forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 199

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 21/02/2015 : 09:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Ghost in the shell - manga za odrasle. Pravi cyberpunk, kiborzi, roboti, prijenos svijesti u druga tijela,implantati, psihoaktivne supstance, lude jurilice, zlobni programi,vlast korporacija, korumpirani političari, policijska brutalnost, opake pucaljke, sex eksplicitni, virtualni,lezbijski, grupni koji je u nekim američkim izdanjima izbačen.
Crtež je tipični manga style.

Ocjena 9,5 od 10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 21/02/2015 : 12:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
počeo sam čitati brodolomci vremena i joj kako se borim s time. inače ne volim baš SF ali ovaj scenarij mi vrijeđa logiku i sva moja znanja o fizici. mislim nepostojeći satelit ima svoj prsten koji je rijeka i ekipa po tome plovi s jedrenjakom...prestrašno. kao da je pisano na LSD-u
inače crtež je za 5 ali priča je totalna nula. ako je scenarist htio tako pomaknutu priču trebao je barem staviti van našeg vrlo dobro poznatog sunčevog sustava koji je će biti za 1000 godina isti kao i danas jer 1000 godina u svemirskim terminima je malo
ali izgurati ću do kraja...

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2015 : 12:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Ghost in the shell

Ocjena 9,5 od 10


u koliko trejdova ide strip?


quote:
Originally posted by vknez

počeo sam čitati brodolomci vremena i joj kako se borim s time.
ali izgurati ću do kraja...



izdrži.
u prve dve priče i meni je priča bila klimava i nervirala me,ali popravlja se kasnije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/02/2015 12:16:43
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 21/02/2015 : 15:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ignus

Ghost in the shell

Ocjena 9,5 od 10


u koliko trejdova ide strip?



ja sam prolitao knjigu 1 sa 360 str i to je cjelina, ima i knjiga 1,5 human error processorsa izbačenim pričama i 2. man machine interface, te 2 još nisam pročitao. postoje i 3 animirana filma i serija

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/02/2015 : 16:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Pročital Diosamante kombinacije Jodo-Gal, meni je ovo jako dobro...
http://www.humanoids.com/book/280#.VOikWi49lQI

4/5

Imali tko u planu od naših izdavača ovo izdati!? Znam da ima Makondo ovo u planu ali mislim na fibru ili libellus....


razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 21/02/2015 17:17:55
Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 21/02/2015 : 19:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote





Sandman #13 , Men of good fortune

Makar broj 13 u nekim zemljama ima reputaciju nesretnog broja, trinaesti broj Sandmana je jako dobar strip. Riječ je o samostalnoj sveski koja ne prati glavnu radnju tako da se te 24 strane može pročitati i shvatiti bez prijašnjeg čitanja prvih 12 brojeva. Priča nas vodi u 1389 g. u Englesku te nas upoznaje s jednim društvom koje provodi ugodnu večer u lokalnoj gostionici. No, te iste noći San na nagovor svoje sestre Smrti odluči posjetiti tu istu gostionicu. San ne vidi smisao provođenja vremena s ljudima van svog kraljevstva snova, no Smrt ga uvjerava da treba vidjeti ljude i u budnom stanju. Među navedenim društvom koje prisluškuju, zaintrigira ih čovjek imena Hob Gadling. Hob , ni ne sluteći tko mu je iza leđa, počne priču kako ljudi umiru iz navike te da je on, eto, odlučio ne umrijeti. San i Smrt mu odluče ispuniti želju te Morpheus ugovara sastanak s njim u istoj gostionici za 100 godina. Ostatak stripa nas provodi kroz njihove sastanke 1489,1589,1689,1789,1889 i 1989 g.
Po čemu mi je Men of good fortune dobar strip ? Po tome što je uspio u samo 24 stranice predočiti dio povijesti jedne države u 7 različitih točki u vremenu bez osjećaja prenatrpanosti. Po tome što nam je dao uvid u psihu čovjeka koji živi već 600 godina. Uz sve to, Gaiman je uspio ugurati i zgodnu anegdotu o porijeklu Shakespearove inspiracije te pričicu o pretku jednog modernog strip junaka
( Hellblazera ). Crtež je standardan za Sandman sagu ( mnogi bi rekli dosta slab ), no vidi se trud uložen u prikazivanju Sna i Hoba kroz 7 različitih epoha.
Na predzadnjem susretu, 1889 g. Hob govori Snu da je tijekom stoljeća primjetio da je San stekao jednu ljudsku osobinu. San se beskrajno uvrijedi na samu tezu da on kao beskrajno moćno biće može u bilo čemu sličiti ljudima tj. smrtnicima te ljutito odlazi. Što se dogodilo na zadnjem sastanku, 1989.g. i da li do njega uopće došlo ?
Pročitajte strip i saznajte ...



