forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 276

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/08/2015 : 20:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ah,Maxi...Todo bem,obrigado.... "I want to be in this number.."

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/08/2015 : 20:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ako ukljucis svoj PM emireme ... ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/08/2015 : 20:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


ako ukljucis svoj PM emireme ... ;)





Puxa vida..paa,nisam za pemesanje sa clanovima preko msg, vise volim ovako direkt...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/08/2015 : 21:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

nikakvo pemesanje :D samo citanje ... stripova



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/08/2015 : 21:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Poli


ako ukljucis svoj PM emireme ... ;)





Puxa vida..paa,nisam za pemesanje sa clanovima preko msg, vise volim ovako direkt...

Neke stvari ne idu direktom nego aperkatom

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/08/2015 : 21:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Poli


ako ukljucis svoj PM emireme ... ;)





Puxa vida..paa,nisam za pemesanje sa clanovima preko msg, vise volim ovako direkt...

Neke stvari ne idu direktom nego aperkatom


Kako aperkat ide odzdola sansa je da ce mi skembic malo amortizirat udarac...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/08/2015 : 21:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


ako ukljucis svoj PM emireme ... ;)


Vidio sad ..sve jasno... nabavio sam te brojeve iako neki nedostaju probat cu nesto sa aukcijama

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/08/2015 : 03:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


nikakvo pemesanje :D samo citanje ... stripova






Poli moze i meni taj pm
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 21:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nešto se dosta priča o završnoj sagi u zadnje vrijeme pa sam se odlučio potruditi i pročitati i ovih 10 zadnjih, nikad objavljenih brojeva.
Nisu to bili neki nezaboravni užici ali eto, sad bar znam kako je završio Mister No. Potrošio se s vremenom, skroz na skroz..
U tih zadnjih 16 epizoda nije bilo ni jedne koja bi ušla u top 20 Mister Noa. Čitajući uvodnike koje je pisao Nolitta stekao sam dojam da je na kraju serijala vratio želju za pisanjem i da se itekako potrudio da se dostojanstveno oprosti od Mister Noa. Njegova namjera je bila da osim dostojnog oproštaja u tih 16 epizoda da i što vjerniju sliku Brazila s početka 70ih i pokaže koliko se ta zemlja promijenila od sredine 50ih, od prvih avantura.
Cijenim trud, ali po meni nije uspio u potpunosti i to iz jednostavnog razloga: bio je prestar. Nije više imao tu iskru, moć da napiše dojmljivu priču, stvori zanimljiv lik iz par sličica. Na kraju se desilo da se u tih 16 epizoda Mister No bori protiv trećerazrednih gangstera, kokošara i pobunjenih indiosa i ponekad pomalo patetično zamoralizira i eto.. Previše trećerazrednih negativaca, a premalo atmosfere, povijesti, zemljopisa, emocija. Možda je trebalo manje inzistirati na akciji, probati napisati malo mirnije epizode. Ko bi znao?
Zadnja epizoda je simpatična, ali nedorečena.. Više isforsirana patetika nego stvarno dojmnjiv oproštaj. Ali svejedno nije loša.
Po mom sudu, solidne su epizode sa Empate, onim pobunjenim indijancima, a i čudovište iz crne lagune je baš fora. I zadnja epizoda. Ostalo: za zaborav.
Smeta mi pomalo što se iz stripa ne bi mogao steći dojam da je Mister No ostario, da su on i Kruger sve bliže 50-oj. Izgledaju i ponašaju se isto kao i u starijim epizodama.
Spomenuću i crtež: umorni, ostarjeli crtači koji se miješaju iz broja u broj, pa se usred radnje zamijene dva crtača, valjda kako je ko stizao. Čini se da se nikom tu nije dalo potruditi, sve izgleda odrađeno preko neke stvari. Diso čak bolji u novijim Teksovima nego ovdje, to dosta govori. Naslovnice: posebna priča. Takvo otaljivanje posla nije viđeno još od doba Mikice iz Zlatne serije. Mister No izlazi iz džipa; Mister No spava u vreći, Mister No drži pištolj... ma očajno. Žalosno je koliko je malo truda Diso uložio u zadnje epizode junaka koji mu je obilježio karijeru...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/08/2015 : 21:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Mani se srce stegnulo pri čitanju zadnjeg broja. Ne znam je li i vama.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/08/2015 : 21:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Mene je stezalo kada bih viđao one naslovnice zadnjih brojeva...
Katastrofalno!
Hrpa nasih forumasa bi to puno bolje nacrtalo
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2015 : 21:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam upoznat sa tim završnim periodom ali teško mi je povjerovati da je tamo Diso gori nego na Texu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/08/2015 : 22:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Mani se srce stegnulo pri čitanju zadnjeg broja. Ne znam je li i vama.



A je malo.. iako ne završava tužno ipak je to kraj jednog od najdražih junaka
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/08/2015 : 22:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by bjelolasica

Mani se srce stegnulo pri čitanju zadnjeg broja. Ne znam je li i vama.



