forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/10/2020 : 09:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IgorK

Kviz za nedjelju (11. 10.) u 22 sata.

Dylan Dog: Zora živih kvizaša
(by IgorK)

https://myQuiz.org/i/563294

Tematski kviz o prve dvije godine izlaženja Dylana Doga (1986. i 1987.)
40 pitanja iz prvih petnaest brojeva regularne serije i prvog specijala.
40 pitanja - 5 bodova za točan odgovor, nema dodatnih bodova za brzinu.
Među tim pitanjima nalazi se i 5 brzih "da-ne" pitanja - 2 boda za točan odgovor.
U pitanjima se naslovi regularnih epizoda navode prema prijevodima u Libellusovim izdanjima, a naslov specijala prema Ludensovom prijevodu.


Ako ne zaboravim, dolazim bez ikakve pripreme i prrprocitavanja 😁

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/10/2020 : 13:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dobar je ovaj predzadnji redovni kod vč
o pobunama rijalitiju deponiji prosvjedima
akcija i malo priče
dobar omjer

ps. boli me đon za prosvjede i zahtjeve :)

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/10/2020 : 17:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#4
Il Natale infinito
Scenarij: Alberto Ostini
Crtež: Luigi Piccatto, Renato Riccio, Matteo Santaniello

Per pagare e per morire
Scenarij: Tito Faraci
Crtež: Sergio Gerasi
Naslovnica: Raul i Gianluca Cestaro

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2020/10/07/albo/dylan-dog-oldboy-4-1008763/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1602065140496.jpg--.jpg?1602065140000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1602065140830.jpg--.jpg?1602065141000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1602065141249.jpg--.jpg?1602065141000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1602065141728.jpg--.jpg?1602065142000
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/10/2020 : 17:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ostini polako postaje redovni scenarist na edicijama van redovne serije. Me like it.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 18/10/2020 : 14:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Moje pitanje u vezi ovog je slijedece:
Po cemu je epizoda "Sjecanja na nevidljivoga" opisana kao pravo remek djelo, jedan od najboljih Dylan Dog stripova.
Naime, pročitao sam epizodu nekoliko puta i jos uvijek nemogu naci objasnjenje o cemu se ovdje zapravo radi i ono najvaznije:Tko je nevidljivi i jeli on doista, nekom magijom, čarolijom takav?
Vec prvi tekst u stripu me zbunio
"Dok sam bio mali, mama me često brkala s bratom, iako sam bio jedinac. Dakle nisam ni bio jedinac. S druge strane, moja majka i danas vjeruje da je moj brat jedinac."
Wtf? Jel ti mama napušena, jel imaš brata blizanca, I na kraju jesi jedinac ili nisi?
I na kraju ona radnja kad novinar Coldwater hoce ubiti Bree a njegov nož se zabije u srce nevidljivog čovjeka..
Kako ga nije vidio dok je krenuo ubiti Bree? Znači ovaj je fakat nevidljiv.
Ispričavam se ako sam bio dosadan i na dugačkom postu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2020 : 16:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Morao bih da obnovim epizodu da bih ti tacno odgovorio na ove pojedinosti, ali imas recenziju gde su mnogi dali svoje misljenje i vidjenje epizode: https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-zs-19-uspomene-nevidljivog/350/

Sclavi je poznat po tome sto su mu scenariji oniricni, desavanja u njegovim pricama su uvek na granici izmedju realnosti i sna, nismo sigurni sta se stvarno desava a sta je izmastano, prepun je apsurdnih trenutaka i skrivene simbolike, cesto je i depresivan, nihilistican, ali isto cesto ostavlja nadu na kraju epizoda, nadu u ljubav.

Sto se tice ovog citata: "Dok sam bio mali, mama me često brkala s bratom, iako sam bio jedinac. Dakle nisam ni bio jedinac. S druge strane, moja majka i danas vjeruje da je moj brat jedinac."
Mislim da time Sclavi od samog pocetka hoce da pokaze koliko je Nevidljivi oduvek bio nevidljiv, majka ga je brkala sa bratom blizancem, nije ga primecivala do te mere da ona do dana danasnjeg misli da ima samo jednog sina, brata blizanca Nevidljivog. U svakoj sitauciji u svom zivotu je Nevidljivi bio beznacajan, zanemaren, zaboravljen, nije bio primecen da je postao stvarno nevidljiv.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/10/2020 : 16:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
upravo si i sam dao definiciju remek-dela: ona se ne mogu objasniti i ona ne nude objasnjenja
ona postavljaju pitanja i navode nas na razmisljanja
a odgovori (ako ikada dodjemo do njih) su samo tracak svetla na nikad do kraja obasjanoj slici
eto

iako ono sto je jednome remek-delo, drugome je sprdnja
ono sto je nekome umetnost, nekome je devijacija
itd.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 18/10/2020 : 19:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Vec prvi tekst u stripu me zbunio
"Dok sam bio mali, mama me često brkala s bratom, iako sam bio jedinac. Dakle nisam ni bio jedinac. S druge strane, moja majka i danas vjeruje da je moj brat jedinac."
Wtf? Jel ti mama napušena, jel imaš brata blizanca, I na kraju jesi jedinac ili nisi?



