forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/02/2015 : 21:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Rokamboleska Sigmunda Frojda - Pasji život

Jako zabavan "mali" strip. Nema tu bogznakakve dubine i ne pruža nešto nikad prije viđeno, ali na inteligentan i humorističan način propitkuje (i, čini mi se, malo ismijava) psihologiju (bar onu Frojdovu). U više navrata sam se dobro nasmijao i sve skupa odlično zabavio. Na kraju mi je čak dao i materijala za razmišljanje. 8/10



http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 11/02/2015 21:11:17
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 11/02/2015 : 22:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Rokamboleska Sigmunda Frojda - Pasji život

Jako zabavan "mali" strip. Nema tu bogznakakve dubine i ne pruža nešto nikad prije viđeno, ali na inteligentan i humorističan način propitkuje (i, čini mi se, malo ismijava) psihologiju (bar onu Frojdovu). U više navrata sam se dobro nasmijao i sve skupa odlično zabavio. Na kraju mi je čak dao i materijala za razmišljanje. 8/10



I ja
Prvenstveno zabavan strip, dozivio sam ga na nacin da Freud kao sretne Castanedinog vraca Don Huana... ;o))
Sad jedva cekam da izadu i ostale Rokamboleske, mislim da Larcenetov serijal sadrzava 4 djela, ako me pamcenje sluzi

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/02/2015 : 07:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ako je vjerovati bedeteci ima pet dijelova:

http://www.bedetheque.com/serie-4003-BD-Une-aventure-rocambolesque-de.html


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 12/02/2015 : 10:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
a je 5 je komada, jedan je album objavljen 2003 a onda 2009. naknadno integriran u seriju

http://fr.wikipedia.org/wiki/Manu_Larcenet
4. Robin des Bois - La légende de Robin des Bois, 2003. (intégré dans la série en 2009)

dakle bil sam blizu ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/02/2015 : 17:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bas im je cudna ta fora s naknadnom integracijom u seriju... Ali nema veze, samo neka Darkwood objavi i njega.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/02/2015 : 21:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mračnim stazama

Prije nešto više od dvije godine sam pročitao englesko izdanje ovog stripa i jako mi se svidio (jbg, lokalpatriota sam ), tako da sam s radošću dočekao vijest o Komikovom izdanju i pobrinuo se da ga što prije nabavim. Izdanje je bez greške, a što je još bitnije i strip je (barem meni). Toliko je lud, a opet toliko jasan, blizak. Niti jedan lik (samim time ni cijeli strip) niti u jednom trenutku nije vođen razumom već samo emocijama, ili možda bolje reći duhom. I što je najluđe, čitajući strip uvjereni ste da je to "pravi" način. Svjestan sam da su jako male šanse da je Rijeka stvarno bila takva u to doba, ali sretan sam što sam evo već dvaput nakratko pobjegao u takvu Rijeku. I siguran sam da ću to činiti još puno puta. 10/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 12/02/2015 : 21:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
U tom slucaju moras i ovo procitati nakon Mracnih staza ...


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/02/2015 : 23:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Fantastična naslovnica!
Budem čitao sigurno, pitanje je samo kad će doći na red...
Hvala na preporuci!


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 12/02/2015 23:17:51
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 12/02/2015 : 23:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

U tom slucaju moras i ovo procitati nakon Mracnih staza ...




Može se sačekati i Komikovo izdanje.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/02/2015 : 09:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by boddhisatva

U tom slucaju moras i ovo procitati nakon Mracnih staza ...




Može se sačekati i Komikovo izdanje.



Opa! Svaka čast Komiku!
Sačekati će se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 13/02/2015 : 10:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by boddhisatva

U tom slucaju moras i ovo procitati nakon Mracnih staza ...




Može se sačekati i Komikovo izdanje.



Opa! Svaka čast Komiku!
Sačekati će se.





potpisujem, Komiku sve pohvale na praćenju i izdavanju visokokvalitetne svjetske strip produkcije
svakako da ću i ja nabaviti Komikovo izdanje, negošta :o))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/02/2015 : 18:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slobodno svoja zapazanja za Darkvudova izdanja kacite i na temu Darkwoodovi noviteti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2015 : 22:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aleksandar Zograf:Polovan svet (Službeni glasnik)



Aleksandar Zograf je pseudonim Saše Rakezića (neverovatno je koliko čovek liči na jenog mog prijatelja,Sašu Rakovića,čak su im i imena & prezimena slična;a njegova strip verzija je pljunuti Mister No).Videh u tekstu o autoru da čovek važi za jednu od najvažnijih ličnosti savremenog evropskog stripa,što me je potpuno iznenadilo.Čuo sam za Zografa odavno, i mislim da sam i čitao nešto od njega u nekim domaćim strip revijama (ali nisam siguran), i bio sam ubeđen da je tip pripada andergraund sceni (ovde me je verujem asocirala sličnost njegovog stila sa Krambovim),kad ono tako važan strip autor!

