forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/08/2020 : 18:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Akira by Otomo vol.1 od 6 (cca 350 stranica)

Ah, te osamdesete... Treći svetski rat, atomska razaranja, sajberpank, post-apokaliptizam, protagonista bitanga i buntovnik, super-telekinetičke moći, šarene pilule za lilule i sve ostale narativne drogice koje su ložile ondašnje klince (bome, i matorce). Samo to sam imao u vidu, u nameri da “Akirom” makar ovlaš dosegnem čitalačku katarzu tog doba. Za sve ostalo nisam mario. Ni za istorijsku važnost, ni visoko kotiranje među stripašima, odjek dela kroz decenije koje su usledile ili bilo koje drugo prokletstvo koje donosi izguglano predznanje. Apsolutno nepristrasna konzumacija. Tu smo samo ja, sveska bez predgovora ili pogovora i neko nejasno sećanje da su posredi osamdesete, neki vremenski jaz kojeg treba da premostim kako zamerke ne bi uzele maha. Zakeračke su, priznajem, ali su ipak zamerke.
Među likovima postoji neka tajna veza, tobože slučajna, ali scenaristički isplanirana i lukavo umotana “za poneti”. Velika slika fercera, nema šta. Ali dijalozi škripe neprirodnošću (izgubljeni u prevodu?), neakcioni predasi bole prinudnim praznim hodom u kom Otomo kao da zna šta će ali ne i kako to dobije, odnos Kanede sa drugim likovima na scenskoj bazi . Sve se jednostavno dešava da bi rke-koke dobilo na masnoći epičnosti. I opet, van svake zdrave logike, kada dođe do toga, vožnja je blesavo dojajna. Ulice pucaju, kamioni lete, zidovi pršte, adrenalin voziiiiiiiiiiiiii ne prašta, a Otomov crtež ne da je dinamičan nego bi se čovek zakleo da ta tinta sama... piči! A u svem tom adrenalinu, dečački san snova. Motoristi, vojska, klinci sa gotivnim moćima, grad u raspadu, pištolji, tenkovi, underground kafane, smor-škola kojoj radiš šta ti se prohte i tajne zavere moćnika kojima će braća da dolijaju. Logike slabo, ali prži i ne prašta. Plus se baš oseća na osamdesete. Ima to nešto između šta jednostavno mami.

Sveska je završila kad je bila najbolja... Da nemam toliko dobrih stripova kako na polici tako i na listi za nabavljanje, dvojka bi mi već osvanula.

Tehnički, izdanje je nemačko, po uzoru na američki Dark Horse, izdavač Carlsen Comics, meko koričenje, prost žućkasti papir i vidno loše pojačana tinta u odnosu na ono domaće izdanje u 40 svesaka (neki detalji na sivim pozadinama se jedva ili nikako ne vide). Ne marim, pičim dalje. Ne davao, vala, paru više na kolorite.

Bez ocene. Potpis: Buntovnik i bitanga

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 23/08/2020 18:28:13
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/08/2020 : 18:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
jesi citao njegov "domu"? to je kao preteca "akire", nije spektakl nego vise jeza. najbolje od svega - kratko je.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/08/2020 : 18:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
GLENN GOULD: A Life Off Tempo



a ovo je jos jedna od biografija koje shtanca NBM
red fakata, red poetskih alegorija
sve fotoreferencirano ali sa stilom, ukusno obojeno
najveca mana sto nema tona
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/08/2020 : 18:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


nenametljiv autorski debi mladog australijanca
cita se ko nezvanicni nastavak clowesovog "sveta duhova": devojka koja je uspela u zivotu vraca se u rodnu selendru, ali reunion sa najboljom drugaricom iz detinjstva nije kao u bajci
vidim da je gooch uradio jos dve knjige, i to cu potraziti u nadi da je nesto ambicioznije ili licnije
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/08/2020 : 21:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dva novija, po meni jako dobra i komercijalna fantasyja:

Aristophania (Splitter 2020, 64 str.)

