forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 31/03/2014 : 23:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
ovo bi moglo bit interesantno štivo, samo mi je crtež malo čudan.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 01/04/2014 : 08:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Malo je neuobičajen istina....dosta sjenčanja koje se u ovom slučaju naknadno bojaju.....možda bi čak i bolje izgledalo da je ostalo crno-bijelo, bar meni u pravilu sjenčani crtež uvijek izgleda bolje kad se na farba.....al navikneš se poslje 10 stranica.....pogotovo su lijepe scene po danu
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 01/04/2014 : 12:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
koga čekamo... marka?
:)
na izdanje na hrvatskom.

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 01/04/2014 : 13:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Nije još niti original završio....7 od 10 sveski izašlo....tako da :)
Go to Top of Page

miro81
New Member



Croatia
201 Posts

Member since 21/12/2013

Posted - 01/04/2014 : 13:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit miro81's Homepage  Send miro81 a Private Message  Reply with Quote
materijala ima za prvu knjigu ;)

u prstima mi treperi kofein, u glavi krckaju pojacivaci inteligencije.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/04/2014 : 21:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao tih prvih 7 - nisam oduševljen. Malo vuče na 30 dana noći s kojima isto nisam oduševljen.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 08/04/2014 : 13:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Procitao Aama 1
http://www.amazon.com/Aama-Volume-Smell-Warm-Dust/dp/1906838739/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396955418&sr=8-1&keywords=aama
za sada interesantno, svidja mi se ovaj zanr
ima i broj 2 za prednarudzbu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/04/2014 : 13:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

Procitao Aama 1
http://www.amazon.com/Aama-Volume-Smell-Warm-Dust/dp/1906838739/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396955418&sr=8-1&keywords=aama
za sada interesantno, svidja mi se ovaj zanr
ima i broj 2 za prednarudzbu



u Francuskoj je izašao i treći broj.
Reci mi, je li u pitanju zasebna priča ili se priča nastavlja u sledećem albumu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 08/04/2014 : 13:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Nastavlja se definitivno ali mislim moze se procitati i ovako u ovih 80 i kusur stranica nasamo
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/04/2014 : 11:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo me na pola betmena kult... jebemti ko me natjera da bacim pare na ovo smeće. Ajde što ovaj retardirani scenarista besmisleno kopira Millera i svodi ga na razinu maloumnog djeteta nego što ga i Wrightson crtački kopira... mila majko.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/04/2014 : 13:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@Tonto
Sada ces i ti biti strpan u Bonellijevo leglo otpadnika strip scene. :DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/04/2014 : 11:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Thorgal 34

Thorgal u arapskim zemljama u potrazi za sinom Anielom.
Ne znam bas koliko mi se svidja ovaj razvoj radnje, nekako je nestalo sve ono sto je prije ovaj serijal cinilo tako dobrim.
Price su postale previse obicne i ne bas toliko interesantne.
Serijal pratim iz navike, ali nije vise to-to.
U ovoj epizodi Thorgal se zaljubljuje u jednu Arapkinju, sto je van pameti nakon svih zenski iskusenja kojima je u toku vremena odolio.
Za njega je postojala samo Aricia, a zajednickog sina sa Kriss ima iz vremena kada nije bio pri sebi.
Uglavnom, vec poslije broja 30 serijal gubi onu draz koju je nekad imao.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/04/2014 : 17:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam cijeli serijal - osim ovog broja 34 -, i meni su i ove zadnje priče jako dobre.
Teško je držati kvalitetu na tako visokom nivou nakon toliko brojeva. Ali je zato crtež 1. liga.

Meni je ovo najbolji serijal uopće.

