forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 242

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/10/2015 : 13:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Slučajno sam pretprošlog vikenda upao na dvije epizode prve sezone u "paketu" na Doma Tv, i smjesta se zakačio toliko da sam iste noći na netu gledanjem prvih dviju epizoda nadoknadio zaostatak.

I sinoć završio prvu sezonu od 15 epizoda, koja me toliko narajcala da najkasnije sutra nastavljam s drugom. Autor i glavni scenarist Kevin Williamson iz "Vriskova", "Dosjea alien", "Ubijajući gđu Tingle", "Vampirskih dnevnika" itd. furioznim ritmom gradi priču s mnogo likova koji su svi vrlo efektno makar i minimalistički predočeni.

Kevin Bacon je FBI-jev savjetnik Ryan Hardy, čovjek s nekoliko premosnica i nesređenim privatnim životom, koji opet kreće u lov na dijaboličnog i čini se genijalnog psihopatskog serijskog ubojicu Joea Carrolla (James Purefoy aka Solomon Kane), kojeg je prije devet godina već jednom uhvatio uz velike žrtve te o tome napisao knjigu. Carroll je tada ubio 14 studentica, no to je mačji kašalj prema onome što slijedi.

Tijekom devet godina u zatvoru, slatkorječiv i šarmantan profesor književnosti i pisac Carroll je regrutirao čitavu vojsku fanatičnih sljedbenika, psihopata kakav je i sam koji su i svojevrsni spavači, tj. ubojice koje će se aktivirati na njegove šifrirane poruke poslane preko odvjetnice i medija. Istodobno je i razradio izuzetno detaljan plan ne samo za svoj bijeg, nego i za stvaranje djelima Edgara Allana Poea nadahnutog vala zločina koji će potresti zemlju.

Čini se da ih ima bezbroj i da vrebaju na svakom koraku, pa ni za koga pouzdano ne možeš znati da nije Carrollov sljedbenik, a Hardyju zadatak itekako komplicira i činjenica da se prije devet godina upustio u vezu s Carrollovom suprugom Claire Matthews (Natalie Zea iz "Kalifornikacije", "Pod kupolom", "Justified" itd.), što je Carrollu dodatni motiv da se poigrava Ryanom koji je nekako uvijek korak iza protivnika.

Zahvaljujući brzoj naraciji, napetosti i hrpi iznenađenja, neočekivanih smjerova i cliffhangera, većinom vrlo dobro profiliranim likovima i njihovim međuodnosima te odličnom Baconu s crtom mraka i autodestruktivnosti, serija se gleda izuzetno lako i često na rubu sjedalice, a zbog toga i neke nelogičnosti i ishitrenosti padaju u drugi plan. Da je roman, bio bi page-turner, a ovako je serija za probdjeti noć.







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/10/2015 : 17:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zašto je "The Newsroom" izvrsna serija:








Nažalost s vremenom je ta kvaliteta opala i od izvrsnog početka smo došli do katastrofalnog kraja. Iako ima dovoljno stvari zbog kojih ju se isplati pogledati.

Nego, u zadnje vrijeme sam pogledao nekoliko serija. Blunt Talk i Doll & Em su simpatične humoristične serije, ali ne više od toga. Show me a Hero je jako kvalitetno napravljena mini-serija bazirana na istinitim događajima o, na kraju priče, meni jako iritantnom čovjeku, ali svejedno je riječ o seriji vrijednoj pažnje.

I za kraj Sense8. Miks svega i svačega kakav samo Wachowskis mogu napraviti i meni daleko najbolja nova serija u dugo vremena. Najtoplije preporuke!






Mene još čeka treća sezona, nekako je odlažem jer u stvarima koje mi se svide volim meračiti i guštati polako i s odgodom.
Tako da mi dojmovi još nisu pokvareni.









Sretniče. Predlažem da ju nastaviš odlagati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/10/2015 : 17:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Druga od ukupno tri sezone borbe Ryana Hardyja protiv Joea Carrolla i njegovog kulta fanatičnih ubojica obećava mi nove probdjevene noći:





Bacon i James Purefoy govore o "Sljedbenicima":





