forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/11/2019 : 22:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
čuvari su sve bolji i bolji
peta epizoda sjajna

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2019 : 10:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Guilty pleasure mi je Inital D, anime, evo slistio sam skoro sve, svih 6 sezona sa popratnim filmovima, ostalo mi nešto sitno.
Jednostavno je toliko glupo i retardirano da je dobro.
Svaka epizoda je na isti kalup, dođe neko sa turbo novim autom od milijon konja, traction kontrolom, ABS-om i ostalim điđama po kojima puno bolje prolazi zavoje i slično i izaziva glavnog protagonista Takumi Fujiwara-u, i utrka je napeta do samog kraja gdje Takumi uvijek pobjeđuje koristeći razno-razne trikove koje nam drugi likovi u animeu podrobno objašnjavaju uz isto takvo objašnjavanje i protivnikovih poteza i načina vožnje.
Takumi vozi sada već legednarnu Toyotu Sprinter(Corolla kod nas) Trueno iz 80-ih i jednostavno gazi sve pred sobom sa njenih majušnih 120ks i bez ikakvih elektroničkih pomagala. Auto je stekao kultni status baš zbog ovoga animea kojeg se smatra najboljim što se tiče ilegalnih auto utrka i koji je nastao po uzoru ne Kralja Drifta koji vozi istu tu Toyotu, BTW Japanci sve aute zovu po modelu šasije, tako je ovaj auto poznat kao AE86 iliti Hachi-Roku. I da auto se u današnje vrijeme prodaje za bijesne novce s obzirom da je krntija i narod to zove ''Takumi Tax''. Postoji i manga, ali neću je čitata jer sigurno ne može dočarat to kao anime u kojem BTW kod svake utrke svira neki eurobeat. :D


Hachi-Roku as seen u animeu:



A evo i snimka nekih paštara koji driftaju u AE86 koja ima boje i oznake auta iz Inital D, moram priznat da je zvuk samog auta odličan:




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 20/11/2019 10:33:49
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 20/11/2019 : 17:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
His Dark Materials nastavlja sa odličnim epizodama. Ona scena kada Lyra otkriva pravu funkciju Aletheometra je jedna od najljepših koje sam gledao ove godine.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/11/2019 : 18:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni je ok serija, ali mi je malo splasnula nakon prve epizode i ta scena me nije nimalo dirnula.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 20/11/2019 : 19:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
His Dark Materials je jako dinamična serija, produkcija je sjajna, glumačka postava sve bolje i bolje paše, kao da su na početku trebali neko vrijeme da se uhodaju
Lijepo je svaki tjedan jednom pogledati, avantura je na nivou, ugođaj je stvarno dobar i imam osjećaj da će napraviti dobru ekranizaciju knjiga
I moram primjetiti da ima taj neki britanski uglađeni štih
Jedva čekam iduću epizodu, imam osjećaj da bi sve mogla podići na jedan viši nivo

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/11/2019 : 10:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
23.2. počinje 5.sezona Better Call Saula, po mom sudu jedna od top serija iz ovog desetljeća

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 23/11/2019 : 18:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Prati li neko The Crown? Izašla je 3. sezona meni jedne od top 5 serija koje sam gledao.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/12/2019 : 17:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Naziv Watchmen je u seriji zloupotrebljen za novi američki val borbe protiv rasizma. Mislio sam da ne može biti toliko loše, ali sam se ipak prevario.

Zaista sam čovjek koji poštuje i druge rase i homoseksualce, ali Hollywood smori sa time, ne možeš više da pogledaš film ili seriju da to ne bude centralna tema, pa evo sada su to uradili i sa Watchmen.



Ček to si zaključio nakon jedne ili dvije pogledane epizode?

Dokle god primjećuješ to što si nabrojao znači da ti smeta.

Ovdje si totalno promašio, rasizam je samo jedna komponenta koja je dio cijele priče i sad se širi na fašizam/nacizam, "demokraciju" i slično.

Prije gledanja serije sam pročitao neke komentare po raznim forumima i stvarno sam se pobojao da će serija biti "ajme meni". Negdje sam čitao i kako je produkcija užasna, kako je gluma loša, ništa nema veze s ničim, teško je povezati i slično.

Moj dojam je totalno suprotan, gluma je jako dobra, produkcija isto, a priča je i više nego intrigantna. Po meni je ovo daleko bolje nego da se igralo sa originalnom pričom.

Do sada odgledao četiri epizode, preko vikenda i serija je odlična. Kako će se dalje razvijati ne znam, ali ovo što sam do sada vidio je baš dobro napravljeno.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/12/2019 : 17:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

čuvari su sve bolji i bolji
peta epizoda sjajna



+1
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/12/2019 : 18:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Prati li neko The Crown? Izašla je 3. sezona meni jedne od top 5 serija koje sam gledao.


Jok ja ali planiram
Prvo viktoriju da odradim

Sad gledam lesftovers
Kako vam se to cini
Na granici sam otkazivanja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/12/2019 : 18:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko
Sad gledam lesftovers
Kako vam se to cini
Na granici sam otkazivanja



Nekako mi se čini da nije to serija za tebe.
Ako te zanima ljudska psihologija onda će ti biti zanimljiva, u protivnom ćeš brzo odustati. Po meni odlična serija, jako originalna.

