forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/08/2020 : 02:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Završili Agents of S.H.I.E.L.D.
Osrednja sezona, loši negativci, ali lijepo finale.
Zadnjih par sezona već nisu nešto po pitanju priče i tu i tamo lošem scenariju, ali likovi i njihova dinamika su mi uvijek izvlačili seriju.
Falit će mi.





Ajde?
Znači, pojma nisam imao da je uopće krenula zadnja ..
a iskreno, nisam ni siguran da sam prošlu gledao do kraja.
Treba sad naći vremena za utrpati nadoknadu, pff.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8388 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 23/08/2020 : 22:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dal je gledao neko Kidding sa Jim Carreyem?
Valja li išta?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 23/08/2020 : 23:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Dal je gledao neko Kidding sa Jim Carreyem?
Valja li išta?


Meni je vrlo dobra,jaako depresivna i pozitivna u isto vrijeme, s pomaknutim humorom
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/08/2020 : 18:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/08/2020 : 19:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by going going



Je l gleda neko HBOovu novu mini seriju Perry Mason?

Bice sveukupno 8 epizoda, do sad su izasle 2, pogledao sam obe i jako sam zadovoljan. Dobar hard-boiled noir detektivski pristup. Los Andjeles 30ih, noir muzika, istraga, cinicni glavni lik alkoholicar, zeznuta proslost...
Svi elementi su tu.
S nestrpljenjem cekam ostatak serije.





Pogledao poslednju epizodu Perija Mejsona.
Vrlo dobra serija. Nije me raspametila ili odusevila, ali svejedno je bila dovoljno interesantna, zabavna da sam svake nedelje zeljno gledao sledecu epizodu. Fino su zapakovali i zavrsili u poslednjoj epizodi. Mislim da je ono sto privlaci gledaoce seriji sam lik Perija Mejsona kog sjajno tumaci Matthew Rhys i taj noir setting Los Andjelesa 30ih godina, a i sporedni likovi su zanimljivi - Mejsonova pomocnica, crnac policajac, sister Alis.
Ali voleo bih da je serija bila malo napetija i da je bilo vise misterije jer od druge, trece epizode mi vec manje vise znamo ko je krivac, samo je trebalo malo vremena da saznamo koji su motivi.

Dobri rejtinzi i dobro reagovanje publike i kritike je obezbedilo da serija ima i drugu sezonu. Gledace se!

Je l moguce da niko nije ispratio ovu seriju?



Pratim ja, sad sam na polovici, dovrsavam narednih dana. Slazem se u potpunosti s napisanim, osim sto bih od sporednih likova dodao i onu njegovu Mr No Meksikanku, svjetski ga je izjebala. A i John Lithgow je uvijek klasa, bilo gdje da glumi. Slazem se i da je mogla biti malo kompaktnija serija, ima praznog hoda dosta, ali glumci su super, ima humora ponekad i malo crnjega, a i meni se svidjaju takvi noir settinzi.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2020 : 22:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Javi kakvi su utisci kad se zavrsis seriju.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 27/08/2020 : 08:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.engadget.com/netflix-cancels-altered-carbon-203546958.html

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/08/2020 : 13:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Javi kakvi su utisci kad se zavrsis seriju.



Dovrsio! Nisu mi se utisci pretjerano promijenili - i dalje mislim da bi bilo bolje da umjesto osam epizoda serija ima nesto manje, mozda sest, da je malo kompaktnija. Glumci su posao obavili odlicno, a i scenografija, kostimi i efekti kojima se docaralo to razdoblje su mi super. Imam dojam da je citava prica inspirirana dogadjajima iz tog vremena, pa i sestra Alice, i da ima dosta referenci na istinite dogadjaje (ovaj debeli Chubby odnosno Fatty Arbuckle), ali isto tako sam ocekivao malo vise glazbe iz tog doba. Sve u svemu, prilicno moderan prikaz prilicno klasicnog junaka, drugacije od serije i filmova s Raymondom Burrom, i mnogo bolje od tekuceg prosjeka. Gledat cu i daljnje sezone.

Nakon ovoga, krenuo sam s dvije serije. Lovecraft Country cu pricekati jos koju epizodu pa da napisem dojmove.

Jucer sam krenuo s Engrenages 7 https://www.imdb.com/title/tt0477507/. Da li jos netko to gleda? (Vjerojatno vice.) Skroz sam zaboravio na sedmu sezonu, a u Francuskoj u rujnu pocinje i osma. Zena i ja smo se zakacili na ovu seriju prije desetak godina i svako malo se podsjetimo da postoji. Inace volim i francuske krimice pa mi je ovo super, prvih dvije-tri sezone jako dobro, onda se malo razvodnilo, ali zasad je sedma sezona zapocela jako dobro. No tako sam mislio i za proslih par sezona pa se razvodnilo. Vidjet cemo kuda i kamo ce ovo otici.






