forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

Ultex_035
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 27/12/2010

Posted - 27/01/2011 : 11:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultex_035 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Upperslice

zed je meni jedna od najboljih dd epizoda, kad vec pricate o recenziji


U pravu si,meni je takodje jedna od najboljih epizoda Zed.
Je l zna mozda neko broj originala?

"With great power comes great responsibility"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2011 : 11:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultex_035

quote:
Originally posted by Upperslice

zed je meni jedna od najboljih dd epizoda, kad vec pricate o recenziji


U pravu si,meni je takodje jedna od najboljih epizoda Zed.
Je l zna mozda neko broj originala?



84
Go to Top of Page

Ultex_035
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 27/12/2010

Posted - 27/01/2011 : 11:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultex_035 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Ultex_035

quote:
Originally posted by Upperslice

zed je meni jedna od najboljih dd epizoda, kad vec pricate o recenziji


U pravu si,meni je takodje jedna od najboljih epizoda Zed.
Je l zna mozda neko broj originala?



84


Hvala,razmisljam sada kada ce izaci u Kolekcionarskom izdanju VC-a.

"With great power comes great responsibility"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/01/2011 : 00:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by DeeCay


Čini li se da naš acestroke ne može prodrijeti preduboko u Sclavijev nesmisao, ili možda on to ne želi? Da li je potrebno malo intimnije poznavati Sclavijev opus, interdimenionalizam, stanje uma, smisao u nesmislu, da bi "ušli" u epizodu?



Što ti znači to ?? Kako mislis ne želi, ne može?? Zbog toga što je dao niže ocijene, a većini se sviđa epizoda?!



Ovo je namjerno dvosmislen post, bacio sam kost. A pogledaš li vrijeme, vidjet ćeš da je napisan prije svih komentara... MOžda bi netko tko je još više upućen i motiviraniji u uranjanje u misterije Golconde ili Sclavijeve paralelne dimenzije i nestvarne svjetove, drugačije tumačio epizodu. A možda i ne bi, tko zna. Npr. i Div je jedna jako slična epizoda. I slike i vilenjaci igraju velike uloge u tim epizodama iz "Golconda" opusa. Ocjene su mi najmanje važne, govorim o recki.

Nekako sam baš razmišljao kako pristupi stripu (i recenziji) znaju biti potpuno drugačiji od osobe do osobe. Dočekujemo li s veseljem dvoznačne motive sa skrivenim motivima, nedorečen kraj i idejom koja potiče na razmišljanje? Ili nam je draže kad nam neki autor sve stavi posloženo na pladnju, sa smislenim početkom i krajem?
U Dylanima, u Sclavijevim epizodama uvijek neka nova filozofija, pitanja na koja nitko ne zna odgovor, previše pitanja premalo odgovora; druga krajnost su ponekad dosadni Ruju (ponekad jako dobar) i uvijek banalni De Nardo npr. ne bi načeli vrlo kompleksno pitanje ni da ih udariš u glavu (i znaju sve odgovore)..
Ace je prikazao svoj pogled i razmišljanja, odlično, što ćeš bolje od mišljenja vlastitom glavom.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 28/01/2011 01:23:05
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 28/01/2011 : 00:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
Čini li se da naš acestroke ne može prodrijeti preduboko u Sclavijev nesmisao
Cini se. Covek treba da se drzi Zagora, to mu daleko bolje chuci.

Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 28/01/2011 : 08:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultex_035

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Ultex_035

quote:
Originally posted by Upperslice

zed je meni jedna od najboljih dd epizoda, kad vec pricate o recenziji


U pravu si,meni je takodje jedna od najboljih epizoda Zed.
Je l zna mozda neko broj originala?



84


Hvala,razmisljam sada kada ce izaci u Kolekcionarskom izdanju VC-a.



U,nece bas tako brzo.Nije jos ni u italiji izasao.Ali je na redu u sledecoj knjizi.Bas me zanima da vidim da li ce Roi staviti Zeda na svoju naslovnicu.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/01/2011 : 16:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Checee

Čini li se da naš acestroke ne može prodrijeti preduboko u Sclavijev nesmisao
Cini se. Covek treba da se drzi Zagora, to mu daleko bolje chuci.




