forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/09/2020 : 09:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



MISTER NO
REVOLUCIJA


Veliki sam ljubitelj Mister NOa, njegove pojave kao osobe i kao izdavackog serijala koji nam je podario nemali broj legendarnih prica. Volim da citam Mister NOa, najvise Nolittinog, ali volim i kasnije price. Takodje sam veliki ljubitelj 60ih i 70ih godina u SADu. Kontrakultura, seksualna revolucija, neverovatni muzicki bendovi, LSD, vijetnamski rat... Turbulentna i sadrzajna vremena.

I sada dolazimo do izmestanje jednog od mojih omiljenih strip junaka iz njegovog prirodnog ekosistema Amazonije i premestanje u ludilo vijetnamskog rata i psihodelicne 60e. Za mene pun pogodak.

Najvise mi se svidja sto Mister No kao lik nije pretrpeo velike karakterne promene, jos uvek nije u potpunosti izdefinisan kakvim ga znamo, jer je mladji, neiskusniji, ali i dalje je to onaj Dzeri Drejk kog volimo. I upravo je Dzeri Drejk od svih, najpogodniji za smestanje u kontekst tog vremena.

Masierova ideja je, dakle, vrlo ambiciozna i smela, ali potpuno logicna. I on je potpuno siguran u svoju odluku sto se i vidi po tome koliko je scenario fluidan, ritmican i uravnotezen. Vijetnamske scene su inspirisane kultnim filmovima Stenlija Kjubrika, Kopole, Stouna i Ćimina. Dok Njujorške sekvence obiluju pop kulturnim referencama: Niko i Velvet Andergraund, bit poezija, Endi Vorhol i Bob Dilan. Nadam se da ce se spominjati i pojaviti i meni omiljeni Doorsi, a može i Kridens Klirvoter Rivajvel kada se radnja bude premestila u Kaliforniju.

Crtež isto odličan. Takođe i druga naslovna strana. Jedino mi se prva naslovna strana baš ne svidja pa zato tako ,,slabije ocene" za naslovne strane.



Apsolutna preporuka od mene za ovaj serijal! I za ljubitelje Mister NOa i za one koji nisu, ovaj strip je vredan svačije pažnje. Probajte ga. Željno iščekujem nastavke u ediciji Obojeni program u izdanju Veselog Četvrtka.

Prica: 9
Scenario: 9
Crtez: 9
Naslovna strana: 8
89% ili sto bi anto rekao 9/10



Pročitao cijeli serijal u Libellus "albumovskom" obliku i serijal je zanimljiv.
Najbolji mi je zadnji diptih gdje je Pilot u svom "prirodnom" okruženju Manausa i Amazonije.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2020 : 12:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Frenk Miler:Xerxes (Makondo & Beli Put)

300 mi je genijalan strip;pročitao sam ga 5-6 puta (i film mi se jako dopao,i njega sam odgledao više puta).Gađao me je Miler ovim stripom pravo u glavu,pravi adrenalin od stripa. Prepostavljao sam da će i sa nastavkom biti barem donekle kao sa Spartancima,ali tuki.Nešto slično kao kod Povratka mračnog viteza gde je usledio hladan tuš sa Odmazdom.

Elem,Kserks pripoveda o ovom velikom vladaru starog sveta,u to doba doba najmoćnijem čoveku na planeti.Ono što sam mogao da ukapiram u celom ovom stripu,je da se njegov otac Darije sukobljava sa Atinjanima,biva ubijen u bitci,i do tada mi je priča ok,ali sve nakon toga mi je žešća zbunjoza,i slabo sam ja tu šta razumeo.
Crtež je dobar;volim Milerov stil,i to mi je bolja strana Kserksa,ali i na tom polju je stari dobri Frenk malo isfušerio,što se najbolje vidi na "spleš" scenama (recimo onoj na polju Maratona,gde kao da je crtao neki amater).

Sve u svemu,ovo je za zaobilazak u širokom luku.
I žali Bože izdanja,koje je stavrno za čistu desetku,u svakom pogledu;a rađeno je u AMD-u,da napomenem.

