forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 NAJ KNJIŽEVNIK SVIH VREMENA !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 14:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Koelje mi ne zvuči nikako,a za neke mi je trebalo nekoliko puta da nadođem.
Pa to je isto kao da se pojavi japanac na sajtu i piše japanski a mi moramo znati o kome se radi.
A ako ih već pišeš onda ih napiši imenom koji nosi.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 07/02/2010 : 14:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...




Poll je o 10-15 najboljih SVETSKIH knjizevnika, a iskreno dosta ovih koje si ti naveo su tebi mozda dragi, ali ne znam da li bi usli u prvih 50 kada bi pravili neki upitnik sirom sveta...



Je kak da ne.. Zilahi, Šolohov, Stendahl sigurno spadaju u top 15, ma moš mislit.. To je čista subjektivnost.. Shakespeare ili Dante ne spadaju u top 15 jel?
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 14:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Ubavo si mu reko.



A tko si pak ti!
I usput prevedi,da se i ja mogu smijati.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 07/02/2010 : 14:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Ubavo si mu reko.



A tko si pak ti!
I usput prevedi,da se i ja mogu smijati.




"Ubav" na makedonskom znači "lijep"
Momče ubavo
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Koelje mi ne zvuči nikako,a za neke mi je trebalo nekoliko puta da nadođem.
Pa to je isto kao da se pojavi japanac na sajtu i piše japanski a mi moramo znati o kome se radi.
A ako ih već pišeš onda ih napiši imenom koji nosi.





Bezveze. Idemo u pravcu koji nema veze sa temom, pa samo jos jedno pitanje: KAKO ti citas ime Coelho u svojoj glavi?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Ubavo si mu reko.



A tko si pak ti!
I usput prevedi,da se i ja mogu smijati.



e jebi ga, razlika izmedzu "lepo" i "ubavo" je par kilometara
A ako se ljutis kad ti neko pregovori, odna kazi da znamo da ne komentiramo tvoje postove
I jos mi nisi dao ponudu za svoj Mr No Libellus

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...




Poll je o 10-15 najboljih SVETSKIH knjizevnika, a iskreno dosta ovih koje si ti naveo su tebi mozda dragi, ali ne znam da li bi usli u prvih 50 kada bi pravili neki upitnik sirom sveta...



Je kak da ne.. Zilahi, Šolohov, Stendahl sigurno spadaju u top 15, ma moš mislit.. To je čista subjektivnost.. Shakespeare ili Dante ne spadaju u top 15 jel?




Vidim da ne citas pazljivo, pa ako hoces moje misljenje, procitaj moj drugi post na ovom topicu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 07/02/2010 : 14:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
Čitamo ga onako kako se čita, a pišemo onako kako se piše i zato kada vidim napisamo "Coelho" znam o kome se radi, a kada vidim "Kueljo" moram malo razmisliti. Pogotovo zato što sam uvijek mislio da se čita "Koeljo"
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by rgorgiev



E jebi ga Gande, dok sam pravio pauzu od stripova citao sam knjige.
Skoro sve g.n autore, ali samo skoro. Ipak mi Dostojevski ostavio najveci utisak.



Ponavljam, imas moj bezrezervni respekt. Da bi izabrao svog omiljenog autora izmedju ponudjenih, kriterij bi trebao biti procitati ih sve, zato kazem, ja vam se divim ljudi, jer ne vjerujem da je netko citao samo Dostojevskog i kliknuo kako mu je on najbojli. Ili je?


Ja iskreno, pola navedenih nikad nisam citao, a pola samo do dvije knjige, nedovoljno za glasovanje.


[/quote]

Ma nisam i ja sva dela svih procitao, ali rusa i njemaca vecinom jesam. Kod ostalih ono najpoznatije, a one koje sam pomenuo da nisam, nisam. Pa cak i da se neko cudi da nisam nista od Eka procitao.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 14:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Koelje mi ne zvuči nikako,a za neke mi je trebalo nekoliko puta da nadođem.
Pa to je isto kao da se pojavi japanac na sajtu i piše japanski a mi moramo znati o kome se radi.
A ako ih već pišeš onda ih napiši imenom koji nosi.