Pa nije ti bas u redu ovo razmisljanje, kao ni prethodna razmisljanja pojedinih forumasa o tome da neko kome se ne svidja Zed ne razumiju Sklavija... Npr., ja sam procitao do sada sve od DD sto je izaslo na ovim prostorima, te medju njima naravno nekoliko epizoda koje se ticu Golkonde. Sklavi mi je definitivno najbolji pisac DD, Golkonda epizode su u vrhu serijala po kvalitetu (sto se mene tice), ali i meni je Zed bio los, to sam napisao i u komentaru. Bio mi je dosadan, i to je to. Nije mi Sklavi ovdje pogodio, kao u npr. Golkondi. I to sto mi je Zed los, ne znaci da nisam skontao sta je pisac htio reci.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 28/01/2011 : 17:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa




Izvrsna naslovnica!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Ultex_035
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 27/12/2010

Posted - 28/01/2011 : 18:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultex_035 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

quote:
Originally posted by Ultex_035

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Ultex_035

quote:
Originally posted by Upperslice

zed je meni jedna od najboljih dd epizoda, kad vec pricate o recenziji


U pravu si,meni je takodje jedna od najboljih epizoda Zed.
Je l zna mozda neko broj originala?



84


Hvala,razmisljam sada kada ce izaci u Kolekcionarskom izdanju VC-a.



U,nece bas tako brzo.Nije jos ni u italiji izasao.Ali je na redu u sledecoj knjizi.Bas me zanima da vidim da li ce Roi staviti Zeda na svoju naslovnicu.


Nece brzo,ali racunam da posto je sledeca knjiga,taman kada VC izda jos ove 15 koje su izasle,mozda do tad izadje i ona(ne znam tempo Granderistampe),a ako Roi stavi Zed na naslovnu...

"With great power comes great responsibility"

Edited by - Ultex_035 on 28/01/2011 18:06:17
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 28/01/2011 : 18:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Tempo Granderistampe je na svaka 2 meseca.Tako da ce zadnja knjiga sa kileksom za koju sam postavio naslovnicu nekoliko strana unazad izaci u februaru,a 28-mica na kojoj se mozda nadje Zed izlazi u aprilu.
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 28/01/2011 : 22:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
E ljudi,pored Golkonde,Petog Godisnjeg Doba,Diva i Zeda,koje su jos epizode deo "Golkonda opusa"?
Cini mi se da ima barem jos jedna epizoda al ne mogu da se setim koja je.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/01/2011 : 12:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mastantuono



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/01/2011 : 13:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ovaj Mastantuono je crtao samo u dva colorfesta
i bolje
uopce nisam impresioniran crtezom
jel zna tko jel crta jos sto osim dylana?
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 30/01/2011 : 13:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark
jel zna tko jel crta jos sto osim dylana?



Crtao je Nik Rajdera i Magičnog.
Sada je izgleda prešaltovan u Texov staff jer je radio novije Tex epizode (redovni 583, 584, 601, 602 i Gigant 21).
Nisam imao prilike da pročitam neki strip koji je on crtao.




Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 30/01/2011 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

ovaj Mastantuono je crtao samo u dva colorfesta
i bolje
uopce nisam impresioniran crtezom
jel zna tko jel crta jos sto osim dylana?



Ja jos uvek nisam navbavio te collor festove, ali zaista...
ovde ga predstavio kao imbecila:

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/01/2011 : 15:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nek se drzi dalje od Dylana i svi cemo btit sretni
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/01/2011 : 20:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Poli

Onaj kratki.
Mislim da je samo jedna stranica.



Ne znam nijedan od jedne strane

Ajd malo detaljnije(moze i na PM)

Sorry na offtopic


Evo, tu sam ti stavio sliku tog stripa.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32187&whichpage=20

Sad se ceka samo jos HC izdanje. To bi tek bilo ludo, sam strip bi imao manje stranica nego korica, hi hi hi hi hi.


I sa moje strane sorry na off svima.


Nego ont -
Ovje u DD mi Mastantuono i nije nesto ali u Magicnom je super, vjerujem da isto i u NR i Texu.
Cudi me supermarce da ga nisi vidio u MV. Nacrtao je epizode 5, 25, 42 i 65, te sve naslovnice od broja 76 dalje.

@docA
I da, stvarno, na onoj slici DD stvarno izgleda ko retard. Mada se ponekad tako i ponasa.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 30/01/2011 : 21:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

@docA
I da, stvarno, na onoj slici DD stvarno izgleda ko retard. Mada se ponekad tako i ponasa.


'oce da se ponasa, nije da nije...
A pazi tek exterijer iza sa tarabama (ogradom) kako pojacava efekat te retardiranosti!

