forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 NAJ KNJIŽEVNIK SVIH VREMENA !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 12:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by Panon

Po meni svakako Dostojevski, a u stopu ga slijedi Kafka. Bio sam pročitao prije par godina Zločin i kaznu, a Braću Karamazove nikako da nađem vremena (obveze na faksu, itd.).
Kafkina djela ostavljaju impresiju nakon čega je pročitano djelo teško zaboraviti (Zamak, Proces, Preobražaj,...).

Zamak nisam čitao, šta je tema romana...





Zamak je odlicna knjiga, a kraj je najupecatljiviji...;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 07/02/2010 : 12:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Mhejl

Mislim da bi trebalo ukloniti Londona i Dikensa da bi ubacili Andrića i Gorkog.



Mislim da savremena teorija knjizevnosti Maksima Gorkog vise ne uvrstava u "velike" pisce.


Zaista? Šteta...



Citao sam neki interviju sa Kaporom. Po njemu je Maksim Gorki visoke tiraze postizao samo u SFRJ, mislim da ni u tadasnjem SSSR- u nije smatran besmrtnom velicinom.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/02/2010 : 12:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Hm. Pa dobro, barem je Andrić neizostavan.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/02/2010 : 12:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Otprilike:
Oldos Haksli
Čarls Bukovski
E.A.Po
Borislav Pekić

...
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 07/02/2010 : 12:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Kakav je ovo poll bre?
Gde je profesor-inz na listi?

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/02/2010 : 13:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Prije nego sto neko otvori ovako bezizlazan topic sa jadnom ponudom, zelio bi da se par puta udari glavom od zid, iskapi bocu vodke na ex i pogleda se u ogledalo.
Jadno, bezidejno i predvidivo.


Charles Bukowski




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 07/02/2010 13:06:09
Go to Top of Page

The Road Warrior
New Member



Equatorial Guinea
182 Posts

Member since 06/07/2008

Posted - 07/02/2010 : 13:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send The Road Warrior a Private Message  Reply with Quote
Svi ovi pisci su nedvojbeno bili genijalci svog doba,te izabrati jednog među njima bi bilo kao da majka odabere svoje omiljeno dijete među svom svojom djecom.

P.S. Di je Proust ?

Remember where you are - this is Thunderdome, and death is listening, and will take the first man that screams.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2010 : 13:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Postavit poll za naj književnika svih vremena, a ne stavit na listu Šekspira, Servantesa, Poa, Markesa, Hemingveja, Kamija itd. je besmisleno.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/02/2010 : 13:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

je.. ga , gde je tu Bukovski??


Bukovski nambr van!
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 07/02/2010 : 13:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
A na osnovu cega ovaj izbor? Prema cemu su bili kriterijumi???

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/02/2010 : 13:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 13:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 07/02/2010 : 13:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Fakat bezveze poll.. Who the fuck is Šolohov (ili kak se već zove) da bude u pollu ispred Becketa, Ionesca, Krleže, Sartra, Dantea, Molliera, Zole, Cervantesa,......?!?

Edited by - Vjeko1980 on 07/02/2010 13:38:56
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 07/02/2010 : 13:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Dostojevski. "Zlocin i kazna" je po meni, najbolji roman uopste, a odmah iza njega slede "Braca Karamazovi". Zasto nema Cehova na listi?

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 13:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Evo mojih nekoliko:
John Dunning,Elizabeth Kostova,Dan Brown,Patricia Cornwel,Edgar Allan Poe,Paul Sussman.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 07/02/2010 : 13:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Sofoklo
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 07/02/2010 : 13:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Dostojevski

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 07/02/2010 : 13:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Od navedenih Jack London. Meni najdraza "The Road" kod nas prevedena kao "Uspomene skitnice". To mi je jedna od prvih knjiga koje su mi ostale u secanju.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/02/2010 : 14:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Od ponudjenih Šolohov, iako imam draze knjizevnike (pisce).

Za onog ko je pitao "Who the fuck is Šolohov"
http://en.wikipedia.org/wiki/Mikhail_Aleksandrovich_Sholokhov
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Ubavo si mu reko.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 07/02/2010 : 14:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Pa kada bi ova naša komunikacija bila verbalna onda bi jasno bilo o kojim imenima govorimo, međutim mi ovdje komuniciramo pismenim putem pa shodno tome mi puno normalnije i poznatije izgleda "Coelho" nego "Kueljo" ili "Hugo" nego "Igo".. Vjeruj mi trebalo mi je par puta, kod pojedinih imena, da izgovorim naglas to što piše kako bi znao na koje pisce je autor topica mislio..
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...




Poll je o 10-15 najboljih SVETSKIH knjizevnika, a iskreno dosta ovih koje si ti naveo su tebi mozda dragi, ali ne znam da li bi usli u prvih 50 kada bi pravili neki upitnik sirom sveta...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...




Poll je o 10-15 najboljih SVETSKIH knjizevnika, a iskreno dosta ovih koje si ti naveo su tebi mozda dragi, ali ne znam da li bi usli u prvih 50 kada bi pravili neki upitnik sirom sveta...



Tko je bre Whitman, Kis ???

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Pa kada bi ova naša komunikacija bila verbalna onda bi jasno bilo o kojim imenima govorimo, međutim mi ovdje komuniciramo pismenim putem pa shodno tome mi puno normalnije i poznatije izgleda "Coelho" nego "Kueljo" ili "Hugo" nego "Igo".. Vjeruj mi trebalo mi je par puta, kod pojedinih imena, da izgovorim naglas to što piše kako bi znao na koje pisce je autor topica mislio..




To znaci da ti neka imena pisana u izvornom obliku prepoznajes samo slikovno, to jest, ne citas ih, vec ih samo vidis.
Inace ne mogu da razumem problem kada neko napise ime Koeljo na primer, kada svi mi citamo Coelho tako u svojim glavama.

Da ovo dolazi od nekog iz Srbije na primer, ko nikad nije dosao u dodir sa izvornim imenima, pa hajde, ali ovde...jeste neobicno, cak i meni, ali nije nerazumljivo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000