Ocjena: 9/10




----------
Trenutačno se sluša: King Crimson - Epitaph
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 22/02/2015 : 09:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Stvar ukusa, valjda.
Po mom misljenju Daleko susjedstvo je jedan od najboljih stripova uopste, dok su Vrh bogova i Spomenar mog oca tek dobri stripovi, ali nista vise od toga. Mislim da bi i prica Vrh bogova mogla ispasti jos bolja, ali previse pati od rastegnutnosti, pogotovo u prve tri knjige. Da je kojim slucajem cijela prica objavljena u samo tri knjige, bilo bi taman.


Da baš stvar ukusa.Meni je Vrh bogova bio čak i kratak koliko mi je bilo zanimljivo čitati.Nisam mogao dočekati da nastavim čitanje.Spomenar me nije tako obuzeo iako me rasplakao na kraju.Oba stripa pročitaću ponovo jednog dana čim bude vremena.To su pravi stripovi koji kad dođeš do kraja ustaneš,prošetaš da se slegnu utisci i planiraš da ih ponovo uzmeš u ruke.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/02/2015 : 12:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Meni je Vrh bogova hladno ušetao u top 10, Daleko susjedstvo i Spomenar mog oca su samo odlični stripovi

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/02/2015 : 12:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je prema pisanjima na forumu Kingovo mišljenje oko Vrha Bogova i Susjedstva u manjini a siguran sam da je jedan od razloga to što je Vrh prije objavljen od Susjedstva. Inače radi se o poprilično neusporedivim stripovima koje povezuje isti crtač.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 22/02/2015 : 13:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Meni je Vrh bogova hladno ušetao u top 10, Daleko susjedstvo i Spomenar mog oca su samo odlični stripovi


Potpisujem.Daleko susjedstvo i Spomenar moga oca su i vise nego odlicni stripovi ali Vrh bogova je iznad.U mene cak i top 5.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/02/2015 : 15:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Ignus

Meni je Vrh bogova hladno ušetao u top 10, Daleko susjedstvo i Spomenar mog oca su samo odlični stripovi


Potpisujem.Daleko susjedstvo i Spomenar moga oca su i vise nego odlicni stripovi ali Vrh bogova je iznad.U mene cak i top 5.


kod mene je u top 3 sigurno
a možda i u top 1

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2015 : 15:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Izgleda da je prema pisanjima na forumu Kingovo mišljenje oko Vrha Bogova i Susjedstva u manjini a siguran sam da je jedan od razloga to što je Vrh prije objavljen od Susjedstva.


Da, pretpostavljam da je to najveci razlog.
Daleko susjedstvo je osvajac nagrada francuskog festivala Angoulême, i kao prava manga uopste proglasen je za strip godine u Njemackoj.
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 24/02/2015 : 00:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Krapinjonci 1
Ja mislim da ne postoji čovijek kome se ovo neće svidjet.Dvojka je malo slabija.Što se tiće humora,može se slobodno potući sa Lucky Lukom i Asteriksom i odnijeti pobijedu....
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 24/02/2015 : 12:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

Krapinjonci 1
Ja mislim da ne postoji čovijek kome se ovo neće svidjet.Dvojka je malo slabija.Što se tiće humora,može se slobodno potući sa Lucky Lukom i Asteriksom i odnijeti pobijedu....



Uuuu, slažem se. Meni su Krapinjonci odlični!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/02/2015 : 12:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

Krapinjonci 1
Ja mislim da ne postoji čovijek kome se ovo neće svidjet.Dvojka je malo slabija.Što se tiće humora,može se slobodno potući sa Lucky Lukom i Asteriksom i odnijeti pobijedu....



Krapinjonci su totalni zakon i jedan od najboljih humorističnih stripova objavljenih kod nas.
Iza toga čvrsto stojim

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11679 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/02/2015 : 13:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam smazao Piletinu sa šljivama. Nisam očekivao ovako zabavan strip! Ova hanuma umije tako lijepo pripovijedati.
Strip je jako duhovit te sam se više puta dobro nasmijao. Uzet ću sada Perzepolis preko reda

Have mercy
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/02/2015 : 09:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote


The Quest for the Missing Girl (Potraga za nestalom djevojkom; francuski naziv: Spasitelj)
by Taniguchi

