forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Comanche-pitanje? Molim odgovor!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 29/12/2008 : 20:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
Jel mi može netko malo opisat ovaj strip Michela Grega i Hermanna,samu radnju,kvalitetu crteža i sl. te samo izdanje Strip-Agenta-papir i sl.?
Surfajući sam se malo zainteresirao za ovaj strip,a na sajtu nisam našao recenziju.
Hvala

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/12/2008 : 20:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=CO&StoryID=521

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 20:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih westerna... ikad. Zgodne akcijske ali istovremeno i tople, ljudske priče.
Ukratko sudbina članova "staffa" ranča "666" od dolaska Red Dusta, face sumnjive prošlosti koja ga ne ostalja na miru. Zanimljivo serijal se zove Comanche, po ženskom liku - vlasnici ranča, iako je centralna figura Red.
Crtež, odličan u početku dok je Hermann radio perom i četkicama, kasniji prelazak na rapidografe ostavlja i trag na kvaliteti crteža u c/b izdanjima ali color to ponovo vraća na visoku razinu. Naravno i rađeno je za boju pa razumljivo. U kasnijoj fazi, Hermann nije više ni ima inspiracije pa je pomalo i zabušava. U razgovoru sa njim pitao sam ga šta je razlog nezadovoljstvu i padu interesa a razlog je naveja u želji da se maksimalno posveti Jeremiahu i u Gregovoj "krutosti" koja nije dopušta iskorake iz zadane putanje. Otuda i reklame za Toyotu i telefon koji je nacrtao u jednoj epizodi

SA izdanje je ultimativno i "must have"... u svakom pogledu. Ne žali ni novčića. Nećeš požaliti. Ispred Comanche samo stavljam Blueberryja. Unutar žanra, naravno iako su pojedine epizode Comanche za koplje bolje od nekih Blueberryjevih.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 21:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
gotovo ultimativno jer nije čitavo
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 21:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Luk-San
Junior Member

Croatia
369 Posts

Member since 01/11/2008

Posted - 29/12/2008 : 21:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Luk-San a Private Message  Reply with Quote
Hvala Markose,ja sam tražio pod Comanche.U SA je 10 epizoda,koliko ih je izašlo?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 21:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
15, od čega 10 Hermannovih. Kasnije je serijal preuzeo Rouge ali mi to nikad nije leglo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 21:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky




nemoj reć da ti je promakla cenzura????
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 21:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

15, od čega 10 Hermannovih. Kasnije je serijal preuzeo Rouge ali mi to nikad nije leglo.


a 3 kratke - koje jesu u integralu?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 21:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Je... ali uz ogradu. Ja nisan ni čita SA izdanje jer san malo prije njega ponovo obnovija gradivo kroz MP albume. Jel to sad zadatak za mene ili... ???

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 21:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
3 kratke? Pa one su u Integralu 2+1 ili me memorija ne služi?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 21:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Je... ali uz ogradu. Ja nisan ni čita SA izdanje jer san malo prije njega ponovo obnovija gradivo kroz MP albume. Jel to sad zadatak za mene ili... ???

je zadatak za tebe
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 21:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

3 kratke? Pa one su u Integralu 2+1 ili me memorija ne služi?


matori ovo si krivo svatija * to je bio plus integralu * inace ni ja nisam citao sa izdanje ali sam svojedobno usporedjivao - recimo obrati pažnju na crveno nebo nad laramyem - inače jednu od najboljih prića u serijalu *baš je sramotno što je relativno skup integral išao okljaštren preciznije rečeno NEINTEGRALNO

Edited by - rommel on 29/12/2008 21:57:39
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 22:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Da mislim da hvale 4 ili 5 strana u Prvoj knjizi u 4 epizodi.
Inače epizode 13, 14 i 15 nikad nisu izašle na EX-YU prostorima.

