forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 05/10/2015 : 10:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Izivko je ovdje predstavio stripove, za koje bih pitaj Boga kad cuo, saznao. Tri, cetri su na spisku.

SLOBODA ZA IZIVKO!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/10/2015 : 12:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Canoye Bay izgleda vrhunsko,kad bi to barem netko preveo na naski....i onog kauboja isto-to bi uzeo i prije objavljivanja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/10/2015 : 13:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Canoye Bay izgleda vrhunsko,kad bi to barem netko preveo na naski.


Izgleda da slično razmišljamo, a možda nam se samo ukusi podudaraju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/10/2015 : 13:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinisa123

Izivko, svaka čast na trudu, ali koja je poenta ako većina ovih stipova nisu dostupni na srpskom , hrvatskom, engleskom?

Mislim, šta je ideja osim da nam, što kažu, "vadiš mast"? Mnogo je smislenije da to sve kačiš na temi "Još uvijek nedostupna izdanje" ili nešto slično.


Ne vadim mast a svejedno je kako se tema zove.
Uglavnom, ideja je Tuttina. Mislio sam predstavljati njemačke autore, scenariste, crtače. Ali eto ideja je malo proširena...

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/10/2015 : 14:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sve pet ali daj ubuduće stavljaj max 2 slike po stripu da bude preglednije. To je dovoljno da se vidi o kakvom se stripu radi. Ne znam kakva je brzina interneta u Švabiji ali mi smo ovdje i dalje osuđeni na adsl za kojeg su pedesetak img-ova po stranici ipak malo preveliki zalogaj i radi čega se ovaj topik otvara pol sata.
Ili stavljaj direct [/url] umjesto [/img]-a

Bok, kako si.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/10/2015 : 14:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ma kakva Švabija. Ja živim u Livnu, naš domaći internet

Have mercy
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/10/2015 : 15:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Vidim ja puca tebi kurac.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/10/2015 : 21:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv autor.

Čitao War Child i jako mi se svidio crtež (i Wagnerova priča naravno).

Ovo je znatno drugačiji crtež, a opet (bar meni) zanimljiv i pokazuje njegov veliki talent.
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 11/10/2015 : 09:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote


Jimmy Gownley: The Dumbest Idea Ever!
Autobiografsko djelo Jimmya Gownleya, koje govori o njegovom ulazu u svijet stripova. Jimmy objašnjava kako je "najgluplja ideja ikada", crtanje stripa baziranom na njegovom sasvim prosječnom životu u malom gradiću, dovela do toga da je sada NYT bestselling autor sa 11 nominacija za Eisner Awards. Pozitivan i inspirativan strip, sa primarnim ciljem edukacije mladih generacija o umjetničkim i inim vrijednostima strip formata.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2330 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 12/10/2015 : 22:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote


Meri je devojčica koja je videla kob i žalost što je spada. Praćena smrću što vreba iza ugla od samog rođenja. Poput odgovora, svoju snagu usmerava na glavnu strast: pisanje. To će dovesti do jedne od najuticajnijih SF priča ikada.

Samo desetak stranica, a dostupne su besplatno, on line!

Overite.

http://www.frankcandiloro.com

Piši propalo!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2330 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 12/10/2015 : 23:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Rampokan (Avant-Verlag 2008., 72 str.)


Nisam preterano guglao, al ono što sam vido da ima, to sve ili ili. Holandski ili nemački; jel to još neko preveo, izdao, objavio na bilo koji drugi jezik, a da ti je poznato? Crtež mi je okay, priča (bar ovo što sam razumeo) extra, no, moj nemački baš i ne toliko jerbo zapinje ko varijatorski remen kod kombajna:(

Piši propalo!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/10/2015 : 15:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U Njemačkoj je 2008 izišao prvi dio (Java 72 str.) a 2009 drugi dio (Celebes 88 str.). Oba kod izdavača Avant-Verlag.
U Nizozemskoj su objavljeni 1998. i 2004. Postoji i integralno izdanje. Navodno je samo na prvom dijelu radio 8 godina.

Postoji i izdanje na francuskom jeziku, za engleski ne znam.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/10/2015 : 20:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Irmina (Reprodukt 2014., 288 str.)

Sredinom 30-tih godina ambiciozna Irmina putuje u London kako bi tamo započela izobrazbu za suradnicu prevoditelja.
U Londonu upoznaje Howarda s Kariba s kojim dijeli nastojanja za samoodređenim životom.
Uz pametnog i odlučnog oxfordskog studenta Irmina otvara svoj pogled na svijet.
Ipak njihova veza naprasno završava kada se usljed političke situacije Irmina vraća u Berlin.
U nacional-socijalističkoj Njemačkoj otvaraju joj se mogućnosti da napokon dostigne blagostanje za kojim je težila.
Samo ako je u stanju zanemariti zločinačku ideologiju režima. A politička događanja eskaliraju sve više...

