forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 06/06/2021 : 19:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Oki

Izašlo je osam novih epizoda Lucifera...


To je više vijest za neki tamo ženski forum.


Kakogod
Jednom mi se na mojem tv-u nećakinja spojila na netflix preko računa neke svoje prijateljice kako bi sa mojom djecom pogledala neke sinkronizirane crtiće i uglavnom ne znam kako to funkcionira, ali ja vidim da ja i nakon par mjeseci mogu gledati netflix na svojem tv-u bez da itko prigovara
Pa sam tako u ovih par dana pogledao i posljednjih osam epizoda Lucifera.
Nakon desetomjesečne pauze od Lucifera, moram priznati da nisam očekivao ništa dobro jer mi je kraj osme epizode pete sezone djelovao nekako beznadno pojavom oca koji smiruje svoju djecu usred grupne tučnjave.
No, epizode 9 do 15 pete sezone su gotovo savršene, vidi se da nisu rađene na brzinu i njima sam i više nego zadovoljan. Posljednja 83 epizoda i konačan rasplet su totalno očekivani razvoj događaja, samo što mi sve djeluje nekako nespretno urađeno.
Uglavnom, za ove nove epizode ocjena 9/10 od mene.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 09/06/2021 : 14:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote


Prva epizoda Lokija na IMDb je dobila ocijenu 9.5/10 (1.7K glasova). [šok-i-vjeverica]
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/06/2021 : 21:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles



Prva epizoda Lokija na IMDb je dobila ocijenu 9.5/10 (1.7K glasova). [šok-i-vjeverica]


Što jest, jest, prva epizoda je bila briljantna.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/06/2021 : 21:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/06/2021 : 18:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Da li neko prati Superman & Lois? Kakvi su utisci? Vredi li?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 12/06/2021 : 20:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Da li neko prati Superman & Lois? Kakvi su utisci? Vredi li?


Vec sam negdje spomenuo, meni
ugodno iznenađenje. Preporuka.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/06/2021 : 20:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Hvala na preporuci.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 12/06/2021 : 21:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Lovecraft Country



Uf. Teško mi je formirati mišljenje o ovoj seriji. Mnogo stvari ovde jako dobro funkcioniše, a isto toliko stvari je apsolutno fejlovalo. Iz moje perspektive antologijski format je pun pogodak i potpuno mi je odgovaralo da uveče, pred spavanje pogledam jednu epizodu gde se obrađuju različiti horor podžanrovi (posebno kao ljubitelju žanra). Tako u jednoj epizodi imamo priču o ukletoj kući, u drugoj je zastupljen body-horror dok je sledeća epizoda avantura u stilu Indijane Džons sa primesama Dena Brauna. Ta ideja omažiranja palpu, kao i velikim autorima horor žanra (Lavkraft, Hodžson, Blekvud da pomenem neke) je nešto što mi je najviše privuklo pažnju i u čemu sam najviše uživao. Zato sam i manje-više zadovoljan sa prvih 6-7 epizoda, gde je fokus na glavnom narativnom toku gotovo neprimetan (ili jako dobro uklopljen u pozadinsku i prateću priču), dok sam se jedva naterao da pogledam poslednjih par epizoda. Prosto je jako teško naterati gledaoce da brinu o glavnoj priči kada se jako sporo (i nekoherentno) gradi; kada je tempo potpuno neujednačen i kada prosto više ne znamo šta je bitno za samu naraciju a šta je prolazno; kada odlazi predaleko da i sami gledaoci budu u fazoni "daj ne seri više". Poslednje dve epizode su mi posebno bile antiklimaktične, gotovo me nije bilo briga šta će se desiti i gledao sam samo da je dovršim. Negde je sve krenulo da mi se raspada kada se Hipolitina priča zakomplikovala i otišla u potpuno neočekivanom smeru - iako mislim da su autori pokušali jednu vrlo hrabru stvar.

Budući da je rasizam jedan od okosnica čitave priče, serija na par mesta prilično dobro poentira i prilazi toj (i sličnim) temama. Sviđa mi se kako je imaginarni horor uklopljen sa onim realnim, sveprisutnim koji nažalost ni sada ne jenjava. Sličan pristup video sam još u sjajno horor filmu Under the Shadow gde su prisutne čak tri vrste horora: onostrani, gde pratimo borbu sa mitskim bićem koje opseda zgradu, ratni gde je prikazan iračko-iranski sukob i način na koji je razorio živote civila i onaj koji se krije u odnosima, pre svega društva prema ženama koji je striktno vezan za to podneblje. Velika preporuka za taj film, a mislim da je i ova serija bila na tragu kada je u pitanju poticanje teme rasizma, samo se na momente previše rasplinula i nije uspela dovoljno da nas zainteresuje za priču. Jebiga, ne može se staviti fokus na 10 stvari odjednom.

Ako ništa drrugo u prvih par epizoda serija me je baš zainteresovala da kupim knjigu i pročitam je. Nadam se da je knjiga bolja, a posebno mi je žao što je tempo cele serije (ali i nekih pojedinačnih epizoda) neujednačen pa se ili brza ili previše usporava. Šta znam, gledajte na svoju odgovornost, ili pak čitajte knjigu.

