forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2017 : 18:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Malo prolistao oba da usporedim, ali ni ja ne kužim razliku.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/08/2017 : 18:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno onda umisljam :)
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 29/08/2017 : 19:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
Mrkva ima dobru robu samo ne zna kako da se uvinuto pohvali :)

Edited by - usagi77 on 29/08/2017 19:18:56
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/08/2017 : 19:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Zeko, ima topika za to, i u njima sudjelujem bez uvijanja - ne drzi ti teorija vodu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2017 : 20:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Vjerojatno onda umisljam :)



Ne mora značiti. Ne vide svi sve (isto).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2017 : 20:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


The Twin Knights nastavak je nekoliko godina starije (u oba slučaja riječ je o 50-im godinama prošlog stoljeća) Tezukine mange pod imenom Princess Knight, djela koje se smatra jednom od prvih shojo mangi to jest stripova za djevojke. Princeza koja je bila glavni lik u prvom djelu ovdje se pojavljuje u sporednoj ulozi, dok su glavni likovi njena djeca: brat i sestra razdvojeni dok su još bili bebe. Strip se može čitati neovisno o prijašnjem (iako imaju i neke zanimljive paralele) te prati odrastanje spomenutih blizanaca i borbu za spas kraljevstva od zlikovaca. Ovako ispričano priča djeluje iznimno jednostavno, no Tezuka je tu ubacio još mnogo dodatnih radnji i čitavo mnoštvo zanimljivih sporednih likova, što čini čitanje ovog stripa pravom uživancijom. Naravno, kao i inače kod Tezuke, ni vizualni dio ne zaostaje (ovdje još uvijek vidno inspiriran Disneyem). Iako je riječ o prvenstveno dječjem, bajkovitom stripu (i to u najboljem mogućem smislu), on nudi i puno više od toga. Rodne uloge i sva nesigurnost koju mogu stvoriti, komplicirani muško-ženski odnosi, uska povezanost dobra i zla, kao i važnost zaštite i očuvanja prirode i životinja koje u njoj žive, samo su neke od tema o kojima Tezuka ovdje progovara. The Twin Knights je djelo za sve generacije koje do danas nije izgubilo na snazi, šarmu ni zanimljivosti te zaslužuje potpunu pozornost. 8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/08/2017 : 22:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



The Twin Knights nastavak je nekoliko godina starije (u oba slučaja riječ je o 50-im godinama prošlog stoljeća) Tezukine mange pod imenom Princess Knight, djela koje se smatra jednom od prvih shojo mangi to jest stripova za djevojke. Princeza koja je bila glavni lik u prvom djelu ovdje se pojavljuje u sporednoj ulozi, dok su glavni likovi njena djeca: brat i sestra razdvojeni dok su još bili bebe. Strip se može čitati neovisno o prijašnjem (iako imaju i neke zanimljive paralele) te prati odrastanje spomenutih blizanaca i borbu za spas kraljevstva od zlikovaca. Ovako ispričano priča djeluje iznimno jednostavno, no Tezuka je tu ubacio još mnogo dodatnih radnji i čitavo mnoštvo zanimljivih sporednih likova, što čini čitanje ovog stripa pravom uživancijom. Naravno, kao i inače kod Tezuke, ni vizualni dio ne zaostaje (ovdje još uvijek vidno inspiriran Disneyem). Iako je riječ o prvenstveno dječjem, bajkovitom stripu (i to u najboljem mogućem smislu), on nudi i puno više od toga. Rodne uloge i sva nesigurnost koju mogu stvoriti, komplicirani muško-ženski odnosi, uska povezanost dobra i zla, kao i važnost zaštite i očuvanja prirode i životinja koje u njoj žive, samo su neke od tema o kojima Tezuka ovdje progovara. The Twin Knights je djelo za sve generacije koje do danas nije izgubilo na snazi, šarmu ni zanimljivosti te zaslužuje potpunu pozornost. 8/10




