forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/09/2017 : 22:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Šteta, jer je Lucca jako blizu, ali dobro nekako ćemo se već strpiti.

Evo tu je i topic za neupućene:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48146&whichpage=1
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2017 : 22:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicna vest za Điđija sto je u boji. Sad gledam njegov rad na Kasidiju neverovatno kako je napredovao, na Kasidiju mi je bio vrlo dobar ali bilo je boljih crtaca na serijalu, nikad ne bih rekao da Kasidijevu epizdou ,,Ratnici" i Mater Dolorsa crta isti covek.

Nadam se da ce valjati ta nova edicija, ne svidja mi se sto ce Sclavi, po svemu sudeci, pisati samo prve 3 epizode a posle nastavlja neko drugi. Mada nista ne znamo o ovoj ediciji jos uvek je prerano za pricu o mogucem kvalitetu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/09/2017 : 23:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#362 - Dopo un lungo silenzio

Dobra je ova povratnička Sclavijeva priča, ali puna je tuge.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2017 : 15:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Ne znam sta da dodam jer je sve vec receno u recenziji i komentarima. Sjajna prica u svakom pogledu.

Inace ovo mi je bio prvi Dilan Dog sto sam ga procitao jos kao klinac sam ga pronasao zajedno sa ostalim DD koje je izdao Vanini zatrpane iza brda Alan Fordova kod mog brata u sobi, on je oduvek i najvise bio Alan Fordovac dok za Bonelli i nije bio toliko vezan.

Sada na ponovno citanje posle ko zna koliko godina 11, 12(?) me je potpuno odusevila. Nisam ocekivao takav smer price, da ce se mnogo vise fokusirati na hipnozu i psihoanalizu Whiteya i njegovog izmucenog i napacenog detinjstva a da su vanzemaljci i svemir samo metafora za skrivene dubine beskonacnosti naseg uma. Mada na kraju su se ipak pojavili vanzemaljci ili ne? To je na nama da sami prosudimo.

Knedla mi je zastala u grlu na sceni izmedju majke i Whiteyevog mladjeg brata, vrlo potresno.

Brindisi odlican, detaljniji i mracniji nego kasnije u karijeri.

Odlicna je i Stanova naslovna strana.

Prica za pamcenje i medju najboljima sto sam je procitao na DD.

Samo me interesuje koji je prevod ispravan: Uzas iz beskraja ili Uzas beskonacnosti?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/09/2017 : 17:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
I nije neka razlikq
Beskraj i beskonačnost su ionako sinonimi
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 03/09/2017 : 17:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
I meni je to bio prvi Dilan. Jeziva priča. Nema tu mnogo krvi, ali odnos između oca i sinova, oca i majke, majke i deteta... Strahota. Pa vanzemaljac koji iglom čeprka po mozgu, psihoanaliza kod onog Dilanovog prijatelja, ponor u ludilo na početku, šetnja u ''svemiru'', Dosije X atmosfera, u vreme kada se ista serija uveliko davala na TVu (a originalno je izašao i pre)...

Jedna od onih inteligentnih, pa još i dobro ispričanih epizoda.



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2017 : 17:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

I nije neka razlikq
Beskraj i beskonačnost su ionako sinonimi



Saglasan sam da su sinonimi, ali mi se cini da nije isti smisao kada se kaze Uzas iz beskraja i Uzas beskraja odnosno beskonacnosti.

U prvom slucaju vise naginje na nesto sto je doslo iz beskonacnosti, a u drugom na uzas same beskonacnosti.

@Jocko, potpuno se slazem.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/09/2017 : 00:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
"Užas iz beskraja" mi je toliko draga epizoda - da je to teško opisati... čak i Brindizijev crtež, koji inače ne volim, mi ovdje ne smeta.

Možda i najbolja čisto "psihološka" DD epizoda. Sa jedne strane, jako dobar prikaz nastojanja ljudskog uma da kroz simbole, pomjeranja, lažna sjećanja, razne aktivnosti, pobjegne od bolnih iskustava i istine, dakle riječ je o očajničkoj aktivnosti da se porekne, zaboravi, izgradi drugačija slika svijeta. Da, NLO estetika i atmosfera jesu bitne za epizodu, ali ispod njih, kao i u priči, leži dublja istina, ona cjelovita i potpuna, za koju mi najčešće nemamo senzibilitet. Čak i za ljude sa relativno normalnim djetinjstvom povratak u te dane, i pravljenje paralela između onoga što je proživljeno i ugrađeno u nas i našeg ponašanja danas, predstavlja neprijatan zadatak. Previše puta pronađemo da je naš karakter, pogled na život, sreća ili nesreća sama mnogo manje plod onog slobodnog izbora koji zamišljamo kada krčimo put kroz život. Ili, u ekstremnim slučajevima... srećete jasnu liniju patologije i loših životnih situacija sve do kraha i čovjeka koji sjedi ispred vas, u kome se nešta slomilo i nagnalo ga da traži pomoć jer ne može više da drži ravnotežu života i svog unutrašnjeg svijeta.

