forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 31/10/2020 : 23:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by koze123

Dilan Dog #375: Nedokučiva Tajna
Scenario: Sklavi
Crtež: Stano
Tako da eto, ništa novo, jedno brzinsko čitanje (budući da nema puno teksta), koje se po meni sasvim isplati. Recimo ovaj strip bih voleo da imam u velikom izdanju jer na neki način rekapitulira Sklavijev rad na Dilanu, zagrebavši neke od tema kojima se bavio a opet se samo eksplicitno bavi onom osnovnom koju slušamo i čitamo od početka serijala. Kavenago je po meni prevazišao sebe i dao do sada najbolji rad - čista desetka!


ma ne
bolje broj 400 u velikom formatu



Uh, to jedva čekam.
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 01/11/2020 : 10:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmajstor

Meni ova specijalna edicija uopste nije bila losa. Naravno da ima i boljih prica, ali daleko od toga da je losa. Odlicna mi je ona sa politicarima koji ima metaforu danasnjeg vremena u kojem zivimo. Isto tako i Dim kao licemerstvo drustva koje toboze promovise zdrav zivot a u isto vreme radi na njegovom urusenju. Mada moram priznati da poslednju pricu sa prizivanjem djavola nisam bas najbolje razumeo pa ako moze neko tumacenje bio bih zahvalan.



Piii, samnom nece niko da besedi.
Go to Top of Page

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2056 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 01/11/2020 : 15:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/11/2020 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Pročitao sam brže bolje Priče iz nekog drugog sutra, ovu knjigu što je dosad izašla - Nemoguća knjiga, i da sumiram: "Da Sklavi pljune na papir VČ bi bez čekanja to objavio" .
Sad neću preterivati, ali iskreno ovo je prilično slabo, posebno kad imamo u vidu ko je scenarista. Da ne bude da pričam na suvo, idemo redom.

Izdanje, prevod, cena sve je to tiptop, format i štampa, debeo masan papir itd. tu nikakve zamerke naravno (a drugo se nije ni očekivalo kada je DD u pitanju ). Crtež je naravno sjajan, tj. pre svega kolor koji Kavenagu leži fenomenalno, kombinacija svih tih boja, kao niz naslovnih stranica koje stvaraju sjajnu atmosferu. Dakle, sa te tačke sve vrhunski. Format i ideja stripa - Dilan koji "nabasava" na knjigu koja mu priča razne priče je isto interesantan i daje opcije raznolikosti u budućnosti serijala.

Problem ipak nastaje kada dođe Sklavi. Svima nam je poznata Sklavijeva filozofija, njegovi depresivni i nihilistički pogledi na svet, edipovski odnosi koje potencira, kritika religije, stav prema životnjama i životnoj sredini - sve jedna do druge ogromne teme, koje autor želi da obradi u svega 64 stranice (sa sve uvodom i zaključkom koji je nevezan za obradu tih tema). Dakle pedesetak stranica za sve to - pa ne bi ga obradio kako valja ni da si Mur.
Pored toga što sve ovo deluje jako površno, sve je ovo do sada već viđeno. Možda bi termin recikliranje tema bio previše oštar (uostalom što da to ne radi osoba koja ih je pre 30 i kusur godina započela?), ali ipak se očekuje i dodatak neke novine, posebno kad je u pitanju veliki povratak jednog od najpoznatijih italijanskih autora SBE. A uz sve to (što je i moja osnovna kritika) je da ovo zanatski nije dobro napisano, ni blizu poetičnosti ili metaforike koju je scenarista potencirao ranije. Sve se svodi na priču koja je uvek u drugom planu, i jednog lika koji nam bukvalno eksplicira Sklavijevu životnu filozofiju, tako da se gubi ta osnovna čar umetnosti.

Od svih priča najdraža mi je svakako bila kratka satira Dim, i da je bilo još takvih pričica siguran sam da bih u čitanju više uživao. Ostale priče su mi slabije (posebno prva, koja pored toga što želi da nam prenese taj depresivan pogled na svet, uopšte nema nikakvog smisla) i ona poslednja koja opet nema neku poentu, sem da Dilan napusti prostoriju. Druga priča (Perspektiva zombija) iako mi tematski ne leži, ipak ima najbolju strukturu i najviše uvlači čitaoca, možda delom i zbog svoje dužine. Ipak kraj se opet svodi na ono što sam rekao gore kao kritiku, tako da šteta.

