forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Asteriks i Talicni Tom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/01/2017 : 20:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Razumijem neke rečenice, ne sve, morao bih da uzmem rječnik.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/01/2017 : 23:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma, crtez je odlican ... sta pricate! ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/06/2018 : 16:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Asterix na Cobiss-u, integral 1 (epizode 1-3), štampa Rotografika, prevod Đorđa Dimitrijevića, 140 str. 30 cm, tiraž 2000.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2018 : 18:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 1,epizode 1-3 (Čarobna knjiga)

Iz nekog razloga,nikada nisam "otkidao" na ovaj strip,iako je nesumnjivo jedan od najboljih svih vremena.Sad kad su ga uzeli Čarobnjaci da ga odrade na najčarobniji mogući način,došlo je vreme da ispravim grešku - a ako se po jutru dan poznaje,biće ovo jedno sjajno druženje.

Glede samog izdanja,cene,najavljenog tempa(nove boje [])...sve za 10.Ili što bi rekao Mija "e,tako se to radi!".Doduše,ako tražim dlaku u jajetu,kod ovog prvog integrala,to bile tri sitnice:1.)Gosini i Uderzo??Zar nije Gošini i Uderco?Ajde ovo Uderco/Uderzo ko ga hebe,ali Gosini mi malo bode oči;2.)Beli forzec??Zar nije trebalo da bude žuto,jer je prednja korica žuto-bela?Kod 12.knjige,korica je zeleno bela,pa je i forzec zeleni,i to je već ok;3.)bele stranice na kraju;ali dobro,to smo već apsolvirali.

Sadržaj:nešto sam mislio da će prve priči biti tek zagrevanje (iz prisećanja),ali jok!U&G od starta kreću udarnički! Već u Asteriksu,Galskom junaku sve štima kako treba.Humor je na zavidnom nivou,a i Albertov crtež je skroz na mestu.Na par mesta sam se pokidao.Tipa,kad Kajus popije napitak (lažni doduše) pa krene da diže kamenje,počev od ogromnog preko sve manjih,a onda kad podigne neki malecni,prodere se:"TO JE ONO PRAVO!POSTAO SAM NATČOVEK!"
Ako mi je Galski junak za 4.5/5,sledeća dva,Zlatni srp i Asteriks i Goti su za 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2018 18:36:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2018 : 00:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini,Uderco,Feri&Konrad:Asteriks,knjiga 12,epizode 34-36 (Čarobna knjiga)

A&O rođendan - uf,ovo je baš potanka epizoda Asteriksa;žali bože sjajnog Udercovog crteža.Počelo je interesantno,ali nadalje je malo konfuzno,a malo dosadno... 2/5
Asteriks među Piktima - i bilo je vreme Uderco da ode,stvarno je srozao kvalitet ovog kultnog stripa(što se priče tiče,jelte).Iz mog ugla,nije ga trebalo ni nastavljati,ali kad već jeste ...Konrad radi dobar posao, ali mi se čini da je veći pritisak na Feriju;jbga,trebalo je zameniti majstora Gošinija.Olakšavajuća okolnost mu je bila što je pre svog debija imao nekoliko Udercovih scenarističkih podbačaja.
Zvezdoje i Trboje među Piktima je epizoda solidne ideje i korektne razrade;to kad se uklopi i tu i tamo ubaci po neka simpatična fora dobije se sasvim pristojna epizoda.Nikako nešto što će se pamtiti,već strip za finu zabavu 3.5/5
Cezarov papirus - novopečeni autori A&O se polako zagrevaju,i podižu kvalitet,što se jasno vidi u ovoj epizodi;u stvari,tu mislim na Ferija(Konrad je od starta dostojno zamenio Uderca),koji je duhovitiji,igre reči,na kojima je Gošini briljirao,postaju lucidnije,zaplet zanimljiviji 4/5

U principu,sjajno je da imamo integral sa friškim epizodama galskih junaka,makar one bile ispod nivoa kultnih priča.
Izdanje je kako treba (malo se štampa sa hrbata "prelila" na koricu,ali ništa strašno+i dalje mi ono Gosini para oči,ali i to sve manje smeta),prevod takođe.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/10/2018 19:03:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2018 : 01:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)