A je malo.. iako ne završava tužno ipak je to kraj jednog od najdražih junaka

Ali kraj s tuckanom. Joj Nolitta uvijek zna kako čitatelju izvući osmjeh na lice jer to bi i Mister No htio da smo svi veseli, a ne tužni. I kao što on kaže "Ate logo!" jernam uvijek ostaju stripovi da sve još jednom proživimo... i opet... i opet

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 01/09/2015 : 01:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Spomenuću i crtež: umorni, ostarjeli crtači koji se miješaju iz broja u broj, pa se usred radnje zamijene dva crtača, valjda kako je ko stizao. Čini se da se nikom tu nije dalo potruditi, sve izgleda odrađeno preko neke stvari. Diso čak bolji u novijim Teksovima nego ovdje, to dosta govori. Naslovnice: posebna priča. Takvo otaljivanje posla nije viđeno još od doba Mikice iz Zlatne serije. Mister No izlazi iz džipa; Mister No spava u vreći, Mister No drži pištolj... ma očajno. Žalosno je koliko je malo truda Diso uložio u zadnje epizode junaka koji mu je obilježio karijeru...




Ipak, ima tu i dobrih crteža, npr. Civitelli, Busticchi & Paesani, a posebno Bianchini & Santucci, koji razvaljuju.
Istina, problem je Diso, koji nije na nivou i braća Di Vitto, koji su nažalost odradili većinu završne sage (valjda 9 od 16 epizoda)...

Moram pročitati još zadnjih 7 epizoda...

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/09/2015 : 09:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Volim pilota, pročitao sam sve LMS/SD/LU epizode od njega ali tu zadnju sagu nisam jer, ako sen e varam i nije objavljena kod nas.
koliko je VČ od tih epizoda(jnihove epizode nisam čitao)?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/09/2015 : 09:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
VČ još nije stigao do te završne sage, trenutno je na broju 346 originala i treba još 18 brojeva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 01/09/2015 : 10:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
pa zar nije kraj na originalnom broju 379? po tome ima još tridesetak brojeva minus onih 6 broje što je izašlo kao maxi puta 2....
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/09/2015 : 10:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

VČ još nije stigao do te završne sage, trenutno je na broju 346 originala i treba još 18 brojeva.



Znači 33 broja do kraja.
Od toga 17 "običnih" epizoda i 16 završne sage.
S obzirom da izlazi, koliko, jednom u dva mjeseca?, načekati ćemo se.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2015 : 11:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
pcoro imao si kriva očekivanja.

Uzet ću za primjer ovu priču sa indiosima. Nju sam upravo zgotovio pa mi je najfriškija.

Nollita se bavi atmosferom i reže u meso. Mislim da si očekivao akcijski spektakl al ovo je završni esej o Mister Nou. Nollita čak i u uvodniku spominje Corta i jasno nam daje do znanja koja mu je preokupacija. Kao nikad do sad daju se povući paralele između ta dva lika.

Osim toga, Nollitin stil je oduvijek bio lagano pripovijedanje, sporo može se reći. To posebno vrijedi za pilota gdje je Nollita oživljavao životni tempo amazonije i južne amerike.

Te naoko "obične" teme i "obični" negativci su tu sa svrhom. Nollita daje život a ne akcijski spektakl. Bilo je i toga al za kraj je potrebna jedna filozofska studija. Ako želiš primjer bezveznih priča s kokošarima uzmi Burine priče nakon postafričkog ciklusa. To ti je obično potucanje s lokalnim kokošarima, ovo je daleko daleko dublje.

Dolazak autoputa, duh na crvenoj stijeni se više ne javlja, Očevi i sinovi... Jaki momenti, jake teme. A opet čini se, obične teme, obični negativci. To je život, to je Nolitta
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/09/2015 : 11:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Što se Disa tiče, on ni u najboljim danima nije crtao baš neke dobre naslovnice. Zapuštanje Mister Noa u grafičkom smislu je isto pridonilo gašenju pilota.

Uff.. moram se odmoriti nakon ove priče s indiosima u skoro 5 nastavaka. Teška priča, teška... i pravo remek djelo!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/09/2015 : 12:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goghy

pa zar nije kraj na originalnom broju 379?


Jest, ali završna saga starta sa brojem 364 a VČ-u treba 18 brojeva da stigne do nje i još 16 do kraja serijala.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/09/2015 : 15:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mister No je dobio službenu facebook stranicu:

https://www.facebook.com/MisterNoSergioBonelliEditore
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/09/2015 : 16:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
dobar tajming
krenuli sa reklamiranjem nakon što je serijal ugašen
sutra će otvoriti Facebook stranicu Gregory Huntera
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/09/2015 : 17:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Jos jedna FB stranica da se prati, pa da se i tamo jos uvijek dangube sati i sati slobodnog vremena... ne, hvala.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 276 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.57 seconds. Snitz Forums 2000