forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 new STAR TREK film!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/05/2009 : 20:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
kronološki, negdje između 2255. i 2263. godine.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 07/05/2009 : 20:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Portos najebo. Šteta.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/05/2009 : 23:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

gledao sam trailere za novi film, izgleda dobro... pogotovo nova uhura


To je ova iz Pirates of the Caribbean.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 07/05/2009 : 23:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Kad se onda odvija radnja tog novog filma? Negdje izmedju Enterprisea i TOS-a?

Moglo bi da se kazhe neshto tako, ali ipak je ovo veliko reset dugme za ovaj serijal i ne bih ga vezivao ni sa chime konkretno u bilo kojem dosadashnjem Star Trek kontinuitetu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/05/2009 : 23:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
sto ne volim takve zvrcke. u sustini imam veliku zelju da se (najzad) uhvatim u kostac sa ST univerzumom (iako sam SW fan), ali moje perfekcionisticke namere me apsolutno obeshrabruju. Naime, kad samo pomislim na taj kontinuitet i medjusobnu povezanost svega, odma me u'vati vrtoglavica

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/05/2009 : 23:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
A i to što kažeš. Da je po starom ST kanonu, Čehov bi trebao imati tek 15 godina. Cijeli kontinuitet u najnovijem filmu je sasvim nov, a posada i događaji u filmu bi se mogli svrstati u neku novu, alternativnu vremensku liniju, koja nema veze sa dosadašnjim Star Trekom.
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 07/05/2009 : 23:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by dsormaz1

Kad se onda odvija radnja tog novog filma? Negdje izmedju Enterprisea i TOS-a?

Moglo bi da se kazhe neshto tako, ali ipak je ovo veliko reset dugme za ovaj serijal i ne bih ga vezivao ni sa chime konkretno u bilo kojem dosadashnjem Star Trek kontinuitetu.

Nisam siguran... ja sam gledao TOS prije koju godinu i ovaj novi Star Trek film se prilično poudara sa svim u TOS... siguran sam da je ljudima bliži TNG, Voyager ili DS9 ... ali ovo je paše baš uz TOS... ima reference na TOS u skoro svakom kadru.

Čehov ovde ima 17 godina (što kaže u samom filmu)

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 07/05/2009 23:45:28
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/05/2009 : 23:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

A i to što kažeš. Da je po starom ST kanonu, Čehov bi trebao imati tek 15 godina. Cijeli kontinuitet u najnovijem filmu je sasvim nov, a posada i događaji u filmu bi se mogli svrstati u neku novu, alternativnu vremensku liniju, koja nema veze sa dosadašnjim Star Trekom.



mozda su tvorci citali NN i pokupili ideje o multiverzumima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/05/2009 : 23:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Ili su tvorci NN-a pokupili ideje od Star Treka
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/05/2009 : 23:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

Ili su tvorci NN-a pokupili ideje od Star Treka



nema sanse! A onaj Gene Roddenbery iz posvete u prvom gigantu je samo lik koji je drzao DeAngelisu bocicu sa mastilom pri crtanju.


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 07/05/2009 : 23:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
[brnema sanse! A onaj Gene Roddenbery iz posvete u prvom gigantu je samo lik koji je drzao DeAngelisu bocicu sa mastilom pri crtanju.







DeAngelis se još igrao masnim bojicama dok je Roddenberry snimao stare serije
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/05/2009 : 20:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
http://movies.yahoo.com/feature/need-to-know-star-trek-new-direction.html

meni je bilo zanimljivo da iscitam; ako neko od ovdasnjih Trekera hoce da iskomentarise, ima moju podrsku

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 08/05/2009 : 21:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam tekst i uglavnom se slažem s Abramsom. Star Trek se istrošio, što su pokazali 'Nemesis' i posljednja serija 'Enterprise', te je bilo potrebno započeti sa sasvim novim Star Trekom, prilagođenim 21. stoljeću.
Promjene su objašnjene na najlogičniji način, Romulanac Neron je izmijenio prošlost, te je nastala alternativna vremenska linija, koja se razvija paralelno, ali odvojeno od dosadašnje ST linije (TOS,TNG,...).

Pošto ja sebe ne uvrštavam u ortodoksne Trekkere, jer sam ipak dijete 90-ih (a ne 70-ih ili 80-ih), meni ova promjena ne smeta, neka samo piče sa Star Trekom
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12534 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 08/05/2009 : 21:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Za bojati se je da če se Kirk i Spock vjenčati.

Nadam se da če barem ovde dati Romulancima mogučnost da pobiju sve glavne likove na kraju. Kako bi to bilo lijepo ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 09/05/2009 : 11:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer
Nadam se da če barem ovde dati Romulancima mogučnost da pobiju sve glavne likove na kraju. Kako bi to bilo lijepo ...