Tko zna, možda Fibra jednog dana objavi ovo i Princess Knight.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/08/2017 : 22:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Veselim se tom danu i željno ga iščekujem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7790 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/09/2017 : 14:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote


Dredd je zakon. Doslovno. Iskreno ovaj integral je jedan od najboljih stripova što sam čitao u cijelom životu. Neopisivo dobro, maštovito, duhovito, dinamično... Ne znaš što više rastura scenarij ili crtež... ma čista desetka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/09/2017 : 15:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ja ovaj strip totalno otpisao (iz nekog razloga) - nakon ove preporuke ga stavljam na listu nabavke (jednog dana).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/09/2017 : 16:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Benito Jakoviti:Koko Bil - Koko Bil i ...kokodaaa (Politikin zabavnik,brojevi 3419.-3422.)

Eh,Koko Bil!Ovaj strip (ali i druge stvari "ludog" Jakovitija) mi je nekada bio zakon,i nalazi mi se na nekakvoj top 15 listi stripova koje bih želeo videti u albumskom izdanju.Mada se ne bunim ni da ih dobijem i u Politikinom zabavniku.
Koko Bil i ...kokodaaa je tipičan Koko - naš junak dolazi u Pilićgrad gde izvesni Pevac Šašavac (razbojnik prerušen u petla) krade piliće i tako teroriše gradski živalj.Bil zajedno sa šerifom Budom Kovačem kreće u potragu.
Šta reći - opičena priča sa opičenim crtežom;jedinstven strip u svakom pogledu.
Mada moram reći da me "ne radi" kao nekada.Što ima i smisla jer je to nekada bilo pre 25+,ako ne i 30+ godina.Al' se zato mom starijem sinu skroz dopao.

Sve pohvale za sjajan prvod/adaptaciju:
"Rano rani
Koko Bile,
pre zore
i dana,
do Pilića
grada
malenoga.
"

3.5/5 - al' pošto me je vrnuo u neka bezbrižnija vremena - 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/09/2017 : 18:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sve pohvale za sjajan prevod/adaptaciju ...




+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/09/2017 : 20:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote


The Coldest City i njegov sequel/prequel The Coldest Winter govore o britanskim, sovjetskim i mnogim drugim špijunima u Berlinu 80-ih godina 20. stoljeća.

The Coldest City poslužio je kao predložak za film Atomic Blonde što me, pošto mi se film poprilično svidio, ponukalo da ga pročitam. (moj) Problem je u tome što su strip i film prilično različiti. Dok je prvi (relativno) ozbiljna dramska priča o hladnom ratu i špijunaži, drugi istim temama pristupa na puno ležerniji način, stavljajući naglasak na stiliziranu akciju i povremeni humor, te "ozbiljno" pretvara u "cool" (po meni uspješno). Kako je upravo to "kulerstvo" ono što mi se najviše svidjelo (uz odličan 80s soundtrack), jasno je zašto me strip razočarao. Sveukupnom dojmu nije pomoglo ni što sam nakon vizualno impresivnog filma, s bojom kao jednim od važnih elemenata, dobio crno-bijeli strip pojednostavljenog i ne baš upečatljivog crteža. Ostavljam otvorenom mogućnost da bi mi se strip više svidio da nisam prvo gledao film, ali ne bih rekao da je jako velika.

The Coldest Winter, koji se bavi prošlošću jednog od glavnih likova prethodnika, od istog se ne razlikuje puno. Opet je tu šturi crno-bijeli crtež (iako je ovaj put u pitanju drugi crtač) i zapetljana, ne baš napeta špijunska priča tmurne atmosfere. Ipak, kako ga nisam imao s čime usporediti, a i čitanje prethodnika mi je prilagodilo očekivanja, nastavak mi je možda čak i mrvicu bolje sjeo.

Sveukupno, nije to nikakva katastrofa, ali nije niti obavezna literatura. Samo za ljubitelje žanra. 5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 12/09/2017 20:48:46
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/09/2017 : 18:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Das doppelte Lottchen (Dressler Verlag 2016, 104 str.)