Edited by - koze123 on 12/06/2021 21:49:53
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/06/2021 : 16:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles



Prva epizoda Lokija na IMDb je dobila ocijenu 9.5/10 (1.7K glasova). [šok-i-vjeverica]


Bilo je za ocekovati da ce fanovi Marvela prvi pohitati sa desetkama.
Za sada serija je ok, marvelov standard, rekao bih. Sestica od mene.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/06/2021 : 20:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Poslednjih otprilike mesec dana gledam Sopranove! Koje uzivanje! Stigao sam do 8.epizode 5.sezone. I ovde sam se malo umorio od njih, moram da napravim pauzu.
Prve cetiri sezone su bile vrhunske. Toliko dobrog humora, dobrih prica, emotivnih scena. Stvarno vrhunska serija. U 5.sezoni mi se cini da dolazi malo do zamora materijala ili je to samo do mene.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 19/06/2021 : 21:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Poslednjih otprilike mesec dana gledam Sopranove! Koje uzivanje! Stigao sam do 8.epizode 5.sezone. I ovde sam se malo umorio od njih, moram da napravim pauzu.
Prve cetiri sezone su bile vrhunske. Toliko dobrog humora, dobrih prica, emotivnih scena. Stvarno vrhunska serija. U 5.sezoni mi se cini da dolazi malo do zamora materijala ili je to samo do mene.


Ja sam pauzirao negfe oko četvrte ja mislim, malo posle razvoda. Vrhunska serija, neprevazođen humor i genijalne epizode. Highlight mi je kraj druge sezone (kad se Toni otruje onim ostrigama beše) i kad odlaze svi u Italiju. I naravno kad Poli objašnjava šta se dešava kad umreš i odeš u raj. Neprevaziđeno.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/06/2021 : 21:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by going going

Poslednjih otprilike mesec dana gledam Sopranove! Koje uzivanje! Stigao sam do 8.epizode 5.sezone. I ovde sam se malo umorio od njih, moram da napravim pauzu.
Prve cetiri sezone su bile vrhunske. Toliko dobrog humora, dobrih prica, emotivnih scena. Stvarno vrhunska serija. U 5.sezoni mi se cini da dolazi malo do zamora materijala ili je to samo do mene.


Ja sam pauzirao negfe oko četvrte ja mislim, malo posle razvoda. Vrhunska serija, neprevazođen humor i genijalne epizode. Highlight mi je kraj druge sezone (kad se Toni otruje onim ostrigama beše) i kad odlaze svi u Italiju. I naravno kad Poli objašnjava šta se dešava kad umreš i odeš u raj. Neprevaziđeno.



Da!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/06/2021 : 23:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
@going Jako dobru seriju si izabrao za gledati. Meni je bez dvojbe to najbolja serija svih vremena.
Ne bih rekao da u 5.sezoni dode do zamora, mozda prvi dio 6.sezone se cini slabiji (ali meni recimo najbolja sezona), ali sve epizode i sezone su tako visoki nivo da su to nijanse.
Prema kraju ce se dici ulozi, bit ce vrhunskih momenata, a kraj serije je po mom sudu najbolji momenat u povijesti serija.
Savrsena kreacija su ti Sopranosi, pokrivaju stvarno puno tema iz zivota, a opet se bave necim poznatim u svijetu filma i serija na jedan nov, iznenadujuci i promisljeni nacin. Imam osjecaj da je serija okrenula mnoga dotadasnja pravila i unijela ne dasak, vec oluju novih razmisljanja i scenaristickih pravaca.
A i to da je postavila stazu kojom ce ici Mad Men i Breaking Bad je vrhunski kompliment

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2021 : 21:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

@going Jako dobru seriju si izabrao za gledati. Meni je bez dvojbe to najbolja serija svih vremena.
Ne bih rekao da u 5.sezoni dode do zamora, mozda prvi dio 6.sezone se cini slabiji (ali meni recimo najbolja sezona), ali sve epizode i sezone su tako visoki nivo da su to nijanse.
Prema kraju ce se dici ulozi, bit ce vrhunskih momenata, a kraj serije je po mom sudu najbolji momenat u povijesti serija.
Savrsena kreacija su ti Sopranosi, pokrivaju stvarno puno tema iz zivota, a opet se bave necim poznatim u svijetu filma i serija na jedan nov, iznenadujuci i promisljeni nacin. Imam osjecaj da je serija okrenula mnoga dotadasnja pravila i unijela ne dasak, vec oluju novih razmisljanja i scenaristickih pravaca.
A i to da je postavila stazu kojom ce ici Mad Men i Breaking Bad je vrhunski kompliment



Da, meni su idalje omiljeni Breaking Bad i Better call saul (cak mi je Saul ispred BB i na prvom mestu najboljih serija ikada) a planiram nakon Sopranova da pogledam Mad Men i Žicu. E da i Černobilj.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/06/2021 : 05:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa kada već spominjete jednu od naj serija ikada, da stavim i tu trailer, iskreno jučer me baš iznenadio jer nisam imao pojma da se snima prequel film:



Kraj serije mi je vrhunski, baš su razvalili u svim aspektima.
Mislim da su baš Sopranosi zaslužni za cijelu navalu ovih visokobudžetnih serija koje su IMHO po kvaliteti debelo prešišale filmove.
A kad smo kod mafije, mogu vam odmah i preporučiti i The Boardwalk Empire....radi se u doba prohibicije, jako jako dobra serija bazirana na istinitim događajima.