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 30/10/2015 : 22:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Odusto nakon prve sezone, koja mi je bila preduga za bar 5 epizoda...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 30/10/2015 : 23:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Prva sezona je solidna, recimo. Druga sasvim nepotrebna, a tek treća .. nikako da se natjeram izdržati do kraja, kad sam već prve dvije odgledao. Došao sam do treće epizode, i ne gleda mi se dalje.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/10/2015 : 01:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dovraga, sad si mi snizio očekivanja.
Meni je prva sezona sasvim pristojna, a svidjelo mi se i to što ni za jedan lik, bez obzira koliko važan, pozitivan i(li) simpatičan bio, ne možeš biti siguran da neće dobiti nož u leđa ili poginuti.
Pripadnici sekte iskrsavaju na sve strane, zbivanja teku izuzetno brzo i ni trenutak nije dosadno, a to je dobro i jer ne stignem uočavati rupe, ili mi barem ne smetaju.
Dobro, ipak ću ostati optimist za dalje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 31/10/2015 01:12:23
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 31/10/2015 : 01:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ma gle, ideja je zapravo sjajna (upravo ta nepredvidljivost pruža potencijal za sjajne situacije i zaplete), samo izvedba šepa - što je šteta. Ako ćemo pravo, nije ni druga sezona baš toliko loša da se ne da gledati, no ostavlja dojam nabrzinu napisanog nastavka. Nemoj očekivati previše (i nemoj previše analizirati radnju), pa bi moglo i biti dobro.

Uglavnom, najbolji je dio serije:
http://tinyurl.com/oajt5sm

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 31/10/2015 01:27:09
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/10/2015 : 09:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Na još neviđeno se slažem za najbolji dio.
A što se ostalog tiče, bit ću zadovoljan dok seriju budem gledao s dovoljno zanimanja i dok bude držala ritam.
A ako me i znatnije razočara, pogledat ću je do kraja makar i samo da doznam kako završava.
Recimo, Crnu listu sam jedva odgledao prvu sezonu, a od druge i čitave serije odustao nakon četiri epizode. Šminkeraj, artificijelnost i Spaderovo preglumljivanje su me odbili od svega.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 31/10/2015 : 12:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
King is back!
I nije razočarao!

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/11/2015 : 09:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uf.
Ne da je razočarao nego je ovo tuga najveća. Trailer je ipak obećavao puno više.
Scenarij nepostojeći; hrpa nizanja događaja tek toliko da budu tu i to zamaskirani nekakvom isforsanom američkom neozbiljnošću. Dijalozi grozni. Apsolutno ne tražim da Evil Dead NEMA zabavnih/klišejastih/očekivanih fraza no ovdje je to tako očito i na silu... baš neprobavljivo
CGI loš. Nema dalje.
Glumci- statisti. Bruce nezainteresiran.
Glazba je jedina odlična stvar u svemu ovome ali ne pomaže općem dojmu.

Nakon što su zadnjih godina mnoge serije postavile ljestvicu kvalitete tako visoko, Ash vs Evil Dead jednostavno ne bi smio biti ovoliko ofrlje napravljen.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 01/11/2015 : 09:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
The Last Kingdom
http://www.imdb.com/title/tt4179452/

quote:
The year is 872, and many of the separate kingdoms of what we now know as England have fallen to the invading Danes, leaving the great kingdom of Wessex standing alone and defiant under the command of King Alfred. Against this turbulent backdrop lives our hero, Uhtred. Born the son of a Saxon nobleman, he is captured by the Danes and raised as one of their own. Forced to choose between the country of his birth and the people of his upbringing, his loyalties are ever tested. What is he? Saxon or Dane? On a quest to reclaim his birthright, Uhtred must tread a dangerous path between both sides if he is to play his part in the birth of a new nation and, ultimately, recapture his ancestral lands.


Ako je netko gledao The Vikings, ovdje se radnja događa malo kasnije od radnje u Vikinzima. Inače, jedan od likova u The Last Kingdom je Ubba (povijesna ličnost), koji je po legendama sin mitološkog Ragnara Lothbroka iz Vikinga
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 01/11/2015 : 11:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


CGI loš. Nema dalje.



Ok, ne sviđa ti se, al ovo je krivo.
CGI-a skoro da i nema. Sve su praktični efekti.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/11/2015 : 11:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ako se uspoređuje s npr Hobitom onda se može reći da ga skoro nema , nego, mislio sam na scenu s onom lutkicom.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 02/11/2015 : 10:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote



Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/11/2015 : 17:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Je li ovo moguće???

http://www.startrek.com/article/new-star-trek-series-premieres-january-2017
Go to Top of Page

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 02/11/2015 : 18:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler







*sigh*
Ostajem bez iluzija do gledanja par epizoda, možda ću imati sreće pa se sad totalno varam. Ali nekako čisto sumnjam. Lucifer po traileru izgleda kao šaljivi sidekick zgodne policajke s kojom rješava zločine, Custer i društvo vigilantes koji putuju Muricom i rješavaju zločine. Nadam se da se varam.

Ali nikako ne kužim njihovu potrebu da mijenjaju izgled lika kojeg fanovi znaju u detalje. Cas bez naočala, gimmick koji je dugo vremena u stripu osiguravao misteriju, Tulip crnkinja (ok, moraju popuniti zadanu kvotu crnaca po seriji), Lucifer crnokos,... Miješam trailere različitih serija, ali pošto obje uskoro izlaze...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/11/2015 : 18:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Lucifer već imaš pilot za nabaviti i pogledati.
Obična policijska serija sa malo nadnaravnog i zabavnim glavnim likom.
Nisam čitao, ali čini se jako izmijenjen od stripa.

