forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/06/2017 : 23:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica za crossover mi je ok, ali mi se nikako ne sviđa što su se odlučili za "variant" izvedbu.
Kod brojeve #241/242 mi je ovakav pristup s "kombiniranom" naslovnicom imao smisla jer su bila u pitanju dva broja s dvodjelnom pričom, a u ovom slučaju nam tu kombiniranu naslovnicu uvaljuju kao "dvije" naslovnice za jednu priču "polovicu" priče. Ajd čak da je desna strana naslovnice ustvari Dampyrova naslovnica, ali ovako...meh.
Više bih volio da je naslovnica za ovaj broj produžena i presavijena ("duplerica" ili kak se već to zove) jer mi je naslovnica efektna jedino u ovakvom spojenom izdanju. Svaka za sebe mi nisu nešto.
Ali jbg, ovako im je ipak isplativije...zašto ići na skuplju "duplerica" varijantu kad s "variant" rješenjem mogu više zaraditi...

quote:
Originally posted by Barker

Nego, ako ce ta dva broja ici u zasebnim serijalima, kad cemo mi dobiti ovog iz Dampyrovog serijala- koliko se tu ima cekati (ako racunamo da je Dilan razumno blizu)?



Vjerojatno nikada. Jedino ako VČ nešto iskombinira kad dođu do ovog Dylanovog broja...

Mada, mene više zanima kako će domaći izdavači pristupiti izdavanju ovih par brojeva s variant/svjetlećim/praznim naslovnicama...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/06/2017 : 09:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I Dario Argento napisao pricu za Dilana. Eto sto radi Rechioni 😊

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/06/2017 : 11:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Planeta mrtvih je nesto najbolje sto je moglo zadesiti posrnuli serijal.
Ovo je iskorak u jedan sasvim novi, drugaciji mrak. Iscitao sam sve cetiri price odjednom i nedelju dana ne mogu da izadjem iz mrak filma. Izuzetno hrabar Bilotin pokusaj da
sve izvede iz komforne zone, da Dilan ponese stravicno tezak tovar (pogresne) odluke , da Gruco bude to sto je , a Blok tamo gde je.
Mislio sam da ce sve zaglaviti u Walking dead fazonu, ali ovde je skroz drugaciji fokus. Kontinuitet u prici je odlican, likovi sjajni- Verner, Dzenkinsonova cerka, povratak Sibil je sjajan (iako mi nikad nije bila favorit), njen (misteriozni) sin, o liku iz zadnjeg klifhengera da i ne govorim. Dijalozi su odlicni, sugestivni, ali i direktni. Jedino mi malo skripucka ova celosna replika Londona (sa sve Sibilinom kucom), a i steta je sto sam od svih silnih serija u zadnjih desetak godina jedino pogledao bas Wayward Pines pa mi je taj deo vec vidjen. Sve ovo je ispraceno fantasticnim crtezom, cak mi je inace omiljeni Casertano ovde na dnu liste.
Imajuci u obzir da me u redovnoj seriji nista ozbiljno nije dotaklo mozda jos od Neko nas zove odozgo ( ni majka bolest, ni gavran, ni komsija ubica...) jasno je zasto se ovom serijalu radujem ko ozebao suncem

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2017 : 15:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
u color festu 22 ide nova runda remakeova.



"Ancora un lungo addio" - Barbato/Di Giandomenico
"Caccia agli inquisitori" - Faraci/Mari
"La grande baraonda" - Celoni/Celoni

Znači, remake "Dugačkog pozdrava", "Lova na vještice" i "Golconde".
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/06/2017 : 15:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Barker
Ovaj crossover sa Dampyrom će imati utjecaja na kontinuitet jer se pojavljuje John Ghost.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/06/2017 : 16:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
To znaci da bi bilo obavezno da ga mi dobijemo pravovremeno.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2017 : 18:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker


Jako dobra ova duplerica sa Dampyrom. Nego, ako ce ta dva broja ici u zasebnim serijalima, kad cemo mi dobiti ovog iz Dampyrovog serijala- koliko se tu ima cekati (ako racunamo da je Dilan razumno blizu)?



