forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 275

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/09/2015 : 19:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala Bogu,vragu i andjelima sto nemam fb....puxa vida,maleçisao!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/09/2015 : 22:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

pcoro imao si kriva očekivanja.

Uzet ću za primjer ovu priču sa indiosima. Nju sam upravo zgotovio pa mi je najfriškija.

Nollita se bavi atmosferom i reže u meso. Mislim da si očekivao akcijski spektakl al ovo je završni esej o Mister Nou. Nollita čak i u uvodniku spominje Corta i jasno nam daje do znanja koja mu je preokupacija. Kao nikad do sad daju se povući paralele između ta dva lika.

Osim toga, Nollitin stil je oduvijek bio lagano pripovijedanje, sporo može se reći. To posebno vrijedi za pilota gdje je Nollita oživljavao životni tempo amazonije i južne amerike.

Te naoko "obične" teme i "obični" negativci su tu sa svrhom. Nollita daje život a ne akcijski spektakl. Bilo je i toga al za kraj je potrebna jedna filozofska studija. Ako želiš primjer bezveznih priča s kokošarima uzmi Burine priče nakon postafričkog ciklusa. To ti je obično potucanje s lokalnim kokošarima, ovo je daleko daleko dublje.

Dolazak autoputa, duh na crvenoj stijeni se više ne javlja, Očevi i sinovi... Jaki momenti, jake teme. A opet čini se, obične teme, obični negativci. To je život, to je Nolitta



Ma nije, nisam htio spektakl nego baš "obične" teme, "život" i Nolittu u formi. Ali nisam dobio to što sam htio..
Napomenuo sam gore da mi je ta saga s indiosima bila dobra ali ipak ne i izvrsna. Npr. šta s onim kokošarima/kradljivcima dijamanata na početku? Meni se čini samo da su ubačeni da se dobije stotinjak strana bezveznog puškaranja kakvo je obrađeno u serijalu puno puta. Zašto ti bijednici nisu stavili kutiju sa strane i odnijeli je na miru doma nego cijela drama sa helihopterima, mitraljezima i hrpom mrtvih? Pokolj švicarskim nožićem? Odkud sad taj glupi nožić? Više bi volio da se tih 100 strana potrošilo na život u džungli, da se bolje ocrtao Tabokin karakter, ovo, ono, svašta sam još htio . Kasnije Mister No i sin poglavice dolaze u selo, vlada epidemija gripe, traži se vizija na crvenoj stijeni, sukob, izdaja ali meni se sve čini malo zbrzano (makar ipak efektno). Mogla se tu potrošiti koja stranica više, dočarati bolje.
Dobar je moment dolazak u one dvije kršćanske misije, ali opet, u prvoj odmah tuča, kao u kafani, u drugoj pokolj, lete meci kao kad Teks dođe u gradić na granici!
Kraj je dojmljiv, Taboka u čamcu..

Zato mi se više svidjela iduća epizoda, čudovište iz lagune gdje se u malo stranica vidi koliko se promijenio Manaus, daju se naznake nove atmosfere. Onda opušteno druženje na brodu gdje su bolje ocrtani oni američki turisti i vlasnici restorana i onaj siromašak na kraju nego npr. Taboka u prošloj epizodi na 300 stranica.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2015 : 12:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Oni pokvareni agenti za Indiose su ubačeni da bi se pokazalo kako nikakve reforme u s vezi s indiosima ne mijenjaju situaciju. Nova agencija, stari problemi. Dojmljivo je prikazana povijesna priča. Ti agenti su i na divljem zapadu zapravo bili najveći ološ.

Kad sam već povukao par paralela s drugim djelima povući ću paralelu sa Srcem tame i Apokalipsom danas. To dugo putovanje koje je metaforičko putovanje u dubine ljudske duše. Čak bi rekao da Nollita ostvaruje efektniji (to i ti pcoro priznaješ) kraj.

Naoko obična priča, al tako slojevita i prepuna referenci. Sve sam oduševljeniji s njom.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/09/2015 : 20:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da sam i ja zadovoljniji pričom kad mi je legla, a u tome su definitivno pomogli i tvoji komentari ovdje. Onako, dok sam na brzinu prelijetao skenirane stranice smetao mi je loš crtež i ipak pomalo maniristički scenarij, ali pomalo uviđam da je priča kao takva na mjestu i dostojna oproštaja od Mister Noa. I mene puno vuče na Srce tame i Apokalipsu, putovanje u džunglu tijekom kojeg polako nestaje nada.
Šteta, šteta da Ludens nije izdržao s Maksijima jer teško da ću ikad ponoviti ove stripove ovako na skenu, a u tiskanom izdanju bi im se sigurno vratio i dokučio je li Nolita pogodio ili se ipak moglo bolje.
A bilo bi odlično i kad bi neko recenzirao završnu sagu pa da se ispod recenzira, komentira, da zaživi diskusija i da onda zajednički kao forum zauzmemo jedan stav, liniju prema sagledavanju tog djela koja se bi se onda dalje mogla prihvatiti ili negirati ali nikako ne i ignorirati.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2015 : 21:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pcoro razumijem te, i meni su neki dijelovi teško padali. Ovo je velika priča koja se mora pomalo probavljati. Skenovi su nezgodni, al što je tu je.