Neka se Mastantuono drzi sto dalje od Dilana...kako je startovao, bice da ce postati ozbiljna konkurencija Cossu-u...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/01/2011 : 12:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote






Z E D



Potaknut Aceovom recenzijom "Zeda" pročitao sam strip ponovno i javilo mi se puno stvari (teme, reference) koje zapravo čine neki kontinuitet u Dylanu. Ako su neki od vas ponovno pročitali Zed, pa mogli bi malo raspraviti o tome. Napravio sam neke bilješke, pa eto...



Oslanjajući se na laičko Hamlinovo objašnjenje s kraja priče, odnosno da je Zed (Dimenzija Z, ne mora uvijek biti dimenzija X) hiperprostor, odnosno neka vrsta crvotočine kroz prostor i vrijeme koja povezuje dvije različite točke kroz prostor, ali i vrijeme. Hiperprostor, crne rupe i crvotočine (vezano uz svemirska putovanja) je omiljena tema SF literatura i filmova, a evo Sclavi je odlučio predstaviti fenomen u svom vlastitom serijalu. Portale u Zed (i navigirati kroz njega) mogu vidjeti samo mediji, ili osobe koje su strašno propatile upoznale pravu bol, poput Scouta ili Whitleya Davisa iz "užasa beskonačnosti" (očito se tako pristupa dubljim stanjima svijesti).

Vratimo se epizodi "Užas beskonačnosti" koju je Sclavi napisao par brojeva prije, a čija je glavna poanta da izvanzemaljci ne dolaze nužno iz dubina svemira, već od drugdje, možda iz nesvjesnog stanja. (citat iz epizode: »Da, svemir... beskraj iz koga dolaze leteći tanjuri... možda se nalazi u umovima svih nas.«) Dylan kad vidi izvanzemljace u Zedu, konstatira sam u sebi da je mislio da oni dolaze iz nesvjesnog stanja, pa je možda i sam Zed nesvjesno stanje. Kako su izvanzemljaci riješili putovanja kroz svemir (ili svemir, budući da je prostor/vrijeme multidimenzionalno) prolazeći kroz enormne i vjerojatno nezamislive razdaljine? Kroz Zed naravno. Uglavnom svemir je multidimenzionalan, sprega vremena i prostora ponešto je kompleksnija od naše percepcije toga svega. Ako čudovišta i izvanzemaljci dolaze iz našeg uma/podsvijesti, a naš um je također "fizičko" mjesto, onda je i misao opipljiva. Iz Zeda vode portali u razne druge svjetove/dimenzije; onaj H.G. Wellsa s Morlocima i Eloima, prema Zemlji, Golcondi, vjerojatno i snovima i Paklu, samo treba znati pravi put. I Scout nakon smrti u Zedu završava u "zemlji zagrobnog života", Raju/Paklu i tkoznagdje, sve su to neke opipljive dimenzije, mentalne projekcije našeg (ne)svjesnog uma.

Za Hamlinovu kuću pak saznajemo da se nalazi na granici dimenzija, očito je neka vrsta portala prema drugim dimenzijama. No Mac i Dylan dolaze kroz njegov portal nematerijalni, i u našoj dimenziji stoga postoje samo kao duhovi, nemoćni intervenirati.

Kako je britanska vladavina fašistoidna, guši razne slobode (IRA), kontrolira i manipulira, nije ni čudno što želi monopol nad hiperprostorom! No, istodobno ju guši birokratizacija. Mislim da Hamlin veli da vlada jest odobrila sredstva da se nadzire portal u Zed, no nisu se odobrila sredstva za istraživanje portala i Zeda. Tipičan birokratski defekt, izdaju sredstva za obranu/vojsku kao i za zaštitu nečega o čemu nemaju pojma! Utjecaj vlade i vojske, vladine zavjere, kontrola pojedinaca i gušenje sloboda, vidi se u epizodama "Projekt" "Vampiri", "Lov na vještice", a i drugima; a u Sclavijem očima očito je neminovno zlo na koje je teško utjecati. Zato i Dylan samo nonšalantno kimne glavnom kad Mac ili Hamlin pričaju o tim negativnostima naše dimenzije/britanske vlade.

