forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Leonardo 3 - 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/06/2009 : 00:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
oke. ja sam je citao samo u onome sto je bilo u smg. tamo mi je bio dobar u grgi i belladoni. i jos sam nesto citao, sad da me ubijes. bio sam ne presretan ali zadovoljan posve. medjutim, ovo sto si naveo nisam citao (niti cu:). ako humor u humoristicnom stripu ne postoji, jasno da je to promasaj. tko je uopce preveo talicnog u nas, jel znas? e to, tko god bio, zasluzuje pravi linč.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/06/2009 : 00:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Curunir

nisu svi opsjednuti kolekcionarstvom...
netko kupi pokoji broj i da 70ak kn dvaput godisnje i to je to...
a 200 kn za integral ne bi ni u snu jer nimalo ne pati od toga da ima sve niti ga je briga...



a nekomu je preskupo dati 79kn x 39 stripova, pa ce odustati od kupovine ijednog broja, kao ja



i ti zbilja studiras ekonomiju???
cijeli svijet temelji se na tome da je 100x10 efektivno daleko manje od npr. 350x2.
ali da i nije tako, ti moras imati svih 39, pa jasno spadas u kolekcionarsku sortu. tvoj problem.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/06/2009 : 09:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

i ti zbilja studiras ekonomiju???
cijeli svijet temelji se na tome da je 100x10 efektivno daleko manje od npr. 350x2.



efektivno, ali ne i realno
a ekonomisti se bave realnim
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/06/2009 : 09:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

ali da i nije tako, ti moras imati svih 39, pa jasno spadas u kolekcionarsku sortu. tvoj problem.



jbga,
mi stripofili smo čudna sorta
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 04/06/2009 : 11:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Realan stripofil.

E to se zove oksimoron :)

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 04/06/2009 12:32:34
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/06/2009 : 11:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky

Realan stripofil.

E to se zov oksimoron :)



nema potrebe za vrijeđanjem!
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 06/06/2009 : 12:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
Ima to samo u HC ili i u SC?

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/06/2009 : 13:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mister-no

Ima to samo u HC ili i u SC?


Samo HC.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/10/2017 : 18:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kakav je ovaj 6. broj,Genij u šetnji - vidim da je kompletna epizoda u albumu,a može se naći na Sajmu po povoljnoj ceni?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/10/2017 : 22:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
propustih 6-cu,ali uzeh 3. i 4. album - slede utisci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 21:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Turk&De Groot:Leonardo 3 - A što vam je to? (Strip-Agent)
Turk&De Groot:Leonardo 4 - Hi-Fi genij (Strip-Agent)

Ne znam šta da kažem - ovo mi je bilo bledunjavo i u Strip-artu,a sad mi je još lošije.Neduhovito i ...neduhovito.
Žali bože sjajnog crteža.
Definitivno nije moja šoljica čaja.

3.knjiga 2.5/5
4.knjiga 2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/12/2017 22:38:14
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 10/12/2017 : 23:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Meni je Leonardo baš dobar strip. Ne shvaćam kako ti je neduhovit.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/12/2017 : 12:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

Ne shvaćam kako ti je neduhovit.



quote:
Originally posted by anto


Definitivno nije moja šoljica čaja.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/12/2017 : 20:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Leonardo 6 - Genij u šetnji

Izgleda da je autorima nekih BD geg-stripova problem da osmisle zaplet za dužu epizodu,
a da se radnja odigrava u svakodnevnom okruženju, već u takvom slučaju pronalaze rešenje u tome
da junake pošalju na put oko sveta. (Isti slučaj imamo i kod nekih Bonelijevih junaka, kada se iscrpu ideje za nove priče u starom okruženju.)

Kod Bula i Bila imamo dužu epizodu Globtroteri, objavljenu u Biseru. U njoj glavni junaci putuju po raznim svetskim destinacijama
iz turističkih pobuda, dok u ovom albumu Leonardo sa svojim učenikom i 2 kućna ljubimca (mačkom i mišem) putuje oko sveta
iz naučničkih razloga, to jest da bi dokazao da je Zemlja okrugla.

Početak mi je bio dobar, dok još nisu krenuli na put, više mi se svideo od gegova iz Strip Arta,
ponadao sam se da će da ostane povoljan utisak do kraja, ali je već nakon Grčke počelo da biva dosadno, žuri se iz jedne zemlje u drugu,
ponavljaju se gegovi, a pri kraju je priča postala pomalo i zamorna. Zanimljivije je bilo posmatrati šta se dešava
sa mačkom i mišem u pojedinim scenama, nego pratiti osnovnu radnju. (Nešto slično kao kod Jakovitija, u nekim epizodama
Koko Bila mi je interesantnije da posmatram one prateće salame, crve, kokoške...od praćenja same radnje.)
Našla se i tu pokoja dobra fora, ali je uglavnom ostao utisak ponavljanja jednog te istog, a naročito je završnica (poslednje 2 table)
ispala mlaka, bez nekog naročitog efekta.

Od ostalih zanimljivosti imamo omaž Popaju, pojavljuje se u jednom kadru.

U svakom slučaju, ako bi hteli da posedujemo album Leonarda čisto za uzorak, onda je svakako bolje
da to bude jedna ovakva duža priča, kakva god ona bila. Eventualno i jedan album sa gegovima i to bi bilo sasvim dovoljno od ovog stripa.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000