Nakon 35. svibnja (2006), Tončeka i Točkice (2009), Emila i detektiva (2012) ovo je četvrta obrada jednog romana slavnog njemačkog književnika, publiciste i scenariste,Ericha Kästnera (* 23. veljače 1899. u Dresdenu; † 29. srpnja 1974. u Münchenu), koju je uradila najpoznatija njemačka strip autorica Isabel Kreitz.
Roman je po prvi put objavljen 1949., više puta je ekraniziran a posljednji put 2017. Kod nas je preveden kao Blizanke.

Kada se Luise i Lotte susretnu u školskom odmaralištu, ne mogu vjerovati svojim očima – jedna drugoj nalikuju kao jaje jajetu. Mora da su blizanke!
Onda djevojčice osmisle odvažan plan, odnosno odluče zamijeniti uloge: otvorena i drska Luise otputuje kod majke u München a mirna i sramežljiva Lotte kod oca u Beč.
U svom tom metežu ne smiju izgubiti iz vida svoj zacrtani cilj: ponovno spojiti rastavljene roditelje.

Strip u škole! Ovakvu lektiru bi djeca rado čitala. Nisu to samo neugledna, crna slova, ovdje je sve puno lijepih, šarenih slika, toplih boja, predivno nacrtanih, veselih dječjih lica.
Priča svježa, poučna i aktualna i nakon 70 godina. Mislim da bi roditelji ovo djeci kupovali, knjižnice otkupljivale… Preporuka







Have mercy

Edited by - izivko on 14/09/2017 18:48:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2017 : 12:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Blagodareći lokalnoj biblioteci,dobih priliku da pročitam dva stripa,oko kojih sam se svojevremeno lomio da li da ih uzmem ili ne,ali zbog razloga koje ću dole navesti sam se odlučio za preskok.



Set:Život je dobar ako ne odustaješ (Modesty stripovi)

Kada sam Život je dobar ...prvi put uzeo u ruke,prvi utisak je bio odličan - slajs of lajf sa crtežom baš kakav mi odgovara ovom žanru;a onda listajući ga i čitajući predgovor i siže na zadnjoj korici,naiđoh na neke detalje koji su me čvrsto odbili.Kao prvo,tu je bilo poređenje sa Klouvsovim Svetom duhova,naslovom koji me je pre par godina razočarao,a kao drugo,i bitnije,ni malo se nisam našao u u opisu nekoga kome će se dopasti ovaj strip (nikada nisam ni minute čekao za nečiji crtež;niti sam kad kopao po antikvarnicama;a pogotovu nikad nisam maltretirao društvo sa pričama o stripovima,slikama...
I zaista,glavni protagonista ovog introspektivnog slice of life-a i ja nemamo apsolutno ništa zajedničko.
Set (Gregori Galant,Kanađanin,1962. godište) u Život je dobar ...priča o Luisu,mladiću ne toliko društvenom,neobičnom i često depresivnom,koji počinje da se zanima za starog karikaturistu Džeka Kaloa i započinje potragu za pojedinostima njegovog života,pre svega za njegovim redovim.

Uprkos svemu,strip me je prijatno iznenadio svojom toplinom i iskrenošću,i delovao je na mene prilično smirujuće.Jedan od stripova kod kojih vam je žao što ste došli do kraja sa čitanjem,pogotovu što tu bilo još materijala za pripovedanje.
5/5



Bulkovski&Šultajs:Zabeleške matorog pokvarenjaka (Makondo)