Dokle si došao?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/12/2019 : 19:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
do druge epizode :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/12/2019 : 19:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

do druge epizode :D





ajd izguraj barem prvu sezonu, još 8 komada, pa ako ti i tad ne valja biraj drugu seriju.

sad si na 2 od 28
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/12/2019 : 20:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by zeljko

do druge epizode :D





ajd izguraj barem prvu sezonu, još 8 komada, pa ako ti i tad ne valja biraj drugu seriju.

sad si na 2 od 28



Savjetujem da krene s 2. sezonom makar mu se 1. i ne svidjela, jer je tek to pravi Leftovers.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/12/2019 : 20:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja mislio ostalo 2% hahahono obratno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 03/12/2019 : 12:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ako nekoga zanima malo više o novim Watchmenima i priči iz serije, evo malo štiva za čitanje.

Masakr u Tulsi je temeljen na istinitim događajima:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tulsa_race_riot

Prva sezona će biti zaokružena priča, bez nastavka, a da li će biti i druge sezone ovisi o publici:
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/watchmen-may-end-one-season-damon-lindelof-1245569

Zanimljivi su i rezultati ocjenjivanja kritike i publike, jedni su oduševljeni serijom, a drugi totalno razočarani.
https://www.rottentomatoes.com/tv/watchmen/s01
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/12/2019 : 18:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Ako nekoga zanima malo više o novim Watchmenima i priči iz serije, evo malo štiva za čitanje.

Masakr u Tulsi je temeljen na istinitim događajima:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tulsa_race_riot

Prva sezona će biti zaokružena priča, bez nastavka, a da li će biti i druge sezone ovisi o publici:
https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/watchmen-may-end-one-season-damon-lindelof-1245569

Zanimljivi su i rezultati ocjenjivanja kritike i publike, jedni su oduševljeni serijom, a drugi totalno razočarani.
https://www.rottentomatoes.com/tv/watchmen/s01



serija je odlična, ali nisam iznenađen što je šira publika razočarana
puno toga se skriva, a ono što postupno otkrivaju zahtijeva dobro poznavanje stripa ili barem filma, iako se serija izričito nastavlja na stripovski kraj
bit će mi žao ako sve završi na jednoj sezoni
ali neka prvo dobro završi, a onda ćemo plakat

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/12/2019 : 22:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Da li mogu da gledam The Mandalorian, a da pritom nikad nisam pogledao Star Wars filmove?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 04/12/2019 : 00:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Za sada kako radnja ide, mozes. Svi likovi su novi i prica ide u stilu westerna. Slobodno pocni.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/12/2019 : 11:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
oćel mi ko objasniti poantu pokušaju kenjanja po bebi lutki koja predstavlja Isusa u jaslicama gradskim?
leftovers

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 04/12/2019 : 17:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Za sada kako radnja ide, mozes. Svi likovi su novi i prica ide u stilu westerna. Slobodno pocni.


Zahvaljujem.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/12/2019 : 18:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

oćel mi ko objasniti poantu pokušaju kenjanja po bebi lutki koja predstavlja Isusa u jaslicama gradskim?
leftovers



Moram priznati da je prošlo dosta od kad sam pogledao seriju i teško mi se sjetiti svih detalja, ali ova epizoda mi je nekako ostala u memoriji.

Puno je tu simbolike, likovi nisu jednodimenzionalni već iznimno kompleksni, kao što ljudi u biti i jesu.

Ovaj detalj koji si izvukao se vjerojatno odnosi na klince/tinejdžere, ali nisi dobro shvatio, poanta nije bila pokušaj kenjanja po lutki bebe.

Krenimo od naziva epizode, "B.J. and the A.C.", to bi u biti bilo "Baby Jesus and the AntiChrist". U ovom kontekstu AntiKrist nije "anti" već "zamjena", u stilu "umjesto" Krista. Cijela epizoda se vrti oko nestale bebe Isusa i njenog traženja. Zašto je jednostavno ne zamijeniti drugom? Kćer mu na to govori "you can't replace it or get another, it's sacred", u biti se izruguje nečemu u što su se svi toliko vremena uzdali, a sada kad je došla "promjena" oni više ne znaju u što vjerovati, izgubljeni su. Uz to su se očešali i o komercijaliziranost religijskih motiva.

Isto tako je odličan trenutak kada Kevinu gradonačelnica koja je crnkinja kaže nešto u stilu "pazi da nova beba bude bijela".

S druge strane Kevin se bori i pokušava snaći u ovom neredu, nije mu problem kupiti novu lutku, ali "izgubio" je ženu i nekako se mora "dokazati" kćeri i on jednostavno mora pronaći tu lutku.

Nego da se vratimo na tvoje pitanje. Rimljani su razapeli Isusa. U engleskom postoji sleng "Roman Helmet" i to bi ti bilo nešto kao kad netko spava, a ti mu sjedneš golom guzicom na čelo s "kitom" prema ustima. Ovdje je klinac rekao nešto u stilu "s obzirom da su te Rimljani nepravedno razapeli, ja ti poklanjam Rimsku kacigu". To je u biti tipično tinejdžersko "izrugivanje" sa stvarima koje odrasli smatraju svetima, uz to je dvosmisleno.

Nije ovo ništa prema onome što te još čeka u nastavku serije koja je iznimno kompleksna, puna simbolike, detalja. Ja je isto planiram još jednom pogledati jer mi je sigurno puno toga promaklo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/12/2019 : 14:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I Toys i Movies su mi odlični:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Toys_That_Made_Us#Season_2_(2018)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/12/2019 : 14:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I Toys i Movies su mi odlični:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Toys_That_Made_Us#Season_2_(2018)



Koji Movies?

Nisam znao da je izašla 3-a sezona Toysa.

Fala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/12/2019 : 14:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by jaki

I Toys i Movies su mi odlični:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Toys_That_Made_Us#Season_2_(2018)



Koji Movies?

Nisam znao da je izašla 3-a sezona Toysa.

Fala.




Movies That Made Us.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000