Ne možeš ovu epizodu čitati i tražiti racionalna objašnjenja. Nevidljivi je nevidljiv jer je kukavica i beskičmenjak kojeg drugi ljudi ni ne primijećuju.

Poentiranje na kraju kad se pojavi je genijalno jer smo dotad stvarno svi koji čitamo zaboravili na njega. Malo ironije za kraj.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/10/2020 : 02:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za iskusnije ljubitelje DD serijala od mene:

Da li postoji epizoda u kojoj se Dilan spanđa sa devojkom koja je vidno viša od njega?

Ili sa nekom debeljucom / nekom koja odudara od standardnog 'manekenka' fazona?



Edited by - Jocko on 24/10/2020 02:52:49
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/10/2020 : 08:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovako iz prve, Sedam prokletih dusa za visu od njega a Netko nas zove odozgo za stariju od njega...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/10/2020 : 20:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Gde si bre Jocko, nema te sto godina!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11201 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/10/2020 : 09:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
https://veselicetvrtak.com/bzzzz/intervju-andjelo-stano/?fbclid=IwAR0oubqHVXU_rKrm72D_WsqOIL-2eZwzf3Ft6AUxJL-PgDYlgCE92xOZXUY

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/10/2020 : 02:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ovako iz prve, Sedam prokletih dusa za visu od njega a Netko nas zove odozgo za stariju od njega...



Čitao oba, ''Netko nas zove odozgo'' ove godine, kako sam mogao da zaboravim..
Hvala Deers!

quote:
Gde si bre Jocko, nema te sto godina!


Hej Going druže! Evo pravio malo pauzu od stripova: delom druga interesovanja, obaveze, privatni život i tako... Baš sam brojao, 30ak svezaka/epizoda ove godine. Postepeno se vraćam stripovima preko oprobanih Dilana i Kena, pa tu i tamo neki jednopuc ako uleti, ali duže serijale se ne usuđujem da počnem jer neću imati snage da ih izguram.



Edited by - Jocko on 27/10/2020 02:59:44
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/10/2020 : 15:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#411
Scenarij: Claudio Chiaverotti
Crtež: Piero Dall'Agnol, Francesco Cattani
Naslovnica: Gigi Cavenago

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2020/10/23/albo/il-terzo-giorno-1008811/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1603468126802.jpg--.jpg?1603468127000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1603468127302.jpg--.jpg?1603468127000

Edited by - solar on 30/10/2020 20:17:02
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/10/2020 : 17:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Cela prica se odvija u tri dana?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/10/2020 : 19:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Obrijao bradu?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/10/2020 : 20:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Jos pre 4-5 broja :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7310 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/10/2020 : 20:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ta brada je bila samo u svrhu onog kratkog reboota koji je reijkoni pokrenuo nakon broja 400 a trajao je šest epizoda. redefinirajući prošlost glavnog junaka, brada je simbol krize identiteta, osobnih zabluda, fantazija što su rezultirale neprihvačanjem i otporom naspram stvarnosti kojoj se dylan ne (želi) prolagoditi (opet iznova, na reijkonijev način)... a pisano u duhu aktualnog vremena, 21. stoljeća.

Edited by - kiky on 30/10/2020 20:15:37
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/10/2020 : 16:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Kupim 166 VC reko ajd da me mine zelja. sclavi i stano ... zali Boze para i vremena

sangue navajo
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 31/10/2020 : 17:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
Sad naknadno procitah broj2 iz Planete Mrtvih koji mi fali.

Ovo je zastrasujuce koliko stvarnost polako pocinje da lici na scenario ove edicije.

brrrr
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 31/10/2020 : 18:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Dilan Dog #375: Nedokučiva Tajna

Scenario: Sklavi
Crtež: Stano

Iskreno posle pročitanih Priča iz nekog drugog sutra nisam bio uopšte entuzijastičan kada je u pitanju ova epizoda. Očekivanja su mi bila prilično slaba, ali moram priznati da sam neočekivano uživao u priči. Nije ovo ništa revolucionarno niti novo, sve je već viđeno, ali za razliku od pomenutih Priča ovde se oseća ona Sklavijevska atmosfera kao i poetičnost. Daleko je to od ranga najboljih njegovih uradaka, ali je prilično dobro.

