forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 28/10/2016 : 13:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.theverge.com/2016/10/27/13444738/brandon-sanderson-cosmere-movies-way-of-kings-mistborn

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8386 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 28/10/2016 : 13:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao pojma da se vratio Red Dwarf

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2016/sep/15/28-years-a-smeghead-back-in-deep-space-with-the-red-dwarf-crew

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 28/10/2016 : 16:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
nova sezona black mirrora ovisno o epizodi varira. jedna vrhunska, druga loša.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/10/2016 : 11:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Nisam imao pojma da se vratio Red Dwarf

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2016/sep/15/28-years-a-smeghead-back-in-deep-space-with-the-red-dwarf-crew


Ni ja.
Hvala ti za informaciju.
Nije mi onakav šok kao kad se vratio 2012., ali da sam sretan, jesam.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 29/10/2016 : 11:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vešmašina

nova sezona black mirrora ovisno o epizodi varira. jedna vrhunska, druga loša.



Meni je prva epizoda izvrsna, treća izvrsna, četvrta remek-djelo i šesta dosta dobra.

Druga je loša, a peta tak-tak.

Ali to ti je tak kod takvih antologijskih serija.
No najbolje je što ćeš uvijek naći nešto po svom ukusu, a netko drugi će imati skroz drukčije mišljenje i poredak.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/11/2016 : 19:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Napokon gotova druga sezona Farga!



vidiš, kad si negdje ranije napisala "Ispada da su sve najbolje serije iz dvijetisućitih", meni je kroz glavu proletjelo da su zapravo na listu stavili PREVIŠE starijih serija (iako ni sam nisam baš mladić, tako da mislim da imam dosta objektivni pogled na suvremenu proizvodnju).

ali kužim, nisi u trenutku komentiranja gledala Fargo i tko zna koje još instant klasike. Fargo, npr. nitko nije stavio na svoju listu. meni osobno je druga sezona upravo sami vrhunac televizijske proizvodnje do sad.

ugl. da, razina na kojoj se radi za televiziju (i web platforme) danas se zbilja toliko pomakla u odnosu na prošlo stoljeće da nije pretjerano napraviti all-time-top-10 listu praktički čitavu sastavljenu od suvremenih naslova.

***

što, naravno, ne znači da naši nisu uspjeli i tu podbaciti i snimiti negledljive Novine koje u prvih 20-ak minuta imaju praktički isključivo dijaloge u kojima likovi ne razgovaraju nego objašnjavaju gledatelju (parafraza: 'kao što znamo, ja sam glavni urednik, a vi ste najbolji novinar jedinih novina koje još nisu kupili tajkuni'). bljak! nisu li mogli dati petsto kuna nekome tko je prošao makar dvotjedni tečaj dramaturgije da prođe kroz scenarij i prisliči ga nečemu što bi zaslužilo dvojku kad bi bilo seminarski rad na Akademiji...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/11/2016 : 19:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

što, naravno, ne znači da naši nisu uspjeli i tu podbaciti i snimiti negledljive Novine koje u prvih 20-ak minuta imaju praktički isključivo dijaloge u kojima likovi ne razgovaraju nego objašnjavaju gledatelju (parafraza: 'kao što znamo, ja sam glavni urednik, a vi ste najbolji novinar jedinih novina koje još nisu kupili tajkuni'). bljak! nisu li mogli dati petsto kuna nekome tko je prošao makar dvotjedni tečaj dramaturgije da prođe kroz scenarij i prisliči ga nečemu što bi zaslužilo dvojku kad bi bilo seminarski rad na Akademiji...



Da, slažem se. Pogledao sam po ure i pomislio: Mila majko oko čega su oni digli buku, koja tragedija.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/11/2016 : 00:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Quarry, zavrsen, odlicna serija.
Preporuka.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/11/2016 : 10:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Quarry, zavrsen, odlicna serija.
Preporuka.




Bolja od polovice razvikanih ove sezone.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 03/11/2016 : 17:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
nekako u isto vrijeme krenuli novine na hrtu i ubica mog oca na rtsu.

novine bolje snimljene, al gluma i scenarij puno kvalitetniji u ubici mog oca.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/11/2016 : 19:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
The night of
moram priznati da postoje dvije stvari koje ne volim kod filmova/srija a to su: 1) na kraju se ne sazna tko je ubojica odnosno "kraj nema kraja", nazovimo to tako i 2)kada je netko nevino optužen. Ipak, odlučio sam pogledati The night of makar prema najavi postoji broj 2 koji me smeta. ali frend kojem vjerujem mi je rekao da svakako ovo trebam vidjeti. i bome, serija je odlična. ovako dobra dramaturgija, kvalitetna gluma i odličan zaplet se ne viđaju često. Ono što mi je posebno odlično je da nema podjele na "mi smo odlični, pravedni, zgodni isavršeni a vi zlikovci ste sve suprotno". Ovdje su ljudi sivi. svi imaju neke mane ali i svi imaju dobre strane. Također, dobra stvar kod serije je što ima jednu sezpmu i osam epizoda. i to je to. nema razvlačenja do u besvijest.
preporuke.
8/10 (Na skali od 1 do 10, gdje je 5 gledljivo, a 10 remek - djelo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/11/2016 : 20:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Odgledao prvu sezonu, tj. te tri epizode Black mirrora. Znači ovak:
1)Odlično! Ovo je fakat vrhunska stvar.
10/10

