forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 22/02/2014 : 22:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Tekst o nepravedno potcijenjenom biseru japanskog horora, Umezuovom "The Drifting Classroom"...

The Drifting Classroom, 1972-1974



TDC je esencija žestokog horora sedamdesetih - dakle, kome se JEBE za mišljenje malograđanskog društva i njegove "norme" zdravog i normalnog, dobrog ukusa, koji u svoj posao obespokojavanja čitaoca ulazi stoprocentno iskreno i posvećeno, svom snagom i žarom, bez poziranja, manipulacija, zadržavanja na pola puta, half-assed pokušaja - već srlja najradikalnijim sredstvima u vladajuću dogmu i "stubove", rušeći sve što je normalan čovjek smatrao za "samopodrazumijevajuće", "prirodno", "sveto"...

http://levoilevlje.blogspot.com/2014/02/the-drifting-classroom-1972-1974.html
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/02/2014 : 10:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Otok Bourbon 1730 (Bookglobe)
scenario: Apolo & Trondhajm
crtez:Trondhajm
287 stranica, B5 format, HC

Iako gutam Trondhajmove stripove, Otok Burbon sam do sada zaobilazio, nešto zbog toga što sam mislio da je ovde Trondhajm samo crtač, a ne scenarist (a i nisam nešto lud za njim kao crtačem, naročito u c/b varijanti), a nešto zbog visoke cene od 150 k (2200-2400 dinara u srpskim striparnicama).
Ali videvši da je strip na popustu, i to dobrom popustu (695 dinara, 40-ak kuna), odlučih da ga nabavim; a onda videh da je i Trondhajm uključen u pisanje priče, što me je tek razgalilo.

Interesantno je da je ovaj strip izašao 2007. godine, a da ga je BG objavio u istoj godini.Pohvalno.Što se ne može reći za cenu, jer 150 k za ovako nešto je teško klempavljenje.

Strip je gusarski, sa ozbiljnom tematikom, iako crtež vuče na humoristički.Dešava se na ostrvu Burbon, danas ostrvu Reunion, između Mauricijusa i Madagaskara, i tema je zarobljavanje jednog od poslednjih gusara, tačnije gusarskog kapetana.To zarobljavanje povlači neka bitna društvena pitanja na samom ostrvu, oko statusa odbeglih robova, amnestiranih gusara, pitanje vlasti, a tu je i standardna priča o zakopanom blagu.
U prvom planu je mladi Rafael, mladić koji zajedno sa profesorom sa Pariskog univerziteta proučava svet ptica na ostrvu, a najpre traže jako retku pticu dodo; ali je došao na ostrvo ne bi li postao pirat.

Priča mi je dobra, baš dobra - vidi se da je tu Trondhajm uneo svoj prepoznatljivi stil, što se najviše vidi u lucidnim dijalozima.Ima tu svih elemenata koji su potrebni za jednu gusarsko-avanturističku priču.Iako donekle drugačiju .

Kod crteža bih samo rekao da je šteta što nije u koloru, bio bi mi mnogo lepši i efektniji, posebno što bi se bolje razlikovali crnci od belaca.

U svakom slučaju, od mene potpuna preporuka za strip - ali ne po punoj ceni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/02/2014 11:00:32
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/02/2014 : 14:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni je Burbon teško razočarenje.
Nepovezano, zbrkano, dosadno, i poprilično blesavo(loše blesavo).
Najlošije od Trondhajma šta san do sad čita.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/02/2014 : 17:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni je Burbon teško razočarenje.
Nepovezano, zbrkano, dosadno, i poprilično blesavo(loše blesavo).
Najlošije od Trondhajma šta san do sad čita.


da li ti je bilo dosadno i loše blesavo, tu ti ništa ne mogu reći; ali da je zbrkano i nepovezano, tu se ni najmanje ne slažem.
ili nisi imao dovoljnu koncetraciju pri čitanju.

priča je pomalo neoubičajena i nije sve dato na tacni; mora malo i da se povežu neke stvari; a opet, ništa tu nije komplikovano.

Nije mi klasa Zekana ili Tvrđi, ni Astronauta, ali mi je vrlo dobar strip.Jaka osmica.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/02/2014 : 17:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni je to bilo nečitljivo tako da nisam ni izgurao do kraja. Ali do mene je sigurno...

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/02/2014 : 20:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A meni je priča bila dobra, a dojam kvari crtež koji je tragično loš. Trebalo je nacrtati puno stranica u malo vremena i onda je Trondheim samo drljao drljao i drljao... Inače volim njegov crtež ali ovdje stvarno ima kadrova koji su kao nogom crtani.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 24/02/2014 : 20:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Drifting classroom sam probao čitati skeniranog, 2 ili tri volumea ali mi je bio dosadan. Nije me bilo briga za te klince koliko god krvavo ginuli. No zna mi se dogoditi da mi neki strip ne legne preko ekrana tako da bi riskirao s npr. darkwoodovim izdanje ako bi krenuli s nekom nižom cijenom.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/02/2014 : 20:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni je Burbon teško razočarenje.
Nepovezano, zbrkano, dosadno, i poprilično blesavo(loše blesavo).
Najlošije od Trondhajma šta san do sad čita.


da li ti je bilo dosadno i loše blesavo, tu ti ništa ne mogu reći; ali da je zbrkano i nepovezano, tu se ni najmanje ne slažem.
ili nisi imao dovoljnu koncetraciju pri čitanju.

priča je pomalo neoubičajena i nije sve dato na tacni; mora malo i da se povežu neke stvari; a opet, ništa tu nije komplikovano.

