forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/03/2015 : 23:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zašto raditi remakeove izvrsnih epizoda poput Dugog pozdrava (Veliki Diabolo nije u toj kvalitativnoj ravni), odnosno praktički savršenih priča čije reinterpretacije ni uz najbolju volju niti ne znam kakav trud ne mogu biti ne bolje, nego niti ravnopravne s originalima???

Neka rade prepravke slabijih epizoda s početka serijala, gdje se možda može nešto i očekivati, ali ne i od npr. Dugog pozdrava, Morgane, Poslije ponoći, Sjećanja na nevidljivog, Zore živih mrtvaca itd.





Potpis. Gdje da idu dirati "Dugački pozdrav"...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2015 : 22:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Dylan Top: L'alba dei topi invadenti - Topolino 3094

Priča je dosta simpatična posveta Zori živih mrtvaca. Neku veću, ili svoju poruku ima baš u onom najproblematičnijem djelu za adaptaciju - živim mrtvacima koji su ovom slučaju napasni miševi. A i poveznica sa zombijima stoji. Od ostalog je puno zanimljivije loviti sve reference

Zanimljivo da izdanje sa variant naslovnicom i malo boljim koricama je više nego duplo skuplje od redovnog izdanja....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

writer
Starting Member



Slovenia
95 Posts

Member since 30/12/2008

Posted - 27/03/2015 : 10:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send writer a Private Message  Reply with Quote
Izgleda je izašao album Dylana Doga

[url=http://postimg.org/image/gmxiyhp01/][/url]
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/03/2015 : 10:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Neslužbeni da ne kažem piratski... ili ultra-kolekcionarski budući da je tiraž 12 komada.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

writer
Starting Member



Slovenia
95 Posts

Member since 30/12/2008

Posted - 27/03/2015 : 11:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send writer a Private Message  Reply with Quote
Samo 12 komada? loma.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 27/03/2015 : 21:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Gdje, ko, šta?

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2015 : 15:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

An intricated case, with a strong whiff of brimstone!



DYLAN DOG 344
Frequency: monthly
IL SAPORE DELL'ACQUA (THE TASTE OF WATER)
Release: 29/04/2015
Plot: Gigi Simeoni
Script: Gigi Simeoni
Artwork: Giorgio Pontrelli
Cover: Angelo Stano

"A girl who vanished into thin air, a person who died ingesting an acid that left no trace, and another who were severely burned in an unfathomable way. Three unsolved cases, with no logical explanation... What has this to do with an ancient pendant, made with an extremely rare metal, more valuable than platinum and resistant to acids—rodium? If that weren’t enough, inside the necklace there’s a tiny sulphur crystal… The whiff of satanism is strong here. And Dylan have no other choice than asking a über-expert alchemist researcher, Hamlin, for help."










Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2015 : 22:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Zašto raditi remakeove izvrsnih epizoda poput Dugog pozdrava (Veliki Diabolo nije u toj kvalitativnoj ravni), odnosno praktički savršenih priča čije reinterpretacije ni uz najbolju volju niti ne znam kakav trud ne mogu biti ne bolje, nego niti ravnopravne s originalima???

Neka rade prepravke slabijih epizoda s početka serijala, gdje se možda može nešto i očekivati, ali ne i od npr. Dugog pozdrava, Morgane, Poslije ponoći, Sjećanja na nevidljivog, Zore živih mrtvaca itd.





Potpis. Gdje da idu dirati "Dugački pozdrav"...



I ja se slazem sa ovim. Bolje da prave eksperimentalne vankanonske price u Kolor Festu nego da prave remakove legendarnih epizoda.
To pogotovo vazi za Dugacki pozdrav koji je jedan od najboljih stripova uopste, koje sam ja procitao.
Ni jednu stranu ne bih promenio u tom stripu, ni jedan kadar, ni jednu recenicu.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 30/03/2015 : 22:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Pontrelli fenomenalan, liči mi na Dall'Agnola.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 30/03/2015 : 22:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Pontrelli fenomenalan, liči mi na Dall'Agnola.


Meni djeluje nekako dosta nesigurno.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/03/2015 : 06:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tintilinic

quote:
Originally posted by sergej773

Pontrelli fenomenalan, liči mi na Dall'Agnola.


Meni djeluje nekako dosta nesigurno.