Siguran sam da ce iz redakcije Veselog cetvrtka objaviti ove epizode na pravi nacin tako da sam siguran da cemo videti i Dampirov deo crossovera.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 02/06/2017 : 21:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Recchioni je objavio kako je Dario Argento (bez zajebancije) napisao scenarij za jednu epizodu Dylana koja bi se valjda onda trebala i realizirati.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/06/2017 : 21:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

Recchioni je objavio kako je Dario Argento (bez zajebancije) napisao scenarij za jednu epizodu Dylana koja bi se valjda onda trebala i realizirati.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=36831&REPLY_ID=2064701
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 02/06/2017 : 22:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Mi scusi.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/06/2017 : 22:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Red, rad i disciplina!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/06/2017 : 14:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#30
La danza della morte
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Montanari & Grassani

Il vagabondo degli inferni
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Montanari i Valeri

Il costo della vita
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Montanari & Grassani & Lopresti
Naslovnica: Andrea Accardi

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2017/04/28/albo/maxi-dylan-dog-n30-1001028/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1493369105290.jpg--.jpg?1493369106000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1493369552077.jpg--.jpg?1493369553000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1493369102795.jpg--.jpg?1493369103000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1493369101339.jpg--.jpg?1493369102000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1493369099780.jpg--.jpg?1493369101000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1493369097215.jpg--.jpg?1493369099000
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 09/06/2017 : 16:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Čisto informativno, na prvoj stranici ovog topica postavljen je popis svih (trenutno) objavljenih Dylanovih recenzija na sajtu, poredanih po originalnim brojevima pripadajućih talijanskih edicija.
Ultras je taj popis u tom obliku započeo prije par godina kad je otvorio ovaj glavni topic pa sam ga odlučio updateati kako bi imali sve recenzije na jednom mjestu, ali i kako bi se podsjetili na neke odlične starije recenzije za koje noviji (ili čak i stariji) članovi možda ni ne znaju da postoje na sajtu.

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 09/06/2017 : 17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Čisto informativno, na prvoj stranici ovog topica postavljen je popis svih (trenutno) objavljenih Dylanovih recenzija na sajtu, poredanih po originalnim brojevima pripadajućih talijanskih edicija.


Sada je tip top pregledno


Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/06/2017 : 19:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi dobro da se malo vise angazujete i recenzirate sve price do broja 100. Nema ih mnogo.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 10/06/2017 : 04:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Da, "samo" ih je 10... od čega je Jocko rezervirao dvije, a još tri su "rezervirane" (?) već neko vrijeme.

Ako ima zainteresiranih za preostalih pet četiri Chiaverottijevih umotvorina, neka slobodno proberu što im je zanimljivo.

#058 "Kameni sat" (Chiaverotti/Roi)
#087 "Krvave proslave" (Chiaverotti/Rinaldi)
#093 "Prikazanja" (Chiaverotti/Freghieri)
#094 "Žena koja ubija prošlost" (Chiaverotti/Brindisi)


Heck, kad bih znao da postoje barem dvoje zainteresiranih forumaša koji bi u godinu dana mogli napisati po 10 Dylanovih recki, vjerujem kako bi bez problema pokrili i prvih 250 brojeva do kraja iduće godine.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/06/2017 : 07:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Heck, kad bih znao da postoje barem dvoje zainteresiranih forumaša koji bi u godinu dana mogli napisati po 10 Dylanovih recki, vjerujem kako bi bez problema pokrili i prvih 250 brojeva do kraja iduće godine.


Mogao bih ja da rezervišem (i da napišem) pored ova 3 koja su mi trenutno rezervisana još neke Dilane i to dosta brzo, jer za sve ostalo od Bonelija nisam naročito kompetentan.


Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/06/2017 : 14:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Na kioscima je DD LU 157 Predivno stvorenje.

Odnosno ovo, ali LU izdanje:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 11/06/2017 : 14:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, Ludens "zgnječi" naslovnu stranu, ali zadrži "više" crteža.

Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 11/06/2017 : 14:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Original

Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 12/06/2017 : 23:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote


LU #157 "Predivno stvorenje" (ili "Johnny Freak: version_2014")

SPOILER (kind of)

Polugolo ljudsko biće pobjegne iz zatočeništva iz nekakvog starog podruma. Igrom slučaja nailazi na Dylana koji ga vodi u bolnicu. Tamo se saznaje kako to biće, koje nema identitet i koje prvu polovicu priče uopće ne može govoriti, predstavlja jedinstveni medicinski slučaj kojeg pokušaju sakriti od javnosti. Ipak, mediji nekako uspiju saznati za njega što dovodi do pokušaja ubojstva otmice tog bića kako bi ga se izvuklo iz medijske hajke. Uz sve to, i dalje se traga za njegovim originalnim "roditeljima". Na kraju se sazna šokantna iznenađujuća istina o tom biću koje doživi tragičan kraj.

Nagradno pitanje glasi: koju sam to Dylanovu epizodu prepričao?

Ono što mi je u početku djelovalo kao simpatična i neutemeljena slučajnost na kraju se pretvorila u igru traženja i povlačenje paralela između ove (u najboljem slučaju) prosječne priče i "najbolje" priče u serijalu (barem po ubc-ovoj top ten listi). I uistinu, kad bi netko radio remake reimagination tog Sclavi/Marcheselli "klasika" u duhu generalnog ukusa današnje generacije i onoga što nam u većini slučajeva nudi današnja medijska produkcija (naglasak na polugole ženske likove, ublaživanje "užasavajućih" i horror elemenata na family-friendly razinu, pokoja akcijska scena s helikopterima, ubacivanje plot-twista u vidu izlizanog "nadnaravnog pojma" poznatog generalnoj publici,...), ne bi dobili nešto pretjerano različito od ove priče.