Priča je jednostavna: Dilan luta gradom radeći neke svoje obaveze i stalno se susreće sa ljudima koji bivaju ubijeni na različtie načine. Istovremeno jedan prosjak tvrdi da ima vizije o smrti tih ljudi ali i kraju sveta - tražeči od Dilana da mu pomogne. Uz tako jednostavnu priču najbolje se ubacuje Sklavijeva depresivna (dakle ne više melanhonična) percepcija života i njegovog besmisla. I to je maltene to. Pitanje koje je već dugo postavljao Sklavi ovde ponavlja i podvlači: "Koja je svrha ovog života i svemu u njemu, ako ćemo nekad umreti?"

I dok je lepo videti Sklavija i njegovu "poetiku", još je lepše videti Stanov povratak na stranice Dilana Doga! Jer je, po meni, zapravo on heroj ove priče - predivni veliki, eksplozivni i atmosferični kadrovi kojima se razbijaju klasične SBE rešetke, klasičan Dilan koga smo videli u prvoj epizodi vraća osećaj nostalgije, a boja leži ovoj epizodi fenomenalno, baš kako treba.

Tako da eto, ništa novo, jedno brzinsko čitanje (budući da nema puno teksta), koje se po meni sasvim isplati. Recimo ovaj strip bih voleo da imam u velikom izdanju jer na neki način rekapitulira Sklavijev rad na Dilanu, zagrebavši neke od tema kojima se bavio a opet se samo eksplicitno bavi onom osnovnom koju slušamo i čitamo od početka serijala. Kavenago je po meni prevazišao sebe i dao do sada najbolji rad - čista desetka!

P:5 S:8 C:9 N:10 - 76%
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2055 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 31/10/2020 : 18:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 31/10/2020 : 20:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
Meni ova specijalna edicija uopste nije bila losa. Naravno da ima i boljih prica, ali daleko od toga da je losa. Odlicna mi je ona sa politicarima koji ima metaforu danasnjeg vremena u kojem zivimo. Isto tako i Dim kao licemerstvo drustva koje toboze promovise zdrav zivot a u isto vreme radi na njegovom urusenju. Mada moram priznati da poslednju pricu sa prizivanjem djavola nisam bas najbolje razumeo pa ako moze neko tumacenje bio bih zahvalan.
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 31/10/2020 : 21:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Moje pitanje u vezi ovog je slijedece:
Po cemu je epizoda "Sjecanja na nevidljivoga" opisana kao pravo remek djelo, jedan od najboljih Dylan Dog stripova.
Naime, pročitao sam epizodu nekoliko puta i jos uvijek nemogu naci objasnjenje o cemu se ovdje zapravo radi i ono najvaznije:Tko je nevidljivi i jeli on doista, nekom magijom, čarolijom takav?
Vec prvi tekst u stripu me zbunio
"Dok sam bio mali, mama me često brkala s bratom, iako sam bio jedinac. Dakle nisam ni bio jedinac. S druge strane, moja majka i danas vjeruje da je moj brat jedinac."
Wtf? Jel ti mama napušena, jel imaš brata blizanca, I na kraju jesi jedinac ili nisi?



Imao je brata ali je bio tretiran kao 13o prase, tako da se osecao kao jedinac iako to nije bio, sto govori o tome i njegova majka koja ga nije dozivljavala kao svog sina posto mu je brata dozivljavala kao jedinca.

Svako od nas se u zivotu nekada oseti nevidljivim. Kao da smo potpuno nebitni jer je potpuno jasno da kada nas i ne bude bilo, zivot ce se nastaviti bez ikakvih problema. Verovatno prica inspirisana Sklavijevim trenutnim osecanjem. Meni nije medju naj naj ali je dobra epizoda.


Edited by - mmajstor on 31/10/2020 21:03:04
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 31/10/2020 : 21:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Dilan Dog #375: Nedokučiva Tajna
Scenario: Sklavi
Crtež: Stano
Tako da eto, ništa novo, jedno brzinsko čitanje (budući da nema puno teksta), koje se po meni sasvim isplati. Recimo ovaj strip bih voleo da imam u velikom izdanju jer na neki način rekapitulira Sklavijev rad na Dilanu, zagrebavši neke od tema kojima se bavio a opet se samo eksplicitno bavi onom osnovnom koju slušamo i čitamo od početka serijala. Kavenago je po meni prevazišao sebe i dao do sada najbolji rad - čista desetka!


ma ne
bolje broj 400 u velikom formatu

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000