2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/09/2020 : 01:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
previse je dobrih stripova te je dragoceno znati koji su sranje pa ih izbegavati

jos jedna antipreporuka, ilustratorsko zvrljanje + scenario koji se iscrpljuje u trivijalnostima (bio bi to hrabar koncept da autorka ima ikakav koncept)

Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/10/2020 : 09:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Die!Die!Die! (Robert Kirkman)

Koliko neki autor (scenarista) istrovemeno može dobrih serijala da piše? Evo Kirkmana može bar 3. Nisam baš siguran da li se i koliko preklapaju, ali od onog što sam čitao, a što su mu autorski stripovi, uz završeni The Waliking Dead i započeti Fire Power, Die!Die!Die! mi je nešto najbolje njegovo. Probao sam da čitam Outcast i dogurao do polovine drugog trejda i to je stvarno odvratno nepotreban serijal, Oblivion Songu ću dati još jednu šansu, a Invincible čeka neki novi pik nekog novog talasa Corone i novi lock-down.

Dakle, Die!Die!Die! je papazjanija svega i svačega i jedino što mi pada na pamet kao referenca su rani Tarantinovi filmovi: guilty pleasure sa puno akcije, pucanja, jurnjave, ubijanja, sakaćenja (uglavnom sečenja noseva!), teorija zavera, MNOGO humora, političke nekorektnosti, prljavog seksa i još koječega što vole mladi.
Pa kad to kapetanu Kirku nije bilo dovoljno, onda je uzeo i ubacio još zabavnih teorija zavere (recimo o Mesecu koji služi vanzemaljcima da nas posmatraju), vanzemaljace, a dodao je i malo blesavih Rusa, čisto kao zapršku.

I kako sve ovo može da funkcioniše? Pa može. Vidi se da Kirk ovo piše sa guštom, da se zajebava do 101 i nazad, likovi su spektakularni, a radnja je urnebesno zabavna. Sve ono što je Chew John Laymana i Rob Guilloryja mogao da bude, ali nije uspeo, Kirkman ovde radi sa neverovatnom lakoćom.

Crtež je dovoljno prljav, opet jasan i neverovatno funkcionalan, naročito akcione scene koje su odlično odrađene: uvek znate ko-koga-šta-i-zašto.

Još!Još!Još!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/10/2020 : 13:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Baš neki dan pročitao.
Potpisujem sve što je rekao Kunta Kinte, jako dobar strip. preporuka i od mene!

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/10/2020 : 13:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Kotonaba Drive ili Kotonoba Doraibu (Hitoshi Ashinano)
Jedna od prvih mangi koje sam pročitao, na osnovu neke Macanove preporuke, je bila Yokohama Kaidashi Kikou. I oduvala me potpuno. Mislio sam da su mange uglavnom takve, a ispostavilo se da nisu. Nema mnogo autora poput Hitoshi Ashinano-a, bar meni nisu poznati (ako znate nekog sličnog, pliz, javite).
Kotoba Drive je naravno slična YKK, u opisu stoji "A pleasurable five minute drive". I zaista, glavna junakinja je izvesna Suu, koja je negde u svojim dvadesetim, radi u restorančiću, ima minijaturni motor, fotoaparat, jedno dve prijateljice i šefa i ona... živi.
Radnje baš i nema, svaka od 35 pričica od po 15 strana (koje se čitaju za po 2-3 minuta) je minijaturni doživljaj, ona se negde (nigde?) vozi ili ide, ništa se ne dešava, ona počinje da snoviđa (daydreaming) i to je to.
Radnja nije ni bitna, već atmosfera, tempo, pripovedanje je sličnije poeziji nego prozi, nego stripu. Puno je prelepih predela, prirode, starih zaboravljenih, polupropalih puteva, skrivenih i neskrivenih prolaza.
Nema mnogo stripova kao što je Kotonaba Drive, ako znate još neki, molim, javite.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/10/2020 : 15:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

[b]Radnja nije ni bitna, već atmosfera, tempo, pripovedanje je sličnije poeziji nego prozi, nego stripu. Puno je prelepih predela, prirode, starih zaboravljenih, polupropalih puteva, skrivenih i neskrivenih prolaza.
Nema mnogo stripova kao što je Kotonaba Drive, ako znate još neki, molim, javite.



