forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Ofucani holivudski film
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 01/02/2010 : 12:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Kupio, bio skeptican, procitao, ostao zapanjen i odusevljen. Jedan od boljih koje sam procitao

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 04/02/2010 : 21:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message  Reply with Quote
klanjam se Fibri.


ta "poplava" kvalitenog stripa u vrhunskom izdanju Fibre, na našem jeziku...to je veličanstven kulturni događaj.
kupujem koliko mi novčanik dozvoljava, a čitam i više od toga...i nanovo se zaljubljujem u strip kao umjetnost (otkrivam za što je sve sposoban!!!)




"Judo plesacu!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/02/2010 : 21:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 00:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Marko kad će Fibrina izdanja doći u Sarajevo. Ako si zainteresiran javi mi se da ti dam kontakt distributerske i izdavačke kuće. Oni su jako zainteresirani, danas sam se čuo s njima.
Vjerujem da bi dosta stripoljubaca kupilo tvoja izdanja.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2010 : 09:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A ne znam. Ja mislim da je to, zbog vaseg PDV-a, besmisleno slati dolje. Jer stripovi ce biti skuplji bar 20-30% nego u Hrvatskoj, a ionako su, vec po "normalnim" cijenama, skupi za BiH standarde (a i za naše, isto, na kraju krajeva).

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 10:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se složio s tobom, albume će ljudi kupovati bez obzira na cijenu. Preispitaj svoj stav još jedanput, svojom odlukom da ne šalješ u Sarajevo (Federacija BiH), ti uskračuješ sve nas odavde, uključujući i mene.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2010 : 10:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije to moja odluka, nego realnost. Ja ne zelim raditi na komisiju s inostranstvom, tako da bi neki distributar morao otkupiti određenu kolicinu naslova i dalje je njegov rizik kako ce i kome i po kojoj cijeni prodati. To, kad je strip ui pitanju, po ovim cijenama, teško da će proći.

Sto se uskraćivanja tiče, sve striparnice u ex-Yu šalju narudžbe poštom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 10:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Imaš u Banja Luci distributera, a nemaš u Sarajevu, gdje je tu logika.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 10:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Sarajevo je duplo veće tržište od Banja Luke, a sem toga ne bi ti ništa trebao slati u Sarajevo, ljudi imaju u Zagrebu svoju filijalu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/02/2010 : 10:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
sinoć sam pročitao prvih 150 stranica i jedva čekam večer da nastavim
da sam bar sačekao s glasanjem za oskara, ovako sam OHF-u napravio veliku nepravdu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/02/2010 : 10:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

ljudi imaju u Zagrebu svoju filijalu.


Ko?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 12:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Kako dobar strip!
Robinson sa lakoćom pripoveda o običnim i svakodnevnim stvarima na veoma zanimljiv, nepreteciozan, ponekad setan, a uvek duhovit način. Posebno mi se sviđaju razbacani detalji za pažljive čitaoce (neki kažu spori, ja kažem pažljivi): ploča Velvet Undergrounda na polici, pseće govance na ulici, miš u uglu skladišta knjižare... Gomila referenci na popularnu kulturu. Nadalje mi se sviđaju i preklopljeni oblačići kod svađa i upadanja u reč.
Crtež je posebna priča. Kada sam čitao prewiev nije mi se dopao i činilo mi se da bih radije voleo da vidim ovo delo u literarnoj formi. Kakva greška! Vremenom mi je crtež postao podjednako kvalitetna komponetna stripa kao i scenario. Kada sam konačno završio čitanje prelistao sam početak knjige i zaprepastio se koliko se crtež vremenom popravio. Pogledajte samo Eda, doživeo je pravu metmorfozu.
Pohvale idu i za povoljnu cenu i kvaliteno izdanje. Nadam se da će biti još ovakvih ekperimenata.

PS U stripu se pominju i neki Ignjatijević, strip "Srbija", zla gazdarica je takođe sa Balkana. Ima li Robinson neke veze sa ovim prostorima ili je samo gledao vesti '94-e?