Mislio sam da će se nakon Cezarovog papirusa novopečeni dvojac tek razmahati,ali tuki,ovom epizodom su učinilim mali korak unazad. Ako bih hteo da budem precizan,ocenio bih je sa 3.75/5,ali pošto tako preciznu skalu nemam,biće to 3.5/5.Bolja mi je od Pikta,a lošija od Papirusa.
Trka mi ima još i najbolju ideju od sve tri Ferijeve priče - ali potencijal nije iskorišćen na najbolji mogući način.
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/10/2018 19:00:54
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2018 : 14:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 2,epizode 4-6 (Čarobna knjiga)

Izdanje Asteriksa i dalje sjajno,a nadam se da će tako gurati do kraja;forzec narandžasti u skladu sa bojom na prednjoj korici (potvrda da su omašili sa belim umesto žutog forzeca u kecu).Ono Gosini i dalje bode oči,ali moramo se povinovati aktuelnim trendovima modernog srpskog prevodilaštva.
Asteriks gladijator te Put oko Galije milina za dušu,i crtački i narativno,ali sa Kleopatrom je serijal doveden na vrhunac odakle kreću da se nižu sve top priče - iz mog ugla.
Čarobnjaci drže obećani ritam,kapa dole.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/01/2019 : 14:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 11,epizode 31-33 (Čarobna knjiga)

Ova knjiga bi trebala da bude najlošija od svih 12 planiranih, i zaista je tako - ali daleko od toga da je integral loš,u celini gledano.

Latravijata mi je nešto bolje legla nego kada sam je prvi put čitao;doduše, u BG izdanju.Čakštaviše počinje jako,jako dobro.Ali od sredine (od scene kad Asteriks počinje da skače kilometrima uvis nakon poljupca),kao da Uderco nije imao dovoljno snage da održi jednak kvalitet scenarija tokom celog albuma;ali dobro,nije lako biti kompletan autor serijala od koga se očekuje samo najnaj 3.5/5
Povratak u školske klupe je skup simpatičnih pričica;neke potpisuje Rene,neke Albert - znači simpatično,znači 3.5/5
Nebo mu pada na glavu je definitivno najlošiji Asteriks,mada ni on nije toliki odron,ako ništa a onda zbog maestralnog Uderca.Glede scenarija,čini se kao da je neko naredio Albertu da ovaj put odradi priču striktno za najmlađi uzrast. 2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/01/2019 15:32:14
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2019 : 16:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bonhomme:Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea (Bookglobe)

Dok Venzdej:"A Vi ste odmah prvim hicem pogodili dve baklje i jedan pijuk."
Talični:"Bome nisam.Pogodio sam tri šešira."
Dok Venzdej:"Ha,ha!Nemoguće,Luke,ja sam skinuo šešire."



Pre par godina VČ je objavio ovaj "specijal" Taličnog Toma,koji me je totalno osvojio,pa je kupovina BG luksuznog albuma bila obavezna opcija.
Matje Bonom me je te 2016.godine očarao kako ovim stripom,tako i Estabanom,predivnom petotomnom avanturom.U narednoj godini,bio je crtač na još jednom meni sjajnom naslovu,Velmanovom Markizu od Anoana,a ove godine ga željno isčekujem na Teksaškim kaubojima,koje potpisuje Trondhajm.

Elem,Čovek koji je ubio LL je odličan omaž,kako kultnom BD serijalu,tako i nekim čuvenim vestern filmovima.Ujedno ćemo saznati kako je Talični prešao sa pljuga na žvakanje slamčice.

LL/TT stiže u Froggy town,jedne usrane kišne noći ,i odmah se upoznaje sa situacijom,u kojoj značku nosi retardirani Džejms Boun,iza koga stoje braća Anton i Stiv.Neki dan ranije opljačkana je pošiljka zlata lokalnih rudara,što predstavlja pravu malu katastrofu za grad,te lokalno stanovništvo unajmljuje Taličnog da reši slučaj i povrati tozla.
Laki će se naći u totalno uvrnutoj situaciji,u kome će mu porodica Boun podmetati nogu konstantno,a netašica duvana će ga dodatno izludeti.Da ne bude sve tako crno,sprijatelji će se sa Dokom Venzdejem,matorim alkosom.

Fenomenalan omaž Taličnom,nemam šta drugo da dodam.Kao i,što rekoh,vestern filmovima poput OK korala i Čoveka koji je ubio Liberti Valansa.

5/5

*imao sam strah kakav će prevod biti u BG izdanju,ali Lana Tomerlin je uradila dobar posao.