I da, ovaj novi He-Man jedva čekam, trailer je odličan,još kad sam čuo Hamilla...
Djete u meni je presretno i jako nahajpano.
Radi ga ista ekipa koja je radila fenomenalnu Castlevaniu (za čiji uspjeh vj najzaslužniji Ellis kojeg su otkantali zbog nekih optužbi...).
Vidim da im ekipa po internetima općenito zamjera niži framerate u animaciji, ali iskreno meni baš paše...valjda jer volim animee pa sam navikao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/06/2021 06:07:57
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 08/07/2021 : 23:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Jel neko gledo Katlu?
Ide to nekamo ili puževim korakom pedeset nijansi Island sive?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/07/2021 : 00:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Evo baš danas pogledao prvu epizodu ..
zasad neloše, intrigantno dovoljno da nastavim.
Plus je svakako što nije na engleskom (dobro .. većinom, ali ima smisla u kontekstu),
odmah djeluje svježije (nego što to možda zapravo jeste).

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/07/2021 : 01:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l gledao neku seriju Escape at Dannemora? Rezirao Ben Stiller, a glume Benicio del Toro, Patricia Arquette, Paul Dano ,Bonnie Hunt. Vidim da ima dobre ocene, ali bas se nigde ne spominje serija.
Rotten Tomatoes kaze 88% i "Escape at Dannemora's slow pace demands patience, but those willing to wait will be rewarded with a chilling mystery that provides the perfect showcase for its talented cast — especially a nearly unrecognizable and unbearably moving performance from Patricia Arquette."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/07/2021 : 01:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Svašta .. što volim kad mi ovakve stvari promaknu

S tom glumačkom postavom ne može biti loše -
hvala, goinže, odmah gledam.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/07/2021 : 12:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledali ovaj tjedan The end of the f***ing world i oduševljeni smo.
2 sezone po 8 epizoda u trajanju od 20ak min po epizodi, engleska je, nije USofA.
Poslje malo proguglao i vidim da je po stripu, ako nađem sken, bacim oko.

Pogledao sam prvu epizodu ovog novog He-Mana i odustao, nije mi nikako sjelo, onda sam pogledao prvu epizodu Invinceblea i VAU, jebeno, zaintrigiralo me skroz. Bilo bi jako lijepo kad bi fibra objavila strip.
Jako mi je čudno vidjet crtanu seriju čije epizode traju 50ak min, mislim da sam to do sada vidio samo kod rimejka Hellsinga.

A sa dragom sam počeo gledat Sex Education, a ono, jako mlako nakon TEOTFW, više ovako nekakva laganini kao komedija...lijepo je vidjet da je Gillian Anderson dobro ostarila... :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 26/07/2021 : 13:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pogledali ovaj tjedan The end of the f***ing world i oduševljeni smo.
2 sezone po 8 epizoda u trajanju od 20ak min po epizodi, engleska je, nije USofA.
Poslje malo proguglao i vidim da je po stripu, ako nađem sken, bacim oko.

Pogledao sam prvu epizodu ovog novog He-Mana i odustao, nije mi nikako sjelo, onda sam pogledao prvu epizodu Invinceblea i VAU, jebeno, zaintrigiralo me skroz. Bilo bi jako lijepo kad bi fibra objavila strip.
Jako mi je čudno vidjet crtanu seriju čije epizode traju 50ak min, mislim da sam to do sada vidio samo kod rimejka Hellsinga.

A sa dragom sam počeo gledat Sex Education, a ono, jako mlako nakon TEOTFW, više ovako nekakva laganini kao komedija...lijepo je vidjet da je Gillian Anderson dobro ostarila... :D


Ako ti se svidjela ta serija, od istog autora imaš i I am not okay with this, uvrnutija od spomenute
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/07/2021 : 15:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hvala! bacim oko.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/07/2021 : 16:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Samo upozorenje - I am not okay with this završava s opakim cliffhangerom koji vjerojatno nikad neće dobit razlučenje jer je serija otkazana. Radi se o izvrsnom djelu, ali eto, ostavlja blue balls, pa kako oćeš.

BTW Sex Education mi šiša TEOFTFW za 2 koplja po kvaliteti. Potonji ima uvrnutost, ali se već u 2. sezoni razblaži i nije mi to to.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 26/07/2021 16:21:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/07/2021 : 00:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
TEOFTFW nisam gledao, ali Sex Education je stvarno kvalitetna i izuzetno simpatična serija.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/07/2021 : 06:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Trenutno sam na 4oj epizodi Invinciblea i ovo je genijalno.
Čim dovršim crtani, bacam se na strip, makar na skenove.
Vidim da je mrvu kraći od TWD i po pohvalama pretpostavljam da nije došlo do zamora materijala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000