Kod ovog strip albuma,zaobilaženje je došlo iz razloga što ne volim strip (kao ni film) adaptacije književnih dela,posebno onih koja su mi bitna;a Bukovski,sa svojim romanima i pričama (pesme me ne interusuju),mi je jedan od najbitnijih momenata u književnosti,još od trenutka kada sam ga kao adolescent otkrio u Bludnom sinu.Tek sad vidim da je ovih 8 priča on sam napisao za Šultajsa,da sam na to pre obratio pažnju,verovatno bih kupio strip "na prvu".
Al' bi se pomalo i zajebao - jer mi Zabeleške straog pokvarenjaka ipak nemaju "filing" Bukovih literarnih radova.
Sve je to lepo Šultajs odradio;meni njegov stil vuče na neki krosover Mebijusa i Kordeja uz neki "andergraund štih".I dobre su priče.Neke manje neke više.Ali nisam osetio "ono" što me je oduševljavalo u Ženama,Šundu,Pošti,Ispovestima čoveka,Šekspir ovo nikad nije radio,Pričama o običnom ludilu...
Slično recimo kao kod filmske triologije Gospodara prstenova - sve za 10,ali to i dalje nije to;knjiga je knjiga.

Glede priča,ove prvu (Henri Beket) nikad nisam ni čitao.Niti liči na stil Henrija Kinaskog.Slično i kod Ubica.Izdvojio bih Dva alkosa,Tito i Bejbi i Kid Stardast.Zadnje dve su mi se posebno urezale u pamet,posebno ovaj motiv sa šljakom koji je Bukovski često koristio u svojim radovima.
3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/09/2017 12:59:44
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 27/09/2017 : 18:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Posljednji dani Stefana Zweiga 9/10

recimo da sam malo više očekivala, a opet puno je toga dočarano u (samo) 88 stranica. Budući da uvijek padam (s nogu) na (auto)biografske, povijesne i dramatične teme u umjetnosti, visoka ocjena.


Neću umrijeti kao lovina 10/10

Vrh. Uživala sam od prve do zadnje strane, u jednostavnoj priči gdje je svaka riječ bitna i guta se, u jednostavnim karakterima prepunim sirove banalnosti i molila se da ovaj propuca do kraja. I je, propucao je! Umrla sam od sreće. Ecce homo!


Cosey: Saigon Hanoi 6/10

Dosadno, srećom brzo se čita. Sličice sam malo duže gledala. Zanimljive su.


Alix Senator 1, 2 7,5/10

Meni omiljena forma strip umjetnosti, velike kolorirane table na 48 stranica. Tema povijesna, crtež besprijekoran. Priča nažalost me se nije baš toliko dojmila, u drugoj knjizi malo bolja.


Brodeckov izvještaj 9/10

Format čudan, nije me usrećilo listanje ove knjige. Crtež vrh. Priča se guta, pomaže što nema puno teksta i smirujuće (ali zloslutne) sličice zimske prirode pomažu da probaviš opskurne informacije prije negoli krene nova rema. Kad sam zaklopila zadnju stranicu prvo što sam pomislila je da zamjeram kukavici Brodecku što ga ne zanima tko mu je od seljana silovao ženu. Druga pomisao kog vraga je baš meni uručio taj svoj izvještaj da ja valjda okajam njegove i grijehe cijelog tog njegovog sela. Ostala mi gorčina i totalna depra i nepovjerenje u cijeli ljudski rod. Homo homini lupus.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/09/2017 : 15:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Brodolomci Vremena



Ovo je strip koji mi je ostavio nekako podijeljeno misljenje.
Kao prvo jako ali bas jako podsjeca na Flash Gordona, a kasnije u predgovorima vidim da isto veli i Moebius.
Kao drugo posto mi ni Flash sada nije bas sjeo (a kao mulac sam ga obozavao), nije mi ni ovaj bas sjeo.
U pocetku mi se strip cinio kao neka zezancija, sve nesto cudno, i onda skuzim da je jednostavno takav.
Crtez je fenomenalan, ali je prica vise za djecu...ali nije za djecu jer ima psovanja i nasilja...neznam.
Opet prica iz ovog stripa mi je ipak dosta bolja od FG-a, ali FG je legednaran strip...

Zadnja dva poglavlja su jako dobra i tek tu mi je strip postao napet.
Inace ovo je prvi strip koji sam citao vise od mj dana, obicno ovako nesto ''zdrobim'' u 2-3 dana max.