Kratki serijal planiran u 4 albuma. Do sada su objavljena prva dva i Nijemci prate francuski ritam.
Xavier Dorison je jako cijenjen autor na našim prostorima i čitatelji su ga imali priliku upoznati u raznoraznim izdanjima. Parnotte je radio na serijalu Učitelj mačevanja.

Bilo jednom troje braće i sestara i živjeli su siromašni ali sretni s roditeljima. Jednoga dana otac im smrtno nastrada pod nerazjašnjenim okolnostima nakon čega ih posjeti tajanstvena starija dama koja pokloni djeci čarobnu kockicu. Ako im nekada u budućnosti bude teško, neka samo bace kockicu u vodu…














Drugi govori o potrazi za vlastitim identiteom.

Brindilla (Splitter 2020, 96 str.)

Završeni mini serijal od 2 knjige. Brrémaud i Bertolucci su autori serijala Love (Fibra, 2018)
U prijevodu Grančica.

Uzbuna u selu Malog naroda. Preko noći usred šume pojavila se mlada djevojka. Vila ili vještica? Ili samo zalutala djevojčica?
Kada se probudila, ničega se ne sjeća, ni imena ni mjesta odakle dolazi. Potraga za odgovorima vodi je u zabranjena mjesta u šumi…














Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2020 : 00:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Verujem da cemo i Grancicu i Aristophaniu videti u izdanju Fibre uskoro. Odlican crtez u oba, pogotovo u Grancici.

Iako nisam neki ljubitelj fantasy zanra (tacnije nisam uopste) ova dva stripa mi deluju bas dobro, pogotovo Grancica koju je izviko opisao kao potragu za identiteom. Takva tema me interesuje, pa mi je nebitno u kojim zanrovskim okvirima je radjena.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/08/2020 : 12:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni Aristophania razočarenje, crtež jako dobar, ali ima i do mene koji čim nešto magijsko uleti se smori.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/08/2020 : 16:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni Aristophania razočarenje, crtež jako dobar, ali ima i do mene koji čim nešto magijsko uleti se smori.


Taj magijski element je manje-više prisutan u svim njegovim djelima koje sam čitao.

Have mercy
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/08/2020 : 17:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni Aristophania razočarenje, crtež jako dobar, ali ima i do mene koji čim nešto magijsko uleti se smori.


Taj magijski element je manje-više prisutan u svim njegovim djelima koje sam čitao.


Magijsko je pod kočnicom je u Undertakeru, koji mi je zapravo jedini Dorison da mi se sviđa.
Go to Top of Page

Dragan Andjelkovic
Starting Member

Canada
15 Posts

Member since 17/06/2008

Posted - 25/08/2020 : 18:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dragan Andjelkovic a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj strip jedan od top ten.
Stop Forgetting to Remember: The Autobiography of Walter Kurtz
Ne znam da li je neko na forumu pisao o ovome autobiografskom stripu Pitera Kupera. Topla preporuka.
https://www.amazon.ca/Stop-Forgetting-Remember-Autobiography-Walter/dp/0307339505
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/08/2020 : 09:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Aristophania izgleda super, a i Grančica, premda mi se ovaj prvi čini zanimljiviji.
Dorisonov Undertaker i Učitelj Mačevanja su mi odlični stripovi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/08/2020 : 11:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Fire Power (Robert Kirkman)
Nakon završetka Walking Dead (tj. glavne serije, da podsetimo da je započet "Negan Lives") i uz mučenje sa Oblivion Song, Kirkman se okrenuo "veselijim" temama.
Fire Power je krenuo sa preludijumom u vidu trejda objavljenog aprila ove godine, koji je kombinacija filmova Batman Begins, Karate Kida i Shaolin Soccer (ili bilo kog o Shaolin manastiru), Dragon Balla, sa crtežom nalik na Batman Year One, ali uz dosta humora.
Fire Power je zabavan kao pesma "Kung-Fu Fighting". Za sada.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/08/2020 : 01:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni Aristophania razočarenje, crtež jako dobar, ali ima i do mene koji čim nešto magijsko uleti se smori.


