forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 512

Deers
Advanced Member



Croatia
9240 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/01/2024 : 07:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Gručo sakuplja kratku priču iz četvrtog colorfesta (OP 17) i priču iz Grouchomicona koja još nije reprintanana u onim Groucho colofestovima (četiri za sada izašla) te još jedna nova, nikad prije objavljena.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2068 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 31/01/2024 : 09:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#450
Scenarij: Barbara Baraldi
Crtež: Nicola Mari
Naslovnica: Gianluca Cestaro, Raul Cestaro



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2024/01/24/albo/shock-1024213/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1706111999860.jpg--.jpg?1706112000000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1706112000484.jpg--.jpg?1706112001000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1706112001016.jpg--.jpg?1706112001000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3946 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 31/01/2024 : 09:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Jel' mi se čini, ili je Mari sve češće crtač otkako je Baraldica preuzela kormilo? Nemam ništa protiv.

Ideja za naslovnicu je maznuta iz Cijene mesa.

Edited by - zveles on 31/01/2024 09:12:33
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2024 : 09:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by mladjo

SP 02:Strava iz nekog drugog kad (Kraj?)

Odlican, odlican specijal i jedan od najbolje nacrtanih dylana.



Meni je, koliko se sjećam, najbolji specijalac Mefisto uz ogradu da ih nisam čitao sve.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 19:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by mladjo

SP 02:Strava iz nekog drugog kad (Kraj?)

Odlican, odlican specijal i jedan od najbolje nacrtanih dylana.



Meni je, koliko se sjećam, najbolji specijalac Mefisto uz ogradu da ih nisam čitao sve.



Mefisto je totalno bolesna prica a i Roi je na nivou kao uvijek.
Za Kraj? , ako nisi citao tu epizodu ide ti moja prilicno velika preporuka za pricu, sto za tadasnjeg gosta serijala, crtaca Micheluzzia, vec dobrano priznatog u svijetu tadasnje devete umjetnosti, nikako ne mogu dati. To mi je osobno daleko najlosije nacrtan Dylan kojeg sam ikad procitao.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11396 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2024 : 22:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ovaj Gručo sakuplja kratku priču iz četvrtog colorfesta (OP 17) i priču iz Grouchomicona koja još nije reprintanana u onim Groucho colofestovima (četiri za sada izašla) te još jedna nova, nikad prije objavljena.



Valjaju li te Grucove price deers? Jesi citao neku?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9240 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/02/2024 : 07:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ove iz Groucomicona? Meni valjaju, ako ništa drugo na razini koncepta.
Ovu Cavazzanovu nisam čitao ali jesam ovo prvu iz humornog. Bila je ok, ne baš pamtljiva pričom ali crtež je jako lijep.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5002 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 01/02/2024 : 12:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

Jel' mi se čini, ili je Mari sve češće crtač otkako je Baraldica preuzela kormilo? Nemam ništa protiv.

Ideja za naslovnicu je maznuta iz Cijene mesa.




Točno tako! No, nova je bolja i "svježija"

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2024 : 13:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jest. Velika je hrabrost, a ponekad i velika greška, koja se događa i najboljima, staviti junaka priče na naslovnicu s leđa...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/02/2024 : 14:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by mladjo

SP 02:Strava iz nekog drugog kad (Kraj?)

Odlican, odlican specijal i jedan od najbolje nacrtanih dylana.



Meni je, koliko se sjećam, najbolji specijalac Mefisto uz ogradu da ih nisam čitao sve.



Mefisto je totalno bolesna prica a i Roi je na nivou kao uvijek.
Za Kraj? , ako nisi citao tu epizodu ide ti moja prilicno velika preporuka za pricu, sto za tadasnjeg gosta serijala, crtaca Micheluzzia, vec dobrano priznatog u svijetu tadasnje devete umjetnosti, nikako ne mogu dati. To mi je osobno daleko najlosije nacrtan Dylan kojeg sam ikad procitao.