Tolko od mene, koliko treba ovih knjiga da izađu?





Ali stvarno, sta reci, koju poruku poslati: mlacenje prazne slame ili samaranje mrtvog konja, svejedno ne postoji niti jedan dobar razlog da se ovo objavi. Jos manje u bombasticnoj novoj ediciji gde Sclavi svoje vecite inspiracije banalizuje do te mere da pomislite da je ovo pisao petnaestogodisnji emo goticar koji je upravo odgledao Sumrak trilogiju.
Uzasno, uzasno lose. Sto sam nekako i ocekivao nakon par procitanih komemtara, ali kako je moj rodjendan blizu Dilanove godisnjice izlaska, resih da se pocastim ovim izdanjem. O , kako sam se samo zajebao.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/11/2020 : 15:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Kako uistinu izgleda Craven road 7
https://www.youtube.com/watch?v=uzItKtRTIeg

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/11/2020 : 19:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja sam popio kavu u Craven Road 7.😁
Tamo je restoran na brzaka.
Ovo iz filma je simpa,a inace i meni se one kuce,ali nisam siguran da sam ih tamo vidio u toj ulici. Inace,to je kvart Paddington.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 11/11/2020 : 19:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
Ima li nekog ovde ko cita Dilana od 1986/87e ne secam se tacno koje godine je krenuo da izlazi?

Ja se secam ko juce da je bilo. S obzirom da je ovde najvise ljudi iz Hrvatske, sasvim slucajno se desilo ili je mozda sudbina tako htela, da se prvi broj koji se nasao u mojim rukama desio na Istri u Rabcu dok sam bio na rekreativnoj nastavi. To je bio broj 'Alfa i Omega'. Do tog broja me naslovi nisu nesto preterano zainteresovali, i delovala mi je kao neka novokomponovana jeftina horor saga, a naslovna Alfa i Omege me je privukla prvenstveno zbog teme o vanzemaljcima koja je u to vreme nekako pocinjala da bude IN. Tek mnogo kasnije sam mogao da procitam ranije brojeve, jer u ono vreme si do njih mogao da nadjes jedino razmenom ili pozajmljivanjem od strane prijatelja. Od tada pa evo do sada, uz naravno nekoliko manjih ili vecih pauza, ostao sam veran junaku iz Alfa i Omege evo vec vise od 30 godina.
Drago mi je i da je izasao i serijal Planeta Mrtvih, s obzirom da izgleda kao da je nas junak stario zajedno sa nama, i da je prosao sve ono dobro i lose sto smo mi prosli.

Edited by - mmajstor on 11/11/2020 19:46:24
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/11/2020 : 22:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Počeo je da izlazi u YU krajem 1987-e, imao sam tada 11 godina :)
Sječam se, da sam Dilana kupovao na kioscima, bio je to tada jedini Bonelli junak, koji me zanimao, možda jedino još Ken Parker.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 11/11/2020 : 23:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
uh, ja se ne secam koje godine sam procitao prvu epizodu
bio je samo jos jedan od dnevnikovih junaka kojima sam posvecivao paznju u to vreme
a onda se lagano izdvajao u narednim godinama i postao jedini

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 12/11/2020 : 01:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
Nije bas bilo lako u to vreme skinuti sa trona neprikosnovenog Alana Forda i Lunov Magnus Strip od koga mi je najomiljeniji bio Mister No (jer je jedini umeo i da primi batine, a ne samo da lema koga god stigne) i Zagor (zbog SF momenta), ali je Dilan vrlo brzo uspeo to da uradi.

Cak se po meni Sklavi nije toliko profilisao na samom pocetku, jer su mu epizode bile inspirisane na iskustvima tj pricama sa kojima smo svi mi pa tako i on vec bili upoznati ili kroz filmove, romane, mitove ili neke od teorije zavera. Tek kada je ispucao arsenal ispricanih prica, cini mi se da je tek tada njegova kreativnost dosla do izrazaja jer je bazu vec stvorio, i onda je mogao da se opusti i da da masti na volju.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/11/2020 : 17:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote


Dilan Dog #375: Nedokučiva Tajna (Sclavi/Stano)

Posle dugu dugo vremena sam uzeo da pročitam neku 300+ redovnu epizodu i očigledno ništa ne propuštam, iako ih nažalost uredno slažem.