Nije to nesigurnost, to je stil. I meni se sviđa.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/03/2015 : 09:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Naviknut sam na ovakav njegov crtež pa mi je ovaj stil dosta čudan:






"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 01/04/2015 : 09:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Evo procitah na FB da se cak i Sclavi pridruzio ovom remake fazonu. Pise pricu od 16 tabli za colorfest koja ce biti remake Recchionijeve "Mater Morbi".
Volio bih da grijesim, ali ovo mi smrdi na nedostatak ideja, pa haj'mo mamuzati mrtvog konja...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/04/2015 : 18:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CZdravko

Evo procitah na FB da se cak i Sclavi pridruzio ovom remake fazonu. Pise pricu od 16 tabli za colorfest koja ce biti remake Recchionijeve "Mater Morbi".
Volio bih da grijesim, ali ovo mi smrdi na nedostatak ideja, pa haj'mo mamuzati mrtvog konja...



Nije ti Dylan plodno tlo za ovakve šale kao Zagor :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/04/2015 : 19:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CZdravko

Evo procitah na FB da se cak i Sclavi pridruzio ovom remake fazonu. Pise pricu od 16 tabli za colorfest koja ce biti remake Recchionijeve "Mater Morbi".
Volio bih da grijesim, ali ovo mi smrdi na nedostatak ideja, pa haj'mo mamuzati mrtvog konja...


Ovo od 16 stranica mi vec zvuci kao pretjerivanje i ne mirise na dobro pa makar i Sclavi pisao. To je ono, "The Complete Idiots Guide to Mater Morbi".

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/04/2015 : 23:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=719
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=720

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 01/04/2015 23:34:46
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 02/04/2015 : 12:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica #345 Mignacco/Gerasi


Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 02/04/2015 12:52:49
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 02/04/2015 : 14:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by CZdravko

Evo procitah na FB da se cak i Sclavi pridruzio ovom remake fazonu. Pise pricu od 16 tabli za colorfest koja ce biti remake Recchionijeve "Mater Morbi".
Volio bih da grijesim, ali ovo mi smrdi na nedostatak ideja, pa haj'mo mamuzati mrtvog konja...



Nije ti Dylan plodno tlo za ovakve šale kao Zagor :)



Fakat sam procitao na FB, ali nisam obracao paznju na datum, tako da sad vidim da je vrlo moguce da je za*ebancija... Mada, iskreno, ne bi me cudilo ni da je istina.

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/04/2015 : 15:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
naslovnica je varijacija na vec vidjenu temu, ali je svakako solidna.
da vidimo sta ce nam reci rebootovani mignacco????? :afraid:

e da, ko je ciao, neka kaze par reci o novom arhineprijatelju, po cemu je on otelotvorenje svog zla - proizvodi posednute smartfone? naravno u spoiler, zbog onih koji su voljni cekati ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 02/04/2015 : 15:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Za Barkera:

John Ghost je sluga engleske kraljice Elizabete koja je prikazana kao cudoviste koje suknjom skriva krakove koje ima umjesto nogu. Oni sluze svojoj patriji Engleskoj i zadatak im je stvarati kaos i izazivati krvoprolica kako bi utazili zedj za krvlju i zrtvama kojima se hrani Engleska. U prvom pojavljivanju vidimo da Ghost manipulira i samim Dylanom i da je on dio njegove paklenske slagalice i plana koji ide dalje... To je za sad to.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/04/2015 : 16:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao Vrt Iluzija i nisam odusevljen.
Nije mi se svidela ni prica a ni crtez me nije odusevio. Cini mi se ko da je Barbatova htela da napravi neku pricu slicnu Preko praga ali joj nije uspelo.

Do sada mi je iz ovog perioda od 260. do 300. broja dve najbolje price Rekijonijev Formular A38 i Barbatina Druga sansa, ali nije to jedino sto vredi u tom periodu ima dosta zanimljivih prica i sigurno su boljeg kvaliteta od onih iz razdoblja od 200. broja.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 03/04/2015 : 15:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Jos jedna tabla iz #344 Okus vode Simeoni/Pontrelli

Pontrelli odmah izaziva kontroverze, za jedne bezvezan i ocajan za druge genijalnog stila i umjetnik. Nabavio sam Oldboy 2 di je on crtao drugu pricu pa cu vidit prije nego sam prosudim.


Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/04/2015 : 16:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
tnx juda ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/04/2015 : 20:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Buon compleanno, Tiziano! (Stano)
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/04/2015 : 18:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Roberto Recchioni (po nekima veliki lazov) je jucer na faceu napisao da je u 18 mjeseci otkad je preuzeo palicu zaustavljen godisnji pad od -12% citatelja godisnje i da je trenutno 0%, dakle jednaki broj citatelja je kupilo Dylana prosli broj i broj otprije godinu dana. Kaze da nije zadovoljan jer je ocekivao rast, ali kad je vidio sto je postigao, bio je nasmijesen i zadovoljan.

Meni je osobno on odvratna pojava, ali pise dobre price i ne mogu mu nista zamjeriti, zadovoljan sam promjenama.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000