5 - 47 : 52
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 22:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ček ček
Koliko ih ima... 47? A triba 52? Jel?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 22:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ček ček
Koliko ih ima... 47? A triba 52? Jel?

a je brate moj...gsf kskav se ridjem neče desiti
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 22:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
A jbga ajde mi na rvacki napiši 5-47:52 mi nikako nije jasno??? Matematički

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 22:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

A jbga ajde mi na rvacki napiši 5-47:52 mi nikako nije jasno??? Matematički

4.096153846
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 22:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
djeljenje ima veći prioritet od oduzimanja
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 22:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Nemoj da moran ići u podrum, vanka puva bura Pa original ima 47 tabli!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 22:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Nemoj da moran ići u podrum, vanka puva bura Pa original ima 47 tabli!


a valjda je marketprint dodavainace prica jeste da je i francuski originsl integral isao okljastren...samo to meni ne igra - mogo je i ridji tako ici ali je imao vise fanatika od comanche valjda - a i njegovi integrali nisu neintegralni-

Edited by - rommel on 29/12/2008 22:30:02
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/12/2008 : 22:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Je, sigurno je original iša na 47. To znam, mislim da ga i imam ali čini mi se da je i FR integral također bija manjkav.
Jbga "onaj" riđi je ipak "D Riđi bolji nego oriđiđi"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/12/2008 : 22:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Je, sigurno je original iša na 47. To znam, mislim da ga i imam ali čini mi se da je i FR integral također bija manjkav.
Jbga "onaj" riđi je ipak "D Riđi bolji nego oriđiđi"

iskopati ću i stripoteke i spunk možda i biser pa vidimo uglavnom marketprintov album je for keeps
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 00:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Hmmmmmmm... nisan nešto uvjeren za Stripoteku i Biser dali je to tamo uopće objavljeno. Mislim da nije.
Spunk je i to kompletno jer se sjećam da sam još davno bija zbunjen zašto nekih stranica ima i po 3 sa istim brojem. Evo gledam popis koji sam iskopa lakše nego da rovarim po podrumu.
Čak u Spunku ima i ubačena tabla ( između 1. i 2. ) sa portretima glavnih likova. Što znači da ima čak 53 table.
Što se tiče Supera to bi triba biti onaj broj di je prva tabla ujedino i naslovnica... osamdeset i neki, čini mi se. Tamo ima sve također ali ima i neka greška. Ne mogu rastumačiti ovo što imam zabilježeno ali čini mi se da se radi o nekakvoj zamjeni tabli jer piše napomena "tiskarska greška" Ipak, ovo je pisano prije ihohoj godina.
E sad po ovome... table koje nedostaju odnosno koje mi pišu duple u popisu su otprilike prve po podjelama na kratke dijelove. Moguće je da su one originalno objavljene samo u Tintinu a ne u FR albumu jer ih tamo sigurno nema. Možda...
I evo malo listam integral... Ta dodana tabla u Spunku je objavljena kao dio uvodnog teksta.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2008 : 00:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ovo za Tintin kažem jer je tamo serijaliziran kroz kratke epizode od, uglavnom 8 ili 7 stranica.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/12/2008 : 08:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Hmmmmmmm... nisan nešto uvjeren za Stripoteku i Biser dali je to tamo uopće objavljeno. Mislim da nije.
Spunk je i to kompletno jer se sjećam da sam još davno bija zbunjen zašto nekih stranica ima i po 3 sa istim brojem. Evo gledam popis koji sam iskopa lakše nego da rovarim po podrumu.
Čak u Spunku ima i ubačena tabla ( između 1. i 2. ) sa portretima glavnih likova. Što znači da ima čak 53 table.
Što se tiče Supera to bi triba biti onaj broj di je prva tabla ujedino i naslovnica... osamdeset i neki, čini mi se. Tamo ima sve također ali ima i neka greška. Ne mogu rastumačiti ovo što imam zabilježeno ali čini mi se da se radi o nekakvoj zamjeni tabli jer piše napomena "tiskarska greška" Ipak, ovo je pisano prije ihohoj godina.
E sad po ovome... table koje nedostaju odnosno koje mi pišu duple u popisu su otprilike prve po podjelama na kratke dijelove. Moguće je da su one originalno objavljene samo u Tintinu a ne u FR albumu jer ih tamo sigurno nema. Možda...
I evo malo listam integral... Ta dodana tabla u Spunku je objavljena kao dio uvodnog teksta.


u biseru nije u biseru je mislim epizoda prije ali zato
super 92 stripoteka 376/377
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000