BG VS Veseli četvrtak:

*Bookglobe - plusevi:veliki format,luksuzno izdanje,tvrdi uvez,vrhunska naslovnica.
minus:plava boja je tamnija nego što bi trebalo.

*VČ - plusevi:boje su nešto bolje od BG izdanja,prevod je za nijansu bolji.
minusi:tehnikalije,dizajn.

*u principu,mislio sam da će mi više smetati ono Laki Luk umesto Taličnog Toma,ali i nije.
imam samo dve zamerke na prevod:

VČ:Umukni, Majk!
BG:Shut up,Mike!

VČ:Usamljeni kauboj sam ja...
BG:I'm poor lonesome cowboy...

moglo je bez englicizma...Ali ništa strašno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/02/2019 16:57:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/04/2019 : 18:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote



24. oktobra

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/04/2019 : 18:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima li Čovjek koji je ubio Luckyja Lukea neku numeraciju?
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 24/04/2019 : 18:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima što je sa Bookglobeovim Asterixom?
Jel' sam ja jedini što se još tome nada?
Znam da ima od čarobne knjige, bla, bla...
Ja hoću na hrvatskom!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/04/2019 : 20:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa nema ni Taličnog Toma više, ima nekoliko neobjavljenih novih albuma.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/04/2019 : 20:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Mene zanima što je sa Bookglobeovim Asterixom?
Jel' sam ja jedini što se još tome nada?
Znam da ima od čarobne knjige, bla, bla...
Ja hoću na hrvatskom!



Nisi jedini, ja isto čekam da se pojavi na kiosku. Vjerujem da i hoće, pitanje je samo kada.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 24/04/2019 : 22:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Whetherpine

Mene zanima što je sa Bookglobeovim Asterixom?
Jel' sam ja jedini što se još tome nada?
Znam da ima od čarobne knjige, bla, bla...
Ja hoću na hrvatskom!



Nisi jedini, ja isto čekam da se pojavi na kiosku. Vjerujem da i hoće, pitanje je samo kada.



Ma bojim se da nema istu sudbinu kao i Konan. Izašla je jedna knjiga od Bookglobea i onda je Darkwood krenuo sa svojima i oni su stali. Tako bi moglo biti i sa Asterixom zbog Čarobne knjige.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/04/2019 : 05:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Uzeo bi iako je Čarobna sada 1 liga...
za jezik mi se fučka..ionako su mi oba "strana".
a i prevod u BG mi je čudan...dalkeko najbolji prevod su imali Asterix i Talični u Izvori izdavaću.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 26/04/2019 05:40:53
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/04/2019 : 12:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Uderco:Asteriks,knjiga 10,epizode 28-30 (Čarobna knjiga)

Na neki način,dve epizode u ovoj knjizi su mi premijere - doduše i Šećerlemadu i Obeliksove nevolje imam u nekom pirateriji,ali sećam se da sam obe priče batalio na pola jer su pomenuta izdanja bila bogu plakati.Najgore što su mi zbog toga ostale u lošem sećanju iako ih nisam pročitao kompletne.

E sad;ne znam da li je to zbog praznične atmosfere (totalna opuštencija,dobra klopica (sa nutelom,milkom...)) ili što sam smatrao da će mi 10.knjiga biti mnjah,,ali uživao sam maksimalno u ovim pričama.U stvari,ne sećam se da me je ikad Asteriks ovako zabavio.

Asteriks kod Šećerlemade
mi je top integrala - mislim da mi je ovo jedan od ponajboljih Asteriksa (da se odmah ogradim da nisam neki veliki poznavalac materije - većinu priča sam čitao,ali ne više od po jednom,dvaput;i to pre x godina)).Kezio sam se ko ludak čitajući je 5+/5
Ružu i mač sam gotivio i u PZ,a sad mi je bila još nekako bolja 5/5
Za Obeliksove nevolje sam bio ubeđen da će mi donekle pokvariti celokupni dojam,ali ne bejah u pravu (srećom) - vrlo neobična epizoda u kojoj je Obeliks popio napitak,sa gusarima je sklopljen dogovor...Mislim da je bilo ovde potencijala da bude još bolji kraj,ali zadovoljan sam i sa postojećim 5/5

Vidim da su ocene na bedeteci prilično loše,a i znam da se samo Šećerlemada kotira kao kultna priča,ali eto,meni je ceo integral do jaja.