Nollita je velik pripovjedač koji nam uvijek nastoji ispričati veliku priču. To se pomalo probavlja i sjeda na svoje mjesto. Stalno uviđam neka nova mjesta, nove slojeve.

A kraj mi je baš efektan, fino je sve zaokružio i odgnao sve sumnje. Kamanu je al pari sa pukovnikom Kurtzom, tu je i taj sin (jak lik uistinu). Onaj pilitov povratak u kamp i sve što je uslijedilo... Baš ono epski.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 03/09/2015 : 20:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Pošto nisam čitao ništa od poslednjeg ciklusa, mogu samo da potkrepim razliku
kod Mister Noa iz starih epizoda i Mister Noa iz afričkog ciklusa:





Možda nije u potpunosti reprezentativno poređenje pošto je za ovu afričku epizodu
Nolitta napisao samo prvi deo priče, dok ostatak potpisuje Mignacco, ali svejedno,
ako je Nolitta učestvovao u stvaranju priče, mogao je da sugerira Mignaccu kako bi tabla (tekst na njoj)
trebalo da izgleda.

Vidimo da je na gornjoj tabli Mister No optimističan u svom tadašnjem stilu
i da modernizaciju Amazonije vidi kao neku daleku budućnost, kada on bude već pokojni
pa "među suvenirima koji se prodaju turistima bude i neka ogrlica od njegovih kostiju".

S druge strane, na donjoj tabli je pesimista, kako i sam kaže, i razmišlja o Serengetiju
kao o "brižljivo vođenom muzeju osuđenom na lagano propadanje" i "ne želi da bude svedok njegove agonije".

Dakle, on agoniju Serengetija vidi kao budućnost ipak dovoljno blisku, pa ne želi da bude svedok toga,
ali je modernizaciju Amazonije video kao tako daleku budućnost, kad njega više ne bude,
te nije želeo ni da razmišlja o tome, da kvari svoj nepopravljivi optimizam.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/09/2015 : 20:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nisam odavno uzima afrički ciklus u ruke. Al izgleda da je već sam Nollita prije crvenog vjetra počeo pilotu davati pesimističniju crtu. I onda kad su se na to nadovezali Mignacco i kompanija... rezultat je gašenje
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
842 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 04/09/2015 : 13:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Dovršavam s čitanjem epizoda Slobodne Dalmacije. Nema ni jednog stripa koji ulazi top 10, priče nisu vrhunske, ali svejedno uživam u čitanju. Mignacco mi je u Mister Nou nešto slično kao Toninelli kod Zagora. Puno ljudi ga ne voli, a meni je super, ima neki stil koji mi leži. Barem za sada. Šta mislite koliko će Libellusu trebati godina da stigne do onih neobjavljenih epizoda? Uvijek sam mislio u sebi kako bi bilo savršeno da Veseli četvrtak prije one završne epohe od petnaestak epizoda najprije objavi ove brojeve koji nedostaju, volio bi vidjeti epizode iz New Yorka.

Gledam komentare, ja mislio da je Mister No vječiti optimist, i ja sam postao takav čitajuči Mister No stripove kao klinac, kad ono ćorak. I njega stigla surova stvarnost. Pa više se ni u strip junake ne možeš pouzdati, haha.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 04/09/2015 : 14:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deki86

Dovršavam s čitanjem epizoda Slobodne Dalmacije. Nema ni jednog stripa koji ulazi top 10, priče nisu vrhunske, ali svejedno uživam u čitanju. Mignacco mi je u Mister Nou nešto slično kao Toninelli kod Zagora. Puno ljudi ga ne voli, a meni je super, ima neki stil koji mi leži. Barem za sada. Šta mislite koliko će Libellusu trebati godina da stigne do onih neobjavljenih epizoda? Uvijek sam mislio u sebi kako bi bilo savršeno da Veseli četvrtak prije one završne epohe od petnaestak epizoda najprije objavi ove brojeve koji nedostaju, volio bi vidjeti epizode iz New Yorka.

Gledam komentare, ja mislio da je Mister No vječiti optimist, i ja sam postao takav čitajuči Mister No stripove kao klinac, kad ono ćorak. I njega stigla surova stvarnost. Pa više se ni u strip junake ne možeš pouzdati, haha.



