forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/10/2017 : 09:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, meni je Kriminal ipak dosta realniji i crniji od metaka, mada su oba dva serijala visoko pri vrhu. Kriminal mi je (trenutno!) ipak malo drazi, uprkos depri koja te primi nakon skoro pa svake procitane price.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/10/2017 : 10:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nisam nigdje napisao koji mi je bolji, to cu reci nakon sto procitam sve.
Ali po dosada procitanom, Kriminal uvjerljivo vodi ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/10/2017 : 10:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma, to sam mislio vise na to da te podsjetilo na metke. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/10/2017 : 15:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Par brzopoteznih...

Vrag Sedam Mora (1 i 2)

Dosadnjikavo, jako losa prica, Hermanna kao crtaca volim.
Ne kuzim sto su opet krenuli radit nastavak nakon toliko godina.


Africa

Jos jedan poprilicno bezvezan strip sa odlicnim crtezom.


Krvne Veze

Pokusaj Noir-a, ali opet los, neznam, meni Yves Hermann ne lezi i gotovo, nije mi bas neki pisac/scenarist.


Bernard Prince- Prijetnja na rijeci

Prijasnje nastavke nisam citao, nisam ni znao da je ovo serijal dok nisam istrazio na internetu. Ugl Yves H. opet briljira. Ne kuzim, on jednostavno nezna slozit dobar strip. Jedino dosada dobro od njega je Noć Punog Mjeseca, sve ostalo sto sam citao je zali boze vremena.


Mjesec ratnika

Van Hamme, i odmah ogromna razlika
Odlicna kratka prica o tome kako sve moze poci jako po zlu ako se nadju dva rogata. Toplo preporucam ako netko jos nije ovo procitao.


Sherlock Holmes i Londonski Vampiri

Vau, predivan, ali stvarno predivan crtez i odlicna kratka prica.
Inace sam ovdje vrlo vjerovatno subjektivan posto sam knjige procitao neznam ni sam koliko puta i obozavam sve vezano uz Sherlocka, ali ovaj strip mi je odlicno sjeo


Časni ljudi

Jos jedan jako dobar strip sa odlicnim crtezom, tako jednostavan, a tako dobar. Likovi mi djeluju dosta realno dok je prica ipak mrvu naivna, ali u pozitivnom smislu. Ugl lijepa prica o tome kako ne treba uvijek odustati kada mislimo da su nam sve ladje potonule...
Definitivno preporucam!



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/10/2017 : 15:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Par brzopoteznih...

Vrag Sedam Mora (1 i 2)

Dosadnjikavo, jako losa prica, Hermanna kao crtaca volim.
Ne kuzim sto su opet krenuli radit nastavak nakon toliko godina.


Africa

Jos jedan poprilicno bezvezan strip sa odlicnim crtezom.


Krvne Veze

Pokusaj Noir-a, ali opet los, neznam, meni Yves Hermann ne lezi i gotovo, nije mi bas neki pisac/scenarist.


Bernard Prince- Prijetnja na rijeci

Prijasnje nastavke nisam citao, nisam ni znao da je ovo serijal dok nisam istrazio na internetu. Ugl Yves H. opet briljira. Ne kuzim, on jednostavno nezna slozit dobar strip. Jedino dosada dobro od njega je Noć Punog Mjeseca, sve ostalo sto sam citao je zali boze vremena.


Mjesec ratnika

Van Hamme, i odmah ogromna razlika
Odlicna kratka prica o tome kako sve moze poci jako po zlu ako se nadju dva rogata. Toplo preporucam ako netko jos nije ovo procitao.


Sherlock Holmes i Londonski Vampiri

Vau, predivan, ali stvarno predivan crtez i odlicna kratka prica.
Inace sam ovdje vrlo vjerovatno subjektivan posto sam knjige procitao neznam ni sam koliko puta i obozavam sve vezano uz Sherlocka, ali ovaj strip mi je odlicno sjeo


Časni ljudi

Jos jedan jako dobar strip sa odlicnim crtezom, tako jednostavan, a tako dobar. Likovi mi djeluju dosta realno dok je prica ipak mrvu naivna, ali u pozitivnom smislu. Ugl lijepa prica o tome kako ne treba uvijek odustati kada mislimo da su nam sve ladje potonule...
Definitivno preporucam!






dobro si se primio čitanja

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/10/2017 : 19:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Knjiznica; moja plus curina iskaznica

EDIT: I joj da, zaboravio jos jedan.