Have mercy
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2014 : 15:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Saga
Prva dva trejda

Priča prati jedan par koji bježi od svega i svačega da bi sačuvali svoju zabranjenu ljubav.
Radnja se odvija u nepoznatoj galaksiji, a likovi su svi redom "vanzemaljci" (s naše tačke gledišta), većina čovjekolikog oblika.
Glavna muška uloga izgleda slično kao pastir (sjećate se MM Pana i Gee), dok je djevojka izgubljena Rihanina sestra, samo što ima krilcad.
Priča je nešto kao savremeni i romantični Star Wars, sa mnoštvom likova iz raznih galaksija.
Ima malu prizu humora i sexa, dosta akcije i pomalo i brutalnih scena.
Ovaj Vaughanov rad mi se u svakom slučaju više dopada od njegovog Y-Last man.
Fiona Staples je crtač ove serije, pomalo neobično vidjeti da jedna žena crta priče ovog pravca.
Likove izuzetno dobro crta, okolina je minimalistički nacrtana zbog tempa izlaženja izdanja/rokova, s obzirom da je ona jedini crtač u ova prva dva trejda.
Te praznine na crtežu su odlično popunjene kolorom, tako da strip vizuelno sasvim ok izgleda.
Sve u svemu sasvim ok strip, možda malo previše nafuran zbog Eisnera i nagrada koje je osvojio, ali u svakom slučaju zabavno štivo.





Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 27/04/2014 : 21:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Ana iz đungle - razočaravajuće loše ( jer je Pratt autor )
Najlošiji strip koji sma pročitao ove godine
ocjena 5/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 27/04/2014 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Chronicles of Wormwood
Garth Ennis/Jacen Burrows


Vidio sam preporuku na ovome forumu, nažalost sad više nisam siguran od koga, ali svejedno se zahvaljujem Meni je ovo bilo jako zabavno. Preporuka definitivno, ali ne za svakoga, jer se sprda sa stvarima (najviše kršćanstvo) koje bi mnoge osjetljive dušice mogle uvrijediti. Odmah prelazim na nastavke, nadam se da su oni jednako dobri

Edited by - Dudley Smith on 27/04/2014 21:48:09
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2014 : 23:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith



Vidio sam preporuku na ovome forumu, nažalost sad više nisam siguran od koga, ali svejedno se zahvaljujem


Nema na cemu.
Drugi trejd nije na nivou prvog, ali sam ipak uzivao citajuci.
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 01/05/2014 : 22:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Drugi trejd nije na nivou prvog, ali sam ipak uzivao citajuci.



Evo pročitao sam sve do kraja, pa mogu dati svoje dojmove.
One-shot koji ide nakon prvoga mini-serijala (The Last Enemy) je odmah hladan tuš nakon odličnih prvih 6 svezaka - prvenstveno zbog mnogo lošijeg crteža nego što je kod prvih brojeva. A i sama priča mi je bezveze, iako dobro funkcionira kao nadopuna prvoj heksalogiji. Pope Jacko je premoćan

Druga mini-serija (iz 2011., The Last Battle) mi se progresivno sve više sviđala - iako je jasno da je u njoj Ennis namjerno odabrao jedan "ozbiljniji" ton u odnosu na prethodne dijelove, kasnije se ipak dogodi par bolesnih scena na koje sam odvalio od smijeha. Mogao bih reći da mi se počelo sviđati nakon što sam shvatio da će ovdje biti manje riječ o ismijavanju svega i svačega, a više o nekim "velikim" temama poput abortusa, smisla svijeta, života i umjetnosti (zanimljivo mi je kako je Ennis odabrao da se glavni lik bavi proizvodnjom tv-serija - isto kao i strip, ovo je također medij koji stvara umjetnički relevantna ostvarenja, ali je nepravedno podcijenjen). Drukčiji stil crtanja Oscara Jimeneza u odnosu na Burrowsa samo podcrtava tu promjenu tona.

Summa summarum, The Chronicles of Wormwood je nešto što vrijedi čitati. Ocjena za cijeli serijal vrlo visokih 8 od 10.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/05/2014 : 21:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Moj tekst o Aku no Hana, jednoj od najpoetičnijih (na svoj specifičan način) mangi koje sam pročitao.