Najnovije djelo Barbare Yelin se temelji na istinitoj priči i govori o jednoj hrabroj, modernoj ženi koja želi pobjeći od unaprijed zacrtanog života, koja 1934 sama odlazi u Englesku, koja se unatoč svemu zaljubi u tamnoputog studenta sa Barbadosa i koja na koncu završi u nacističkoj Njemačkoj. Izvanredno u svakom pogledu, i pripovjedački i crtački

























Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2015 : 20:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die wundersamen Abenteuer von Vincent van Gogh: An vordester Front (Reprodukt 2008., 48 str.)
Čudesne pustolovine Vincenta van Gogha: Na isturenoj fronti

Ovo je drugi album serijala, u originalu „Une aventure rocambolesque“.
U Njemačkoj je 2006 izišao prvi album koji govori o Sigmundu Freudu. Prvi broj je izbacio i Darkwood.
U Francuskoj su na petom broju.

Prvi svjetski rat. Na fronti ništa ne ide, moral vojnika ja na samom dnu. Kako bi razumijeli što se to događa na ratištima vojni vrh odluči angažirati jednog slavnog slikara koji bi u svojim slikama trebao uhvatiti duh rata. Svi pogledi su upereni u kaplara Vincenta van Gogha koji je bio nestao nakon simuliranog pokušaja samoubojstva. Ovaj s gađenjem prihvaća misiju ali se ipak, naoružan kistom i stalkom, upućuje u središte prljavog rovovskog rata.

Humor i ironija na jednoj a tragedija rata na drugoj strani. Ovo je pravo dobro!



















Have mercy

Edited by - izivko on 17/10/2015 20:52:50
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2015 : 15:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Annas Paradies (Splitter Verlag 2011., 48 str.)
Doslovno „Anin raj“. Radi se o serijalu koji je planiran u tri dijela. Drugi dio je izišao 2014.

Daniel Schreiber je rođen 1973 u Kölnu gdje radi kao filmski redatelj (uglavnom žanrovski kratki film) i ilustrator.
Ovo je njegov prvi rad na stripu.

Zima 1946. Rat je završio a upravo najzlogasniji kvart u gradu je prošao skoro neokrznut noćna bombardiranja. Mještani ga zovu „Mali raj“. Raj za lopove, kockare i svakojaki ološ. Viktor, trgovac na crnom tržištu, pokušava svoj mali dućan održati na životu.
Kada malo prije Božića mlada djevojka imenom Anna doslovno padne s neba u njegovo stražnje dvorište, život mu se dramatično promijeni.
Jer Anna čuva smrtonosnu tajnu. Ona je prebjeglica s mračne strane, crni anđeo, a iz njene unutrašnjosti jedna rušilačka sila prijeti izbiti na površinu.

Schreiber je svoj scenarij o palom anđelu namjeravao prikazati u filmu ali je na kraju završio u fantasy stripu.
Meni se priča svidjela i radoznao sam da vidim kraj.





















Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/10/2015 : 18:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Imam prvi i drugi broj, kad bi ih sad htio procitati (jos ih nisam), ne znam gdje sam ih zaturio.

+IN HOC SIGNO VINCES+



Edited by - Tutta on 19/10/2015 21:41:05
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2015 : 09:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zivko, a da stavis po jednu tablu svakog stripa, a za ostale postavis link. malo je tesko sve ovo pratiti, da ne kazem nemoguce...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2015 : 10:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pokušaću

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/10/2015 : 10:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ili vise komentara između svakog izivkovog posta

meni se ok otvara stranica, ali je dosta skrolanja na kraju kada se sve sabere











ontopic (nisam toliko dobar sa cro/srb pa ostavljam na slovenskom/slovenackom)


Blast (Fibra), Manu Larcenet kralj

Tole pa je hudobija in kurbarija in hudo in spljoh!



še ena velika slikca http://www.2dgalleries.com/planches/2014/83/1/f/larcenet-blast-37nr.jpg


Ko sem prvič bral pred enimi 3-4 leti prvo knjigo mi nekako sploh ni sedla. Mislim, da niti čas ni bil pravi, nekako na silo sem se je lotil in nisem vedel kaj naj z njo. Nisem se mogel niti identificirati z glavnim junakom, čeprav so mi njegova bluzenja po naravi (na kvadrat) precej blizu. Tako sem jo odložil in se odločil, da se ponovno lotim branja, ko bodo vse 4 knjige na kupu. Seveda se je tudi to potem zavleklo še za skoraj leto dni, in voila ...