Ljudi su smrtni. Smrt može da nas zadesi svakog trenutka. Svima je sudbina zapisana. I univezum je smrtan. Sve ima neizbježan i neminovan kraj. Ovo nam Sclavi poručuje, kao da to nije poručivao tokom cijelog serijala.

Epizoda je vjerovatno namijenjena čitaocima koji odskora prate serijal, jer ne vidim ni jedan jedini razlog da se zbog ovakvih uradaka vraća na serijal. Bolje da nas je poštedio.

Mada, ima jedan dobar Gručov vic o sudbini i ženama (Sudbina je svakome od nas odredila po jednu ženu. Ako uspemo da joj pobegnemo, spaseni smo.) i Stanov crtež je odličan. Sve ostalo, za zaborav.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2020 : 17:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Posle duge tišine

Sclavi/Casertano


Nakon vise od 10 godina Sclavi se vraca Dilanu u redovnoj seriji.
Medjutim za razliku od prethodnog povratka gde nam je ponudio 4 vise nego dobre nove price kojima nam Sclavi porucuje i prica neka svoja nova zapazanja i zaokruzuje Dilanovu prica dok uziva omazirajuci par novijih filmova (gde bih ja izdvojio Marti i Lift za Pakao kao odlicne price!), ovde mi Sclavi ne deluje toliko inspirisano, niti mi deluje da se zabavlja dok pise, niti da resava svoje licne strahove, po cemu je poznat njegov angazman na serijalu.
Tu je alkoholizam, pozanata stara boljka i Sclavija i Dilana. Ali prica mi nekako deluje prejednostavno, i cini mi se da je Sklavi pokusao da izazove i da ponovi emotivni naboj epizode Marti, medjutim ne uspeva.
Ali opet, lepo je citati Sklavija, fino je on to upakovao, uz jednu ogromnu dozu tuge. Mozda i previse tuzno.

Moze ova prica i dublje da se analizira i voleo bih da je neko s foruma analizira ili da je zajedno analiziramo kroz ovaj topik ili DD 2.0.

Ne znam ni koje ocene da dam, ali ajde neka bude ovako:
Prica: 8
Scenario: 8
Crtez: 7
Naslovna strana: 10?

79%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2020 : 17:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren



Dilan Dog #375: Nedokučiva Tajna (Sclavi/Stano)




U predgovoru ovom izadnju VCovci spominju da ce dogodine da obajve ovu pricu u luksuznom formatu zajedno s jos jednom epizodom na koju se Nedokuciva tajna naslanja?
Koja je to prica?
Go to Top of Page

Goran100
Starting Member



42 Posts

Member since 25/06/2010

Posted - 16/11/2020 : 22:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran100 a Private Message  Reply with Quote
Za ove dvije priče se vidi da su napisane na brzinu. Mislim da je unutar tjedan dana poslao scenarij za obje nakon sto ga je Recchioni gnjavio da se vrati na serijal. Počeo je pisati i treću tijekom koje je dobio ideju za Pripovijesti sutrašnjice. Pričama stvarno ništa ne fali, druga stvar je što smo svi imali velika očekivanja zato što je to Sclavi. Da je imao neke nove ideje sam bi se vratio, ne bi ga trebao tlačiti ovaj teletabis.
Go to Top of Page

Goran100
Starting Member



42 Posts

Member since 25/06/2010

Posted - 16/11/2020 : 22:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran100 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Koja je to prica?




Može ih biti više, ali ima identičan kraj kao drugi specijal. Možda misle na tu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2020 : 23:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Goran100

Pričama stvarno ništa ne fali, druga stvar je što smo svi imali velika očekivanja zato što je to Sclavi. Da je imao neke nove ideje sam bi se vratio, ne bi ga trebao tlačiti ovaj teletabis.