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 12:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
A da, odlična fora su i one table na kojima likovi odgovaraju na kratka pitanja. Ponajbolja mi je "Kako biste izgledali da ste suprotnog spola" sa nezaboravnim Irvingom kao nafrakanom babom. I naravno konstantno prozivanje stripova i strip-kulture.
"Osjećam se kao da sam u najnižem paklu pop kulture." :)

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2010 : 13:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Imaš u Banja Luci distributera, a nemaš u Sarajevu, gdje je tu logika.



Taj distributer je prodao cca 50 stripova u 4 godine. Toliko o tome.

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 13:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Vidiš da te pokušavam isprovocirati da pristaneš za Sarajevo. Ja to gledam ovako, to bi isto bilo kada bih ja ili neko treći kao izdavač imao distributera npr. u Osijeku ili Splitu, a ne bi imao u Zagrebu. D ne pričm o političkim konotacijama.

Za Djoleta
Riječ je o jednoj od najuglednijih štamparskoizdavačkih kuća iz BiH - Šahinpašić. Oni su zainteresirani ne samo za Fibrina izdanja nego i ostala što iz Hrvatske, što iz šireg regiona.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/02/2010 : 13:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Tnx.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2010 : 13:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Vidiš da te pokušavam isprovocirati da pristaneš za Sarajevo. Ja to gledam ovako, to bi isto bilo kada bih ja ili neko treći kao izdavač imao distributera npr. u Osijeku ili Splitu, a ne bi imao u Zagrebu. D ne pričm o političkim konotacijama.

Za Djoleta
Riječ je o jednoj od najuglednijih štamparskoizdavačkih kuća iz BiH - Šahinpašić. Oni su zainteresirani ne samo za Fibrina izdanja nego i ostala što iz Hrvatske, što iz šireg regiona.


Ti mene ne slusas. Nisam ja taj koji nece pristati, nego oni. Jer nitko od tih distributera ti nece platiti unaprijed xy knjiga, nego bi svi oni komisiju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 14:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Koliko ja znam to je uobičajena praksa svih knjižara, možda ima izuzetaka, ne znam. Ovdje je normalno da sva izdanja idu komisiono, tek kad se proda roba onda se dobije novac od prodaje. Naravno da je rizik Izdavača da da određenu količinu albuma, stripova, knjiga etc., niko mu ne garantuje da će sve prodati. Ali, po meni trebalo bi pokušati, nešto će se prodati sigurno i na osnovu toga imao bi prave pokazatelje o tiražu i zainteresiranosti konzumenata.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2010 : 14:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne pada mi na pamet raditi na komisiju s nekim izvan Hrvatske. I ovdje je teško naplatiti komisiju, a kamoli u inozemstvu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 06/02/2010 : 00:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Koliko ja znam to je uobičajena praksa svih knjižara, možda ima izuzetaka, ne znam. Ovdje je normalno da sva izdanja idu komisiono, tek kad se proda roba onda se dobije novac od prodaje. Naravno da je rizik Izdavača da da određenu količinu albuma, stripova, knjiga etc., niko mu ne garantuje da će sve prodati. Ali, po meni trebalo bi pokušati, nešto će se prodati sigurno i na osnovu toga imao bi prave pokazatelje o tiražu i zainteresiranosti konzumenata.




Evo rizikovacu ja sa Fibrinim izdanjima u Sarajevu. Napravicemo eksperiment kada bude sajam knjiga, jer nemam druge mogucnosti. Ako se zasita toliko cita i trziste je veliko, oni svakako u vecini posecuju sajam knjiga koji traje skoro dve sedmice u Sarajevu. Ja cu poslati dovoljno primeraka po nabavnoj ceni, da bi cena bila ista kao i u SR i HR i izvucicemo prostu statistiku koliko se tamo moze prodati i koliko ima zaista zainteresovanih. Ako je dobar odziv, sigurno ce neko nesto preduzeti, a i moze biti dobar signal da se nekako organizujete i otvorite jednu striparnicu, jer taj grad to sigurno zasluzuje.

Edited by - Sloba on 06/02/2010 00:27:55
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/02/2010 : 00:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne pada mi na pamet raditi na komisiju s nekim izvan Hrvatske. I ovdje je teško naplatiti komisiju, a kamoli u inozemstvu.