2)Ajde nije tako dobro kao prva epizoda ali ima par zanimljivih ideja s tim da su neke stvari pomalo naivne (zar ne bi prekinuli emitiranje kad bi skužili kaj se dešava u emisiji?)
7/1o

3) Najmanje dobra od ove tri. Zaplet je ok ali moglo se to puno bolje razraditi.
6/10

Bacam se uskoro na drugu sezonu!

P.S. Ima i nekakva Chrismas special edicion epizoda od 90 min., pa ako ste je previdjeli...



Black mirror, S02
Prva epizoda je simpatična pričica koja ni izbliza ne uspijeva dosegnuti razinu najbolje epizode prve sezone (6/10), druga je fakat odlična sa genijalnim twistom (8/10), treća pokazuje svu bizarnost demokracije i ljudskog odlučivanja ukomponiranu sa suvremenom tehnologijom (7/10), a Specijal white chrissmas je također na nivou sa dosta dobrom naracijom i vrlo dobrom atmosferom (7/10)
sve u svemu, odlično štivo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/11/2016 : 20:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by vešmašina

nova sezona black mirrora ovisno o epizodi varira. jedna vrhunska, druga loša.



Meni je prva epizoda izvrsna, treća izvrsna, četvrta remek-djelo i šesta dosta dobra.

Druga je loša, a peta tak-tak.

Ali to ti je tak kod takvih antologijskih serija.
No najbolje je što ćeš uvijek naći nešto po svom ukusu, a netko drugi će imati skroz drukčije mišljenje i poredak.


zasad sam pogledao tri. Prvu nisam pogledao više od deset minuta, a druga i treća su mi odlične.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/11/2016 : 20:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eto ja pogledao prvi tri sezone pa glasam negativno za seriju
bezveze
prva epizoda mi je OK, ali druge su skroz bezveze

inače mi se ovakav koncept nepovezane radnje između epizoda sviđa, još od "Zone sumraka" i one... "The other side" serije ili kako se već zvala
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/11/2016 : 22:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni su epizode čist ok ali da ima varijacija, ima. Kao što rekoh, prvu epizodu treće sezone nisam pogledal više od 10-15 min.
probaj sa The night of, serija je odlična.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/11/2016 : 23:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Dva TV-kritičara objavila su knjigu o prema njima najboljim američkim serijama svih vremena.

Slažem se s većinom (I Love Lucy i All in the Family kod nas nisu prikazivane), a moj (TRENUTNI) redosljed je ovaj:


1. Twin Peaks
2. Sopranos
3. Seinfeld
4. Cheers
5. Mad Men
6. The Wire
7. Oz
8. Breaking Bad
9. Deadwood
10. The Simpsons


http://www.telegram.hr/kultura/dva-uvazena-tv-kriticara-napisali-su-knjigu-o-najboljim-americkim-tv-serijama-ikad-ovo-su-tvrde-top-10/





Ne znam koji su kriteriji, ali dva su sitcoma, a niti jedan od njih nije Prijatelji? Kud se našlo mjesta za ovaj nesretni Kafić Uzdravlje? I ne zelim biti starosni fasist, ali Zica je počela 2002., Deadwood 2004., Mad Men 2007., a Breaking Bad 2008.
Ispada da su sve najbolje serije iz dvijetisućitih, što nije potpuno nevjerojatno, ali bojim se da nas zakida za... ne znam... Buffy...ili tako nešto :)





ja sam bio malo gledao po koju minuticu sve te stare serije iz osamdesetih (uglavnom američke) koje smo kao klinci obožavali i za veliku većinu mogu reći da sad nema šanse da bih ih gledao. Potpuni stranci su totalni trash, Puna kuća također, Alf je isto niš posebno, Korak po korak katastrofa, Beverly Hills ajme majko...Ali dvije serije koje su fakat bile odlične su Kafić uzdravlje i Dear John. I za te serije mora čovjek biti malo stariji pa da ih shvati, nismo to mi kao djeca baš kužili. Ono otići u kafić "where everybody knows your name" isl. Čak mi ni Allo allo više nije tak napeta. Nije loša ali sad baš da je to nešto vrhunski...