Nije mi klasa Zekana ili Tvrđi, ni Astronauta, ali mi je vrlo dobar strip.Jaka osmica.



Odavno san to čita, al se sićan da mi je dojam bija upravo onakav kakav san i napisa. Možda san malo pretjera sa zbrkano i nepovezano al se sićan da san nakon čitanja pogleda na stražnju koricu ima li nastavka jer mi je izgledalo nezavršeno. Vrlo sličan dojam koji mi je ostavija Pirat Isak.

A možda je ukupan dojam loš i zbog ovoga šta pcoro piše. Na momente je crtež stvarno jako loš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 24/02/2014 21:00:48
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/03/2014 : 22:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote


Ovo sam pročitao dva puta.... al neću biti sritan dok ga ne naučim napamet.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 09/03/2014 : 20:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Osveta grofa Skarbeka (DW - Perle integrali br.3) - Odlican strip... i to prevashodno zbog sjajnog crteza, maestralno uradjeno... svaka strana, kadar... pravo uzivanje... preporuka...
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 10/03/2014 : 18:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Kome se svidja sci-fy kao Valerian itd odlicnog crteza
1. Mars
http://www.amazon.com/Mars-Marc-Hempel/dp/1932382909
isto tako od jih nista los
2. Breathtaker
http://www.amazon.com/Breathtaker-Mark-Wheatley/dp/1563891638/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1394473189&sr=1-1&keywords=breathtaker
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/03/2014 : 19:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam nedavno prva 4 broja Corta Maltezea. Zaista neobičan i kvalitetan strip, očekivao sam nešto pretenciozno i dosadno, ali izvrsno je! Treba se malo naviknuti na crtež, ali nikakav drugi crtač ne bi mogao ovo nacrtati da ima takav dojam. Avanturistički strip koji to nije.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 13/03/2014 : 20:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote










Stan Sakai (Usagi Yojimbo) i Mike Richardson su autori stripa o legendarnoj priči osvete samuraja za dobro ime gospodara. Priča o lojalnosti i ponosu....i Bushido kodeksu samuraja. 47 samuraja ostane bez gospodara i pripremaju osvetu skoro 2 godine....9/10.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 13/03/2014 : 22:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Stan Sakai je preporuka sam za sebe! Ovo bi svakako trebalo nabaviti.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 17/03/2014 : 11:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Batman - The Long Walloween

Fantastičan strip, obavezno pročitati
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 17/03/2014 : 12:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 47 Ronin i strip je OK, ne vrhunski ali dobar
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/03/2014 : 12:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Pročitao 47 Ronin i strip je OK, ne vrhunski ali dobar


Gledao sam film, da budem iskren sada me strah uzeti taj strip u ruke.

quote:
Originally posted by Mac

Batman - The Long Walloween

Fantastičan strip, obavezno pročitati


Po mom misljenju jedan od najprecjenjenijih stripova uopste.
Mozda zato sto nisam fan "Kuma" i slicnih preuvelicavanja italijanskih mafijasa.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 17/03/2014 : 14:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam i ja film i nije mi ga pokvario, tako da si bezbrige.....al strip me natjerao da malo proguglam stvarne događaje i vidim da nije sve bilo bas tako....
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 19/03/2014 : 15:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mac

Batman - The Long Walloween

Fantastičan strip, obavezno pročitati


Po mom misljenju jedan od najprecjenjenijih stripova uopste.
Mozda zato sto nisam fan "Kuma" i slicnih preuvelicavanja italijanskih mafijasa.
[/quote]

A ja to baš volim Meni je Loeb super, jedva čekam Fibrino izdanje.
Go to Top of Page

majmi
Starting Member

13 Posts

Member since 29/10/2012

Posted - 19/03/2014 : 16:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send majmi a Private Message  Reply with Quote
sta ce fibra izdat The Long Walloween?
pa to je odlicna vijest..kad?
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 20/03/2014 : 09:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Za Calvina & Hobbesa ne treba neka posebna preporuka i iako nisam godinama čitao, istinski sam uživao i smijao se. Ovo je bilo na repertoaru.


Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/03/2014 : 15:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by majmi

sta ce fibra izdat The Long Walloween?
pa to je odlicna vijest..kad?


Izdat će i Dark Victory.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 20/03/2014 : 20:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote


Super strip, odličan crtež, scenario prilično dobar. Iako, nervira me što koji god Batman trejd čitam, svaki put se moraju spominjati rekapitulacije kako su ubijeni Bruceovi roditelji, kako je Dick postao Nightwing, ko je James Gordon...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 31/03/2014 : 13:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
THE WAKE

http://www.vertigocomics.com/comics/the-wake-2013



....IZVRSTAN strip.....nisam se susretao sa Snyderom prije budući da nisam vičan superherojima, ali ovo je zaista strip po mom ukusu.

Crtež je također jako dobar i u prvom redu JAKO atmosferičan....mislim da mi je teško reć o čemu se radi bez da spoilam, tako da cu reci samo da ako volite Aliena, Abyss itd volit ćete i ovo sigurno
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/03/2014 : 20:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao ali ću provjeriti radi Murphyja. Strašan crtač. Ima ravne linije koje vuku na Gillona i punk prljavoću osamdesetih. Jedino mi se čini da bi se mogao malo popraviti sa licima i govorom tijela u likova - tu možda ide previše na prvu loptu.
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000