čudi me baš - sa obzirom da je Dorison "veliki majstor"

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/08/2020 : 16:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Anihilacija
Prvo - ovo je strip za dječicu. Uopšte ne vidim kako se nekom tinejdžeru, kamoli odrasloj osobi ovo može svidjeti. Buboliki Anihilus i njegova horda iz negativne zone ulaze u "pozitivni" univerzum s ciljem da povrate teritoriju, pošto se pozitivni univerzum širi u negativni. ALI, to zapravo nije stvarni cilj Anihilusa, već, pazi sad (OBRAT!!!), uništenje života u oba univerzuma, da bi jedino preostalo biće bio Anihilus. Doživljavam transfer blama čak i dok pišem ovo.
Tu je onda pun ku.ac stranica u kojima se krljaju neka bića za koja nemaš pojma koliki obim moći i koje uopšte moći imaju, mogu li umrijeti ili su besmrtni, ko je tu jači od koga, ma ništa s ničim. Sve se vrlo jednostavno objašnjava - kosmičkom silom, energijom i drugim glupostima (npr. lik umre, i onda se neka druga dva lika pošibaju u njegovoj blizini, i onda on oživi i to se objasni energijom koja je nastala od sudara moći ta dva lika, prosto k'o pasulj). Likovi su toliko plošni da je to strašno, glavni negativac onaj tipični "buahahahah, želim sve da vas uništim, samo je jedan Anihiluuuus", dok su pozitivci tek neznatno razrađeniji. Nisam imao nikakav osjećaj bar korektne spejs opere, jer nema skoro nikakvog zapleta, sem toga da Anihilus ruši sve pred sobom i spejs heroji ga moraju zaustaviti. Humor je užas, btw.
Crtež je negdje prosječan, negdje dobar, ali me nijedan crtač nije oborio na dupe. Zapravo je najgore nacrtan "glavni" serijal (treći tom).
Anihilaciju izbjegavati u najširem mogućem luku.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/08/2020 : 22:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Anihilacija
Prvo - ovo je strip za dječicu. Uopšte ne vidim kako se nekom tinejdžeru, kamoli odrasloj osobi ovo može svidjeti. Buboliki Anihilus i njegova horda iz negativne zone ulaze u "pozitivni" univerzum s ciljem da povrate teritoriju, pošto se pozitivni univerzum širi u negativni. ALI, to zapravo nije stvarni cilj Anihilusa, već, pazi sad (OBRAT!!!), uništenje života u oba univerzuma, da bi jedino preostalo biće bio Anihilus. Doživljavam transfer blama čak i dok pišem ovo.
Tu je onda pun ku.ac stranica u kojima se krljaju neka bića za koja nemaš pojma koliki obim moći i koje uopšte moći imaju, mogu li umrijeti ili su besmrtni, ko je tu jači od koga, ma ništa s ničim. Sve se vrlo jednostavno objašnjava - kosmičkom silom, energijom i drugim glupostima (npr. lik umre, i onda se neka druga dva lika pošibaju u njegovoj blizini, i onda on oživi i to se objasni energijom koja je nastala od sudara moći ta dva lika, prosto k'o pasulj). Likovi su toliko plošni da je to strašno, glavni negativac onaj tipični "buahahahah, želim sve da vas uništim, samo je jedan Anihiluuuus", dok su pozitivci tek neznatno razrađeniji. Nisam imao nikakav osjećaj bar korektne spejs opere, jer nema skoro nikakvog zapleta, sem toga da Anihilus ruši sve pred sobom i spejs heroji ga moraju zaustaviti. Humor je užas, btw.
Crtež je negdje prosječan, negdje dobar, ali me nijedan crtač nije oborio na dupe. Zapravo je najgore nacrtan "glavni" serijal (treći tom).
Anihilaciju izbjegavati u najširem mogućem luku.



