forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 05/03/2011 : 17:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Jedva čekam kad će u kina. Znam da su skoro sve izmjenili, glumac je preslatkast i bebast za Dylana, Grucho nema veze s vezom. Sumnjam da će se baviti nekim višim filozofijama, biti će to Buffy ubojica vampira ali ipak smatram da je to odlična prilika za Bonellija. Taj glupi film možda podigne popularnost DD u Americi.
Ne isplati se nervirati. Tako moja frendica neće ići gledati novu Kleopatru zato što će je glumiti Angelina Jolie. Njoj je pun k tih bijelih glumica koje glume jednu afričku kraljicu koja je bila tamnoputa. Slažem se s njom ali opet neću sebi kvariti zadovoljstvo. Jednako razmišljam i kod DD filma.


Draga Grofice,malo si pobrkala lončiće oko istorijskih (povijesnih) činjenica o poreklu legendarne egipatske kraljice Kleopatre. Da je Kleopatra vodila poreklo od neke od starih domaćih dinastija,verovatno bi bila u pravu. Ali,Kleopatra je potomak grčkog generala Ptolomeja,koji je zavladao Egiptom posle smrti Aleksandra Velikog u četvrtom veku pre Hrista. Znači,njena dinastija vodi poreklo sa juga Evrope...Zbog toga nije mogla da bude toliko tamnoputa koliko ti misliš!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 05/03/2011 : 17:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Koji faktor je koristila?

Ma,Andja je za xxx,kakva Kleopatra!
Bice bolje da mi ne diraju omiljenu mi Nefertiti...pijan sam i spreman na opsti masakrrrr!

Ovi tamo su poceli opasno da useravaju neke stvari! Mislim,postalo je pravilo da preterano seru! (Ima li proktologa u avionu?)

Jbte,skocio bih do plafona na pojavu jednog normalnog filma o DD,a oni...

Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4672 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 05/03/2011 : 17:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Tako je,Sniksi!Jedino sto smo od filma trazili je:normalan Dilan(mogao je Everet da prodje,kenjaju oni),normalan Gruco i obilje zombija i golisavih dilanovih lepotica!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/03/2011 : 17:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ono što primjećujem iz trailera je da su efekti katastrofa. Kako likovi lete neprirodno kada ih netko žvajzne, kao da ih nešto naglo vuče.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
704 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 05/03/2011 : 20:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Ako netko nije primjetio(ili ako već nije prije postavljeno),u novom almanahu se na naslovnici pojavljuje Dvolični(ne znam mu ime,pa sam ga nazvao onako kako sam našao na ovom sajtu):

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/edicola?collana=36&collocazione=3

My username was a mistake.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/03/2011 : 21:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

biti će to Buffy ubojica vampira


Eh, kamo sreće.

quote:
Originally posted by grofica Varga

ali ipak smatram da je to odlična prilika za Bonellija. Taj glupi film možda podigne popularnost DD u Americi.


Ne može se podići nešto što ne postoji.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/03/2011 : 22:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Možda na račun filma uspiju prodati licencu za DD-a u još neke zemlje. A ako film zaista uspije, možda Amerikanci kupe prava za još kojeg junaka.
Zašto ne Nathan Never movie.

Nikad se ne zna...

Edited by - solar on 05/03/2011 22:10:33
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 05/03/2011 : 22:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Očekujemo film već više od tri i po godine




Film u najavi



http://www.youtube.com/watch?v=qtIzorKFchQ

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 05/03/2011 : 22:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

Očekujemo film već više od tri i po godine



Ne znam za vas...
JA GA NE OCEKUJEM!
:P ;)
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 05/03/2011 : 23:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
docA, na forumske topike mislim

Svako malo otvori topik ili pita šta je sa filmom...
Tek će krenuti priče o tome kada se film odgleda.
E sada, ko neće da gleda...

Ja sam odgledao ovaj trejler http://www.youtube.com/watch?v=qtIzorKFchQ odgledaću i film.
Da li je film holivudsko proseravanje - u to ne treba sumnjati

Ali totalnim spuštanjem svih kriterijuma, možda se bar dobro zabavim gledajući ga.







Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 05/03/2011 : 23:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Film je pravljen za Amere i bilo bi lepo da se makar njima dopadne.
Što se nas tiče, mi imamo Dellamorte Dellamore. Nije Dilan, al' kao da jeste.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 06/03/2011 : 00:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Ziva istina,sto rek'o Ekrem
Tako i ja pomislim za Nyomi Marcelau.Nije Jade,ali kao da jeste

A sta se prica,'oce l' DD skorije da bude obustavljen u Italiji?
Izlazi prilicno dugo...





Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/03/2011 : 15:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote

Nova tema:



Sclavi u Liftu za pakao


Za par dana stižemo, konačno, i do ove epizode, pa eto prilike da malo o tome i ćaskamo ovde.

Očekivanja?
Sclavi?
Brindisi?
Stanova naslovnica?
Još jedan kraj Dilana Doga?
Marčelova analiza?


Mogli bismo da se vratimo i na epizodu "Preko praga", jer Lift za pakao funkcioše jednim delom kao odgovor Barbatici na ovu epizodu.

Ovo će biti i poslednja Sklavijeva epizoda objavljena kod nas (bravo mi i naših 7 izdavača koji su za to zaslužni!!!). Dobro, skoro poslednja. Ostaju još nekoliko minijatura iz onih prvih, preskočenih Superbookova: 3b/c, 6b/c, 9b/c, 10b, 14b, 16d.

Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/03/2011 : 16:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Link za Leo Charmovu analizu - http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=28909

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/03/2011 : 16:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Leo se bas raspisao
ne mogu reci da dijelim njegovo odusevljenje kada se radi o ovoj epizodi, mada treba da obnovim gradivo s obzirom da je dosta vremena proslo od kada sam ovo procitao u skeniranoj verziji.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 06/03/2011 : 21:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni
Draga Grofice,malo si pobrkala lončiće oko istorijskih (povijesnih) činjenica o poreklu legendarne egipatske kraljice Kleopatre. Da je Kleopatra vodila poreklo od neke od starih domaćih dinastija,verovatno bi bila u pravu. Ali,Kleopatra je potomak grčkog generala Ptolomeja,koji je zavladao Egiptom posle smrti Aleksandra Velikog u četvrtom veku pre Hrista. Znači,njena dinastija vodi poreklo sa juga Evrope...Zbog toga nije mogla da bude toliko tamnoputa koliko ti misliš!


Nije ni bijela koliko svi misle.
A mater? Službeno se smatra se da je bila sestra od Ptolomeja ali tu ima pun k. nedoumica. Nedavno su našli mumiju Kleopatrine sestre, kad su rekonstruirali kosti ispala je tamnoputa. Smatra se da je Ptolomej XII oženio kćer neke egipatske svećeničke loze i da je ta žena Kleopatrina stara. Od Aleksandrovog generala Ptolomeja I do Kleopatrinog ćaće Ptolomeja XII ima 200 g razlike. Da se razumimo, nisam MM da vjerujem u Atlantidu i tko zna kakvu alternativnu povijest ali sumnjam da Ptolomejevićeva loza nije "potamnila" u križanju s tko zna kim.
Kleopatra bi trebala biti ovo i Elizabeta se trebala dobro nakvarcati za ulogu.

Ovo ispod je jedna od kraljica Ptolomejevićeve dinastije. Nisu još utvrdili tko je ona. Smatra se da je Kleopatrina baba.

Ispričavam se DD-ovcima, Kleopatrina baba nema veze s Dylanom ali me Pravedni vukao za jezik.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/03/2011 : 21:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ta Kleopatra je bila rjetka iz grčkih dinastija šta se uopće potrudila naučit egipatski.
a glede boje kože slična je šema kad Isusa prikazuju bilog ka da je iz Švedske.
šta nema veze s mozgom.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/03/2011 : 21:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo je , sada je perfektna

Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 06/03/2011 : 22:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by pravedni
Draga Grofice,malo si pobrkala lončiće oko istorijskih (povijesnih) činjenica o poreklu legendarne egipatske kraljice Kleopatre. Da je Kleopatra vodila poreklo od neke od starih domaćih dinastija,verovatno bi bila u pravu. Ali,Kleopatra je potomak grčkog generala Ptolomeja,koji je zavladao Egiptom posle smrti Aleksandra Velikog u četvrtom veku pre Hrista. Znači,njena dinastija vodi poreklo sa juga Evrope...Zbog toga nije mogla da bude toliko tamnoputa koliko ti misliš!