Dakle, Marzano nam je servirao "modernu" i "blažu" verziju Johnny Freaka, bez ikakvih "užasa" i horror elemenata, ispričanu u stilu Martin Mysterea. Štoviše, obrat ima veze upravo s jednom od novijih Martinovih priča od prije par godina. Priči također ne pomaže ni što je to konačno "rješenje" donekle odrađeno kao i u Martinovom slučaju, ali je i razočaravajuće predvljidljivo. "Razočaravajuće" u stilu da rješenje, kad se dođe do kraja stripa, ostavlja "I to je sve?" dojam gdje se samo zagrebla površina i gdje se očekivalo još pokoje objašnjenje.

Sveukupno, krajnje površna i straightforward priča koja pokušava igrati na emocije (i kojoj to u većoj mjeri ne uspijeva), namijenjena za jednokratnu i brzu "konzumaciju"...

S druge strane, vizualni dio donekle vadi priču. Štoviše, jako dobar Nizzoli me u određenim djelovima podsjetio na Dall'Agnolovu najraniju fazu (osobito u crtanju ženskih likova) te mi se generalno jako sviđa njegov stil. Naslovnica za 10, bez ikakvih zamjerki.

5.5/10 (zbog Nizzolija)




Nevezano za ovu priču, ali volio bih da Nizzoli proba napisati koji scenarij za Dylana s obzirom da je veliki fan koji je pročitao sve izašle priče i koji iznenađujuće dobro (usudio bih se reći i odlično) shvaća suštinu Sclavijevog Dylana koju (kako je on to sam rekao) mnogi današnji scenaristi uopće ne razumiju.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/06/2017 : 10:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ali, kako, zasto ovom zlodelu dodeliti pet/deset???? meni je ovo jedna u top 10 najglupljih DD prica ikada!!!!
ne postoji ama bas nista sto ovde moze zaintrigirati citatelja, sve je svedeno na jurnjavu- u prvoj polovini ko je I sto je to stvorenje, a u drugom delu je naravno zastititi. I bas niceg drugog.
mene licno bi bilo sramota da ovakav scenario donesem na odobravanje, a jos bi me vise bilo sramota odobriti ga :)
Evo recimo, lupam iz glave, zar ne bi bilo zanimljivije istrazivati ko (i kad) je tvorac homunkulusa, zar ne bi Safara savrseno legla u ambijentu gde je devojka nadjena, slobodno nastavite niz...
Crtez je jako cudan, na momente- kad crta delove grada lici na jadnog Cossua, a opet u ostalim momentima je odlican. Ljudi su mu jako dobro nacrtani (osim mozda Blocha) I u stvari jedino sto vredi u ovoj pre-reboot sezoni je uvodjenje novih crtaca.
I naravno Stanove naslovnice, ova je sjajna samim tim sto je toliko netipicno Stanovska, toliko detalja I srafura nikad nisu bili njegov zastitni znak, a samo jedan crveni detalj dodaje na specificnosti. I da, u moru srafura, potkrala mu se jedna (kardinalna!) greska :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

leKrava
New Member



254 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 13/06/2017 : 10:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
Dobar crtez i super naslovnica al prica totalno bezveze.
Mislim ono bar bi neki drogerasi ako ne neka djeca ili vec netko naisa na djevojku ili knjigu, jer lokacija i pristup istoj nisu bili bas nesto skriveni ili nedostupni.... ma sve u ovoj prici osim crteza je neuvjerljivo, mlako i dosadno.

Edited by - leKrava on 13/06/2017 10:27:56
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/06/2017 : 14:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Ali, kako, zasto ovom zlodelu dodeliti pet/deset???? meni je ovo jedna u top 10 najglupljih DD prica ikada!!!!




Kao što sam rekao, meni ju crtež izvlači na neku "jedva" pozitivnu ocjenu jer mi osobno crtež kod stripova igra dosta značajnu ulogu (u protivnom bih čitao samo knjige). Ako bih gledao "samo" priču/scenarij, ocjena bi bila neka trojka. Iako se slažem s gotovo svime što si napisao (pa čak i onim što je leKrava nabrojao), ne znam baš je li bih ju stavio u 10 najglupljih. Marzano u većem djelu priče nije uspio s emocijama, ali ima nekih manjih djelova gdje mu je to pošlo za rukom. S druge strane, priča je jako predvidljiva, straightforward i površno odrađena, ali nije baš grozna poput nedavnog "Trash islanda" ili određenih Rujuovih, Masierovih i Chiaverottijevih "bisera".

Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 21:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000