Priča je o jednom čovjeku koji je u potrazi za jednom mladom djevojkom. Shiga je strastveni planinar, njegov najbolji prijatelj takođe, međutim taj prijatelj se smrznuo prilikom pokušaja da osvoji jedan od planinskih masiva koji je viši od 8000 metara. Njegove posljednje riječi u dnevniku koji je pisao je da moli Shigu da se brine o njegovoj familiji, ženi i djetetu. Kada je djevojčica Megumi napunila četrnaest godina, ona jednostavno jednog dana nestaje. Njena majka se obraća Shigi i moli ga za pomoć da je pronađe. Shiga je prisiljen da se spusti sa brda, gdje inače živi, u gradsku džunglu. Što dalje potraga odmiče, to se sve više saznaje kakve se prljave rabote odvijaju na ulicama japanskog grada. Kada dolazi do informacija o dječijoj prostituciji, izgleda da Shiga ulazi u trag nestaloj djevojčici.
Taniguchi je i ovog puta pokazao svoje oduševljenje alpinizmom, kao što je to već uradio i u priči Vrh bogova. Imam osjećaj kao da je ovdje pokušao da nam skrene pažnju na to kako su zrak, pa i sami ljudi, čistiji na većoj nadmorskoj visini. Dotiče se jedne teme koja je veliki problem u Japanu: dječija prostitucija! Iako smo u njegovim stripovima većinom navikli da vidimo ljude pune poštovanja prema drugim osobama, u ovoj priči imamo priliku da upoznamo i one druge. Odličan strip na nekih 350 stranica, čita se u jednom dahu, pravo štivo za sve Taniguchijeve fanove.
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 26/02/2015 : 13:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će Fibra izdati i ovaj strip pa da pročitamo.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11679 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/02/2015 : 13:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam to prije nekoliko mjeseci (njem. Die Stadt und das Mädchen). Jedan od njegovih boljih stripova, barem meni

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/03/2015 : 19:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Noć bez kraja

Već viđena priča, ali začinjena sa zanimljivim scenarističkim rješenjima i vrlo dobrim crtežom. Strip bez problema uvlači čitatelja u svijet na granici stvarnog i nestvarnog. Stvaranjem fikcije unutar fikcije ona prva postaje stvarnost, što je i dodatno naglašeno komuniciranjem likova s čitateljem. Taj postupak zajedno s nekim neobičnim i vrlo živopisnim likovima stvara snovitu atmosferu, a dobro odmjeren miks drame, komedije i tragedije drži pažnju bez obzira na predvidljivost. Strip koji se isplati pročitati, makar samo jednom. Ili to možda samo progovara nepopravljivi romantičar u meni... :)

7/10

Iguana

Crtež na visini, ali pričom slabiji od prethodnika. Zanimljive ideje, pogotovo ona o čudnim reakcijama (seksualne prirode) koje strah izaziva u nama, ali nažalost nerazrađene. Moglo se tu puno reći o strahu, fantazijama, estetici ružnoće, fetišima i još koječemu, ali na kraju ostaje samo površni komentar načina na koji funkcionira svijet medija (kroz novine i film), zamučujući tako još jednom granice između fikcije i zbilje. Ovaj put nažalost na manje zanimljiv način. Kako je rekao Milton Bates: "Magični realizam postaje sve predvidljiviji."

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11679 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/03/2015 : 15:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Incognito (Brubaker & Phillips)
Ovo mi za razliku od Criminala, koji je izvrstan, nimalo nije leglo. Valjda zato što ima superherojštine...
Crtež standardno jako dobar ali priču nisam skonatao

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/03/2015 : 22:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Živalska kmetija (Založba: Miš, 2014)



Zelo všečno, moram reči! Zanimiva izvedba Roze, prav tako Stepančiča, ki na momente precej vleče na Larceneta v Blastu (namerno bi rekel ali pač le puki slučaj?). Priporočam!
In ugotovil sem, da verjetno doslej sploh še nisem prebral "Animal farm", čeprav mi je sama zgodba poznana.
Škoda, da izvedba ne vsebuje še kakšnega dodatnega teksta (razen Rozinega pojasnila spodaj), tudi ali še posebej o Stepančiču. Aha, naklada je 600 kosov.


Nekaj slik, kjer se vidi kaj želim povedati glede primerjave z Larcenejem, recimo ta "rdeča kumara" (čeprav v drugih kadrih tega ni videti, kot bi bil drug risar v igri).








Še nekaj info in par tabel:
http://www.zalozbamis.com/knjiga/zivalska-kmetija/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/03/2015 : 22:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Fakat, asocijacije na Larceneta su neizbježne. Što je samo plus!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11679 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2015 : 20:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zanimalo me tko je Eisner. Do sinoć nisam pročitao ni jedan njegov strip.
Nisam imao pojma što propuštam! Sinoć sam čitao do 3 ujutro i pročitao 3.
- The Building, Sunshine City i Big City Blues - od mene najveće ocjene
Idućih dana nastavljam dalje sa 'Ein Vertrag mit Gott', 'City People Notebook', 'Leben mit Astrologie'.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11679 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2015 : 21:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nevjerovatno koja moć opažanja do u najsitnije detalje. Čovjek je u stanju ispričati extra zanimljivu priču o hidrantu za vodu, kanti za smeće... On kad priča o životu u gradu svojim crtežom prenosi zvukove, mirise... A kakav je tek crtež!

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 199 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000