Bezveze. Idemo u pravcu koji nema veze sa temom, pa samo jos jedno pitanje: KAKO ti citas ime Coelho u svojoj glavi?



Pa ako nema veze s temom što si se javio,samo sam rekao da su se za promjenu mogli napisati svojim imenim i prezimenom.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 07/02/2010 : 14:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Vjeko1980

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...




Poll je o 10-15 najboljih SVETSKIH knjizevnika, a iskreno dosta ovih koje si ti naveo su tebi mozda dragi, ali ne znam da li bi usli u prvih 50 kada bi pravili neki upitnik sirom sveta...



Je kak da ne.. Zilahi, Šolohov, Stendahl sigurno spadaju u top 15, ma moš mislit.. To je čista subjektivnost.. Shakespeare ili Dante ne spadaju u top 15 jel?




Vidim da ne citas pazljivo, pa ako hoces moje misljenje, procitaj moj drugi post na ovom topicu.



Referiram se na tvoju gore boldanu rečenicu.. Dakle, smatram da poll nije o najboljim SVETSKIM književnicima, već o književnicima koji su najbolji autoru topica..
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 14:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by no1

Bar si ih mogao napisati pravim imenom da i mi ostali znamo o čemu se radi.
Koji je k.... Kueljo,Eko idr.





Pa sad...kad procitas ime Koeljo ili Eko, kako ono zvuci u tvojoj glavi??? Poznato???
Jedino ako ti citas ime Umberto Eco tako kako je napisano,, pa mislis da su Eko i Eco dva razlicita pisca, ali onda promasio topic.



Ubavo si mu reko.



A tko si pak ti!
I usput prevedi,da se i ja mogu smijati.



e jebi ga, razlika izmedzu "lepo" i "ubavo" je par kilometara
A ako se ljutis kad ti neko pregovori, odna kazi da znamo da ne komentiramo tvoje postove
I jos mi nisi dao ponudu za svoj Mr No Libellus



Bože sačuvaj,neljutim se!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Topic mi pomalo pocinje mirisati na kavgu, a bas je lepo poceo. Ne radi se ovde o tome ko sta i kako cita i ko koga dge svrstuje i kako ga ocenjuje, vec o tome da se da ocena nekog od pisaca kojih je sam autor topica ponudio.
A ti se profesore vremenom na vreme javi, pa gasi vatru.:-)))

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
I jos mi nisi dao ponudu za svoj Mr No Libellus
[/quote]

Bože sačuvaj,neljutim se!
[/quote]

Pa tako mi zvucilo, a stvrano mislim da forum ne bi trebao biti mesto gde se neko ljuti, srdi i misli da je napadnut.

Ovde bi trebalo sve biti "cool".

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 07/02/2010 : 14:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rgorgiev

I jos mi nisi dao ponudu za svoj Mr No Libellus



Bože sačuvaj,neljutim se!
[/quote]

Pa tako mi zvucilo, a stvrano mislim da forum ne bi trebao biti mesto gde se neko ljuti, srdi i misli da je napadnut.

Ovde bi trebalo sve biti "cool".
[/quote]

Znaš šta u gužvi sam,a neznam dali smo se i čuli preko maila za Mister No.
Kako god,javi mi se na mail pa se dogovorimo.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 14:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by rgorgiev

I jos mi nisi dao ponudu za svoj Mr No Libellus



Bože sačuvaj,neljutim se!



Pa tako mi zvucilo, a stvrano mislim da forum ne bi trebao biti mesto gde se neko ljuti, srdi i misli da je napadnut.

Ovde bi trebalo sve biti "cool".
[/quote]

Znaš šta u gužvi sam,a neznam dali smo se i čuli preko maila za Mister No.
Kako god,javi mi se na mail pa se dogovorimo.
[/quote]

Culi smo se, ostalo je tebi da javis, ali sutra cu ti opet napisati jedan mail. Uzivaj

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2010 : 15:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
@ No1


Ja sam se bar javio sa nekim konkretnim primerima, tebi smeta pravopis kojim covek pise.