Edited by - fandango on 27/08/2020 13:31:14
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/08/2020 : 18:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Lovecraft Country je zabavna blesavoća sa simpatičnim likovima i solidnom produkcijom.
Ali tko očekuje nekakvu horror seriju, nek se drži podalje.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 31/08/2020 : 18:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Juče pogledao prvi dio Westworld i nastavljam. Gledam rusko sinhronizirano sa ženom, na taj način pogledamo najviše filmova i serija.

Dan prije sam završio poslednje dve epizode četvrte sezone Last Kingdom. Tako- tako, nešto kao Vikings. Užasno snimljene scene bitaka. Jadnici nemaju pojma o blagom pojmu. A najbolje je kad strijele probijajo oklope ko raketni projektili.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 31/08/2020 18:57:22
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 31/08/2020 : 19:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by vukozec

Ajmo, top 10 serija zadnjih 20 godina, 3, 4, sad:



Nije najreprezentativniji uzorak (7 ljudi), ali ovo su serije koje su dobile najviše (više od 1) glasova:

Game of Thrones XXXX
Breaking Bad XXXX
Deadwood XXX
Justified XXX
The Wire XXX
Battlestar Galactica XX
Black Mirror XX
Better Call Saul XX
Lost XX
Narcos XX
Rome XX

Ja slabo gledam serije, većinu ovoga nisam gledao ili sam pogledao samo epizodu, dvije (GoT, Breaking Bad, Justified, Rome), jedino sam Wire i Deadwood cijele pogledao. Ako i gledam, onda radije biram neku miniseriju tipa Band of Brothers i prva sezona True Detective (te su mi 2 najbolje koje mi padaju na pamet) ili britanski format 1 epizoda = 1 priča. Najbolja serija svih vremena (ne računajući sitcome) mi je The Wire, ali ništa drugo long-running mi nije u tom rangu (premda ću gledati sve sa potpisom Davida Simona - trenutno sam na 2. sezoni Deucea).

Black Mirror mi je na vrhu watchliste, to mi izgleda kao nešto za mene.



Black Mirror je dosada koja se preozbiljno shvaća. Izdržao sam 6 epizoda i jedna mi je bila dobra.

Battlestar Galactica
Breaking Bad
Better Call Saul
Nine Lives of Nestor Makhno
Catherine the Great(2015)
Chernobyl
Godunov
San Guo(2010)

Poslednju sam svih 95 epizoda pogledao dva put. Game of Thrones je veliko razočarenje, poslednja sezona je takva da vrijedi samo kao fusnota.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 01/09/2020 : 21:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.theverge.com/2020/9/1/21410210/netflix-the-three-body-problem-benioff-weiss-adapation

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/09/2020 : 06:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
To bi moglo biti dobro. Gledat će se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/09/2020 : 23:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.theverge.com/2020/8/26/21402585/amazon-cancels-tv-adaptation-culture-series-iain-m-banks-consider-phlebas

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/09/2020 : 12:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

https://www.theverge.com/2020/8/26/21402585/amazon-cancels-tv-adaptation-culture-series-iain-m-banks-consider-phlebas



A jbmu...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/09/2020 : 12:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

https://www.theverge.com/2020/9/1/21410210/netflix-the-three-body-problem-benioff-weiss-adapation



Ovi kreteni bi za poslednju sezonu GoT morali dobiti čizmu u dupe i ništa drugo.

Ima nas tisuče i tisuče koji bi mogli to bolje napisati.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/09/2020 : 09:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Netflixov Away je tesko smece. Odlicna glumacka postava, ali scenaristi treba zabraniti da se bavi tim poslom. Cak i drama mora da ima odredjene elemente da bi serija bila barem gledljiva. Ne sjecam se kad sam nesto dosadnje gledao.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/09/2020 : 23:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Poceo sinoc da gledam Brodčerč (kako je transkribovano kod nas). Rekoh aj da pogledam jednu epizodu, video sam seriju da je bila na RTSu pre koju godinu, odlgedao prvu epizodu i navukao se i pogledao prvih cetiri epizoda u jednom cugu. Verujem da cu veceras dovrsiti prvu sezonu.
Odlicna serija!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 08/09/2020 : 07:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by going going

Javi kakvi su utisci kad se zavrsis seriju.