Nije ni bijela koliko svi misle.
A mater? Službeno se smatra se da je bila sestra od Ptolomeja ali tu ima pun k. nedoumica. Nedavno su našli mumiju Kleopatrine sestre, kad su rekonstruirali kosti ispala je tamnoputa. Smatra se da je Ptolomej XII oženio kćer neke egipatske svećeničke loze i da je ta žena Kleopatrina stara. Od Aleksandrovog generala Ptolomeja I do Kleopatrinog ćaće Ptolomeja XII ima 200 g razlike. Da se razumimo, nisam MM da vjerujem u Atlantidu i tko zna kakvu alternativnu povijest ali sumnjam da Ptolomejevićeva loza nije "potamnila" u križanju s tko zna kim.
Kleopatra bi trebala biti ovo i Elizabeta se trebala dobro nakvarcati za ulogu.

Ovo ispod je jedna od kraljica Ptolomejevićeve dinastije. Nisu još utvrdili tko je ona. Smatra se da je Kleopatrina baba.

Ispričavam se DD-ovcima, Kleopatrina baba nema veze s Dylanom ali me Pravedni vukao za jezik.


U doba kada vlada Kleopatra i kada su Rimljani zavladali Egiptom,gradovi u toj zemlji su bili puni Grka. U svakom od njih postojala je brojna grčka zajednica. Osim toga,grčki jezik je na istoku u to doba bio rasprostranjen kao danas engleski. Grci su sve ostale narode smatrali za varvare (barbare). Bili su svesni svoje uloge u tadašnjem svetu,jer je Grčka kolevka naše,evropske civilizacije. Sigurno je i da su na kleopatrinom dvoru dobar deo plemstva sačinjavali Grci,a ne Egipćani čiji potomci su današnji Kopti. Još jednom ističem da bi ta boja kože odgovarala pre pripadnicima starih egipatskih dinastija,a ne Kleopatri.
Slična rasprava je povedena kada se radilo o fizičkom liku Isusa. Tu bih pre poverovao da je bio tamnoput,jer potiče iz stare semitske loze. I nikog nisam želeo da "vučem za jezik",već kao istoričar ističem samo istorijske (povijesne) činjenice.
Sigurno je da Kleopatra ne bi danas prošla kao Romkinja...I mislim da će nam ljubitelji DyD oprostiti,jer je ovo zanimljiva rasprava!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 06/03/2011 : 22:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
I ne radi se o 200.,već o nešto manje od trista godina od kada je Ptolomej zavladao Egiptom do vladavine Kleopatre i njenog tragičnog kraja,posle poraza od Oktavijana zvanog Avgust,posinka Gaja Julija Cezara...
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 06/03/2011 : 23:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni
...I mislim da će nam ljubitelji DyD oprostiti,jer je ovo zanimljiva rasprava!



Bas lepo od tebe, postao si neverovatno uvidjajan!

quote:
Originally posted by pravedni

I ne radi se o 200.,već o nešto manje od trista godina od kada je Ptolomej zavladao Egiptom do vladavine Kleopatre i njenog tragičnog kraja,posle poraza od Oktavijana zvanog Avgust,posinka Gaja Julija Cezara...



...inace, August lat. IMP·CAESAR·DIVI·F·AVGVSTVS
(Rim, 23. Septembar 63. pre Hrista – Nola kod Napulja 19. Avgust 14.)
pravim imenom Gaj Julije Cezar Oktavijan (lat. Gaius Julius Caesar Octavianus),
posinak Julija Cezara (unuk Cezarove sestre Julije), bio je trijumvir u drugom trijumviratu,
a kasnije i prvi rimski car...

Daj jos koju informaciju, pravedni...slobodno cepaj!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/03/2011 : 00:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
imate sve informacije na wikipediji
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 07/03/2011 : 06:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni
U doba kada vlada Kleopatra i kada su Rimljani zavladali Egiptom,gradovi u toj zemlji su bili puni Grka. U svakom od njih postojala je brojna grčka zajednica. Osim toga,grčki jezik je na istoku u to doba bio rasprostranjen kao danas engleski. Grci su sve ostale narode smatrali za varvare (barbare). Bili su svesni svoje uloge u tadašnjem svetu,jer je Grčka kolevka naše,evropske civilizacije. Sigurno je i da su na kleopatrinom dvoru dobar deo plemstva sačinjavali Grci,a ne Egipćani čiji potomci su današnji Kopti. Još jednom ističem da bi ta boja kože odgovarala pre pripadnicima starih egipatskih dinastija,a ne Kleopatri.
Slična rasprava je povedena kada se radilo o fizičkom liku Isusa. Tu bih pre poverovao da je bio tamnoput,jer potiče iz stare semitske loze. I nikog nisam želeo da "vučem za jezik",već kao istoričar ističem samo istorijske (povijesne) činjenice.
Sigurno je da Kleopatra ne bi danas prošla kao Romkinja...I mislim da će nam ljubitelji DyD oprostiti,jer je ovo zanimljiva rasprava!