Aku no Hana - bujanje zla



Kada pročitate Aku no Hana, dugo ćete razmišljati o izgubljenim godinama mladosti, ludostima u koje ste vjerovali i smatrali važnijim od sopstvenog života, prijateljstvima i ljubavima davno zaboravljenima. Duboka sjena nostalgije prekriva ono što smo nekada bili, misli i činove davno prohujalih ljudi, koji su procvjetali u nove i nezamislive likove. Vidjećete obličje prošlog... i sanjati cvijeće zla.

http://levoilevlje.blogspot.com/2014/05/aku-no-hana-bujanje-zla.html
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/05/2014 : 22:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

Procitao Aama 1
http://www.amazon.com/Aama-Volume-Smell-Warm-Dust/dp/1906838739/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1396955418&sr=8-1&keywords=aama
za sada interesantno, svidja mi se ovaj zanr
ima i broj 2 za prednarudzbu




Čitao i ja jučer, odličan starinski SF. Osim vrlo dobrog crteža i priče moram pohvaliti i sadržajnost ovog stripa tj. ima se tu šta čitati usprkos malom broju stranica.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 05/05/2014 : 23:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Okruzen mrtvima br.5 DW - slican utisk kao i za cetvorku... prva polovina mi je bila prilicno nezanimljiva... imao sam utisak da se dijalozi odvijaju vise iz potrebe da se popune strane nego zarad neke znacajne potrebe ili radnje... tek mi je druga polovina "zivnula" i unela malo dobre zabave (i to kakve)... kako nekim svojim sokantnim obrtom tako i novim likovima koji se pojavljuju... prilicno se to zanimljivo zavrsilo... videcemo dalje...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/05/2014 : 00:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
KRISS DE VALNOR 4

Vec cetvrti nastavak Thorgalovog spin-off serijala.
Dakle, prica prati Kriss uporedo u aktuelnoj vremenskoj liniji glavnog Thorgalovog serijala.
Nakon sto je Kriss pobijedila smrt i postala kraljica, a Thorgal opet preuzeo glavnu ulogu u glavnom serijalu, Jolan se preselio u ovaj sporedni serijal kod Kriss.
Mali se vec seksao sa Kriss i izgleda da ce se vjencati, pomalo bolesno ukoliko znamo da je Kriss vec bila udata za njegovog oca Thorgala i da imaju zajednicko dijete, tj. Jolanovog polubrata.
Ovaj perverzni dio je nepotreban i pitam se gdje vodi ova prica.
Ne samo to, Jolan poprima polako crte diktatora i za ocekivati je da ce u buducnosti eventualno postati zlobniji.
No dobro, za sada je jos uvijek tinejdzer koji taba majku svog brata.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 09/05/2014 : 23:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Šigurui - obožavanje smrti



Prikrivajte emocije, jer je pokazati ih pokazati slabost. Slijedite svaku konvenciju, pravilo, ceremonijal, jer se i nenamjerna omaška plaća gubitkom statusa (nerijetko i glave). Uvijek budite spremni na napade sa leđa i sabotiranja; a ukoliko neki od istinskih moćnika obrati pažnju na vas - može odlučiti da vas zgnječi, i svi vaši napori, sposobnosti i ambicije postaju bezvrijedni jednim lakim potezom. Čovjek je roba; jeftina.

http://levoilevlje.blogspot.com/2014/05/shigurui-obozavanje-smrti.html

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2014 : 21:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Čitajući Komikovog Lutalicu Bilija, setih sa da sam nedavno u kolekciju uvrstio jedan strip koji mu je po mnogo čemu sličan, a da i dalje stoji nepročitan; te reših da vidim kako izgleda još jedan srpski vestern, nastao u približno vreme kad i Lutalica ,polovinom osamdesetih- Larami, crtača Milana Miletića (inače slikara) i Miodraga Milanovića.