Izdanje kao i uvek maksimalno,Melitin prevod kida.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/04/2019 12:22:59
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/10/2019 : 20:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 3,epizode 7-9 (Čarobna knjiga)

Nema ovde potrebe za velikom pričom - ovo su već kultne epizode o kojima svi sve znaju.

Borba starišina je što se mene tiče "najkultnija".Jedan od najsmešnijih Asteriksa - čista petica
Asteriks među Britancima mi iz nekog razloga nikad nije bila u rangu ostalih klasika ovog serijala;šta znam,nekako mi je ponajmanje smešna.Sa druge strane,nacrtana savršeno - stranica 58.,gornja leva sličica,Aspiriniksova gajba - mogao bih satima da se divim crtežu. 4/5
Asteriks i Normani mi je kvalitetom između prethodne dve - matematički 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/12/2019 : 13:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 4,epizode 10-12 (Čarobna knjiga)

U četvrtoj knjizi Asteriksa,čak su dve epizode koje nikad ranije nisam čitao (Legionar i Olimpijada),kao i jedna od najčitanijih (Štit).

Asteriks legionar mi je veoma ugodno iznenađenje - nešto sam utripovao da je ovo jedna od "slabijih" priča iz zlatnog perioda (u stvari,ceo G&U trk na Asteriksu je zlatan);ali epizoda je prosto sjajna;čista petarda.
Štit iz Overnije je čista klasika - onaj deo u banji kad klopaju razne delikatese ispred gala koji su tu na lečenjiu je neprocenjiv.Ovu priču sam uz Cezarovog venca verovatno najviše puta čitao.Još jedna ko suza 5/5.
Asteriks na olimpijadi mi je nešto slabija i manje smešna priča u odnosu na prethodne dve - mislim da je Gošini ovde imao materijala za uzbudljivije događaje nego što ih je ispričao. 4/5

Uderco kida u svakoj sličici!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/01/2020 18:14:14
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/07/2020 : 19:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 5,epizode 13-15 (Čarobna knjiga)

Asteriks i ukradeno kazanče i Zavadi pa vladaj su jedne od epizoda koje sam čitao više puta,ali ne kao neke (poput Štita iz Overnije,Borbe strarešina,Cezarovog venca..),dok sam Hispaniju pročitao tek jednom,koliko se sećam.
U ovoj knjizi,najbolja mi je Kazanče,ali i njoj i Zavadi pa vladaj dajem 5/5,doduše ovoj drugoj priči malo na mišiće.
Nego,otkud naslov Ukradeno kazanče,kad je ukraden sadržaj kazana - jel beše stari naslov bio Asteriks i bakarno kazanče?
Asteriks u Hispaniji je takođe jedna sjajna epizoda,mada se nisam kod nje tako slatko smejao kao u preostale dve te nešto niža ocena, 4.5/5.
Doduše,ni ove dve me nisu nasmejale kao Štit iz Overnije i Legionar.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/07/2020 : 19:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 6,epizode 16-18 (Čarobna knjiga)

U ovoj knjizi je jedna od priča koja mi se nekada najmanje dopadala (pričam o Gošinijevom opusu),Grad bogova,kao i jedna kultna,Cezarov venac (otkud sad Cezarove lovorike);treća,Asteriks u Helveciji,takođe mi je jedan od manje smešnih.

Utisci danas su identični kao nekad.Švajcarci su interesantna i zanimljiva epizoda,ali nešto me baš i ne zasmejava (4/5).Grad bogova definitivno ima sjajnu ideju,ali izvođenje kako rekoh,najmanje duhovito (3.75/5).
Cezarov venac sa druge strane je prosto urnebesna;jedan od najboljih albuma 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/07/2020 19:14:56
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2020 : 20:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 7,epizode 19-21 (Čarobna knjiga)

Gošini,pa i Uderco na ovim epizodama su u godinama kad su muškarci obično u naponu snage (barem one kreativne),pa su i epizode u ovoj knjizi među najcenjenijima.
Nekada,Korzika mi je bila među najomiljenijima,pa i Cezarov poklon,dok me Vrač pogađač,nikad nije tako dobro pogađao (mala igra reči nije zgoreg).