Eh a meni bilo zao sto sam propustio akciju Carobne knjige svaki broj Anihilacije za po 500 dindzi. Znaci nisam nista propustio i samo sam ustedeo pare za nesto bolje.
A vidim da Ameri bas hvale Anihilaciju.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/09/2020 : 02:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by swamp thing

Anihilacija
Prvo - ovo je strip za dječicu. Uopšte ne vidim kako se nekom tinejdžeru, kamoli odrasloj osobi ovo može svidjeti. Buboliki Anihilus i njegova horda iz negativne zone ulaze u "pozitivni" univerzum s ciljem da povrate teritoriju, pošto se pozitivni univerzum širi u negativni. ALI, to zapravo nije stvarni cilj Anihilusa, već, pazi sad (OBRAT!!!), uništenje života u oba univerzuma, da bi jedino preostalo biće bio Anihilus. Doživljavam transfer blama čak i dok pišem ovo.
Tu je onda pun ku.ac stranica u kojima se krljaju neka bića za koja nemaš pojma koliki obim moći i koje uopšte moći imaju, mogu li umrijeti ili su besmrtni, ko je tu jači od koga, ma ništa s ničim. Sve se vrlo jednostavno objašnjava - kosmičkom silom, energijom i drugim glupostima (npr. lik umre, i onda se neka druga dva lika pošibaju u njegovoj blizini, i onda on oživi i to se objasni energijom koja je nastala od sudara moći ta dva lika, prosto k'o pasulj). Likovi su toliko plošni da je to strašno, glavni negativac onaj tipični "buahahahah, želim sve da vas uništim, samo je jedan Anihiluuuus", dok su pozitivci tek neznatno razrađeniji. Nisam imao nikakav osjećaj bar korektne spejs opere, jer nema skoro nikakvog zapleta, sem toga da Anihilus ruši sve pred sobom i spejs heroji ga moraju zaustaviti. Humor je užas, btw.
Crtež je negdje prosječan, negdje dobar, ali me nijedan crtač nije oborio na dupe. Zapravo je najgore nacrtan "glavni" serijal (treći tom).
Anihilaciju izbjegavati u najširem mogućem luku.



Eh a meni bilo zao sto sam propustio akciju Carobne knjige svaki broj Anihilacije za po 500 dindzi. Znaci nisam nista propustio i samo sam ustedeo pare za nesto bolje.
A vidim da Ameri bas hvale Anihilaciju.


Očekivao sam bar solidnu, maštovitu zabavu, znajući takođe da je imao pozitivne kritike, ali avaj...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/09/2020 : 23:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Starac Logan (Old Man Logan - Millar/McNiven)

Ne tako daleka budućnost. SAD su postale pustara kojom vladaju superzločinci. Superheroji su samo prošlost koja budi nostalgiju, njihovo vreme je zauvek prošlo. Vulverin živi mirnim farmerskim životom sa ženom koju voli i dvoje dece. Teritorijom na kojoj boravi vlada Hulkova banda, bezočni, surovi potomci tog mutiranog čudovišta, koji reketiraju stanovništvo svog okruga. Vulverin pokorno prihvata njihov teror – iz njegove slavne prošlosti nije ostalo ništa: ni borbenost, ni drčnost, ni bes, čak ni ime; on je sad samo starac Logan. U posetu mu dolazi Oko Sokolovo s poslovnim predlogom: treba mu vozač koji će mu pomoći da obavi jednu isporuku sa Zapadne na Istočnu obalu Sjedinjenih Država.

Sviđaju mi se priče koje izlaze iz ustaljenog kanona Marvela i ispituju neke alternativne mogućnosti. Ovdje u suštini imamo jedan road strip, tokom kojeg polako saznajemo što se to desilo prije 5 decenija i zašto se Volverin/Logan zarekao da nikad više neće koristiti kandže. Cio taj put i priča je puna referenci na Marvelov univerzum i neko predznanje je ipak potrebno da bi se priča bolje razumjela.

A osnovna priča je, iako pravolinijska i predvidljiva, ipak dovoljno intrigantna i zabavna da čitaoca dovede do kraja. Sami razlog koji stoji iza Loganove odluke je pomalo nategnut, ali cijela ideja štima i na kraju dovede do smislenog kraja. Crtež je odličan.