Nisam siguran ni da mozes raditi komisiju s nekim u inozemstvu.
A sve i da mozes, mislim da bi carinske deklaracije ubile volju za bilo cim.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/02/2010 : 01:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos

Ne pada mi na pamet raditi na komisiju s nekim izvan Hrvatske. I ovdje je teško naplatiti komisiju, a kamoli u inozemstvu.


Nisam siguran ni da mozes raditi komisiju s nekim u inozemstvu.
A sve i da mozes, mislim da bi carinske deklaracije ubile volju za bilo cim.


Šahinpašić, kojeg all-ba ovako nahvali, knjige koje uvozi - ne prijavljuje na carini. Zato oni valjaju jer imaju to predstavništvo u Zagrebu, pa imaš kod koga ostaviti knjige i ne moraš brinuti kako će doći u Sarajevo i iz Sarajeva. Imaju svog vozača koji carinicima uvalja par magazina za švalje i heklanje, i ljepota.
No i oni propadaju. Prije su svakodnevno njihovi vozači išli na relaciji Sarajevo-Zagreb-Ljubljana po izdanja New York Timesa i sl., sada su ukinuli tu dnevnu štampu i voze jednom svako nekoliko sedmica samo do Zagreba. Otpustili su pola firme, i ovo što je ostalo su srezali plate i do 50%.
Ako je ikada bilo vrijeme da se NE daje na komisiju knjige u Sarajevo (ako je ikada postojalo vrijeme za to) onda je to sada.
all-ba, u Hrvatskoj nema nikako više (ispravite me ako griješim) komisione prodaje, to je samo u našim nazadnim uslovima standardna praksa. Filip je zaposlen u Šahinpašiću i direktno je radio na tome da se otkupi knjiga iz Hrvatske i Srbije što više to bolje, ostavio jebene kontakte kad god se neki boom desi (Libellus počne izdavati Spiroua; Fibra se pojavi; Marketprint DOĐE u Sarajevo na jebeni sajam knjige) godinama, i nije uspio. Ni mrvu. Sve što su naši knjižari uradili (čitaj, Buybook) u zadnjih nekoliko godina je da kupe izdanja Belog puta. Jer ne daju pare. Ne daju pare ni kada ih imaju, a kamoli kad je ova kriza.
Sajam knjige jedini pali za srbe - jer isto ne prijavljuju carine kroz istočnu Bosnu i onda prodaju te knjige budzašto, i to uglavnom najobičniji dileri, ne izdavači, jeftinije nego u Beogradu maltene; hrvatima je koliko mi je poznato mali interes zato što se njihove knjige ne kupuju, osim Algoritma koji je neko vrijeme slao knjige preko Zoroa pa kad je vidio koliko djevojčice čitaju onu R.L.Stine počeo praviti svoj štand.
S toga, ne hvali velepno Sarajevo, u Osijeku sigurno više ljudi redovno kupuje fibrine stripove nego što bi ih kupovali u našoj prijestolnici.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 07/02/2010 : 00:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
--------------------------------------------------------------
Evo rizikovacu ja sa Fibrinim izdanjima u Sarajevu. Napravicemo eksperiment kada bude sajam knjiga, jer nemam druge mogucnosti. Ako se zasita toliko cita i trziste je veliko, oni svakako u vecini posecuju sajam knjiga koji traje skoro dve sedmice u Sarajevu. Ja cu poslati dovoljno primeraka po nabavnoj ceni, da bi cena bila ista kao i u SR i HR i izvucicemo prostu statistiku koliko se tamo moze prodati i koliko ima zaista zainteresovanih. Ako je dobar odziv, sigurno ce neko nesto preduzeti, a i moze biti dobar signal da se nekako organizujete i otvorite jednu striparnicu, jer taj grad to sigurno zasluzuje.
Edited by - Sloba on 06/02/2010 00:27:55
-------------------------------------------------
Nije meni fora nabaviti na sajmu album, nego jednostavno ne mogu se pomiriti da u mom gradu ne mogu nabaviti neki dobar album izdat u regionu, u bilo koje vrijeme (ovaj puta riječ je o Fibrinim izdanjima). A da treba striparnica gradu treba i fali već odavno.