Prva stvar koju sam uradio nakon završenog čitanja je traženje imena, te prezimena urednika ovog izdanja u impresumu - baš me zanimalo da vidim koji je "inženjer" dozvolio da se objavi ovakav treš u formi luksuznog albuma.Ne znam da li je strip slabiji u crtačkom ili scenarističkom delu; a i samo izdanje je isti takav treš sa obzirom da je dobar deo stranica poprilično mutan, ili sam ja došao u posed feleričnog primerka.
Larami je loša kopija Bluberija; užasno loša kopija + brdo klišea koji su takođe užasno loše izvedeni;ne bih da trošim reči na priču koja je u svakom svom delu neubedljiva,naivna i potpuno neoriginalna.
Crtež je jako loš sa obzirom da se radi o čoveku koji je slikar po profesiji.U par kadrova, crtež je katastrofa i neverovatno je da gospodinu Miletiću niko nije savetovao da ih opet nacrta.
Ajde da je strip objavljen u nekoj reviji i da se sa tim završilo,viđao sam i lošije uradke;ali da se ovo objavi u tvrdom uvezu u vreme kad su HC stripovi bili retkost je stvarno apsurdno.

Totalna nepreporuka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/05/2014 21:35:00
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/05/2014 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Čitajući Komikovog Lutalicu Bilija, setih sa da sam nedavno u kolekciju uvrstio jedan strip koji mu je po mnogo čemu sličan, a da i dalje stoji nepročitan; te reših da vidim kako izgleda još jedan srpski vestern, nastao u približno vreme kad i Lutalica ,polovinom osamdesetih- Larami, crtača Milana Miletića (inače slikara) i Miodraga Milanovića.

Prva stvar koju sam uradio nakon završenog čitanja je traženje imena, te prezimena urednika ovog izdanja u impresumu - baš me zanimalo da vidim koji je "inženjer" dozvolio da se objavi ovakav treš u formi luksuznog albuma.Ne znam da li je strip slabiji u crtačkom ili scenarističkom delu; a i samo izdanje je isti takav treš sa obzirom da je dobar deo stranica poprilično mutan, ili sam ja došao u posed feleričnog primerka.
Larami je loša kopija Bluberija; užasno loša kopija + brdo klišea koji su takođe užasno loše izvedeni;ne bih da trošim reči na priču koja je u svakom svom delu neubedljiva,naivna i potpuno neoriginalna.
Crtež je jako loš sa obzirom da se radi o čoveku koji je slikar po profesiji.U par kadrova, crtež je katastrofa i neverovatno je da gospodinu Miletiću niko nije savetovao da ih opet nacrta.
Ajde da je strip objavljen u nekoj reviji i da se sa tim završilo,viđao sam i lošije uradke;ali da se ovo objavi u tvrdom uvezu u vreme kad su HC stripovi bili retkost je stvarno apsurdno.

Totalna nepreporuka.



Neznan kako, al nikad mi ovo nije prošlo kroz ruke.
Nakon ovakve nepreporuke, ni neće

Inače, ponukan našon nedavnon raspravon, nekidan san ponovno pročita Otok Bourbon, i moran priznat da si bija u pravu.
Niti je strip zbrkan, niti je konfuzan, niti je nedovršen nego san ja jednostavno očekiva nešto drugo, i kad to do kraja nisan dobija, osta san razočaran.
Očekiva san nekakvu gusarsku avanturu punu zafrkancije u Trondheimovon stilu , a dobija ozbiljan strip sa nešto povijesne podloge i sa gorkastin krajen.
Na drugo čitanje skroz drugi dojam.
Šta se crteža tiče, moglo je bolje.
Trondheim jako loše crta džunglu a problem je šta je cili otok džungla, pa sve to skupa zna izgledat brljavo. Meni strašno fali kolor u ovom stripu, a sa koloron bi i džungla vjerovatno izgledala bolje.

7.5/10




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000