forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/10/2016 : 14:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Pogledao prvu epizodu Westworlda i vise nego zadovoljan sam. Ed Harris i Anthony Hopkins zajedno u seriji...i to je dovoljno za gledanje, sve ostalo je bonus.




Druga epizoda još intrigantnija. Za sada sam jako zadovoljan viđenim. Vuče me na gledanje znatno više nego bilo koja druga serija u posljednje vrijeme.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/10/2016 : 15:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by dante

Pogledao prvu epizodu Westworlda i vise nego zadovoljan sam. Ed Harris i Anthony Hopkins zajedno u seriji...i to je dovoljno za gledanje, sve ostalo je bonus.




Druga epizoda još intrigantnija. Za sada sam jako zadovoljan viđenim. Vuče me na gledanje znatno više nego bilo koja druga serija u posljednje vrijeme.





Skidam, šta ću kad ste me navukli :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/10/2016 : 17:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by dante

Pogledao prvu epizodu Westworlda i vise nego zadovoljan sam. Ed Harris i Anthony Hopkins zajedno u seriji...i to je dovoljno za gledanje, sve ostalo je bonus.




Druga epizoda još intrigantnija. Za sada sam jako zadovoljan viđenim. Vuče me na gledanje znatno više nego bilo koja druga serija u posljednje vrijeme.





Skidam, šta ću kad ste me navukli :)



Mudra odluka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 08/10/2016 : 21:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja ću pričekat cijelu sezonu.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/10/2016 : 14:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Netflix je kupio kompletna prava na fenomenalnu britansku anthology seriju Black Mirror, tako da je od 3. sezone ovo Netflixova produkcija.


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/10/2016 : 18:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Da, i bit će više epizoda u sezoni.
Jedva čekam.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/10/2016 : 21:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Da, i bit će više epizoda u sezoni.
Jedva čekam.



Neces jos dugo cekati, samo 10 dana.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7873 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/10/2016 : 10:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
odgledao stranger things
ok je to, zabavno, s puno referenca na osamdesete
winona sjajna, baš mi je drago da se vratila
ali jedanestica je ukrala šou


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/10/2016 : 12:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dva TV-kritičara objavila su knjigu o prema njima najboljim američkim serijama svih vremena.

Slažem se s većinom (I Love Lucy i All in the Family kod nas nisu prikazivane), a moj (TRENUTNI) redosljed je ovaj:


1. Twin Peaks
2. Sopranos
3. Seinfeld
4. Cheers
5. Mad Men
6. The Wire
7. Oz
8. Breaking Bad
9. Deadwood
10. The Simpsons


http://www.telegram.hr/kultura/dva-uvazena-tv-kriticara-napisali-su-knjigu-o-najboljim-americkim-tv-serijama-ikad-ovo-su-tvrde-top-10/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/10/2016 : 13:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Inace, svaka cast Westworldu i Stranger things (obje serije su mi super), ali Quarry mi je najdraza nova serija ove sezone. I definitivno najdpodcjenjenija.
Da ju radi HBO ili Netflix vjerojatno bi bila razvikanija.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 12/10/2016 : 14:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Dva TV-kritičara objavila su knjigu o prema njima najboljim američkim serijama svih vremena.

Slažem se s većinom (I Love Lucy i All in the Family kod nas nisu prikazivane), a moj (TRENUTNI) redosljed je ovaj:


1. Twin Peaks
2. Sopranos
3. Seinfeld
4. Cheers
5. Mad Men
6. The Wire
7. Oz
8. Breaking Bad
9. Deadwood
10. The Simpsons


http://www.telegram.hr/kultura/dva-uvazena-tv-kriticara-napisali-su-knjigu-o-najboljim-americkim-tv-serijama-ikad-ovo-su-tvrde-top-10/





Ne znam koji su kriteriji, ali dva su sitcoma, a niti jedan od njih nije Prijatelji? Kud se našlo mjesta za ovaj nesretni Kafić Uzdravlje? I ne zelim biti starosni fasist, ali Zica je počela 2002., Deadwood 2004., Mad Men 2007., a Breaking Bad 2008.
Ispada da su sve najbolje serije iz dvijetisućitih, što nije potpuno nevjerojatno, ali bojim se da nas zakida za... ne znam... Buffy...ili tako nešto :)