Steta, jako velika steta stvarno jako jako dobrog crteza sa odlicnim bojama i ne bas dobrom pricom.
BG je to upakirao u odlicno izdanje, kvalitetan papir, tvrde korice, sve za 5.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/09/2017 15:44:41
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/09/2017 : 12:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Das Narrenschiff (Splitter Verlag 2015, 400 str. / La nef des fous 1993-2009)

Moćna mrcina nema što, 7 redovnih albuma plus još jedan specijal pride, ukupno 400 stranica.
Serijal je u Njemačkoj izlazio još krajem 90-ih ali nije mrdnuo dalje od 4 broja.
Priča u integralu je završena ali se u kolovozu ove godine iznenada pojavio nastavak, odnosno prvi broj od planirana 3. U prijevodu Brod luđaka.

Turf je inspiraciju pronašao u istoimenom djelu Sebastiana Branta (1457-1521) koje je tiskano 1494.
I pjesmu Doorsa, Ship of Fools povezuju s ovim djelom




Čudne se stvari događaju u Irrwateru. Najprije se otkrije afera šverca tikava, onda se primijete neregistrirana čudovišta po kanalizaciji a povrh svega građani se žale na neobične zvukove. Očekuje se brza reakcija kralja ali njegov Veliki koordinator Ambroise još spava i sanja kako prugastu monarhiju Clémenta XVII pretvoriti u točkasto carstvo, najbolje s njim na čelu…

Priča napeta, zabavna, nepredvidljiva, odvija se na više razina, na različitim, apsurdnim poprištima, ali ni u jednom trenutku ne gubi se nit.
Likovi raznoliki, čudni, dijalozi izbrušeni, puni nekog humora. A što reći za crtež? Sljubljuje se s pričom kao dingač s divljači.
Ovo je jedinstveno, ništa slično nisam vidio. Koja mašta, koje ideje, koliko detalja punih ljubavi, koja raznolikost kolorita – ma vatromet!

Strip obiluje i mnogim aluzijama, što prikrivenim što očitim. A mnogo toga se sigurno i predvidi jer nemoguće je sve ovo pohvatati u jednom čitanju.
Koji trud je samo ovdje uložen, sve je djelo jednog čovjeka, od priče, crteža, bojanja. Kapa dolje! Preporuka i izdavačima










https://imgur.com/a/7jIlH

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/09/2017 : 14:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Crtez izgleda predivno! A i prica zvuci zanimljivo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2017 : 22:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Das Narrenschiff (Splitter Verlag 2015, 400 str. / La nef des fous 1993-2009)

Priča u integralu je završena ali se u kolovozu ove godine iznenada pojavio nastavak, odnosno prvi broj od planirana 3. U prijevodu Brod luđaka.
Priča napeta, zabavna, nepredvidljiva, odvija se na više razina, na različitim, apsurdnim poprištima, ali ni u jednom trenutku ne gubi se nit.
Likovi raznoliki, čudni, dijalozi izbrušeni, puni nekog humora. A što reći za crtež? Sljubljuje se s pričom kao dingač s divljači.
Ovo je jedinstveno, ništa slično nisam vidio. Koja mašta, koje ideje, koliko detalja punih ljubavi, koja raznolikost kolorita – ma vatromet!
Strip obiluje i mnogim aluzijama, što prikrivenim što očitim. A mnogo toga se sigurno i predvidi jer nemoguće je sve ovo pohvatati u jednom čitanju.
Koji trud je samo ovdje uložen, sve je djelo jednog čovjeka, od priče, crteža, bojanja. Kapa dolje! Preporuka i izdavačima



au kako ovo dobro izgleda - uzevši u obzir šta je sve izivko napisao za strip!!
Deluje originalno i opičeno slično kao i fenomenalni Plašt i očnjaci - nadam se da će i markos baciti oko na ovo.

https://www.bedetheque.com/serie-36-BD-Nef-des-fous.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2017 : 23:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Fred:Mali cirkus (Sirius production)