--------------------------------------------
Ako je ikada bilo vrijeme da se NE daje na komisiju knjige u Sarajevo (ako je ikada postojalo vrijeme za to) onda je to sada.
all-ba, u Hrvatskoj nema nikako više (ispravite me ako griješim) komisione prodaje, to je samo u našim nazadnim uslovima standardna praksa. Filip je zaposlen u Šahinpašiću i direktno je radio na tome da se otkupi knjiga iz Hrvatske i Srbije što više to bolje, ostavio jebene kontakte kad god se neki boom desi (Libellus počne izdavati Spiroua; Fibra se pojavi; Marketprint DOĐE u Sarajevo na jebeni sajam knjige) godinama, i nije uspio. Ni mrvu. Sve što su naši knjižari uradili (čitaj, Buybook) u zadnjih nekoliko godina je da kupe izdanja Belog puta. Jer ne daju pare. Ne daju pare ni kada ih imaju, a kamoli kad je ova kriza.
-------------------------------------------------------
Nisam znao da je takva situacija sa Šahinpašićom, mislio sam obzirom da je on i pokrovitelj sajma da su mnogo ozbiljniji. Čuo sam se prije dva dana sa Filipom i dogovorili saradnju sa STRIPFORUMOM, bio je jako zadovoljan
što će moći prezentirati maladu strip scenu BiH. Kada sam mu pomenuo da sam nabavio Sharaz-De, i još neke druge albume i da radim na tome da možda i mi u našem "šeheru" mognemo nabaviti Fibrina i druga izdanja, bio je sav ushićen. Ništa, očito moramo čekati neka bolja vremena, kada će i svijest naših knjižara biti na visini naših komšija.
Ja sam imao samo dobru namjeru,ali očito to nije dovoljno.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Sloba
stripovi.com suradnik

Serbia
490 Posts

Member since 22/11/2007

Posted - 07/02/2010 : 12:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Sloba's Homepage  Send Sloba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

-------------------------------------------------
Nije meni fora nabaviti na sajmu album, nego jednostavno ne mogu se pomiriti da u mom gradu ne mogu nabaviti neki dobar album izdat u regionu, u bilo koje vrijeme (ovaj puta riječ je o Fibrinim izdanjima). A da treba striparnica gradu treba i fali već odavno.

--------------------------------------------




Naravno da nije fora, ali o fori nije ni bilo reci, niti o tome da to bude nacin za kupovinu, vec o najboljem eksperimentu koji moze da se napravi mimo otvaranja striparnice. Ako citaoci postoje zaista u dovoljnom broju, oni uredno posecuju manifestaciju koja je upravo tome posvecena. Ako se na njoj pokaze da je isplativo, izdavaci, a i lokalne knjizare ce imati razloga da nesto ozbiljnije organizuju, jer sajam je dobar pokazatelj.

Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/02/2010 : 13:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sloba

Ako citaoci postoje zaista u dovoljnom broju, oni uredno posecuju manifestaciju koja je upravo tome posvecena. Ako se na njoj pokaze da je isplativo, izdavaci, a i lokalne knjizare ce imati razloga da nesto ozbiljnije organizuju, jer sajam je dobar pokazatelj.


U principu, svi ti eksperimenti su već obavljeni - Fibra već ima dupliranih izdanja s Belim putem koji je na sajmovima zastupljen već par godina. Biblioner drži nešto Fibre, svake godine je na sajmovima, i kao što Marko reče, prodao je 50 stripova zadnjih 5 godina u Banja Luci i u Sarajevu. I svi posjetioci uvijek prvo traže Veseli četvrtak, eventualno Bookglobeova izdanja kao što je Blueberry.
Libellus se nabavlja dva-tri puta godišnje kad Makarani dođu da promovišu MaFest ili kad se ode na MaFest, pa ga ima sada i na buvljaku... No, ne kažem, pokušaj, ali nemoj da te zavara all_baov elan jer je on iznimka koja potvrđuje pravilo - ljudi ne čitaju (bilo šta a kamoli stripove. Dan kada vidim u Sarajevu gužve pred knjižarom kakve su bile danas pred Algoritmom će biti dan kada ću moći sretno umrijeti), i što je važnije, ne kupuju ovakve stripove - jer nemaju para, jer ne znaju, jer ih ne zanima, šta god da je u pitanju, tako je kako je.

Edited by - Emir Pasanovic on 07/02/2010 13:22:20
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000