Polovan svet se sastoji iz 94 kratka stripa od po dve table.Inspiraciju za ove radove Zograf je nalazio u svojim putovanjima,fotografijama sa buvlje pijace,knjigama i raznim časopisima mahom iz prve polovine XX veka.Nekako mi Polovan svet nije klasičan strip,više sam ga doživeo kao ilustrovane zanimljivosti & Sašina zapažanja.I uglavnom se u ovim strip minijaturama,autor fokusirao na neke sporedne i većini ljudi ne-toliko-bitne stvari i tu gradio pričice.

Generalno,zanimljivo štivo,sa dosta interesantnih podataka i razmišljanja,ali savetujem čitanje u malim dozama,jer teme i nisu toliko interesantne da bi strip mamio dužu pažnju.

7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/02/2015 22:33:19
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2015 : 22:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jules&Furtinger:Kroz minula stoljeća (Prosvjeta)



Kroz minula stoljeća je istorijski strip s kraja 50-ih godina prošlog "stoljeća";potekao iz pera dva eminentna jugoslovenska (tad su bili Jugosloveni) strip umetnika, Zvonimira Furtingera i Julija Radilovića-Julesa, dve istinske ikone devete umetnosti sa ovih prostora.Inače,ovaj dvojac je sarađivao i na sjajnoj komičnoj parodiji Herlock Sholmes,čijih je sedam avantura u tri knjige objavio Strip Forum.

Četiri prijatelja (slikar,lekar,književnik i profesor istorije)usled kvara na automobilu se zaustavljaju negde u nekoj zabiti i spletom okolnosti nalaze u obližnjoj pećini leš star više od pet stotina godina i pored njega prsten,povelju,strelu i kopču, i dogovore se da svako od njih uzme po jedan predmet i pokuša da rekonstruiše njegovu prošlost,te da se ponovo okupe na istom mestu za godinu dana i ispripovedaju događaje vezane za pomenute predmeta.
Iz njihovog sledećeg okupljanja proisteći će tri zanimljive priče (dvojica će imati zajedničku priču) - prva je iz perioda kraja VI veka, i govori o romansi jednog Rimljanina i lepe Hrvatice, druga nas vodi u deveto stoleće i pripoveda o buni hrvata protiv franaka (opet je tu malo romanse,malo izdaje,red mačevanja,...).
Treća najduža i najbolja priča,koja je plod istraživanja dvojice prijatelja ima za temu prodor tatara pod vođstvom Batu kana u Mađarsku kraljevinu - i opet je tu red romanse,red herojskih podviga,red izdaje.

Slobodno mogu nazvati ovaj strip klasikom domaćeg stripa,svi elementi su tu.Sjajan Julesov crtež,detaljan i šarmantan, i odlično,istorijski potkovano i precizno Furtingerovo pripovedanje (uz pristojnu dozu naivnosti).
8/10 (s tim što delu sa tatarima dao devetku)

interesantno je pomenuti da je tiraž ovog strip albuma bio 10000 komada (slovima:deset hiljada primeraka)!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 18/02/2015 : 11:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Sin City (1)
Nevjerovatno,ovaj strip je bolji od filma.
Cash: I see a darkness
Dobar.Uvijek me ljuti kad ljudi koji dosegnu vrhunac karijere ne mogu biti više normalni.
svi kao da žive život po ustaljenoj formuli (droga,alkohol...)
Ali Dostojevski je u pravu kad kaže ...Da je to u samoj ljudskoj prirodi,i kad bi bilo drugačije
to nebi bilo prirodno.Čovjek je tako stvoren.
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 18/02/2015 : 11:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Anto
Poslo sam vam nešto na privatni mail,jeste li dobili moju poruku...?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/02/2015 : 11:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

Anto
Poslo sam vam nešto na privatni mail,jeste li dobili moju poruku...?


ah, to ste bili vi

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46421



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/02/2015 : 11:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 18/02/2015 : 22:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by boddhisatva

U tom slucaju moras i ovo procitati nakon Mracnih staza ...




Može se sačekati i Komikovo izdanje.



Unapred se radujem. "Mračnim stazama" je meni u top 10 za 2014. godinu

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/02/2015 : 08:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by boddhisatva

U tom slucaju moras i ovo procitati nakon Mracnih staza ...




Može se sačekati i Komikovo izdanje.