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/10/2016 : 14:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nemam ništa protiv Cheers, naprotiv, to mi je bila i ostala izvrsna humoristična serija uz koju se i danas dobrim ljudima i njihovim tako ljudskim osobinama, manama i ponekoj vrlini, mogu od srca smijati kao i nekad.
A i potrebno je neko vrijeme da se dojmovi slegnu i da stvari sjednu na svoje mjesto. Da ono što se trenutno čini izvrsnim bude adekvatno vrednovano i stavljeno u realni kontekst.
No s druge strane, za koju godinu ili desetljeće serije i njihov poredak će moguće biti sasvim druge i drugačiji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/10/2016 : 22:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Odgledao prvu sezonu, tj. te tri epizode Black mirrora. Znači ovak:
1)Odlično! Ovo je fakat vrhunska stvar.
10/10

2)Ajde nije tako dobro kao prva epizoda ali ima par zanimljivih ideja s tim da su neke stvari pomalo naivne (zar ne bi prekinuli emitiranje kad bi skužili kaj se dešava u emisiji?)
7/1o

3) Najmanje dobra od ove tri. Zaplet je ok ali moglo se to puno bolje razraditi.
6/10

Bacam se uskoro na drugu sezonu!

P.S. Ima i nekakva Chrismas special edicion epizoda od 90 min., pa ako ste je previdjeli...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/10/2016 : 22:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote


Zaista je čudno vidjeti nešto što se prikazuje na SyFyu i što, po svemu sudeći, nije toliki trash kakav oni vrte.

Channel Zero je antologijska serija koja će ekranizirati creepypaste, tj. horor-priče, urbane legende koje porijeklo imaju na internetu. Prva sezona od šest epizoda bavi se pričom "Candle Cove", jezivim low-budget crtiću o piratima koji proganja glavne likove desetljećima nakon toga. Jedan od producenata je i sve poznatiji Max Landis.

Jučer je izašao pilot i pristojan je. Sami koncept serije i motivi su izuzetno interesantni i epizoda ima nekoliko vrlo eerie trenutaka. Zainteresiran sam za ono što će se dogoditi dalje, ali ima, naravno, i dosta mana.

Prva je zasad vrlo nekarizmatični glavni glumac, a druga je nepotrebni dijalozi i generic TV režija. Netko bi to puno bolje snimio i iskoristio atmosferu još više. Također, radnja je krenula puno brže no što sam očekivao, što nije nužno loše.

Zasad nekakav prosjek, da se gledati, ali radi se o mnogo kvalitetnijem naslovu od većine SyFyjevih serija.


Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 12/10/2016 : 22:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ovome se veselim!






Nisi jedini!

My username was a mistake.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 13/10/2016 : 10:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
P.S. Ima i nekakva Chrismas special edicion epizoda od 90 min., pa ako ste je previdjeli...



Ta je isto odlicna.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/10/2016 : 10:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ok, dakle bingeala sam prvu sezonu Farga jučer i danas, moram priznati da je išlo baš teško, nisam više dovoljno mlada za takve maratone, a opet inače nemam dovoljno slobodnog vremena da se uopće upuštam u praćenje serija.

Serija je uistinu vrhunska, jedino što (moj grijeh) nisam gledala film i nije mi u potpunosti jasno je li ta "totemska" komponenta (predatorski svijet, vukovi, spekuliranje je li glavni negativac uopće ljudsko biće, cikličko vraćanje zla - stalno se spominje 1979. kad je zadnji put takva pošast poharala itd.) prisutna i u filmu. Meni bi serija mozda čak bila mrvicu bolja bez toga. Nadalje, sveudilj mi nije jasna motivacija glavnog negativca da pomogne našem luzeru bez naplate i da ga odrzi na zivotu. Bilo bi dobro da nam je to, recimo, eksplicitnije objašnjeno.

Ali teško da serija moze biti bolja, i vizualno je nenametljiva, atmosferična...također ne mogu dovoljno nahvaliti izbor uloga, premda mi Oliver Platt nikako nije sjeo u svojoj ulozi, ali to je sad već cjepidlačenje.
Oh, druga sezono, stizem.

