,Kapetana Mikija ili Texa..otvore ti se novi horizonti,vise nisi u sjevernoj Americi na tromedju velikih jezera ili u Arizoni,New Mexicu i Nevadi, vec u Brazilu...poznat samo po nogometu i najvecoj rijeci..klincu se otvori novi svijet u stripu i pocne upijati filozofiju..ali ne i viski koji strip junak volio cesce nego rijedje konzumirati..to je ionako doslo sa ludim godinama.

Zar tako nakon toliko godina covjeku dodju sjecanja na nesto davno sto je procitao i izrone ponovno i podsjete ga na djetinjstvo..ali ne, taj duh je jos tu,koliko god mi glumili odrasle i branili se sa "tko jos cita strip,sta sam uopce naucio iz stripova"...sjecanja ne nestaju...samo odlazak u trgovinu i pogled na stol sa vocem te podsjeti kako si za neko odredjeno voce citao u stripu i prvi put saznao za to.
Platanos banane cije ime sam prvi put procitao u trilogiji "Crna reka","Senke u noci" i "Prokletstvo Maja"(prenosim naslove tadasnjeg prevoditelja sa talijanskog! op.a:) su ostavile kao djetetu kao imperativ "jednog dana cu ih probati!" i samo pogled na ime tog voca vraca ti slike iz stripova mirnog jutra u indioskom selu i zlo koje vreba iz grma pokrece lavinu dogadjaja i avanturu i borbu dobra i zla izmedju Mister Noa njegovih prijatelja protiv nemilosrdnih pljackasa.

Sto se tice same atmosfere koju je "Rio Negro" ostavio u stripu i u sjecanju moze biti i zasluga sto smo generacija (1976) koja je odrasla uz TV i roditelje koji su generacija Western filmova i filmova tipa "Blago Sierra Madre" i "Indiane Jonesa"(prvi dio gledao u kinu).

Sam osjecaj za soundtrack iz stripa dolazi takodjer iz filmova u kojima je ponekad sama muzicka spica odavala senzibilitet likova u filmu. "Summertime" od Elle Fitzgerald me vise podsjeca na avanture Toma Sawyera i Huckleberryija Finna nego na Mister Noa.

Sto se tice Mister Noa i taj dodir politike i drzanja govora,nije se moglo zaobici u stripu.
Na neki nacin su morali pokazati da taj dio svijeta je isto podlozan ekploataciji suma,rudaca i sto svega ne i moralo se dogoditi da ti trendovi imaju dodirne tocke sa junakom, koji iako je htio biti sto dalje od politike i takozvane civilizacije,ona je njega nasla.
A i ipak je zivio u Manausu koji je ekonomski napredan grad. Ako se covjek ne bavi politikom, ona ce se baviti njim. Ali junaku i mnogima nije rjesenje bilo otici duboko u dzunglu i tamo se skrivati, jer neminovno je da civilizacija danas prodire svugje i industrijski ekonomski progres.

"Pih!" Kako bi odgovorio Mister No...


Sve u svemu netko je ovih dana pisao o senzibilitetu u stripu...rece da je ipak Bonellijev, to jest Nolittin period u stripu bio najbolji i najljepse je prezentirao senzibilitet citaoca tog razdoblja i moram napisati da je odavno pogodio u zicu...

Ima scena iz samog stripa jos bar desetak, ali prikazujem samo dio...

Ate Logo!




Meni je baš žao što nisam "otkrio" Mister Noa ranije. Pročitao sam prvih desetak epizoda i stvarno je odličan lik. Pravi boem, koji zna uživati u životu. :)
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 27/08/2015 : 14:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Dio koji se bavi obračunom s kolumbijskim mafijašem mi je mali predah u ovoj epopeji. Ali kraj kad shvatimo da je taj mafijaš samo jedan kotačić u stroju i da ga lako zamjenjuje novi je izuzetno jak.

Edit: tek sad uviđam koliko su prijašnji prevoditelji masakrirali priče. Ovdje sve vrvi od portugalskih izraza! Prije je sve bilo puno "sto mu gromova" i sličnih besmislica.

Edited by - Poncho on 27/08/2015 15:53:14
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/08/2015 : 18:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da uzvratim zdravicu za naseg Mister Noa i cijelu ekipu fanova, zelim Vam svako dobro!
Muzicke spice koje mi sviraju ovih dana...ljeto je na izmaku i da mi je jos razvuci lezaljku izmedju dva drveta i odmoriti se...



Djetelinu sam ne bi vjerovali na kutiji sa morskim plodovima netom prije slikanja skuzio..