Elem,u ovom najnovijem čitanju,nešto slično se desilo,jedino što mi dojmovi za Korziku nisu impresivni kao nekad.
Vrač pogađač 4/5
Ateriks na Korzici 4.5/5
Cezarov poklon 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/11/2020 20:59:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2020 : 22:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 8,epizode 21-24 (Čarobna knjiga)

U ovoj knjizi su mi manje poznate priče;Veliku plovidbu mislim da sam pročitao samo jednom,Belgijance dva,mooožda tri puta,a Preduzeće, verovali ili ne,nijednom!!
I nekako mi je 8. integral bolje čučn'o nego prethodna dva.

Velika plovidba mi je nešto "slabiji" Asteriks (ako smem da se tako izrazim),te tu ide 4/5,ali zato mi je Obeliksovo preduzeće prijatno iznenađenje (mislio sam da ova epizoda slovi za jednu od slabijih Gošinijivih (a nemam blage veze otkud mi to)),i ima sjajnu ideju.Za nju 5/5
Asteriks među Belgijancima je standardno odlična,a moram pohvaliti čika Đorđeve adaptacije,kao što je lalinski govor Belgijanaca i prepev pesme koja prati finalni okršaj 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2020 : 00:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Uderco:Asteriks,knjiga 9,epizode 25-27 (Čarobna knjiga)

Sa epizodama ovog integrala,Uderco postaje uan men šou na Asterisku;inače,ako se vratim u prošlost,dve priče ove knjige nisam nikada pročitao kompletne (koliko se sećam),a Asteriksa i sina,koji mi je prvi nabavljeni HC ovog serijala,sam provukao kroz ruke x puta.Moram napomenuti da mi je Asteriksova odiseja stara želja da je uopšte pročitam,jer iz nekog razloga,nikada je nisam imao u rukama,a čitao sam tek neke fragmente u onim kolornim listovima Stripoteke,i strašno mi se dopalo to šta sam mogao videti.

Podeljeno selo - evidentna je promena scenariste i još očiglednije je da se Uderco ovde učio scenarističkom zanatu.Kao da je imao ideje za 30 i par stranica,a onda je krenuo sa nekim poluglupavim rešenjima kako bi ispunio kvotu tabli.Pa ipak sve to i nije ispalo tako loše,pa za ovu priču neka tanka_poput_martovskog_leda 4/5

Asteriksova odiseja - imao sam dobar njuh da će mi lepo sesti ova priča (mada sam to naslutio iz onih delova koje sam pročitao);Uderco je ovde već kompletan autor,i to kvalitetno kompletan. 5/5

Asteriks i sin - hmmm...ova epizoda mi nikad nije bila nešto specijalno;pročitao sam je dosta puta jer sam je posedovao u lux varijanti pre ostalih albuma.Ali sad mi je baš dobro čučnula,i zaista sam uživao u njoj. potanka 5/5

*jel neko primetio da su naslovnice malo čudnjikave,pogotovu treća?? Nekako je zrnasta, preveliki su pikseli,ne znam kako da se stručno izrazim.



Feri&Konrad:Asteriks #38 - Vercingetoriksova kći (Čarobna knjiga)

Uf.Nakon ove epizode,a i kad se malo osvrnem na ranije radove Ferija i Konrada,mogu samo da žalim što serijal nije prekinut na Obeliksovoj galiji.

Veercingetoriksova kći je kao i prethodni albumi ovog dvojca (izuzev Cezarovog papirusa,sa kojom sam zadovoljan) uglavno sterillan i nikako da pogodi taj duh serijala.
Mislim,nije to ni loše,ali jednostavno,nije to to.I ne vidim smisao da se dalje prolongira rad na Asteriksu,ako ovi autori ili bilo koji drugi,ne mogu da urade nešto bolje od onoga što su uradili na Svitku.
Takođe,rekao sam svojevremeno da Konrad radi dobar posao.Ne mogu danas da se složim sa tom mojom izjavom - nije Didije ni do kolena veliko Albertu;sad to jasno uviđam.

3.5/5

Ako bih rangirao F&D Asterikse,bilo bi to: Cezarov svitak > Asteriks na trci kroz Italiju >Pikti=Verc.kći (njih dve su mi jednake)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 25/01/2021 : 19:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
https://www.actuabd.com/+Deces-de-Marcel-Uderzo-le-frere-du-createur-d-Asterix+

https://www.afnews.info/wordpress/2021/01/25/bdzoom-marcel-uderzo-a-lombre-du-grand-frere/

RIP
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000