Unapred se radujem. "Mračnim stazama" je meni u top 10 za 2014. godinu



I to visoko.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 20/02/2015 : 00:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
LASTAN
Imam tu jednu "Modru lastu" iz 1982god.Tu na zadnjoj strani Ivica Bednjanec crta stripove..to su Osmoškolci i Genije.
No tu ima interesantnih pisama na koje Lastan odgovara i daje pametne savjete.
Pa pogledajmo u kakvim su teškim ljubavnim problemima bili ti klinci:

Dragi moj Lastane!
Već četvrti put ti pišem,a ti mi ne odgovaraš.Ovaj put ne bacaj moje pismo u koš.Imam 14godina i učenik sam 8.razreda
Molio bih da mi odgovoriš na ova pitanja:
1.Možeš li mi nabaviti djevojku (žensku)?Željan sam ljubavi.Nek je stara od 13 do 15 god.Najviše volim one sa dugom smeđom
kosom,plavim i smeđim očima,visokim stasom i moje visine (visok sam 160 do 170.Hoću da je vrlo lijepa i da je ona željna
ljubavi,da nema frajera i da je iz Zagreba.Želim znati gdje stanuje,u koji razred ide,kako se zove,ima li telefon i koji
je broj.I općenito malo o njezinom životu.Ne izmišljaj nego stvarno napiši sve o njoj.Hoću da ona postoji.
2.Gdje se mogu nabaviti bubnjevi i po kojoj cijeni?
Tvoj frend iz Zagreba
Lastan odgovara!
1.Bila je svega jedna takva,ali je umrla još prije rata.
2.U Africi.(I u trgovinama muzikalijama.Cijene su dosta jasne:svatko tko pozna višeznamenkaste brojeve može ih sam- pročitati.

Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 20/02/2015 : 08:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Pročitao vrh bogova 1-5.Plan je bio 5 knjiga u 5 dana ali je to toliko dobro da sam sve pročitao za 2,5.Nisam mogao da strip ispustim iz ruku a vreme je samo proletelo.Kad sam stigao do poslednje stranice bilo mi je žao što je kraj,što nema dalje.Jednostavno mi je bilo malo tako dobrog stripa.Ovako nešto odlično nisam pročitao još od 2012. i Gospodara ječma.Bilo jednom u Francuskoj je blizu ove dvojice ali ipak samo blizu.Vrh bogova je dobar,odličan,uzbudljiv,interesantan,zanimljiv...fantastičan.Sve preporuke za čitanje.
Posle sam pročitao Šetača ali tu nema nešto da se kaže.Jučer Daleko susjedstvo.Dobar i zanimljiv strip ali samo to.Danas se bacam na Spomenar mog oca.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 20/02/2015 : 12:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Pročitao vrh bogova 1-5.Plan je bio 5 knjiga u 5 dana ali je to toliko dobro da sam sve pročitao za 2,5.Nisam mogao da strip ispustim iz ruku a vreme je samo proletelo.Kad sam stigao do poslednje stranice bilo mi je žao što je kraj,što nema dalje.Jednostavno mi je bilo malo tako dobrog stripa.Ovako nešto odlično nisam pročitao još od 2012. i Gospodara ječma.Bilo jednom u Francuskoj je blizu ove dvojice ali ipak samo blizu.Vrh bogova je dobar,odličan,uzbudljiv,interesantan,zanimljiv...fantastičan.Sve preporuke za čitanje.
Posle sam pročitao Šetača ali tu nema nešto da se kaže.Jučer Daleko susjedstvo.Dobar i zanimljiv strip ali samo to.Danas se bacam na Spomenar mog oca.



Lepo je čuti ovako nešto, posebno kad te čitanje ovog remek dela tek čeka (na polici svog regala)

Pročitao sam Parkera i Ejmi Vajnhaus. Za Parkera mogu reći da mi se veoma dopao, posebno jer sam dugo odlagao da ga pročitam, ono kao, još jedan krimić, "boring"* . Međutim, priča je odlična, a crtež sjajan i neobičan, u crno-plavo-beloj tehnici. Radujem se nastavcima.

Od Ejmi sam nekako, više očekivao. Korektno odrađeno, ali ne oseća se ona energija i strast koju je ova izvanredna pevačica posedovala. Ipak,lepo je što joj je posvećen jedan strip album. Radi pravog ugođaja, čitati uz muziku, njenu, naravno.

*Homer Simpson, nedavno

What a long strange trip it's been

Edited by - C Celtic on 20/02/2015 12:22:36
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 21/02/2015 : 09:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Spomenar mog oca je također odlična priča.Bolja od Dalekog susjedstva ali ipak ispod Vrha bogova.Usvakom slučaju lepo ju je imati i pročitati.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/02/2015 : 09:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Stvar ukusa, valjda.
Po mom misljenju Daleko susjedstvo je jedan od najboljih stripova uopste, dok su Vrh bogova i Spomenar mog oca tek dobri stripovi, ali nista vise od toga. Mislim da bi i prica Vrh bogova mogla ispasti jos bolja, ali previse pati od rastegnutnosti, pogotovo u prve tri knjige. Da je kojim slucajem cijela prica objavljena u samo tri knjige, bilo bi taman.
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000