Drakulinim tragovima: Vlad Nabijač

Jos jedno remek-dijelo iz pera vrsnog majstora Yvesa H.!
Naravno salim se.
Drakula mi je poznat samo iz filmova, i znao sam da se bazira na tom krvolocnom Rumunjskom vladaru, ali je bilo fora kroz strip saznat malo vise o samoj legendi.
Ok strip, ali opet medju losijima koje sam procitao.



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/10/2017 19:11:39
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/10/2017 : 19:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam ga podario dalje.


Ali isto, ne bih rekao da je los, ali ... bogami, nije nesto posebno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2017 : 20:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Africa

Jos jedan poprilicno bezvezan strip sa odlicnim crtezom.


meni je bogami Afrika sasvim dobar strip;za ovo drugo (od onog što sam čitao) se skroz slažem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/10/2017 : 08:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Africa

Jos jedan poprilicno bezvezan strip sa odlicnim crtezom.


meni je bogami Afrika sasvim dobar strip;za ovo drugo (od onog što sam čitao) se skroz slažem.




I sad vidim da sam fulao u nazivu, AfriKa sa K je

Uzeo sam novu turu jucer:

Medjveđa Koža

Jako dobar i kratak strip sa neobicnim i lijepim crtezom.
Jako mi se svidio.


Sillage 1 i 2



Kakvo ugodno iznenadjenje, ovo sam uzeo jer mi se svidjela naslovnica.
Svidio mi se i ostatak :)
Predivan, ali bas predivan crtez i fora dvije pricice.
Nekakva mjesavina djecijeg stripa i za malo odrasliju publiku.
Ovo bi bas jako volio imat u kolekciji, ali ne kao samo ova dva broja koja je izdao BG pred X godina i onda ocito stao (u FR ih trenutno ima 19), nego kao npr integrale... Marko ima li ikakve sanse?
Trazio sam eng izdanja, ali nema bas srece ni tu.
Uspio sam nac skenove, ali ni to mi nije to, puno bolje izgleda na papiru.

I nastavak slijedi kako budem citao

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/10/2017 08:56:31
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2017 : 21:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Stripske majstorije Ive Kušanića;priredio Zdravko Zupan (Modesty stripovi)

Kao prvo,teško da bih se složio sa naslovom ove monografije - ne vidim ja ovde nikakve stripske majstorije;ni crtežom ni pričom.A daleko od toga da ne gotivim ove stare stvari.Kad sam video naslovnicu,odmah su mi pali na pamet stripovi starih jugoslovenskih strip autora koji su bili pod jakim uticajem Diznija,poput Valtera Nojgebauera,ali toga baš nema ovde.U stvari,Ježić Ješko malo vuče na tu stranu, ali nedovoljno.
Ivo Kušanić je hrvatski slikar,karikaturista,autor animiranih filmova,učesnik NOB-a (što se jasno vidi i po priloženim stripovima) koji je većinu svog života proveo u Beogradu.
U ovoj monografiji imamo 14 reprezentativnih stripova,uglavnom sa jakom humorističkom konotacijom.Mada mi ni jedan nije nešto duhovit.Ima tu i partizanskih ilustrovanih pesmica,krimića,antropomorfnih avantura...
Nisam zadovoljan,kao što spomenuh ni pričom ni crtežom.Ajde crtež još nekako i može da prođe,ali scenario je prilično "meh".

2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/10/2017 21:29:37
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/10/2017 : 22:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Knjiznica; moja plus curina iskaznica

EDIT: I joj da, zaboravio jos jedan.

Drakulinim tragovima: Vlad Nabijač

Jos jedno remek-dijelo iz pera vrsnog majstora Yvesa H.!
Naravno salim se.
Drakula mi je poznat samo iz filmova, i znao sam da se bazira na tom krvolocnom Rumunjskom vladaru, ali je bilo fora kroz strip saznat malo vise o samoj legendi.
Ok strip, ali opet medju losijima koje sam procitao.