Meni je 'Legenda o Butchu Cassidyju' bila čista 10 !
Fenomenalno ispričana i vođena, i vrlo inventivno poigravanje pričom.
Legla mi ko budali šamar!.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 04/09/2015 : 17:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
meni je ledena tmnica bila jako dobra iz tog perioda

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/09/2015 : 17:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

nasa stara prica u koloru

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39095/Mister-No---Il-tempio.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 19:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kolor je pun pogodak, znam da neće izaći kod nas ali bih svejedno bio u velikoj dilemi da li to uzeti iako imam odlično Libellus izdanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 04/09/2015 : 20:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


nasa stara prica u koloru

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39095/Mister-No---Il-tempio.html






ne valja k...a, boja uništava ugođaj i tu jednu intimu priče. da je obojano u stilu "Džungle" bio bi pun pogodak ali ovo ne liči na ništa

Edited by - Koresh on 04/09/2015 20:39:25
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 21:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni opet taj kolor na Džungli nije nešto jer djeluje zastarjelo, nakon maxija očekivao sam da će na Libellus izdanju biti bolje zbog papira, ali ništa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/09/2015 : 16:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Procitah Mister NOovu ratnu pricu Heroji bez slave (Strip Agent brojevi 25, 26, a originalni 225, 226) od Mignacca i brace Di Vitto.

Solidna zabavna prica, uvek su interesantne ove Mister NOove ratne price, vidimo opet simpaticnog Alana Chambersa, voleo bih da vidim neku epizodu smestenu u sadasnje vreme gde njih dvojica idu zajedno u neku avanturu a ne da stalno prepricavaju ratne. Di Vittovi solidni iako na par mesta amaterski odradjen crtez.

Ocene:
Prica 8
Scenario: 8
Crtez: 7
Naslovne 9
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 07/09/2015 : 17:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Sjecam se i ja te price kao jako dobre i zabavne.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/09/2015 : 17:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Sjecam se i ja te price kao jako dobre i zabavne.



Jeste, dosta je dobra, ali meni je jos bolji ,,nastavak" price a to je trodelna epizoda Gvadalkanal/Godisnje doba u paklu/Na tragu gospodina Kaplana.
jesi citao?

http://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-vec-10-12-guadalcanal/889/

Edited by - going going on 07/09/2015 17:53:59
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 07/09/2015 : 18:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Nisam. Nisam nikada procitao niti jedan Veseli Cetvrtak
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 07/09/2015 : 20:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i zadnju priču nasega pilota. Imam grlobolju pa nisam siguran jel mi se grlo steže il sam samo bolestan.

Nollita je za kraj izvukao i čudoviste iz crne lagune i tako dao omaž b-filmovima koji su mu bili važan izvor inspiracije. Prekrasno, prekrasno.

Kraj sa tukanom me pošteno nasmijao, Nollita ipak ne daje tužan kraj. Ta i zadnja scena s pilotom i Krugerom je bila zveket pivskih krigla, Nollita se ipak odhrvaje crnilu. I sam Nollita u zadnjem uvodniku kaže da ne voli tužne rastanke, i održao je obećanje.

Ostaje žal što se avanture Mister Noa došle kraju, al možda je i bolje što je dostojno umirovljen. Ionako ima lufta za poneku priču kakve bi se mogli uhvatiti kvalitetni autori.

Pokušavam sagledati sada cijelu sagu... Prekrasno, prekrasno, Nollita nam je za kraj, i svoj i pilotov, još jednom pokazao svoje izvanredne pripovjedačke sposobnosti. Ovo je maltene esej o stripu, impresioniran sam.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/09/2015 : 22:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

Nisam. Nisam nikada procitao niti jedan Veseli Cetvrtak



Uf steta, Dudley. Ima tu par bas dobrih prica, napisacu sutra koje su meni bile bas dobre, ali nisam ni ja procitao sve VCove brojeve. Ali da ima dobrih prica ima!
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
842 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 09/09/2015 : 17:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Čitam čovjeka bez prošlosti (SA32) i baš si mislim kako već dugo nisam čitao lošu Mister No epizodu (čitam kronološki). A puno ljudi tvrdi kako je ovo razdoblje najgore. Ili možda najgore epizode tek slijede?
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
842 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 09/09/2015 : 17:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
E i jedno pitanje, zna li netko gdje bi u HR mogao naručiti/kupiti najnovije VČ epizode?
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 09/09/2015 : 18:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
probaj u Babilonu u Đakovu,...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/09/2015 : 20:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Tema tjedna


Pošto se u zadnje vrijeme na ovom topicu dosta raspravljalo o završnoj priči iz pilotovog serijala, a istovremeno se najvaljuju nove epizode Magičnog Vjetra imam jedno pitanje za fanove Mr. No-a.
Kada bi se pojavila mogućnost da izađu još četiri priče u kojima je Mr. No glavi junak koga biste htjeli za scenarista i crtača? Biste li rađe čitali priče o njegovoj prošlosti ili sadašnjosti?


Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2015 : 20:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Da se Nolitta vrati iz groba i napiše koju rado bih dočekao nove epizode, no od prosječnog Mignacca ne mogu dobiti ništa specijalno. Tako da ovo nije baš neka ideja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 275 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.11 seconds. Snitz Forums 2000