@Vjeko

Kao sto rekoh, ne citas pazljivo ;)
Andric, Krleza,Kis i ostali ne spadaju nuzno u SVETSKE knjizevnike.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2010 : 15:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Izbor je krajnje proizvoljan i ne obuhvaća ni približno najbolja imena svijetske klasične književnosti.
Od ponuđenih sam glasao za Remarka

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 07/02/2010 : 15:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
E topic je stvarno lepo poceo - ja sam nov na forumu, ali ipak mislim da ako se nekome ne dopada topic, ne treba ni da sudjeluje. Kod ovog topica je bilo mogucnosti da se razvije diskusija prvo oko autora, pa oko njihovih dela i sl., a ne da se prepucavamo dali se tako pise ime ili ne i dali su ili nisu na "nekoj" listi. Na ovoj jesu. Ali, ipak - svako moze da kaze sta hoce

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/02/2010 : 15:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Kaki je ovo poll? Di su Dante, Držić, Krleža, Ujević, T.S.Elliot, Whitman, Rilke, Proust, Joyce, Shakespeare, Andric, Kis, Oskar Davico, Gombrowitz, Pelevin itd da ne nabrajam...necu valjda za Coelha glasat...



Kundera, Čapek, Verne, Poe...a osim toga, ovo zapravo i nije topic samo za klasične pisce...gdje su ostali, moderni klasičari? I di su Clarke, Asimov i Henlein?
Coelho među ovim piscima? Mogla se i Nives Celzijus staviti.
Ovo izgleda kao da je netko prepisao pisce iz lektire za 3. Gimnazije.
Ali dobro, kad nema Clarkea, glasao sam za Remarka. Trijumfalna kapija je izvrsna knjiga, a ni ostale nisu loše

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 07/02/2010 : 15:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Zašto ljudi imaju potrebe da mlate praznu slamu ?
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/02/2010 : 16:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Lav Nikolajevic Tolstoj,pa zatim Dostojevski,a volim i Dz.R.R.Tolkina i Dzejmsa Micenera...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/02/2010 : 16:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
@Vjeko

Kao sto rekoh, ne citas pazljivo ;)
Andric, Krleza,Kis i ostali ne spadaju nuzno u SVETSKE knjizevnike.


Ne bih da se sukobljavam sa Kaizer moderatorom, ali takođe moram i reagovati: Andrić ti ne spada u svjetske književnike? Da, možda si u pravu. Najveći hedikep tog čovjeka je to što se rodio u malom narodu koga niko ne šljivi na 2%. Da je bio, recimo, Englez ili Vrancuz, danas bi najveći dio ljudi na svijetu čuo za njega, bio bi lektira u zapadnoj Evropi itd.
Ali šta je tu je, i dalje zaslužuje da uđe u glasanje za najboljeg književnika. Toliko je toga napisanog o njemu, da nemam namjeru da ponavljam to kao papagaj, ali je njegovo izostavljanje iz glasanja sramotno.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2010 : 16:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Najbolji - Erskine Caldwell
a poll je bezvezan nisi spomenija čak ni Faulknera .
di ti je Dreiser? i još prilično bi se njih moglo spomenit.
moga si bar radit nacionalne pollove pa napravit play off

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/02/2010 : 16:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

@ No1


Ja sam se bar javio sa nekim konkretnim primerima, tebi smeta pravopis kojim covek pise.



@Vjeko

Kao sto rekoh, ne citas pazljivo ;)
Andric, Krleza,Kis i ostali ne spadaju nuzno u SVETSKE knjizevnike.

Ne bi se slozio sa ovom izjavom,ali vjerujem da nije zlonamjerne naravi vec samo osobni pogled na tematiku topica .
Ovaj se topic nikad nije trebao otvoriti pod poll , vec kao obican topic na kojemu posteri mogu izabrati svoje osobne kandidate .
Sada je naravno kasno, ali to nije razlog da dolazi do zle krvi.
Svi mi koji ovdje pisemo volimo knjizevnost i vrednujemo je kroz jednu osobnu prizmu ..zar ne

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000