Što se tiče poređenja sa filmom, priče nemaju nikakve veze, ali mi je film ipak malo bolji. U svakom slučaju vrlo solidan strip.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 04/09/2020 : 21:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
@ Za going - goinga

Pošto si me zamolio da ti javim svoje utiske o Monstrumesi , pa reko da te ispoštujem. Pročitao sam prvi tom i moram reći da mi se ovo zaista svidjelo. Već sam ti napomenuo da je crtež odličan i to ću reći još jednom jer je Takeda razvalila sa crtežom. Strip je i odlično obojen tako da zaista predstavlja praznik za oči. E sad što se priče tiče moram priznati da sam se mučio prvi 30-tak stranica (doduše bio sam poprilično umoran i dekoncentrisan dok sam je čitao), ali nakon toga sam uživao u svakoj narednoj stranici. Svijet je odlično zamišljen a tokom čitanja otkriva se taman koliko je potrebno i vidi se da Mardžori Lu očigledno zna šta hoće i u kom pravcu priča treba da ide. Likovi su mi zanimljivi i kao što rekoh otkriva se dosta toga ali mnogo toga je i ostalo nepoznanica i to ćemo vjerovatno otkrivati u narednim tomovima. Ipak, uzmi moje mišljenje i sa rezervom pošto sam ja fan epske fantastike i ovo me je zaista pogodilo, a koliko sam shvatio ti i nisi baš lud za ovim žanrom. No, uprkos tome preporučiću ti ovaj strip jer je zaista odličan i vrijedi da se pročita...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2020 : 22:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

@ Za going - goinga

Pošto si me zamolio da ti javim svoje utiske o Monstrumesi , pa reko da te ispoštujem. Pročitao sam prvi tom i moram reći da mi se ovo zaista svidjelo. Već sam ti napomenuo da je crtež odličan i to ću reći još jednom jer je Takeda razvalila sa crtežom. Strip je i odlično obojen tako da zaista predstavlja praznik za oči. E sad što se priče tiče moram priznati da sam se mučio prvi 30-tak stranica (doduše bio sam poprilično umoran i dekoncentrisan dok sam je čitao), ali nakon toga sam uživao u svakoj narednoj stranici. Svijet je odlično zamišljen a tokom čitanja otkriva se taman koliko je potrebno i vidi se da Mardžori Lu očigledno zna šta hoće i u kom pravcu priča treba da ide. Likovi su mi zanimljivi i kao što rekoh otkriva se dosta toga ali mnogo toga je i ostalo nepoznanica i to ćemo vjerovatno otkrivati u narednim tomovima. Ipak, uzmi moje mišljenje i sa rezervom pošto sam ja fan epske fantastike i ovo me je zaista pogodilo, a koliko sam shvatio ti i nisi baš lud za ovim žanrom. No, uprkos tome preporučiću ti ovaj strip jer je zaista odličan i vrijedi da se pročita...



Hvala ti! Nabavicu prvi broj pa javljam kako stoje stvari.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 04/09/2020 : 22:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će ti se svidjeti...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!

Edited by - kandraks on 04/09/2020 22:46:40
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 11/09/2020 : 10:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Mister No Revolucija - Vijetnam (VC)

Ovaj strip sam sa nestrpljenjem cekao jos od kada je najavljen jer sam osetio da ce biti nesto zanimljivo. Mister No mi je verovatno omiljeni Boneli junak i jako sam se obradovao kada sam video da je konacno objavljeno. Crtez je prelep i odlicno ide uz radnju stripa. Mister No u malo drugacijem izdanju ali nije izgubljeno ono sto ga cini zanimljivim. Jako interesantna prica i zeljno iscekujem nastavak. Konacno nesto sveze od Bonelija iako je na staru slavu. Nije za poredjenje ali Revolucija mi je mnogo puta bolja od Dedvud Dika.

9.5/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 11/09/2020 : 11:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Mister No Revolucija - Vijetnam (VC)

Ovaj strip sam sa nestrpljenjem cekao jos od kada je najavljen jer sam osetio da ce biti nesto zanimljivo. Mister No mi je verovatno omiljeni Boneli junak i jako sam se obradovao kada sam video da je konacno objavljeno. Crtez je prelep i odlicno ide uz radnju stripa. Mister No u malo drugacijem izdanju ali nije izgubljeno ono sto ga cini zanimljivim. Jako interesantna prica i zeljno iscekujem nastavak. Konacno nesto sveze od Bonelija iako je na staru slavu. Nije za poredjenje ali Revolucija mi je mnogo puta bolja od Dedvud Dika.