EDIT: Westworld je još na čekanju, primat su imale one koje su bile prije na listi čekanja :)

Edited by - Mrkva on 13/10/2016 10:20:03
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 13/10/2016 : 10:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Prva sezona ima poveznica s filmom (npr. torba s novcem koju Stavros pronadje zakopanu u snijegu uz cestu je ista torba koju Steve Buscemi zakopa u filmu), ali to ne umanjuje gledanje serije ako nisi gledala film.
Ovo stalno spominjanje 1979. dolazi na naplatu u 2. sezoni kada se dogadja radnja. Jedino ne znam kako ce ti sjesti povremeni bonus iz vedra neba Meni je cak 2. sezona i bolja od prve, a to nisam mislio da ce biti moguce.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/10/2016 : 12:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nenad Polimac se čini se ugledao na kolegu Juricu Pavičića, pa je u današnjem vodiču kroz TV-serije u Jutarnjem uspio prilično gadno spoilati jedan od naslova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/10/2016 : 11:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Gleda li neko:

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 17/10/2016 : 18:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ash vs. evil dead i u drugoj sezoni sjajno napreduje, premda već na trenutke opasno balansira na granici dobrog ukusa. brutalan i nemilosrdan scenarij u svakoj polusatnoj epizodi ponešto nadogradi naše glavne likove i uvijek iznova potrudi se priuštiti nam neku novu (antologijsku) akcijsku scenu.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/10/2016 : 13:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Windwalker

Meni idu ovako: 2>4>1>3>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>5
Petu su mogli komotno nazvati American Perversion Story, a od horrora ni h.
Ok, ni četvrta nema baš horrora, ali ima usmjerenu priču i simpatične likove.Druga najbolja, zna se, prva sasvim solidna, a treća barem ima neki fun factor, iako ima iritantnih likova.
Za šestu se još ne zna kaj će bit. Ima hrpa teasera, ali kažu da su većina lažni, tj. navlakuše. Samo da opet ne naprave od sezone Gagine perverzije, već da se fokusiraju na barem nešto horrora.

Jedan Outcast ima puno više horrora, iako ne baca čudovišta i krv na svakom koraku, ali zna održati neki jezivi ugođaj.
To mi je iznenađujuće dobra serija koju sam otkrio prije par tjedana.


da, druga sezona AHS je sjajna
scena kada cromwell upali krematorij, legne na mrtvu mladu časnu i zajedno odu u peć mi je jedna od najjačih scena koje sam ikada vidio

a outcast - to je savršena serija



možeš li mi samo u par crta navesti koja je radnja u kojoj sezoni AHS?
Gledao sam samo prve dvije.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/10/2016 : 19:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Napokon gotova druga sezona Farga!

Trebalo mi je dugo, ali ne zato što serija nije zanimljiva, upravo suprotno! Serija je odlična, i slazem se, druga je sezona bolja od prve. To što joj atmosfera nije toliko mračna zapravo joj je išlo u prilog, upravo mi je zato bila jezivija.
Kirsten Dunst odlična u svojoj psihotičnoj ulozi, ali najdrazi mi je onaj romantični trenutak u mesnici između Charlieja Gerhardta i male od mesnice :)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/10/2016 : 12:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Krenula je treća sezona Black Mirror, i budući da je sada u vlasništvu najboljeg programa ikad, Netflixa, svih 6 epizoda su vani.
Pogledao prve tri i bome su na razini prošlih sezona.
To ne znači da su mi se sve tri epizode svidjele, jer priča pojedine epizode takve antologijske serije može biti hit or miss, ovisno o ukusu, no sve tri su na visokoj razini kvalitete.
Prva i treća su mi odlične, druga nažalost nije, a dobrim dijelom i zbog jako iritantnog glavnog lika.
Danas gledam preostale tri.
Preporuka za seriju.

PS
Treća epizoda je posebno brutalna, i najgore od svega kaj nije u budućnosti, već nešto što bi se teoretski svakome moglo dogoditi.

Edited by - Windwalker on 23/10/2016 12:03:12
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/10/2016 : 12:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se čini prilično zanimljivim: poluautobiografska crnohumorna dramska serija autorice i glavne glumice Tig Notaro.
Ona se neposredno uoči iznenadne majčine smrti vraća u rodni gradić, pa dok se bori s teškim zdravstvenim problemima mora se nositi i s asocijalnim očuhom, otuđenim bratom, životom u zajebanoj maloj sredini i s hrpom sličnih stvari.
Među izvršnim producentima su Louis C.K. i Diablo Cody, što je već jamac kakvoće.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000