Da nisam pretpostavila da si potkovan u tom smislu, tj. da si mi nešto trolio ne bi ti odgovarala. Sve ovo što pričaš smo manje više učili u školi i slijepo sam vjerovala u to. Povijest je kao i svaka druga znanost podvrgnuta novim dokazima i saznanjima, koji dovode stara u pitanje. Ne vjerujem u svaku senzacionalističku glupost ali ovo što sam čitala o Kleopatrinoj sestri i nepoznatoj osobi na skulpturi koja ima crnačke karakteristike (Vidi nos i usta! Stavila sam je u prvom postu) za koju kažu da je vjerovatno Kleopatrina baba me je malo trgnulo iz te white power povijesti koja nam je servirana. (I sam Darwin je svašta israo u teoriji evolucije na račun crnaca kao naše rođake koji su bliži majmunu kojeg će bijelci jedan dan istrijebiti.)
Ti meni možeš govoriti povijesne činjenice i respektiram to da tebi treba puno više dokaza i uvjerenja da bi izvukao generalan zaključak koji bi se kosio s onim što si učio. U svakom slučaju je bolje da si skeptičan nego da povjeruješ u svako čudo i pretvoriš se u nekog alternativa - pseudoznanstvenika koji završe u emisiji Na rubu znanosti. Ali opet ukoliko si statičan i ne čitaš nove zanimljivosti i ne preispituješ svoje stavove ti ćeš se uhvatiti tih činjenica koje si naučio prije 20 godina i držat ćeš ih se ko pijan plota.
U vezi Kleopatrine sestre Arsinoje i njene mumije sam čitala ozbiljniji članak od ovog kojeg ti dajem i gledala BBC dokumentarac. ( Da ne misliš kako izmišljam, Sunday Times. )
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/middle_east/article5908494.ece
Kaže ovako :
Evidence obtained by studying the dimensions of Arsinöe’s skull shows she had some of the characteristics of white Europeans, ancient Egyptians and black Africans, indicating that Cleopatra was probably of mixed race, too.

Ovo ne dokazuje da je i Kleopatra bila tamnoputa jer možda nemaju istu mater, ali svakako dokazuje da se nisu toliko držali Grka kako se misli i da je velika mogućnost da je loza od Ptolomeja potamnila tokom vremena. U 200 godina hedonizma, orgija i spletki, krv je sigurno poafrikanila. U to sam debelo uvjerena. Jebem mu white power i kad ćemo se više toga otarasiti.
quote:
Originally posted by pravedni

I ne radi se o 200.,već o nešto manje od trista godina od kada je Ptolomej zavladao Egiptom do vladavine Kleopatre i njenog tragičnog kraja,posle poraza od Oktavijana zvanog Avgust,posinka Gaja Julija Cezara...


Bez obzira što se ne slažemo barem točno pročitaj što pišem. Rekla sam 200 godina do Kleopatrinog ćaće Ptolomeja XII a ne do nje.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ptolemaic_dynasty
Ptolemy I Soter (303 BC-285 BC)
Ptolemy XII Neos Dionysos (Auletes) (80 BC-58 BC, 55 BC-51 BC)
Koliko je tu godina? 300?
Ok, možda joj on nije ćaća (jer i tu postoji teorija da joj je on možda dida) ali što je veća ta brojka to meni više ide u prilog. Više je vremena da se izmješaju.
Moja struka spada u prirodne znanosti koja ima puno egzaktnije metode da bi se teorije dokazale pa svejedno preispitujem stavove kada se sazna nešto novo. Zašto ne bi preispitala i mjenjala stavove i u području povjesti, pogotovo danas kada imamo dna testove i magnetsku rezonanciju.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 07/03/2011 : 10:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

imate sve informacije na wikipediji


Ako neko zeli da se upusti u argumentovanu raspravu,bolje da ne koristi Wikipediu. Tamo cete naci gomilu netacnih podataka,pogresnih godina,naziva mesta i bitaka,tako da je bolje te podatke zanemariti...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 07/03/2011 : 12:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Evo i naslovne, napokon:

Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000