forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Asteriks i Talicni Tom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
10131 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/01/2017 :  20:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Razumijem neke rečenice, ne sve, morao bih da uzmem rječnik.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
26791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/01/2017 :  23:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma, crtez je odlican ... sta pricate! ;P

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11641 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/06/2018 :  16:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Asterix na Cobiss-u, integral 1 (epizode 1-3), štampa Rotografika, prevod Đorđa Dimitrijevića, 140 str. 30 cm, tiraž 2000.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11641 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2018 :  18:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 1,epizode 1-3 (Čarobna knjiga)

Iz nekog razloga,nikada nisam "otkidao" na ovaj strip,iako je nesumnjivo jedan od najboljih svih vremena.Sad kad su ga uzeli Čarobnjaci da ga odrade na najčarobniji mogući način,došlo je vreme da ispravim grešku - a ako se po jutru dan poznaje,biće ovo jedno sjajno druženje.

Glede samog izdanja,cene,najavljenog tempa(nove boje [])...sve za 10.Ili što bi rekao Mija "e,tako se to radi!".Doduše,ako tražim dlaku u jajetu,kod ovog prvog integrala,to bile tri sitnice:1.)Gosini i Uderzo??Zar nije Gošini i Uderco?Ajde ovo Uderco/Uderzo ko ga hebe,ali Gosini mi malo bode oči;2.)Beli forzec??Zar nije trebalo da bude žuto,jer je prednja korica žuto-bela?Kod 12.knjige,korica je zeleno bela,pa je i forzec zeleni,i to je već ok;3.)bele stranice na kraju;ali dobro,to smo već apsolvirali.

Sadržaj:nešto sam mislio da će prve priči biti tek zagrevanje (iz prisećanja),ali jok!U&G od starta kreću udarnički! Već u Asteriksu,Galskom junaku sve štima kako treba.Humor je na zavidnom nivou,a i Albertov crtež je skroz na mestu.Na par mesta sam se pokidao.Tipa,kad Kajus popije napitak (lažni doduše) pa krene da diže kamenje,počev od ogromnog preko sve manjih,a onda kad podigne neki malecni,prodere se:"TO JE ONO PRAVO!POSTAO SAM NATČOVEK!"
Ako mi je Galski junak za 4.5/5,sledeća dva,Zlatni srp i Asteriks i Goti su za 5/5

Edited by - anto on 30/09/2018 18:36:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11641 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2018 :  00:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Gošini,Uderco,Feri&Konrad:Asteriks,knjiga 12,epizode 34-36 (Čarobna knjiga)

A&O rođendan - uf,ovo je baš potanka epizoda Asteriksa;žali bože sjajnog Udercovog crteža.Počelo je interesantno,ali nadalje je malo konfuzno,a malo dosadno... 2/5
Asteriks među Piktima - i bilo je vreme Uderco da ode,stvarno je srozao kvalitet ovog kultnog stripa(što se priče tiče,jelte).Iz mog ugla,nije ga trebalo ni nastavljati,ali kad već jeste ...Konrad radi dobar posao, ali mi se čini da je veći pritisak na Feriju;jbga,trebalo je zameniti majstora Gošinija.Olakšavajuća okolnost mu je bila što je pre svog debija imao nekoliko Udercovih scenarističkih podbačaja.
Zvezdoje i Trboje među Piktima je epizoda solidne ideje i korektne razrade;to kad se uklopi i tu i tamo ubaci po neka simpatična fora dobije se sasvim pristojna epizoda.Nikako nešto što će se pamtiti,već strip za finu zabavu 3.5/5
Cezarov papirus - novopečeni autori A&O se polako zagrevaju,i podižu kvalitet,što se jasno vidi u ovoj epizodi;u stvari,tu mislim na Ferija(Konrad je od starta dostojno zamenio Uderca),koji je duhovitiji,igre reči,na kojima je Gošini briljirao,postaju lucidnije,zaplet zanimljiviji 4/5

U principu,sjajno je da imamo integral sa friškim epizodama galskih junaka,makar one bile ispod nivoa kultnih priča.
Izdanje je kako treba (malo se štampa sa hrbata "prelila" na koricu,ali ništa strašno+i dalje mi ono Gosini para oči,ali i to sve manje smeta),prevod takođe.

Edited by - anto on 13/10/2018 19:03:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11641 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2018 :  01:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)

Mislio sam da će se nakon Cezarovog papirusa novopečeni dvojac tek razmahati,ali tuki,ovom epizodom su učinilim mali korak unazad. Ako bih hteo da budem precizan,ocenio bih je sa 3.75/5,ali pošto tako preciznu skalu nemam,biće to 3.5/5.Bolja mi je od Pikta,a lošija od Papirusa.
Trka mi ima još i najbolju ideju od sve tri Ferijeve priče - ali potencijal nije iskorišćen na najbolji mogući način.
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.

Edited by - anto on 13/10/2018 19:00:54
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000