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/05/2009 : 20:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

Star Trek se istrošio, što su pokazali 'Nemesis' i posljednja serija 'Enterprise', te je bilo potrebno započeti sa sasvim novim Star Trekom, prilagođenim 21. stoljeću.



To je pogled kroz novac... Bolje bi bilo reći, "TV kućama se nije isplatilo". Da je po fanovima, i dandanas bi se snimale epizode ST po "starome".

Meni je i danas žao što su prekinuli Enterprise s Archerom, jer, koliko god mi drugi pričali, ona mi je bila najbolja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2009 : 23:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Dakle ljudi, mislio sam da cu nacisto da ispizdim i razbijem kompjuter! Napisao sam ogrooomnu poruku o novom filmu i kad sam pritisnuo POST, skontao sam da se iskljucio internet kabl, i otisla mi poruka u PM! Aaaaaaa!
Sad cu da probam da spasim sto se spasiti moze.

Daklem, bio ja u bioskopu, stigao pre jedno sat i po, osmeh na licu nagovestava dobar utisak.

Za pocetak, moram upozoriti na POTENCIJALNE SPOJLERE USLED NEPAZNJE! Ako niste gledali, citate na svoju odgovornost!

Svideo mi se film, zaista. Mozda iz razloga sto davno nisam gledao neki SF ovog tipa (a narocito ne u bioskopu), a mozda zato sto film i jeste dobar.
Atmosfera je konsantna, prica je fino slozena (mada u nekim delovima ima nelogicnosti, ali o tome posle), likovi su interesantni, super je animirano, muzika je prilicno dobra....sta ces vise za jedno subotnje vece!

Ako pocnem od pocetka, moram da naglasim da mi nije bas najbolje legao pateticni momenat u uvodnoj sceni sto iz razloga sto je odradjeno prilicno plitko, sto iz razloga sto jednostavno ne volim takve scene. No, dobro dodje u razumevanja nekih Kirkovih postupaka.
U svakom slucaju, dobijamo dobar uvid u to da je neprijatelj nepobediv, ali se ipak ne slute prava moc koju poseduje, ako ni njegove namere.

Dalje se polako uvode i razvijaju glavni likovi:

Spok - koji me je u pocetku iritirao, ali je ipak postao simpa posle nekog vremena. Bile su mi smesne njegove svadje i iznosenje argumenata logike i kontralogike.

Kirk - najgotivniji lik u celom filmu; zajebant, smeker, i sve mu ide od ruke!

Cehov, Mek Koj, Uhura - u ovom slucaju sporedni, ali i dalje simpaticni na svoj nacin, a posebno Cehov! (jel on ima problem sa izgovorom i u seriji/drugim filmovima)


Vrlo brzo se opustis i uivas u atmosferi, to je pohvalno

Dopadaju mi se lajtmotivi koji se diskretno provlace, tipa - da li treba dozvoliti emocijama da uticu na nas; ako da - u kolikoj meri; sta postajemo ako se odreknemo emocija; da li je ono sto je logicno istovremeno ono sto je ispravno....
Interesantno mi je ukazivanje na to da su pojedinci ti koji stvaraju konflikte i sire zlo, a ne grupe ljudi (nacije/vrste....) Tako imamo Nera koji u svoje ima unistava sve oko sebe, a onda imamo citave nacije i vrste koje saradjuju zarad opsteg dobra i napretka (Federacija). To naravno, nije iskljucivo vezano za ovaj film, ali nije moglo da promakne, pa sam morao da pomenem.

Par stvarcica i pitanjca koje mi nisu skroz logicne, dosledne, kako hocete, su mahom vezane za nauku kao npr:
(nasumicno)

- uobicajene paradokse vezane za put kroz vreme (veciti krugovi, gde je pocetak gde kraj....) necu ni da pominjem, posto cemo zavrsiti sa pricom u prazno.

- formula za teleportovanje pri warp brzini - da li je nju stvarno izmislio Skoti, ili je ona nastala kao vremenski paradoks Mada opet....Spok se vratio u paralelnu dimenziju, tako da je moguce da je formulu uvezao iz svoje dimenzije, ali da li bi onda Skoti otkrio jednacinu sam od sebe

- crna rupa je prilicno sporo usisavala Nerov brod, imali su vremena da se ispricaju, da uniste brod fejzerima pre toga, ali Enterprajz nije stigao da se izvuce, cak ni sa upaljenim warp motorima; sto ce reci da ih je rupa uvlacila brzinom vecom od svetlosne (ili jednakom, ne znam kako se vodi warp), i uspeli su da se izvuku....a i brod se nije raspao usput

- da li je pretpostavka da se supernova moze neutralisati uvodjenjem crne rupe unutar nje zasnovana makar na nekoj naucnoj spekulaciji, ako nista drugo, ili je scenarista vodjen najprostijom logikom +1-1=0

- da li je potrebno da se probusi rupa do samog jezgra planete da bi crna rupa mogla da deluje kako treba mislim, come on....