Da, Mefisto je brutalan, sječam se da je Roi bio odličan, a zadnja strana...Čovječe, ne znam koliko sam buljio u nju:))
Doći će i on uskoro na red.

Nego, idemo dalje za iste pare:

37:San tigrice (Džungla na asfaltu)
Priča ima atmosferu i dosta dobro razrađenu tajnstvenost ali falšira u završetku. Bolje bi bilo da se npr. onaj Indijac pretvarao u tigra koji ubija okolo (ok, u zadnjoj sceni se pretvorio ali to je nevezano za radnju) nego da imamo objašnjenje da je u centru Londona jedan policajac obučavao ni više ni manje nego tigra! Ja živim u sjevernom dijelu Zagreba, par kilometara od početka Parka prirode Medvednica i nema ni teoretske šanse da bih mogao uzgajati i kokoši a da to susjedi ne znaju, a kamoli tigra:D:D To me podsjeća na onu epizodu Martija Misterije gdje se Zemlja Nedođija isto skriva unutar Londona:)) I onda još taj policajac, shrvan boli zbog gubitka tigrice - odluči sve priznati! Ma daaaj...
Ali opet, kažem, priča ima odličnu atmosferu i dobre prikaze bandi tako da ću joj dati solidnu sedmicu.
Ali ipak, bolje bi bilo da je sve otišlo u nadnaravne vode.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10
Naslovnica:9/10

38:Glas iz ništavila
I ovdje imamo istu situaciju kao i u prethodnom stripu. Sve se pokušava racionalno objasniti umjesto da se ide na nadnaravno. Mogla se fino stvoriti priča o paralelnoj dimenziji, ubaciti u nju još mističnosti i na kraju složiti priču tipa po Jamesa dolaze aveti koji čuvaju prijelaze iz jedne dimenzije u drugu ili tak nekaj. Ovako je sve navučeno. On je u Londonu upoznao lika koji sliči njemu?! I uspio ga je nagovoriti na sve, na cijeli plan? Pa čak i da je tako i da se sve desilo kao u stripu (liku raznesu glavu) zar ne bi policija tražila otiske prstiju?
Ali opet, dati ću višu ocjenu zbog atmosfere koja je odlična i koju na sjajan način predočuju M & G.
Scenarij:7/10
Crtež:8/10
Naslovnica:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/02/2024 : 19:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
39:Gospodar tišine
Vrlo kvalitetna epizoda u kojoj se isprepliću mistično i realno. Ono što mi je dobro su detalji kao npr. grbavac koji čisti lokal na 215. str. LIB izdanja ili 256. str. istog izdanja kada debeli ćelavi lik kaže konobaru koji je isti Groucho samo s trodnevnom bradom:"Reci mi da je sve u redu Joe. Reci mi da je život lijep." Inače, ovdje uz treće pojavljivanje lorda Wellsa imamo i drugo pojavljivanje Jenkinsa:))
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
Naslovnica:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/02/2024 : 21:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Napominjem da na prvoj strani možete naći sve podatke koji se unose u DD bazu podataka.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36831

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2024 : 22:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

39:Gospodar tišine
Vrlo kvalitetna epizoda u kojoj se isprepliću mistično i realno. Ono što mi je dobro su detalji kao npr. grbavac koji čisti lokal na 215. str. LIB izdanja ili 256. str. istog izdanja kada debeli ćelavi lik kaže konobaru koji je isti Groucho samo s trodnevnom bradom:"Reci mi da je sve u redu Joe. Reci mi da je život lijep." Inače, ovdje uz treće pojavljivanje lorda Wellsa imamo i drugo pojavljivanje Jenkinsa:))
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
Naslovnica:9/10



Sjajna epizoda.
Larry iz srednje skole je jedan od najupecatljivijih likova u serijalu.
A tek Uskebasi.
Prica je 'mrak', zlatno doba Dylana.
Casertano na maksimumu svog crtanja!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2024 : 07:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mladjo