Slažem se.
Meni je isto bio dobar, ali mi nije ništa valjao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2017 : 21:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Friško pročitan najnoviji Asterix, pa evo par slika i dojmova:

Kako bi dokazali da im ceste nisu rupave, Rimljani na poluotoku orgniziraju utrku kola, od Alpa do Vezuva, a start je naravno u Monzi.
Rimski favorit je Caligarius a među brojnim posadama iz svih krajeva carstva je i galski bolid s Obelixom za volanom…

Svašta je ovdje ubačeno, da ne otkrivam puno. Mislim da su autori uspjeli u svom naumu, jako zabavan i smiješan Asterix, jedan od boljih u zadnje vrijeme.







Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/10/2017 : 22:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pohvale za crtež.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/10/2017 : 14:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Braun (Alpha Verlag 1995, 48 str. / Brune 1992)

Prvi strip Emmanuela Guiberta, francuskog strip autora i scenariste, objavljen 1995 a na kojem je navodno radio 7 godina.
Album je u Njemačkoj izišao u sklopu ediciju Schwermetall präsentiert pod brojem 76. Lijepa edicija koja, nadam se, krije još neke bisere…

Guibert je poznato i cijenjeno ime u svijetu stripa. Rođen 1964 u Parizu kratko je pohađao školu umjetnosti a zatim radi kao ilustrator.
2000 se priključuje ateljeu Vosges gdje upoznaje Emila Brava, Blaina i Sfara. U suradnji sa Sfarom nastala su djela Schwarze Oliven / Les olives noires (Epsilon, 2003)
i Die Tochter des Professors / La file du professeurs (Bocola, 2010). Njegova djela na njemačkom jeziku redovito objavljuje švicarski nakladnik Edition Moderne.
Serijal namijenjen mlađim čitateljima o malom plavom magarcu po imenu Ariol objavljuje Reprodukt.
Guibert voli povijesne i političke teme i majstor je dokumentarističkog stripa. Međunarodno priznanje i ugled je stekao djelom Der Fotograf / Le Photographe
koje je nastalo u suradnji s Didierom Lefèvreom i Frédéricom Lemercierom a koje govori o doživljajima francuskog fotoreportera za vrijeme njegovog humanitarnog učešća u Afganistanu. Djelo je prevedeno na više od 10 jezika, a objavila ga je i Fibra (2011).

Na YouTubeu se mogu pogledati neke njegove tehnike crtanja, ovdje Drawing With Water



Godina je 1933, mračna sjena nadvila se nad Njemačkom. U vrtlogu sudbonosnih kretanja Nina i Werner očajnički tragaju za izlazom iz prijeteće nesreće…

Hitlerova nedjela Guibert ovdje pokušava pripisati višoj sili. Hitler je antikrist, narod je zaveden. Guibert je za ovo vjerojatno pokusao poparu.
Mene su privukle ove predivne slike koje lijepo prenose atmosferu tog doba, a posebno je dojmljiva ova crno-bijela tabla. A tu je i ljubavna priča…



Goetheov Faust: sklapanje pakta s vragom, ugovor potpisan krvlju









Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/10/2017 : 21:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

bravo izivko,ovako predstavljanje stripova mi se izuzetno sviđa - naslovna,po dve table,malo o autorima,malo o radnji i tvoje mišljenje o stripu!
Svaka čast;odlične informacije.

btw,ovaj Baru mi deluje sjajno,Lupana će da objavi Fibra,a i ovaj Perico i strip sa ciganima mi se dopadaju.

Samo nastavi ovako!



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/10/2017 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mnogi naslovi koje nam je predstavio neumorni izivko su objavljeni kasnije i kod nas (ili u regiji).

Bravo majstore, imaš publiku i nastavi ovako!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/10/2017 : 23:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
+1!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 00:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko tabli iz magazina Sergio Aragonés Funnies, izišlo ukupno 12 brojeva od srpnja 2011 do veljače 2014.
Ima tu lijepih pričica. Čovjek je jednostavno kralj.










Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 00:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo još










Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2017 : 08:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
zbilja su super

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/11/2017 : 08:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jos par brzopteznih:

Neznanac (1-5)

Predivan Magnusov crtez i meni ne bas napeta prica, tj buckuris razno-raznih vecinom nepovezanih prica koje jednostavno nisu po mom ukusu.
Nije mi los, ali nije mi ni nista posebno.