- ako su dobili matorog Spoka na tacni, sa svim mogucim saznanjima koja su se manifestovala u nadolazecim godinama - cemu onda ispitivanje svemira i svega ostalog za sta se misli da nailazi, ako je jednostavno on mogao da bude veliki pomagac pri spoznaji kojecega ne znam, sad i u stvari ovo pitanje zvuci potpuno glupavo, ali nije mi jasno sta to oni u stvari treba da traze? vidim da dosta rasa vec "postoji", jedino ako ne traze Borgove

- zasto u Holivudu toliko mrze taj Golden gejt

To je par stvarcica, seticu se sigurno jos necega kako bude prolazilo vreme
Oprosticete mi na ovim devijacijama u fiziku, ali siguran sam da ce pojedincima biti interesantno da malo prodiskutujemo o ovome. Panon i ostali, pridruzite se!

A kako su zenske dobre u buducnosti! Cak i ona zelena!

Jedno pitanje malo nevezano - jel su i u seriji Spok i Uhura bili svezani

Pojava matorog Spoka mi je bila za svaku pohvalu! Dopala mi se ta razlika izmedju njih dvojice, odnosno to sto je matori mnogo ljudskiji nego sto je mladi Spok. Dolazis do toga koliko Spok treba da se razvije i da nadje kompromis izmedju svoje ljudske i vulkanske pozadine.

Takodje mi se cinilo da je gomila scena prstalo kojekakvim referencama na originalna ST ostvarenja. Mislim ne neke replike, mozda sukobe, neki cinovi pojedinih likova....i mislim da je to pozitivno ako govorimo o starim fanovima.

Sve u svemu, prezadovoljan sam. Odgledacu svakako film jos koji put (naravno, necu davati pare za bioskop :P). Usput se i nadam da ce da bude jos ovih filmova, a do tada, odoh da stavim da se skida The original series!

Zarazen sam, i nemojte me leciti!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 09/05/2009 23:07:53
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2009 : 23:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Inace, onaj Nerov brod sve sa onom svojom mega burgijom lici na neko sveimisko ostvarenje tehnodroida iz NN! Ne mogu da kazem da lici na Neosovu bazu, ali u fazonu je u svakom slucaju!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 09/05/2009 : 23:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Cek tu ima oko 5.000 epizoda i 32 filma?
:P :P

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 09/05/2009 : 23:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pogledao sinoć i u najkraćim crtama:
-jako zabavan film
-odabir glumaca potpuno pogođen
-scene spektakularne
-za raspravu je brljanje povijesti i stvaranje paralernog svemira, tj. nove budućnosti. To ima svojih prednosti (daje puno novih mogućnosti scenaristima ako se krene sa serijom ili novim nastavcima filma), ali i nedostataka (malo se ipak gubi draž)

Sitnice koje su me malo zasmetale:
-ne znam zašto su mijenjali izgled romulanaca
-ljubavna veza između Spocka i Uhure
I jedna stvar što se tiče prijevoda: živi dugo i berićetno

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/05/2009 : 23:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello


-ne znam zašto su mijenjali izgled romulanaca



Da, bravo! To sam i ja hteo da pitam. Palo mi je na pamet da mozda tako izgledaju zato sto su rudari, kao sto je rekao Nero Lupam, pojma nemam....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/05/2009 : 00:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Za izgled Romulanaca pročitajte Star Trek: Countdown strip. Al' za njega vam već treba predznanje (pa, barem da se gledali Nemesis, i pre toga Unification epizodu iz TNG).

Elem, film. Odličan. Uz dovoljno posveta za stare fanove da se ne iznerviraju kod dodataka (Spock+Uhura), zabavan, spektakularan, i dirljiv gde treba.

I potpuno lišen ideologije koju je Rodenberry decenijama gradio. I skuplji od prethodna dva zajedno.

Bez obzira na to - I wanna see it again. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 10/05/2009 : 00:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message  Reply with Quote
Sutra (to jest danas) ga idem gledat. Sve već znam, samo jedno pitanje: koliku ulogu ima Diora Baird? :D

"All deaths horrible. Also inevitable. Nod. Get treat."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24717 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/05/2009 : 00:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

I potpuno lišen ideologije koju je Rodenberry decenijama gradio. I skuplji od prethodna dva zajedno.





Pazi kad ovako reklamiraš film, nekome bi ovo dovoljno bilo da ga popljuje in advance

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/05/2009 : 00:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
A dobro, poenta je da je film površinski odličan reimagining Star Trek, ali suštinski nije.

No, otkad nema Rodenberija, cela franšiza je ionako otišla u mračnije vode, sa ciničnim DS9, tako da baš i ne mogu da mu zmaerim što nema nečega što je ionako nestalo pre deceniju i kusur.

Film je zabavan i optimističan. Malo li je na ovu skupoću? ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000