Ima tu još puno stvarčica kojih bi se mogli dotaknuti, možda bi bilo dobro pročitati ponovno i sve priče koje se referenciraju na epizodu, a i na temu multidimenzionalnosti. Ovo je vrlo "fizička" epizoda (s dosta elemenata fantasyja i vladinih zavjera), no u njezinom potkontekstu vrlo je živ metafizički element, a i kontinuitet (koji se ne uočava uvijek kod Dylana).


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - Ultras on 31/01/2011 17:42:40
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2011 : 00:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Uh, ko da nitko nije pročitao epizodu prije nego je komentirao recenziju...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 02/02/2011 : 00:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Uh, ko da nitko nije pročitao epizodu prije nego je komentirao recenziju...





Pa naravno da nisu, ne bi davali onako visoke ocjene da jesu, i to jedan clan kaze "najbolja Dylanova epizoda svih vremena"... c,c,c

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 02/02/2011 : 01:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Nije mi Zed jedna od epizoda koje bih uvrstio medju boljima, samo mi je onako bila zabavna i nista dalje, ali sam je citao bas davno da sam gotovo i zaboravio sta tu bese i kako...nije me zagolicala da je jos jednom citam...a mozda cu to uciniti ovih dana...
Bas se secam aplikacije lika Kristofera Lambera (Skauta) i to mi je bio, onako, jedan simpaticni momenat...
Brindisi je tu imao izvanredna kadriranja iako je bio jos u nekoj fazi razvoja...
Stanova naslovnica je "parafraza" na Gojinu sliku "Saturn prozdire svoju decu", to je vise nego ocigledno...
Go to Top of Page

PJ24MKD
New Member



Fyro Macedonia
275 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 02/02/2011 : 01:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit PJ24MKD's Homepage  Send PJ24MKD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by DeeCay

Uh, ko da nitko nije pročitao epizodu prije nego je komentirao recenziju...





Pa naravno da nisu, ne bi davali onako visoke ocjene da jesu, i to jedan clan kaze "najbolja Dylanova epizoda svih vremena"... c,c,c




Hahaha!! Evo ja sam je procitao i bio sam i te kako iznenadjen tako niskih ocjena za prica i scenario , 4 i 3, ali cenim svako glediste i necu da ulazim u kontriranje sa recenzenta po komentare jer nema mi gde replicirati , vec samo spodelim moje mishljenje.

@ Dee: Hvala za info oko "Užas beskonačnosti", stavljam to u prioritet za citanje, nabavio sam je pre neko vreme ali jos uvek nije dosla na red pa sad cu je procitati nakon tvoj kratak osvrt. E sad, dao si samo 67% Zed-a sto je neka prosjecna ocjena, a citam tvoj odlicni ogroman komentar(analizu) koji mi je onako skroz pozitivan. Sta je to sto ti se nije bas svidjelo kod ovoj epizodi? Hvala.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2011 : 16:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Eto nam uglavnom odgovora koliko ljudi pročita strip prije komentar! Nema veze, barem je recenzent pročitao strip.

Doduše mogao sam staviti bolje ocjene, no što je tu je, da ne mijenjam... Što više razmišljam o priči, sve mi je interesantnija. Brindisi i nije u svojoj najboljoj formi, a Sclavi je mogao prezentirati stvari s puno manje praznog hoda, fantasy elemenata, nejasnoća i podradnji i usredotočiti se na glavnu liniju priče. No očito mu je bio detaljnije demonstrirati svaki aspekt Zeda, i zakonitosti unutar Zeda. Završetak s Hamlinovim instant objašnjenjem i rješenjem nekako mi je naprasno došao. Kao, evo vam teorija - ideja hiperprostora koja sam odlučio preuzeti iz SciFi domene i izgraditi priču na tome. Ajd sad vi čitatelji pokušajte tu teoriju primijeniti na moj konfuzni i malkice prenatrpani scenarij.

Ne mogu se samo složiti s recenzentom da se ova priča samo tako zaboravi nakon čitanja, jer ipak zahtijeva malo mozganja i razmišljanja nakon pročitanog ako želimo da nam stvari sjednu. Ili želimo da sve bude jednoznačno i jednostavno? Ideje koje nalazimo tu usko su povezane uz prijašnje epizode iz njegovog opusa i šteta je to ne primijetiti...

Ace, što ti misliš o gornjim teorijama iz ultrasove teme? Ti si pročitao strip.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 03/02/2011 : 13:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
čini mi se da u siječnju prvi puta od 1995. god. NIJE izišao niti jedan Dylan Dog u HR
_______________________________________________________________________________________________________
42 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.86 seconds. Snitz Forums 2000