Sherlock Holmes i Necronomicon

Procitao sam i Londonske Vampire, a sada i ovo i svidjaju mi se.
Vec sam napisao da volim knjige o S. Holmesu, i ovo ajmo to tako reci nije onaj pravi Holmes, ali meni kul adaptacija. Predivan crtez i dobra ''mozak na pasu'' prica. Svidja mi se serijal, ne svidja mi se cijena Libellusovih izdanja, bilo bi odlicno kada bi to izdao neko drugi u formi integrala po malo normalnijoj cijeni.

Ubojica 2

Prva knjiga mi se nije bas svidjela, a ni druga.
Tj da budem precizniji, pocetak druge mi je bio bas jako los, ali onda mi je ipak postalo malo bolje, i sto je vise islo prema kraju sve bolje. Solidan serijal koji me se i nije nesto dojmio. Crtez je lijep ali i jednostavan, rekao bi amerikaniziran (zive boje bez nesto previse detalja, ali jos uvijek detaljniji od tipicnih amera).
I slazem se i sa nekima u tome da je font naporan za citanje.

Danas cu vj procitat gospodare jecma da vidim sto ih svi toliko hvalite

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/11/2017 08:53:19
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/11/2017 : 11:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Danas cu vj procitat gospodare jecma da vidim sto ih svi toliko hvalite



Ne svi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 13:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ringo (Splitter Verlag 2016, 2x 96 str.)

U kratkom vremenskom periodu Splitter je izbacio ova dva integralčića-bonbončića. Tako se to radi.

Prvi sadrži dvije priče koje nose naziv Dugi put u Santa Fe i Zakletva u Gettysburgu a prvi put su u Njemačkoj objavljene 1989 odnosno 1991 godine (Feest Verlag). To su ujedno i jedina albumska izdanja.
Autor prve priče je sam Vance dok je drugu pisao Jacques Acar (Tunga).
Drugi integral čine dvije kratke priče Grad u strahu (Acar 1966) i El Diablo (Yves Duval, 1970) plus jedna albumska Smrt u oluji čiji autor je André-Paul Duchâteau (1976)

Ray Ringo, agent Wells Farga, prvi put se pojavio 1965 u magazinu Tintin. Ali ubrzo nakon 2 broja Vance ga je zapostavio jer je bio zauzet drugim projektima. Bio je preuzeo serijal Bob Morane i s Gregom je bio započeo rad na serijalu Bruno Brazil.
Divlji Zapad mu ipak nije dao mira pa je 1978 Ringo po treći i posljednji put uskočio u sedlo.

Radi se o klasičnim western pričama kao potraga za kočijom punom zlata ili o bandi koja terorizira cijeli grad.
Priče su nezahtijevne, predvidljive, i čitatelj rano otkrije tko su zlikovci a lako se da naslutiti i njihov kraj a to je da ih stiže pravedna i zaslužena kazna.

Vancea ne treba predstavljati, teška kvrga! Iako ovdje na početku karijere očit je njegov prepoznatljivi, nervozni crtež a posebno su mu dojmljivi prizori krajolika.

Mogu samo reći da sam ja fino uživao, i u pričama a još više u crtežu. Jest da je kratko ali je i slatko. Preporuka.










Have mercy

Edited by - izivko on 01/11/2017 13:03:00
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 13:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod Vancea, da spomenem još jedan njegov kratki, dvodijelni serijal iz momačkih dana:

Roderic (Piredda Verlag 2011, 96 str.)

Serijal nije do sada objavljen u Njemačkoj i ovo je njegova premijera. U Francuskoj se pojavio 1972 u magazinu Femmes d'aujourd'hui. Autor priča je Lucien Meys.
Iako počinje s R nije povezan sa serijalom Ramiro.

Radnja je smještena u Jeruzalem, u doba križarskih ratova a govori o vitezu Rodericu koji na jednom od svojih putovanja susreće misterioznu i lijepu Amatheu. Isto preporuka.












Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/11/2017 : 15:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo vremena opet sam pročitao ovog Batmana iz svoje kolekcije:



Prijatelj me pitao da li bih mu ga prodao kao neke Batmane ranije.

Međutim nakon ponovnog čitanja možda sam još i zadovoljniji pričom nego prvi put, tako da ništa od prodaje.

Priča mi je sjajna, emotivna i originalna. Crtež je nešto slabiji, ali atmosferičan.

S moje strane apsolutna preporuka, ali ne bih previše otkrivao od priče.

Ako nekog zanima nešto više, evo linka:

https://www.goodreads.com/book/show/107034.Batman
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000