9.5/10



Čekam izdanje od VČ da dođe do nas pa da usporedim sa DD koji je ljestvicu podignuo dosta visoko.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Joker_1389
New Member

104 Posts

Member since 28/04/2020

Posted - 13/09/2020 : 17:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Joker_1389 a Private Message  Reply with Quote
Dedvud Dik - Crno kao noc (ZS,VC)

Pravo osvjezenje na strip sceni, bez cenzure, puno duhovitosti i sarma, i zaista pravo iznenadjenje u pozitivnom smislu i ediciji Zlatne Serije. Zaista, ovakav junak predstavlja nesto potpuno novo za nase citatelje. Sve preporuke!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 16/09/2020 : 00:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dragan Andjelkovic

Meni je ovaj strip jedan od top ten.
Stop Forgetting to Remember: The Autobiography of Walter Kurtz
Ne znam da li je neko na forumu pisao o ovome autobiografskom stripu Pitera Kupera. Topla preporuka.
https://www.amazon.ca/Stop-Forgetting-Remember-Autobiography-Walter/dp/0307339505


hvala za ovo! genijalan strip. doduse, "samo" jos jedna u moru autobiografija (kako i sam autor priznaje), ali genijalna. od kupera sam citao samo jos "ruins" i to mi je bilo tek ok, pa bih bez tvoje preporuke propustio ovaj naslov.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/09/2020 : 01:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


MISTER NO
REVOLUCIJA


Veliki sam ljubitelj Mister NOa, njegove pojave kao osobe i kao izdavackog serijala koji nam je podario nemali broj legendarnih prica. Volim da citam Mister NOa, najvise Nolittinog, ali volim i kasnije price. Takodje sam veliki ljubitelj 60ih i 70ih godina u SADu. Kontrakultura, seksualna revolucija, neverovatni muzicki bendovi, LSD, vijetnamski rat... Turbulentna i sadrzajna vremena.

I sada dolazimo do izmestanje jednog od mojih omiljenih strip junaka iz njegovog prirodnog ekosistema Amazonije i premestanje u ludilo vijetnamskog rata i psihodelicne 60e. Za mene pun pogodak.

Najvise mi se svidja sto Mister No kao lik nije pretrpeo velike karakterne promene, jos uvek nije u potpunosti izdefinisan kakvim ga znamo, jer je mladji, neiskusniji, ali i dalje je to onaj Dzeri Drejk kog volimo. I upravo je Dzeri Drejk od svih, najpogodniji za smestanje u kontekst tog vremena.

Masierova ideja je, dakle, vrlo ambiciozna i smela, ali potpuno logicna. I on je potpuno siguran u svoju odluku sto se i vidi po tome koliko je scenario fluidan, ritmican i uravnotezen. Vijetnamske scene su inspirisane kultnim filmovima Stenlija Kjubrika, Kopole, Stouna i Ćimina. Dok Njujorške sekvence obiluju pop kulturnim referencama: Niko i Velvet Andergraund, bit poezija, Endi Vorhol i Bob Dilan. Nadam se da ce se spominjati i pojaviti i meni omiljeni Doorsi, a može i Kridens Klirvoter Rivajvel kada se radnja bude premestila u Kaliforniju.

Crtež isto odličan. Takođe i druga naslovna strana. Jedino mi se prva naslovna strana baš ne svidja pa zato tako ,,slabije ocene" za naslovne strane.



Apsolutna preporuka od mene za ovaj serijal! I za ljubitelje Mister NOa i za one koji nisu, ovaj strip je vredan svačije pažnje. Probajte ga. Željno iščekujem nastavke u ediciji Obojeni program u izdanju Veselog Četvrtka.

Prica: 9
Scenario: 9
Crtez: 9
Naslovna strana: 8
89% ili sto bi anto rekao 9/10
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000