"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 27/08/2015 19:10:17
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/08/2015 : 19:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
moram priznati da sam posljednjih dana baš u misterno raspoloženju. guštam neke priče, čak sam skinuo toma jobima

uživajte malo
https://www.youtube.com/watch?v=2XT5wvoMMyc
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2015 : 19:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Doorse emireme legendo!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2015 : 21:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sve je to mekano za njega, kako je rođeni cuger uz Mister Noa treba ići prava žestica i to porijeklom iz Brazila. https://www.youtube.com/watch?v=sNpj66sZmvI

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/08/2015 : 21:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma nije to za M.Noa, vidiš da je on više lirska duša.

eventualno ovo bi volio, u određenim trenucima


Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2942 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 27/08/2015 : 22:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam Rio Negro na početku ljeta, prvi dani vrućina i pravi gušt za čitati. nisam čitao tu epizodu dosta godina i uživao sam u svakoj stranici, to je pravo nasljedstvo S.Bonellija koje je ostavio svima nama. strip nakon kojega se osjećaš jako dobro, radnja teče polako kao i život u Amazoniji. imao sam osjećaj kao da sam tamo.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/08/2015 : 14:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Zgotovih četvrtu (uvjetno četvrtu, ovo je praktički jedna epopeja) priču iz ovog ciklusa. Mister No pronalazi Krugera i upliće se u borbu između siromašnih skupljača kaučuka i multinacionalnih kompanija koje žele spaliti prašumu i proizvoditi meso na veliko.

Ovo je priča alla Život ili Smrt kakvu je Nollita napisao za Zagora. Osjećam tu i Jacka Mohikanca, možda čak i malo nekih priča Kena Parkera. Ova gorka priča je obračun s velikim korporacijama, jednako nemilosrdna kao razbijanje salonske ljevice u prvoj priči. Nollita svima daje jaku dozu, ovo je obračun sa svim društvenim zlima.

Borba je unaprijed izgubljena, al to je naš pilot, on takve borbe voli. Imamo niz potresnih, jakih scena, al ima i onih patetičnih, nakon kojih samo brže bolje prijeđete na sljedeću stranicu. Al naglasit ću ipak one dojmljive scene. Slom pasivnog otpora je opet jedna kritika nekih hipijevskih zabluda. Jako se osjeća kako bi naš dvojac rado zgrabio pištolje i krenuo u borbu. No poslušali su idealiste, i izgubili.

Započeo sam čitati početak sljedeće priče, i tamo imamo opet život. Mister No i Kruger guštaju na plaži sa dvije ljepotice. Acre i njegove tragedije ih ipak nisu slomili.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/08/2015 : 14:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo zvuči
šteta da to nije izdano do kraja, po svemu sudeći, ovo je sam vrh Bonellija (a samim time i stripa općenito;)
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/08/2015 : 14:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pa vidi se da je Nollita dao cijelog sebe, kao da je uz kraj Mister No predosjećao i vlastiti kraj. Mislim da nikad nije ovoliko unio cijelog sebe u neki strip kao u ovom slučaju.

Način na koji slaže scenarij i priča nam priču je pregenijalan. Toliko je scena koje ostavljaju bez daha. Tu su i oni glasoviti dugi uvodi, u kojemu dobijemu pregršt informacija na ugodan način.

Ovo je njegovo životno djelo, njegov pozdrav (koliko god patetično zazvučalo).
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2893 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 28/08/2015 : 18:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Pre par dana sam završio čitanje ove poslednje sage.
Šta reći. Ovde je Nolita stvarno veoma dobro odradio svoj posao i podsetio me Mister Noa iz nekih proteklih vremena.
Nakon zatvaranja poslednje stranice, ostao mi je, da tako kažem, gorak ukus u ustima. U suštini čitava ova celina od 16 brojeva je tužna.
To je kraj jedne legende, jednog junaka koji nas je uvek uveseljavao svojim dogodovštinama. Ali dostojan kraj.

Ate logo, Mister No.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/08/2015 : 19:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Poncho molim te navedi mi samo te epizode koje si procitao u zadnje vrijeme i gdje to on previse filozofira o okruzenju..ja sam doduse stao kod kolumbijca tj. price oko Butch Cassidyija...a imam epizode do "novi zivot"....ne da mi zivotni ritam citati,malediçao!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 28/08/2015 19:42:46
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/08/2015 : 19:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa piše ti sve na topicu
epizode Nešto se promijenilo nadalje
Nešto se promijenilo imaš objavljeno u maxi izdanju.
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-mx-4-nesto-se-promijenilo-neobican-susret-vatra-i-krv/25461/0/
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000