Po ovome kako si opisao, Šetač od Jira Taniguchija je na isti princip.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/10/2020 : 15:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Samo po radnji. Šetač je dno, YKK je dobra.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/10/2020 : 15:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Samo po radnji. Šetač je dno, YKK je dobra.


Jezik pregriz'o! Šetač je vrh!
(Yokohama Kaidashi Kikou nisam čitao)


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/10/2020 : 16:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by pcoro

Samo po radnji. Šetač je dno, YKK je dobra.


Jezik pregriz'o! Šetač je vrh!
(Yokohama Kaidashi Kikou nisam čitao)





Šetač je vrh

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/10/2020 : 17:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Šetač je vrh




Ja sam se napalio ko svinja na sam strip vec kad sam nekih 5-6 godina prije nego je izasao kod Fibre, vidio naslovnicu i opis, a poslije citanja je sve nekako vise manje kao u gornjoj slici... zijeeeev.


Nazalost.

A mozda samo trebam obnoviti stivo... na neki kisovit, maglovit, duboko potresan melanholicko-depresivan bezdan. Pa ce mozda sve stvari pasti na svoje mjesto.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2020 : 17:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šetač ...
...zijeeev (što bi rekao poli)

(ali nikako dno,kako ga okarakterisa pcoro)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/10/2020 : 18:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Šetač je najbolji strip o šetnji koji sam vidio.




Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/10/2020 : 19:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by pcoro

Samo po radnji. Šetač je dno, YKK je dobra.


(Yokohama Kaidashi Kikou nisam čitao)




Preporučam, najbolji strip koji postoji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/10/2020 : 19:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Šetač je najbolji strip o šetnji koji sam vidio.



Dobra, dobra!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/10/2020 : 21:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Šetač je najbolji strip o šetnji koji sam vidio.







Ajde, to mu priznajem!

Šalu na stranu, inače mi je Taniguchi dobar ali ovdje me potpuno promašio. U YKK nema puno radnje, ali se ipak kroz strip upoznaju likovi i onda se s njima može proživjeti male pustolovine. Ako nema avanture ili sukoba, ima nostalgije, prijateljstva, zahvalnosti.. tako, tih nekih stvari.
S druge strane, Šetač je samo koncept. O njemu ne znamo ništa. Lik je običan, bezličan i meni se teško zainteresirati za njegove šetnje. Čak nisu ni spektakularno nacrtane niti vješto ispričane. Nema razloga da čitam Šetača, umjesto da sam odem šetet. Šetnja nikad ne preraste u nešto više, što vrijedi biti doživljeno i ispričano.

Ne kažem to zado što bi htio non stop akciju. U svijetu stripa ima čarobnih kadrova u kojima se ne dešava ništa značajno - kad Maggie iz Love and Rockets pije kafu pred jutro u Death of Speedy. Ili u Otoku, kad Hellboy gleda sivo more, ogrtača prekrivenog morskim zvijezdama. Tako neke stvari. Ali u Šetaču nema toga, ima samo bezvezan čovjek koji šeta kroz sterilno nacrtan park. Hrabro ali promašeno. Vrijednost dobiva tek kao predmet omalovažavanja, kad neki ljubitelj akcije može odbrusiti kakvom filozofu da ode čitat Šetača.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2020 : 15:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Silverberg,Tiro&Cukeri:Povratak na Belzagor (Makondo&Lokomotiva)

Mladi poručnik Edmund Gundersen stiže na kolonizovani Holmanov svet,nastanjen dvema domorodačkim inteligentnim vrstama,Nildororima i Sulidororima,te stupa pod komandu poluludog komandatna Kurca.
Osamnaest godina kasnije,bivši oficir Gundersen,sada iskusni vodič paru naučnika,dolazi na dekolonizovanu planetu Belzagor,vraćenu prvim stanovnicima,a u cilju ispitivanja famoznog rituala,ceremonije ponovnog rođenja.
Osim pomenutih likova u priču se uključuje i sadašnja Kurcova supruga,a nekadašnja Gundijeva devojka,Sina;pa će između svih pomenutih doći do intimnih zavrzlama.
Pored emotivnih spletki,strip je takođe i SF avantura,i mogu reći da jako podseća na svetove Aldebarana.