Nakon Fredovog Filimona koji mi nije pogodio pravu žicu (dobar je Filimon,ali ne toliko da me zaintersuje za dalje skupljanje;ili bolje reći,nije mi toliko dobro legao taj opičen humor),od Malog cirkusa nisam imao neka velika očekivanja,u stvari,'ladno sam ga "zaobišao".
I priznajem da sam pogrešio - Fred me je ovde već "našao".
Mali cirkus prati porodicu(oca Leopolda,majku Karmen i sinčića) cigana-čergara cirkuzanata na njihovom putu prepunom bizarnih,nadrealnih događaja.Recimo - postave zamku Deda mrazu,nahvataju ga,ali njemu su u torbi ostala samo invalidska kolica;nema problema,polome klincu nogu,a on sav srećan božićnim poklonom.Ili - žicom na banderi se kreće kolona trapezista;Leopold skoči da uhvati jednog za cirkus,uhvati se za žicu,ali ga drmne struja;Karmen ga gađa kamenom da ga oslobodi opasnog stiska,on padne,a iz bandere se pojavi uniformisan tip koji joj da račun za struju.Leopold na kraju kaže:"nisam mu ostavio bašiš",a ona će:"Dobro si uradio Leopolde".

Sad možda kad vam ja to prepričavam i ne izgleda nešto specijalno,ali u stripu to je totalno otkačeno!
Plus,moram da pohvalim samo izdanje koje je besprekorno (štamparija Publikum odrađuje dobar posao)

4/5

sad razmišljam da se vratim i Filimonu,jer me je Cirkusu dobro pogodio Fredov bizaran i mračan humor!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/10/2017 : 12:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, Filimon/Philemon je odličan, istinska avantura duha i nesputane mašte.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2017 : 13:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam prva dva broja,ali ih nisam tako doživeo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/10/2017 : 14:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pročitao sam prva dva broja,ali ih nisam tako doživeo.



Možda je to bila stvar trenutnog raspoloženja, a ako ne ide, ne ide.

U tom slučaju ne gubi vrijeme na Filimona, "puno je ribe u vodi".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/10/2017 : 06:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kriminal (1-4)



I nakon sto sam se dobro pomucio da procitam Brodolomce, odlucio sam da vise nema sanse da cu citat nesto sto mi ne lezi. Nakon njih sam krenuo citat Ridobradog i nije mi se svidio (opet, da sam ovo citao kad sam bio mladji...). Procitao sam samo prvi broj od LL-a.

I krenem ja na Kriminal. Kad ono BOOM, ah takva uzivancija, strip je fenomenalan. Crtez je cisti USA prosjek, ali prica...prica je odlicna!
Jako me podsjetio na Azzarellove Metke. Tako dobra ideja sa pricama.
U svakoj knjizi je jedna ajmo rec manja zaokruzena prica, koja ce pretpostavljam na kraju tvorit jednu vecu pricu.
Odlicno poslozeno, sve se zasada savrseno uklapa, neznam, bas sam odusevljen. Tako mi je perfektno sjeo ovaj strip (4-a knjiga mi je trenutno naj).



Ovo 100% kupujem, ovo se mora imat. Fibrino izdanje izgleda odlicno kao i sva druga, jedino me cijena brine. S obzirom na br stranica i format stripa, mislim da je cijena ipak malo previsoka.

Marko je rekao da se strip jako slabo prodaje, mozda bas zbog cijene?
Ali opet, ja sam ovo posudio u gradskoj knjiznici i prva dva broja su cak mrvu i pohabana, ali 3 i 4 su skoro pa novi, sto ukazuje da ljudi ovo ne citaju.
Pa kako, zasto i zbog cega?!

Ljudi, procitajte ovo cudo od stripa jer je vrhunski, probajte i vjerujte mi da ce vam se svidjet.

Vrhunska krimi noir prica koja zasluzuje da je procita sto vise ljudi!


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/10/2017 06:18:36
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000