forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Živi mrtvaci 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2016 : 21:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Koliko sati u danu ne gledate televiziju? Kad smo se posljednji put ZAISTA potrudili dobiti nešto što smo željeli? Koliko je vremena prošlo otkad smo zaista TREBALI nešto što smo ŽELJELI?

Svijeta kakvog smo poznavali više nema.

Svijet trgovine i frivolnih potreba zamijenio je svijet preživljavanja i odgovornosti.

Epidemija apokaliptičnih proporcija pomela je Zemlju, a mrtvi su uskrsli i hrane se živima. Za nekoliko mjeseci društvo se rasulo - nema vlade, nema dućana s namirnicama, nema pošte, nema kablovske.

U svijetu kojim vladaju mrtvaci, prisiljeni smo napokon početi živjeti.

Ovo izdanje sadrži epizode 97-144 ovog ultrapopularnog zombie hita!

Živi mrtvaci 3 • Treći omnibus • 1104 stranica • C/B • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Robert Kirkman • Crtež Charlie Adlard • Cliff Rathburn • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/zivi-mrtvaci-3-treci-omnibus/412/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2016 : 23:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
NAPOKON!
Jel sad zaokruzen cijeli serijal, ili ima jos zombijade?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 09/11/2016 : 23:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

NAPOKON!
Jel sad zaokruzen cijeli serijal, ili ima jos zombijade?


ima do kraja još ohoho, dok bude i prodaje
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/11/2016 : 07:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Ovo se naravno, odmah, kupuje!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 10/11/2016 : 09:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Od jučer sam uspio pročitat prvih 100-tinjak strana i rekao bih samo 'Ljudi, pripremite se za udar'!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 10/11/2016 : 11:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Kolka je ustvari potražnja za ovime, tj. postoji li bojazan da se rasproda? I kakvo je stanje s dvojkom na skladištu? Uzeti odmah ili ne?!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho

Edited by - Hajo on 10/11/2016 11:58:55
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2016 : 12:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dvojka je na izmaku, ali morat ćemo raditi reprint, kao i što smo reprintali jedinicu. Trojka je tiskana u startu u 1000 primjeraka.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2016 : 14:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu razumjeti da nekome ne odgovara ova tematika, ali ljudi mene ovo rastura... Zivi mrtvaci su "ludilo". Obozavam ovaj serijal. Marko pls. cuvaj mi ovo sve na kupu dok se ne vratim.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/11/2016 : 16:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
StripCina...sve osim 10/10 je cista zloba i zavist
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/11/2016 : 00:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kako je išla ona pjesmica kojoj su me učili kao klinca...

...slijepi gleda gdje nijemi šapuće gluhom u uši - živjeli mrtvaci!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 11/11/2016 : 02:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dvojka je na izmaku, ali morat ćemo raditi reprint, kao i što smo reprintali jedinicu. Trojka je tiskana u startu u 1000 primjeraka.


Hvala na infou!
P.S. Naravno da nisam uspio odoliti trojci! :D

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/11/2016 : 17:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by ivanl

NAPOKON!
Jel sad zaokruzen cijeli serijal, ili ima jos zombijade?


ima do kraja još ohoho, dok bude i prodaje



A ja sam mislio da je zadnji omnibus kad otvorim strip a na kraju pise nastavit ce se a meni u glavi ?????? i odmah otvorim ovo i sad mi je poslje tvog posta lakse pri dusi a tesko drzat u krilu strip

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/11/2016 : 18:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislim da ih trenutno ima 162. Sljedeci omnibus bi trebao obuhvatiti sve do 192 epizode.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 12/11/2016 18:43:40
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/11/2016 : 00:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Godinu dana nakon čitanja drugog omnibusa, čitanje prvih 40-tak strana ovog trećeg omnibusa mi je bilo nekako plaho...na trenutak sam se čak pobojao razvodnjavanju priče...ali 😁 ....srećom, radilo se samo o zatišju pred JEBENU buru!!! (Negan mi je simpatičan lik)
....i na kraju mi je ovaj strip ispao "pretanak" zalogaj. Još sam gladan!
10,10,10,10.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/11/2016 : 00:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mislim da ih trenutno ima 162. Sljedeci omnibus bi trebao obuhvatiti sve do 192 epizode.


Pretpostavljam da serijal u orginalu izlazi jedna epizoda mjesečno...po tome bi na sljedeći omnibus trebali čekati više od dvije i pola godine?
Prije čitanja četvrtog omnibusa ćemo trebati pročitati prva tri ispočetka da se ufuramo u priču
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 14/11/2016 : 08:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
jučer počeo čitat.odličnjava,iako ne mogu uhvatiti emocionalnu poveznicu sa strip junacima kao sa ovima iz serije.







Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/11/2016 : 09:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@Oki
Da, to je to. Godisnje izlaze 2 paperbacka (to je to sto izdaje DW, 6 epizoda unutra), a ove Markosove knjizurine (Compendium edition) izlaze na 3 godine: May 6 2009, October 3 2012 i October 13 2015.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 14/11/2016 09:11:48
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/11/2016 : 00:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
naprosto fantasticno... nakon posustajanja u 2. omnibusu ovo postaje napetije od prvog...
ne mozes prestati citati... a tek sam poceo. jebeno predobro.
kad strip ne da da ga odlozis, nema bolje preporuke. e moj bonelli i baceno vrijeme zivota...

sto se prijevoda tice, pa, kao i uvijek standardne pogreske (brinuti, pozuriti i seliti u hrv. su uvijek povratni glagoli - uvijek idu sa SE; malo se brka gdje i kamo te htjeti i željeti, ali ne mnogo kao prije itd.) koje svakako ne umanjuju golem i odlicno odradjen posao... osim jedne nevjerojatno iritantne i osnovnoskolske pogreske, a tu mislim bas na 1. osnovne:
INFINITIV U FUTURU NA KRAJU GUBI "I".
znaci, pokušat ću, zatvorit ću, uspjet ću... (ni ovo "t" se ne čita, ali se piše).
nazalost, sve vrvi od pokušati ću, zatvoriti ću, uspjeti ću... to mi nimalo nije jasno.
vrlo se lako nadju te stvari, ne treba citati iznova, pretraga u Wordu "ti ć", i brisati "i".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/11/2016 : 07:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kad si fokusiran na točnost prijevoda, onda ti promaknu te očigledne pravopisne stvari. Nije mi jasno kako, istina.
Iako, "ti ć" ne bi išlo, to bi uhvatilo i neke ispravne izraze ("ti ćeš", npr.)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/11/2016 : 08:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


sto se prijevoda tice, pa, kao i uvijek standardne pogreske (brinuti, pozuriti i seliti u hrv. su uvijek povratni glagoli - uvijek idu sa SE; malo se brka gdje i kamo te htjeti i željeti, ali ne mnogo kao prije itd.) koje svakako ne umanjuju golem i odlicno odradjen posao... osim jedne nevjerojatno iritantne i osnovnoskolske pogreske, a tu mislim bas na 1. osnovne:
INFINITIV U FUTURU NA KRAJU GUBI "I".
znaci, pokušat ću, zatvorit ću, uspjet ću... (ni ovo "t" se ne čita, ali se piše).
nazalost, sve vrvi od pokušati ću, zatvoriti ću, uspjeti ću... to mi nimalo nije jasno.
vrlo se lako nadju te stvari, ne treba citati iznova, pretraga u Wordu "ti ć", i brisati "i".


Vjerovatno na ovom forumu već svi znaju da kada govorimo o prijevodima stripova, ja sam tu glavno zanovjetalo jer mi uvijek nešto ne odgovara, pogotovo u fibrinim stripovima, mada više i ne prigovaram jer to ionako nema nekog učinka na buduća izdanja.
Nisam toliko stručan kao Curunir, ali primječujem svaku sitnicu i po sitnicama bih čak mogao razlikovati izdavača do izdavača...npr Libellus većinom uvijek prevodi "u bitki", a evo fibra kao i ovdje u Mrtvacima "u bitci"...meni je to svejedno, vjerujem da su oba izraza pravopisno ispravna, a kada spominješ ove pravopisne greške iznad, moram reći da ih je i meni koji sam picajzla po pitanju prijevoda vrlo teško uočiti, ali i kada ih uočim, mene takve greške niti najmanje ne smetaju, jer iako tvrdiš da je to stvar koja je na razini 1.osnovne, mnogi koji pohađaju i fakultete će počiniti ovakve greške u pisanju

Ono što mene u stripovima najviše iritira je upotreba neuobičajenih riječi i izraza, a u Živim Mrtvacima na 1104 strane ima samo jedna takva riječ (da je više od pet takvih riječi u stripu, takav strip ne bih zadržao u kolekciji).
...tamo negdje u drugoj polovini ovog omnibusa pred sami kraj, Andrea u krevetu upita Ricka "Tko sada ZAKERA?"...definitivno mi izgleda kao čudna riječ iako znam njezino značenje
Sve ostalo, svaka čast...jer prijevod je vrlo dobro i efektno odrađen
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/11/2016 : 09:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he, nista i do edukativnih primjera na stripovskom podrucju. :D


Nema li mogucnosti da bi se trazilo "Xti ćX", pri cemu je X ostatak rijeci? Ali valjda se u Wordu to ne moze (?).

No ovo za infinitiv u futuru vazi i na slovenskom, mada ponekad zna izgledat ... cudno (smijesno; npr "grem teč" - za Slovence opomba).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/12/2016 : 17:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nabavih i ja sve tri knjige Živih mrtvaca i prvo što mi je upalo u oko je da ne postoji gaza koja drži knjiški blok (a koja postoji u svim drugim Fibrinim stripovima) - u čemu je štos.Pretpostavljam da je neka druga tehnologija uveza zbog prevelikog broja stranica;odnosno,da nije ni bilo moguće koristiti je.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/12/2016 : 19:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pod gazu mislis na ovu bijelu krpicu na slici sto kao drzi stranice (izmedju korica i stranice)? :



Ako da, onda npr moji primjerci imaju to, ali se na svakom na par mjesta odlijepilo, tj doslo je odlijepljeno.
Valjda jer je previse strana, i imaju po 3kg svaki..

Danas sam to skuzio dok je cura citala (ja nisam jos krenuo), i nije mi se svidjelo, ali valjda se nece raspast od par citanja...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/12/2016 19:09:08
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/12/2016 : 19:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U sve tri ne postoji? To je greska, inace postoji, ali zna se desiti da u ponekom primjerku fali, zbog obima su greske moguce. Ali nije to strasno, nece knjizi nista biti zbog toga, bitno da je dobro prosivena.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2016 : 19:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, Anto ... naterao si me da kopam za ovim ciglama po polici ... na svu srecu sve troje imaju tu ... tu ... "gazu" (?).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/12/2016 : 19:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne drzi gaza stranice, drzi je konac i ljepilo. Nece se nista dogoditi ako je nema.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000