39:Gospodar tišine
Vrlo kvalitetna epizoda u kojoj se isprepliću mistično i realno. Ono što mi je dobro su detalji kao npr. grbavac koji čisti lokal na 215. str. LIB izdanja ili 256. str. istog izdanja kada debeli ćelavi lik kaže konobaru koji je isti Groucho samo s trodnevnom bradom:"Reci mi da je sve u redu Joe. Reci mi da je život lijep." Inače, ovdje uz treće pojavljivanje lorda Wellsa imamo i drugo pojavljivanje Jenkinsa:))
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
Naslovnica:9/10



Sjajna epizoda.
Larry iz srednje skole je jedan od najupecatljivijih likova u serijalu.
A tek Uskebasi.
Prica je 'mrak', zlatno doba Dylana.
Casertano na maksimumu svog crtanja!



Da, Larry kao neka Bonellijeva verzija Jokera:))
A scena kad kopa srce onom liku koji jaši na zecu, a onda ispada da je sam sebi iskopao srce...Zakon!
Ili kad uđu u stan od lorda Wellsa i vide sve one njegove "igračke"...Pa onda ona luda dama koja čuva slike svih umrlih koje pozna...Ma prejako.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2024 : 07:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
"Smrt ih je odnijela Dylane, a svijet ih zaboravlja! Ubija ih po drugi put! Ali ovdje svatko od njih ima vlastiti kutak i uspomenu! I sve dok živim, oni će živjeti sa mnom!

Jaka scena.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/02/2024 : 08:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto Gospodar tišine jedna od boljih priča. Dugo sam mislio da ju je Sclavi napisao jer je imala njegovu melankoličnu vibru, ali i puno krvi. Sjećam se da sam se strašio te priče kad sam bio mali (doduše, strašio sam se i mnogih drugih ). Ona knjiga koju kad pročitaš, želiš s ubiti, to mi je bilo brrrrrr

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2024 : 09:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Meni je isto Gospodar tišine jedna od boljih priča. Dugo sam mislio da ju je Sclavi napisao jer je imala njegovu melankoličnu vibru, ali i puno krvi. Sjećam se da sam se strašio te priče kad sam bio mali (doduše, strašio sam se i mnogih drugih ). Ona knjiga koju kad pročitaš, želiš s ubiti, to mi je bilo brrrrrr



Odlicna!
Cista posveta Umbertu Ecu i Imenu ruze, s otrovom na dnu stranice. Ni sam ne znam koliko sam puta procitao te prve epizode. Suvo zlato su. Kod prvih Dylana ima bar dvadesetak epizoda koje bi bile vrh i top BD skole, sto scenaristicki, sto crtezom. A pocesto oboje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2024 : 09:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

"Smrt ih je odnijela Dylane, a svijet ih zaboravlja! Ubija ih po drugi put! Ali ovdje svatko od njih ima vlastiti kutak i uspomenu! I sve dok živim, oni će živjeti sa mnom!

Jaka scena.



Ma evo s paznjom te citam kako percepiras epizode Nathana pa sad Dylana. Jednu po jednu. Po tocnoj numeraciji. Gust mi je to procitati. Koliko sam se puta mislio i ja tako ostaviti osvrte, pa jednostavno nemam vremena. Rade to vrijeme ulozim u citanje novog i ponavljanje starog. Recimo u zadnjoj godini dana sam ponovo procitao prvih 300 Zagora, i cudom se iscudio kako to danas na mene djeluje. Steta sto ih nisam popratio recenzijicom ovako kako ti sad pises o Nathanu i Dylanu. Meni medu prvih 5 Bonelijanaca. Samo nastavi, ja bas pratim.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2024 : 09:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Thnx!
Lijepo je znati da me netko čita.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2024 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A i ovo kaj veliš - barem jedno 20-ak ovih DD epizoda bi ušle i u vrh BD škole.
Ma klasici...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2483 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 02/02/2024 : 10:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mladjo nikako da pitam, kako te se dojmila Prokleti dan? Meni kao klincu uz Damu u crnom, najjaca epizoda.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2024 : 11:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo mog mišljenja od prije tjedan-dva:

21:Prokleti dan
Odlična epizoda sa serijskim ubojicom,a najbolji je motiv, odnosno način na koji se on desio, tj. trigger koji je pokrenuo ubojičino djelovanje - istovremeno jednostavan, originalan i zanimljiv. Ovdje nemamo ništa natprirodno, to je točno, ali imamo odličnu i krvavu whodunnit epizodu sa odličnim krajem koji diže ocjenu na više.
Inače, ovdje prvi put saznajemo da se Dylan boji letova avionom. Također treba pohvaliti karakterizaciju utučenog Groucha kada čuje da je Dylan poginuo. Prvo ipak još ubaci šalu-dvije ali ga onda pogodi spoznaja...Odlično.
Crtež - ja sam ljubitelj M & G-a ali ovdje ne briljiraju kao u npr. Noći punog mjeseca što ne znači da su loši, dapače.
Sve u svemu odlična epizoda.
Scenarij:8/10
Crtež:8/10
Naslovnica:8/10

Sve u svemu odlična epizoda, s tim da mislim da sam poslije ispravio grešku da se ovdje prvi put saznaje da se Dylan boji letiti avionom.

Inače, oduvijek su me zanimale te ubojice koje godinama spremaju neki zločin/osvetu. Čovječe, koliko im to mora preokupirati misli, držati ih na adrenalinu, davati im snage... Picard u jednoj TNG epizode kaže da ti se nakon nekog vremena ta mržnja koju neki čovjek nosi jednostavno uvuče pod kožu. Postane opipljiva. Kao dio tebe.

Stvarno zanimljivo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15705 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2024 : 11:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Epizoda, Prokleti dan mi je mislim, bio prvi procitani Dylan Dog. Nisam siguran sasvim, ali mislim da je ta. Meni je to bio sok i nevjerica da postoji takav strip, kako je to dobro iscenirana, kako je to jaka prica, kako je lukavo sve zamisljeno pod plan A i plan B. Danima sam se vracao toj prici. Filmska prica. I to jako dobrog i zanimljivog filma. M&G su za mene majstori svjetla i sjene i oni su Trade mark, Dylana Doga.
Izvrsna epizoda. A onda sam otkrio Kanal 666, Izmedu zivota i smrti, Oci zla... i tu je krenulo ludilo, koje me ne pusta ni dan danas pa neka su mu epizode na autopilotu, reciklaza i prezvakavanje stare slave, pocesto ni to, vec losa kopija starih zlatnih dana.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2024 : 12:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A evo osvrta i na Damu u crnom. To je po meni apsolutno remek-djelo.

16/17:Dvorac strave/Dama u crnom
Kakva priča! Kakva karakterizacija likova! A crtež...Prava rapsodija! M & G su i ovdje genijalni. I opet prvi kadar svake priče je odličan, kao i u Noći punog mjeseca te u Zoni sumraka (ne sjećam se sad kadra iz Prokletog dana, odnosno je li i tamo bio ovako odličan:)) s tim da je prvi kadar druge priče apsolutno remek - djelo. Ali ono što kod crteža opčinjava je cjelokupna izvrsna kombinacija jarke snježne bijele boje i crnila dvorca koja donosi izvrsne kontraste. Također, crtači su poznati po svojim lubanjama/očima/dijelovima glave i tijela koji se raspadaju te niti ovdje nisu razočarali:))
Radnja je izrazito atmosferična i zapravo vas usisava u sam dvorac te i vas taj strah od dame u crnom opčinjava i uvlači vam se pod kožu. Ali je li dama krivac za događaje ili je ipak riječ o nekom drugom?
Uglavnom, sve pohvale scenaristi i crtačima na ovom vrhunskom ostvarenju.
Scenarij:10/10
Crtež:10/10
Naslovnice:10/10




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7875 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/02/2024 : 12:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ono kad procitas da ova dva prevaranta M&G dobijaju desetke, a Ambrosini šestice izgubis volju citat dalje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 512 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000