Vsekakor priporočam vsakomur tale špeh v branje, ki se ne vleče, prej vleče k nadaljnjemu branju. Pa ne odnehati po prvi knjigi. Lahko rečem še to, da (vsaj meni) na koncu v 4. knjigi vse pade na svoje mesto ... oz. morda tudi, kakor se pač gleda na stvar. Ampak meni je zaključek super izpeljan, prav kliče k filmski adaptaciji (o čemer je razmišljal tudi avtor, a se "ni izšlo"?).

Če kdo še ni bral, don't read any further! SPOILERS!

Same zgodbe ne bi ponavljal na tem mestu, raje bi omenil posamezne dogodke. Ali pa, če začnem na koncu (za vse, ki smo že brali). Sam sicer v glavi med branjem nisem delal različnih scenarijev, kaj je res in kaj ne, ter kaj pa če ... zato mi je morda konec še toliko bolj sedel, kar ga vseeno nisem ravno pričakoval. Nekako naivno, pred koncem sem se morda še celo bolj nagibal na stran, da je "nedolžen". A mi je na koncu prav sedlo, da temu ni bilo tako. Ne čutim prav nobenega ... "usmiljenja" do njega, oz. se mi ne smili kaj dosti. Prav lepo zgodbo je napletel. Kaj se mu je dogajalo med "blasti" bo pa zgleda ostalo skrivnost; je bil takrat priseben ali ne, se spominja dogodkov ali sploh ne, jih je samo potisnil v nezavedno, koliko se je res sovražil, kdo je bil "zares" kriv za to ...
Prav škoda, če se tole vseeno na koncu ne spremeni v film, kljub temu, da se je Manu odločil, da ne naredi filma. Verjetno bi moral glavni junak vseeno ostati "debeluh". Se mi zdi, da bi bil velik "propust", če bi se npr. kakšni Jenkiji odločili, da dajo notri kakšnega DiCapria, Pitta, Nortona ... Heh, pri nas bi ga morda lahko igral Petkovšek, v tujini pa kakšen Depardieu (prav vidim ga), morda Goodman; hehe, če bi bila ženska morda Roseanne.

Mi je pa po koncu 4. knjige ostal vseeno malo grenak okus. Zadnja knjiga je morda res še najbolj brutalna, temačna, sick.

Vsekakor mojstrovina. In jasno, sedaj mi je žal, da ga nisem uvrstil na 1. mesto pri strip oskarjih.


Larcenet je res supermegasvetskicar! Respect! Kapo dol, pa Šmarno goro mu proedajte prosim.
Kako tole ... drugače zveni od npr. Povratka zemlji. Čeprav je tudi tam "uživanje v naravi", kar pomeni, da je Manuju tole "bliska tema". Ampak takega "crnjaka" sestaviti, hkrati pa tudi take megakomične zadeve kot v Povratku. Ok, Svagdanja borba je nekako vmes, čeprav še zdaleč nima tako črnih momentov kot Blast.
Morda se pa sedaj končno lotim tudi Rokamboleske 1, ki tudi čaka že nekaj časa.

Film ... ma, da se zgodi!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2015 : 10:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da, neki komentar bi pomogao, stranica bi se ranije popunila.
Teško je crtež prikazati u sliku-dvije. Mada bi meni bilo lakše

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/10/2015 : 11:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda samo da stavis manje slika u pojedini post, ovaj skoro svaku sliku u svoj post.


edit: evo, vec smo na novoj stranici



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/10/2015 11:13:50
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 21/10/2015 : 11:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Ma stavi samo linkove umjesto slika pa koga zanima neka si otvori u novom tabu :)
Tema će biti puno preglednija.
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 21/10/2015 : 12:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
izivko odlicni postovi, ali isto tako podržavam da se smanji na 2-3 slike po knjizi max jer je stvarno teško za pratiti topic.
ako mislis da nije dovoljno prikazati rad kroz 2-3 slike, možda je ova opcija of Wolfmana najbolja - ostale slike stavi samo linkove, pa oni koji su zainteresirani mogu dodatno otvarati u novom tabu
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2015 : 12:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
1, mozda nekad do 2 slike su sasvim dovoljne. ostalo link
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 21/10/2015 : 22:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Ja osobno ni ne otvaram ovaj topic upravo zbog tih slika. Na mobitelu je učitavanje vječno, a na laptopu mi slike rašire cijeli topic pa mi je nepraktično čitati postove.
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000