P.S. Dobro, naravno, ovo se odnosi (uglavnom) na američke serije. Mućke su najbolja humoristična serija svih vremena, Crna guja je zakon, Allan B'stard, Šljam...Uglavnom englezi jebu kevu.

A tri najbolje serije?
Star trek TNG
Mućke
Twin peaks

tko tvrdi suprotno - laže

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 11/11/2016 : 13:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Konacno sam stigao pogledati trecu sezonu Black Mirrora. Cetvrta epizoda San Junipero mi je definitivno vrhunac sezone i jedna od tri najbolje epizode Black Mirrora uopce. Ostale variraju od vrlo dobrih do prosjecnih.

Ep. 1 Nosedive 9/10
Ep. 2 Playtest 7/10
Ep. 3 Shut up and dance 7/10
Ep. 4 San Junipero 10/10
Ep. 5 Men against fire 6/10
Ep. 6 Hated in the nation 7/10

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 17/11/2016 : 13:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
jel prati netko?

http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/mladi-papa-kontroverzna-serija-paola-sorrentina-u-kojoj-jude-law-glumi-americkog-papu-pija-xiii-stize-na-hbo/5158916/



Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 17/11/2016 13:13:04
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 17/11/2016 : 13:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

jel prati netko?

http://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/mladi-papa-kontroverzna-serija-paola-sorrentina-u-kojoj-jude-law-glumi-americkog-papu-pija-xiii-stize-na-hbo/5158916/






Nisam još pogledao, ali planiram. Ljudi pričaju da je serija ono, Frank Underwood u Vatikanu. Zvuči zanimljivo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 17/11/2016 : 13:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
odlična je.propustio sam prve dvije epizode,jučer pogledao šestu.spletke,intrige,zavjere,malo seksa, humora.prikazuje svijet iza zatvorenih vatikanskih vrata.čak je malo neobično a i ljudski vidjeti papu sa pljugom u ustima,časne koje igraju odbojku,svećenike sa najmodernijim ajfonima.odvalio sam na scenu u kojoj papa namjerava razotkriti homoseksualce u crkvenim redovima i odjednom veći broj svećenika počinje ispovijedati svoja sexualna iskustva sa ženama

i mjuza je odlična,max cameron beat the clock

https://soundcloud.com/maxcameronmusic/beat-the-clock

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 17/11/2016 13:45:00
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/11/2016 : 18:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
WTF?

Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/11/2016 : 18:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ovih sam dana gledala Roots, Westworld i The Young Pope i zasad ostajem uz Westworld zbog istinskog oduševljenja, a uz Roots zbog opsesije afroameričkom/afričkom poviješću. Mladi papa će morati pričekati neka bolja vremena, jednostavno me nije dobio.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/11/2016 : 18:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Odgledao nekoliko serija, mix svega :)

Wayward Pines
http://www.imdb.com/title/tt2618986/
Prvih 4-5 epizoda mi je ok, zanimljivo, ali od tu pa na dalje sve ide silaznom putanjom. Prvu sezonu se još može pogledati, ali druga sezona je mučenje.

The Americans
http://www.imdb.com/title/tt2149175/
Trebalo mi je par epizoda da se zakačim, ostale epizode i sezone sam progutao u dva tjedna :)
Ugodno iznenađenje, odlična serija, ima pravu špijunsku atmosferu, dosta realna i svakako je fora vidjeti kako je to sve funkcioniralo prije 30 godina, bez interneta, društvenih mreža, mobitela :D

Person of Interest
http://www.imdb.com/title/tt1839578/
Not my cup of tea. Po meni jedna bezvezna serija kakvih ima na kile. Gledljivo, ali predvidljivo i potpuno ne realno, gotovo da spada u SF :) Odgledati ći prvu sezonu do kraja i to je to.

The Blacklist
http://www.imdb.com/title/tt2741602
Odgledao tek dvije epizode. Za sada ništa posebno, nešto u stilu 24, ali pogledati ću sezonu do kraja, možda se poprave. Iako sumnjam s obzirom na odabrane glumce, mislim na Kena i Barbie.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/11/2016 : 19:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil


The Blacklist
http://www.imdb.com/title/tt2741602
Odgledao tek dvije epizode. Za sada ništa posebno, nešto u stilu 24, ali pogledati ću sezonu do kraja, možda se poprave. Iako sumnjam s obzirom na odabrane glumce, mislim na Kena i Barbie.



Da, baš je serija niskih ambicija. Ali ima taj zanimljiv odnos između Spadera i Barbie. A čak me i uspjela iznenaditi jednom ili dva puta.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2016 : 19:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prve tri epizode Westworlda sto sam do sada pogledao - ludilo!
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000