Ali NLO, da se vratimo na temu epizode, NIJE samo dezen i estetika i referenca na X-fajlove, već se jako dobro uklapa u poruku o složenosti ljudskog uma. Toliko nepoznatog - da je poput dubokog kosmosa. Istražili smo fizičku stvarnost, i napredujemo u njenom poznavanju, ali nismo ostvarili filozofski savjet SPOZNAJ SAMOG SEBE. Tačnije, ne interesuje nas refleksija, ne razmišljamo o sebi i istinskim razlozima svoga ponašanja, ili počnemo sa tim tek kada stvari pređu preko crvene linije.

Da, ovo je jedna od DD epizoda koja me je i stavila na put interesovanja za psihu, ljudski um, duboke procese, prave razloge ljudskog ponašanja... ali i mentalnu bolest, patnju, crnilo. Uz specijal "Snove" i još nekoliko njih.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/09/2017 : 00:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pa de si do sad Mhejl druze! Slazem se sa tvojim tekstom u potpunosti.

Nadam se da na sledeci tvoj post necemo morati dugo da cekamo, mogao bi i neki dnevnik citanja da padne aktuelnih novih epizoda ili starih, potpuno je svejedno.

Edited by - going going on 04/09/2017 00:48:55
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/09/2017 : 01:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Da, i meni je žao što nemam prilike da češće pišem, jer je ovaj period dosta naporan što se tiče obaveza. Mada, vidm da i ekipa na temi piše jako dobre osvrte.

U zadnje vrijeme, ono što sam od novih Dilana čitao jeste - "Osuđen na zemlju" i Ćelonijeve "Jesenje skitače". O prvoj epizodi sam htio da nešta napišem, ali mi je u konačnici ipak previše banalna, besmislena, da ne kažem glupa. A DelUomov crtež je tek zlodjelo.

Sad, Jesenji skitači su jedan od natprosječnih novijih Dilana, besprekorno i divno nacrtani, iako je priča donekle konfuzna, kao što napisah na DW. Ponovo sam ih pročitao doduše i neke stvari su bolje legle na svoje mjesto, tako da bi se o njima i dalo pisati. Podsjetili su me, najviše, na Something Wicked This Way Comes Reja Bredberija - knjigu koju bi trebao da pročitao svako ko voli i cijeni kvalitetan stil pisanja - i na par scena u mangi Gyo Junjija Ita.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/09/2017 : 01:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Da, i meni je žao što nemam prilike da češće pišem, jer je ovaj period dosta naporan što se tiče obaveza.

Znači nema nade za one recenzije "Iskupljenja samuraja" ili "Cvjetova pokolja"?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/09/2017 : 21:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam još Rođen za ubijanje, Superosjetilni opažaji, Bog u tamnici, Savršeni svijet, Urlatorica, Pasji otok, Preživjeti u raju, Rijeka zaborava i Zrcalo duše (DD LU od 80 pa do 91, neke sam preskočio jer sam ih čitao nedavno) i sve osim Zrcala duše su samo čitljive i ništa više. Ova zadnja je stvarno ok (Barbato) makar i ona ima mana.

E sad dosta zezancije, o ostalim epizodama treba nešto i napisati :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 05/09/2017 : 21:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Nova prica Ticijana Sklavija koju je nacrtao Andjelo Stano.


Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/09/2017 : 22:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno, jel ovaj Sclavi-Stano rad ide u redovnoj seriji? Posto se pominju 114 strana i izlazak sledeceg meseca.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/09/2017 : 22:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, ide u redovnoj seriji, ovo je najava za HC izdanje za knjižare.
Go to Top of Page

Goran100
Starting Member



42 Posts

Member since 25/06/2010

Posted - 05/09/2017 : 22:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran100 a Private Message  Reply with Quote
Priča je na 94 stranice, ostalo su dodaci među kojima je i Sclavijev scenarij.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/09/2017 : 07:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Lepo onda. Tnx! 😉

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 06/09/2017 : 11:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/09/2017 : 21:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ako vas zanimaju Cavenagove neiskorištene ideje za naslovnice i proces nastajanja, evo linka za vas:

http://www.sergiobonelli.it/home/2017/09/05/gallery/gigi-cavenago-tra-una-copertina-e-l-altra-1001670/

samo jedan primjer:

Edited by - solar on 06/09/2017 21:54:16
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/09/2017 : 17:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Promijenili su kolor na naslovnici, ovo je definitivna verzija
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/09/2017 : 18:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Neeeeee, vratite zutu! Odmah 😢

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 07/09/2017 : 20:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Da,žuta verzija je bolja...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 08/09/2017 : 20:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
čista verzija


Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/09/2017 : 03:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zuta ili plava, nebitno je...
Gigijeve naslovnice udaraju sakom koliko su dobre, dilandogovske. Meni licno manirski mnogo bolji (za ovaj serijal) od Stana i Ville.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2017 : 06:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Je li i ovdje kopirao neko vec poznato djelo?
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000