Isto kao iZombie.
Ali to mi je dobra serija, prvenstveno zbog zanimljivih i simpatičnih likova i humora.
No u biti je također policijski proceduralac.

Preacher je barem na AMC-u, pa možemo očekivati nekakvu brutalnost i više serijaliziranu priču.
Ali da je teaser bezvezan, je.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 28/11/2015 : 11:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt3865236/?ref_=tt_ov_inf

Odličan spoj trasha, kung-fu akcije i svega ostaloga pomalo. Šteta što je priča tanašna.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2015 : 18:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Poceo da gledam The Fall (prvu sezonu) i ... dobra je. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 28/11/2015 : 19:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
The Man in High Castle

http://www.imdb.com/title/tt1740299/?ref_=fn_al_tt_1

izuzetno dobro (za sad) po noveli Phillip K. Dicka. Alternativna povijest, šbbkbb da su naciji i japanci dobili WW2.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/11/2015 : 20:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Poceo da gledam The Fall (prvu sezonu) i ... dobra je. :)






Scully, ha

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2015 : 20:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Into the Badlands:lose
The Last Kingdom:zasad dobro
Shield mi je sve bolji.
Elementary:gledljivo
Homeland:dobro
Kingdom:gledam ali dokle?
Jessicu se spremam gledati
Public Morals:pitko i solidno
Z~Nation:najbolja serija u zadnje dvi godine.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2015 : 17:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Snima se i treća sezona serije "True Detective"?


Vest da je ugovor koji vezuje Nika Picolata za televizijsku kuću HBO produžen do 2018. godine, probudila je nadu fanovima TV serije "Pravi detektiv" (True Detective) da će biti snimljena i treća sezona.

Iako je druga sezona zabeležila komercijalni uspeh sa više od 11 miliona gledalaca po epizodi, u HBO-u su nezadovoljni činjenicom da je nastavak serije izazvao podeljene ocene, naročito loše kritike profesionalaca, pa još uvek nije odlučila da li će se upustiti u snimanje treće sezone.

Prema pisanju magazina Variety, Picolato, scenarista i kreator popularne krimi serije, je već pregovarao sa čelnicima HBO o novoj priči. List napominje da iako će Picolato i dalje biti izvršni producent, ostaje neizvesno da li će morati da radi sa novim šouranerom ili ekipom scenarista, ili će, ipak, i dalje sam pisati scenario.

"Oduševljen sam što ćemo nastaviti saradnju sa Nikom, jednim od neverovatno talentovanih scenarista i producenata koji danas rade. Jedva čekam da vidim gde će nas njegova jedinstvena kreativna vizija odvesti", izjavio je predsednik HBO, Majk Lombardo.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2015&mm=11&dd=28&nav_id=1068271
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/11/2015 : 21:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Snima se i treća sezona serije "True Detective"?


Vest da je ugovor koji vezuje Nika Picolata za televizijsku kuću HBO produžen do 2018. godine, probudila je nadu fanovima TV serije "Pravi detektiv" (True Detective) da će biti snimljena i treća sezona.

Iako je druga sezona zabeležila komercijalni uspeh sa više od 11 miliona gledalaca po epizodi, u HBO-u su nezadovoljni činjenicom da je nastavak serije izazvao podeljene ocene, naročito loše kritike profesionalaca, pa još uvek nije odlučila da li će se upustiti u snimanje treće sezone.

Prema pisanju magazina Variety, Picolato, scenarista i kreator popularne krimi serije, je već pregovarao sa čelnicima HBO o novoj priči. List napominje da iako će Picolato i dalje biti izvršni producent, ostaje neizvesno da li će morati da radi sa novim šouranerom ili ekipom scenarista, ili će, ipak, i dalje sam pisati scenario.

"Oduševljen sam što ćemo nastaviti saradnju sa Nikom, jednim od neverovatno talentovanih scenarista i producenata koji danas rade. Jedva čekam da vidim gde će nas njegova jedinstvena kreativna vizija odvesti", izjavio je predsednik HBO, Majk Lombardo.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2015&mm=11&dd=28&nav_id=1068271




izvrsna serija posebica prva sezona možda zato što sam je praktički pogledao u dva dana, dok sam drugu sezonu gnjavio mjesec dana pa nikako nisam mogao pohvatati tko tu koga i zašto, nadam se opet izvrsnoj glumačkoj postavi i za treću sezonu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2015 : 22:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I ja se iskreno nadam da ce biti i trece sezone, ja sam uzivao u obe sezone podjednako, potpuno su me odusevili. Cak bih rekao da mi se vise svideo kraj u drugoj sezoni nego onaj u prvoj.
Go to Top of Page
Page: of 242 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000