Dovrsio! Nisu mi se utisci pretjerano promijenili - i dalje mislim da bi bilo bolje da umjesto osam epizoda serija ima nesto manje, mozda sest, da je malo kompaktnija. Glumci su posao obavili odlicno, a i scenografija, kostimi i efekti kojima se docaralo to razdoblje su mi super. Imam dojam da je citava prica inspirirana dogadjajima iz tog vremena, pa i sestra Alice, i da ima dosta referenci na istinite dogadjaje (ovaj debeli Chubby odnosno Fatty Arbuckle), ali isto tako sam ocekivao malo vise glazbe iz tog doba. Sve u svemu, prilicno moderan prikaz prilicno klasicnog junaka, drugacije od serije i filmova s Raymondom Burrom, i mnogo bolje od tekuceg prosjeka. Gledat cu i daljnje sezone.

Nakon ovoga, krenuo sam s dvije serije. Lovecraft Country cu pricekati jos koju epizodu pa da napisem dojmove.

Jucer sam krenuo s Engrenages 7 https://www.imdb.com/title/tt0477507/. Da li jos netko to gleda? (Vjerojatno vice.) Skroz sam zaboravio na sedmu sezonu, a u Francuskoj u rujnu pocinje i osma. Zena i ja smo se zakacili na ovu seriju prije desetak godina i svako malo se podsjetimo da postoji. Inace volim i francuske krimice pa mi je ovo super, prvih dvije-tri sezone jako dobro, onda se malo razvodnilo, ali zasad je sedma sezona zapocela jako dobro. No tako sam mislio i za proslih par sezona pa se razvodnilo. Vidjet cemo kuda i kamo ce ovo otici.









Engrenages 7 me nije razocarao, bolja recentnija sezona. Sad kako je zavrsila, zanima me kako ce nastaviti u osmoj.

A sto se Lovecraft COuntryja tice, dobro da sam pricekao s dojmovima. Prva epizoda mi je bila ful zabavna. Ali nakon toga uslijedio je raspad sistema i serija se pretvorila u papazjaniju i barem meni u tesko smece. Veliko razocaranje.

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/09/2020 : 16:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
vučji odgoj
pogledao prve tri epizode i dobro je to
glavna glumica impozantna u neobičnoj ulozi

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/09/2020 : 20:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Meni je to truba

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/09/2020 : 22:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Odgledao prvu sezonu Broadchurcha za 2 dana.
Vrhunska serija. True detective na britanski nacin, manje ezoterije, vise emocija i ljudskosti. Ne uporedjujem serije, nego je reklamiram.
Stvarno emotivna, odlicno vodjena serija.
Apsolutna preporuka!
Prva sezona je zaokruzena celina, 8 epizoda. Pustala se serija na RTSu pre neku godinu, imate je celu na Netflixu.
Moram sad da gledam i drugu i trecu sezonu.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/09/2020 : 12:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Broadchurch je natprosječan, ali tipičan predstavnik britanskog krimi žanra. Iritira me to guranje TD-a u komentar čim je tv istraga ubojstva u pitanju. Nema ovo veze s TD-om, koji, ako je ičemu blizak, to je nordic noir, a ne british crime podžanr (čija su BC i npr. Happy Valley svojevrsna okrunjenja).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/09/2020 : 04:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Broadchurch je natprosječan, ali tipičan predstavnik britanskog krimi žanra. Iritira me to guranje TD-a u komentar čim je tv istraga ubojstva u pitanju. Nema ovo veze s TD-om, koji, ako je ičemu blizak, to je nordic noir, a ne british crime podžanr (čija su BC i npr. Happy Valley svojevrsna okrunjenja).



U pravu si.
Vise sam mislio kao reklamu da upotrebim TD, jer se ljudi mnogo loze na tu seriju, pa rekoh ajde.
I nisam znao da vlada konsensuz oko toga da se uporedjuju ove dve serije.

Edited by - going going on 10/09/2020 04:28:03
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 10/09/2020 : 08:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by vice

Broadchurch je natprosječan, ali tipičan predstavnik britanskog krimi žanra. Iritira me to guranje TD-a u komentar čim je tv istraga ubojstva u pitanju. Nema ovo veze s TD-om, koji, ako je ičemu blizak, to je nordic noir, a ne british crime podžanr (čija su BC i npr. Happy Valley svojevrsna okrunjenja).



U pravu si.
Vise sam mislio kao reklamu da upotrebim TD, jer se ljudi mnogo loze na tu seriju, pa rekoh ajde.
I nisam znao da vlada konsensuz oko toga da se uporedjuju ove dve serije.



To su one liste tipa "15 shows you NEED to watch if you liked TD".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000