Na žalost,barem meni,scenario nema tu harizmu,atmosferu,ali i maštovitost (fore i faune) kojom odišu Leov serijal,pa bi mi ovo bila neka varijanta "light" svetova Aldebarana; znači dobar strip,ali ništa više od toga.Zukerin crtež sasvim lep,boje takođe.
Izdanje bombonica.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2020 : 16:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je osobno Belzagor dosta bolji od Aldebarana.

Uostalom rađen je po Silverbergovoj knjizi (Downward to the Earth), a Leo ne bi trebao ni u istu rečenicu sa Silverbergom.

A crtež je odličan i tu ga Laura šiša u jednakom omjeru kao i Silveberg.

Ako je tko light onda je to Aldebaran.

I ne može ovo podsjećati na Aldebaran budući da je knjiga objavljena 1970. Dakle, može samo obrnuto.

https://en.wikipedia.org/wiki/Downward_to_the_Earth
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 18/10/2020 : 16:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Meni je osobno Belzagor dosta bolji od Aldebarana.

Uostalom rađen je po Silverbergovoj knjizi (Downward to the Earth), a Leo ne bi trebao ni u istu rečenicu sa Silverbergom.

A crtež je odličan i tu ga Laura šiša u jednakom omjeru kao i Silveberg.

Ako je tko light onda je to Aldebaran.

I ne može ovo podsjećati na Aldebaran budući da je knjiga objavljena 1970. Dakle, može samo obrnuto.

https://en.wikipedia.org/wiki/Downward_to_the_Earth




+1

Resistance is futile.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/10/2020 : 17:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam još čitao, ali budem, i odmah se slažem da je Laura vrhunska crtačica, Leo nije loš, ali da, Laura crta osjetno bolje. Stakleni mačevi su predivno nacrtani, baš su me jako podsjetili na Miyazakieve animee.
O priči kada pročitam. ;)

EDIT: Nego ovako kao Anto piše...poručnik Kurac...?


Znam da je Kurc, ali ono, malo nezgodno za naša govorna područja. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 18/10/2020 17:22:17
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/10/2020 : 17:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Crtački je i meni bolji Belzagor. Ali ulaz u svet, taj world building...ma ni do kolena Aldebaranu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2020 : 19:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jesam li napisao negde da je Leov crtež bolji od Laurinog?
Nisam,jer i nije;mada subjektivno,meni je Leov drvenasti stil nešto prirastao srcu,i draži mi je od Cukerinog.

Što se tiče priče,ideje,atmosfere,pogotovu world buildinga - ma daaaj ne budite smešni Željko i Đorđe;što reče Markiz,ni do kolena,ali ni do kolena Aldebaranu.

Kad sam čitao Lea,taj osećaj uživanja,isčekivanja,napetosti... je bio onaj kao kad smo klinci guštali u bonelijani.
Kod Belzagora je sve korektno,ali ni u jednom trenutku nisam osetio ni najmanji hajp.

Glede Silverberga,pretpostavljam da je knjiga sjajna,ali izgleda da je Tiro i nije baš najspretnije adaptirao.

Tako da nema ovde šta više da se raspravlja - dobar je Belzagor,Aldebaran dva koplja bolji;borg i pejotl na obnavljanje gradiva Leoverzuma!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/10/2020 19:47:16
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2020 : 19:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Aldebaran se lako čita i ne opterećuje. Njega i sve nastavke sam pročitao. To je za mene nezahtjevna light SF sapunica kakvu ja ne kolekcioniram.

Ali još jednom ono što uvijek ponavljam: Ako vam se neki strip sviđa uživajte u njemu i boli vas đon tko što piše i misli.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2020 : 20:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
normalno

ali Belzagor je iz mog ugla light sapunica,a za Aldebaran važi ono "najgenijalnije stvari su najčešće i najjednostavnije".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/10/2020 : 20:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Forum i služi da se iznose različita mišljenja frende.

Neki put se slažemo, neki put ne. U tome je zapravo i neka draž i smisao.
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000