Slazem se!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/11/2020 : 21:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
malo sam prethodna tri dana istrazivao cravenroad7 forum i izracunao ocene pojedinacnih epizoda svih edicija
uz njih sam dodao i ocene sa goodreads sajta
pa koga zanima neka pogleda ovde https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gTtA_E7rbbeP7oPJ?e=tSN3p5

da li ima jos neki sajt gde se mogu naci sve epizode ocenjene?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/11/2020 : 07:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlično morski!
Prema prikazano se točno može vidjeti kako kvaliteta priča pada. Mada se nikako ne slažem sa nekim novijim ocjenama s CR7 pogotovo vezano uz ciklus Meteora ipak je dovoljno indikativno. Da bi ti se dalo ubaciti i naše ocjene sa recenzija? Znam da nismo sve recenzirali ali ipak.
Van nabrojanog ne znam za drugo mjesto gdje su sve epizode ocijenjene.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/11/2020 : 08:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ima nekih meni osobno čudnih ocjena na CR7, recimo Sclavijev Div ima 3,35, a Stanova Legija kostura 3,97. Posljednji uštap samo 2,93? Netko nas zove odozgo 4,00, a Posljednja karta 4,31? Meni osobno je Netko nas zove odozgo jedna od najboljih DD priča.

Vidim da baš vole Barbato.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 19/11/2020 : 08:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

malo sam prethodna tri dana istrazivao cravenroad7 forum i izracunao ocene pojedinacnih epizoda svih edicija
uz njih sam dodao i ocene sa goodreads sajta
pa koga zanima neka pogleda ovde https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gTtA_E7rbbeP7oPJ?e=tSN3p5

da li ima jos neki sajt gde se mogu naci sve epizode ocenjene?



Odlično! Hvala na ovome!
Koliko znam ne postoji neki drugi sajt, nisam ni znao, da su na Goodreads sve ocjene ...


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 19/11/2020 : 12:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by morski

malo sam prethodna tri dana istrazivao cravenroad7 forum i izracunao ocene pojedinacnih epizoda svih edicija
uz njih sam dodao i ocene sa goodreads sajta
pa koga zanima neka pogleda ovde https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gTtA_E7rbbeP7oPJ?e=tSN3p5

da li ima jos neki sajt gde se mogu naci sve epizode ocenjene?



Odlično! Hvala na ovome!
Koliko znam ne postoji neki drugi sajt, nisam ni znao, da su na Goodreads sve ocjene ...


nema na cemu
da, GR ima sve ocenjeno, ali na CR7 nisam uspeo da nadjem DD&MM, par Almanaha, Maxija i Color Festova, pa ako ti ili neko drugi zna gde se nalaze, javi

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 19/11/2020 : 17:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

malo sam prethodna tri dana istrazivao cravenroad7 forum i izracunao ocene pojedinacnih epizoda svih edicija
uz njih sam dodao i ocene sa goodreads sajta
pa koga zanima neka pogleda ovde https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gTtA_E7rbbeP7oPJ?e=tSN3p5

da li ima jos neki sajt gde se mogu naci sve epizode ocenjene?


Super Morski, hvala ti na ovome Volim ovaj dijapazon ocjena od 1-5, kao u školi. Tako i ja ocjenjujem neki strip kada pročitam.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 19/11/2020 : 18:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
nema na cemu, druze
i ja mislim da je taj nacin najjasniji
ono sa 1-10, pa jos podeljeno na cetiri dela koji se pojedinacno ocenjuju, pa se to pretvori u procente... mislim, bilo bi super kad bi masina te procente pretvorila u ocenu 1-5 na kraju

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/11/2020 : 19:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
U sklopu rekonstrukcije kazališne dvorane u Umagu jedan zid je posvećen strip crtaču i rođenom Umažaninu Attiliu Micheluzziju. Naravno, tekst na zidu je katastrofalno sročen o od svega najbolje zvuči ova obavijest na talijanskom ali, po običaju, moramo se zadovoljiti samim time da ga se netko sjetio.

Na zidu su i dvije table iz Dylanovog specijalca.

https://umag.hr/novosti/sluzbeno-otvorena-nova-umaska-kazalisna-dvorana-antonio-coslovich-465


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 21/11/2020 : 17:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

malo sam prethodna tri dana istrazivao cravenroad7 forum i izracunao ocene pojedinacnih epizoda svih edicija
uz njih sam dodao i ocene sa goodreads sajta
pa koga zanima neka pogleda ovde https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gTtA_E7rbbeP7oPJ?e=tSN3p5

da li ima jos neki sajt gde se mogu naci sve epizode ocenjene?


dodao sam i onih par ocena za izdanja koja nisam nasao isprva: Gruco specijali, par almanaha i maksija. ostali su DD&MM i prva tri color festa...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000