forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 19/03/2011 : 21:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Giampiero Casertano

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/03/2011 : 17:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote




"Pietro Dall'Agnol"





Zanima me što mislite o Dall Agnolu?

U Lovu na vještice sam ga prvi puta zapazila (mislim da prije toga nisam čitala ništa što je on crtao).
Meni je on super, totalno sam se nabrijala na njega i baš se pitam jesam li jedina.





Edited by - Ultras on 21/03/2011 18:22:40
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/03/2011 : 17:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Zanima me što mislite o Dall Agnolu? U Lovu na vještice sam ga prvi puta zapazila (mislim da prije toga nisam čitala ništa što je on crtao). Meni je on super, totalno sam se nabrijala na njega i baš se pitam jesam li jedina.



Dall'Agnol je zakon, pogotovo u fazi 'Sotonin pogled' ili 'Mjesečev srp'... Mnogi ga tu ne vole zbog minimalističkog stila, ali ja ne pamtim kad sam vidio tako siguran potez...

Sad je ponovno promijenio stil i dosta je ekspresivniji, meni i dalje odličan... Kad netko zna, onda zna, pa ma kojim stilom crtao...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/03/2011 : 17:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma dallagnol je katastrofa
u pocetku sa goblinom je bio odličan, a kasnije ide sve gore i gore...
sa granicom i Lo sguardo di Satana (zaboravih naziv na hrvatskom) je totalna katastrofa
kad se sjetim kako je imao obecavajuci pocetak
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/03/2011 : 18:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Dall'Agnol je zakon, pogotovo u fazi 'Sotonin pogled' ili 'Mjesečev srp'... Mnogi ga tu ne vole zbog minimalističkog stila, ali ja ne pamtim kad sam vidio tako siguran potez...

Sad je ponovno promijenio stil i dosta je ekspresivniji, meni i dalje odličan... Kad netko zna, onda zna, pa ma kojim stilom crtao...


Ne kužim ti ja baš taj pojam "siguran potez", ne bi znala što to znači. Hoću reći ne bi sada znala upriti prstom u sliku i kazati - evo ovo je siguran/nesiguran potez. Nitko mi nije pokazao kako razlikovati te pojmove u stripu.
Meni se kod njega najviše sviđa ovo. Ne znam kako se taj stil sjenčanja zove ali to mi je super. Lako mu oprostim što crta mutave face kada vidim nešto takvo.




Edited by - grofica Varga on 21/03/2011 18:13:44
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7787 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 21/03/2011 : 18:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Zanima me što mislite o Dall Agnolu? U Lovu na vještice sam ga prvi puta zapazila (mislim da prije toga nisam čitala ništa što je on crtao). Meni je on super, totalno sam se nabrijala na njega i baš se pitam jesam li jedina.


Dobar u prvim radovima (Tama, Goblin itd), a kasnije teško, ali baš teško sranje (Sotonin pogled, Granica). U zadnjoj Ludensovoj epizodu Crnom čovjeku se malo popravio.

Edited by - mpavin on 21/03/2011 18:19:46
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/03/2011 : 18:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Sorry Ultras nisam mislila da će od ovog ispasti nova tema i da ću sjebati tvoju koncepciju. Samo me zanimalo što ljudi misle o tom crtaču jer mi se svidio.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/03/2011 : 18:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Ne kužim ti ja baš taj pojam "siguran potez", ne bi znala što to znači. Hoću reći ne bi sada znala upriti prstom u sliku i kazati - evo ovo je siguran/nesiguran potez. Nitko mi nije pokazao kako razlikovati te pojmove u stripu.
Meni se kod njega najviše sviđa ovo. Ne znam kako se taj stil sjenčanja zove ali to mi je super. Lako mu oprostim što crta mutave face kada vidim nešto takvo.


Ovdje je tabla iz 'Sotonina pogleda'... Ne može se postaviti kao slika pa evo link:

http://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece=391786&gsub=61255

To je njegova faza koju ljudi ne vole... Meni je tu fantastičan...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2011 : 18:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Dal Anjol. Moj prvi susret s DD je bio kroz epizodu koju je on crtao, 'Tama', još kad sam bio klinac, i sviđaju mi se sve njegove 'faze'...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/03/2011 : 18:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem sve što je Beva do sada napisao. Čovjek se non-stop mijenja i eksperimentira i svaki put je odličan!
Plus meni je super bio i u Sotoninom pogledu ali i u Granici di je ličio na prvotnog Marija

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 21/03/2011 : 19:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Sorry Ultras nisam mislila da će od ovog ispasti nova tema i da ću sjebati tvoju koncepciju. Samo me zanimalo što ljudi misle o tom crtaču jer mi se svidio.



Odlično je ispalo, nemaš se zbog čega izvinjavati. Zavladala je neka apatija na forumu pa se odrazila i na topik. Ova tema će dobro doći da krenemo napred


Šta zvanični SBE "kaže" za Pietra:


Rođen 10. 09. 1963.

Do sada je za DD nacrtao - redovna serija:

Osim redovne serije nacrtao je jednu priču i za Gigant izdanje:



Prepoznatljiv crtač. Nije mi bio medju omiljenim ali sam se vremenom navikao na njegov stil crtanja. "Goblin" dobar, "Ubica veštica" takođe...


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 21/03/2011 : 19:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Meni se kod njega najviše sviđa ovo. Ne znam kako se taj stil sjenčanja zove ali to mi je super. Lako mu oprostim što crta mutave face kada vidim nešto takvo.




Pa ne zove se nikako posebno, tu kombinuje malo tufiranje cetkom (to je kad ovlas cekom odozgo tapkas po papiru), "suvu cetku"...ima malo i laviranog tusha.. i uglavnom tendencija na plohaste povrsine...
Spontan i zanimljiv likovni prilaz, eksperivan u svakom slucaju...

Dall'Agnol je izuzetan crtac...u ranijim radovima vise onako minimalisticki, kasnije jako ekspresivan u svodjenju scena na kjaroskuro plohe...
Atmosfericni crtez, psiholoska determinacija likova, dinamicna kadriranja...
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 21/03/2011 : 19:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Prva faza (Mrak, Goblin, Mumija) mi se uvjek jako dopadala zbog preciznog, detaljnog, ali ne i sterilnog crteza. Druga faza (Granica, Mjesecev srp) takodje odlicna, atmosfericnija i ekspresivnija. Treca faza mi se nikako ne dopada i samo na nekim tablama vidim one elemente majstorstva iz prethodnih faza, a onda slijedi gomila bezvoljnih vinjeta. Ne pomaze ni sto su npr. Crni covjek i Sve Saline ljubavi medju gorim epizodama u posljednje vrijeme izdatim kod nas. Vjerujem da ima i ova treca faza svojih vrijednosti, ali ja nekako ne uspijevam da ih uvidim.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 22/03/2011 : 18:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Dalanjol je jako dobar, izrazito mu lezi horor (ne znam da li se jos necim bavi).
Kao i vecina kolega, sa godinama je prilicno promenio stil, ali svejedno, uvek mi prija da vidim njegov rad.
"Tama" je po meni najstrasnije nacrtani Dilan uopste. Od ovog stripa sam imao najvecu jezu kao klinac (plasio sam se mraka ;)), 'vostani covek' je nacrtan za u*rati se u gace.
Koliko samo smesno deluje Pikatov 'groza strasni' u poredjenju sa originalom...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/03/2011 : 18:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dalanjol sve bolji kako vreme odmiče..

On mi je kao dobar odbrambeni vezni u fudbalu. Retko ga ko spominje, al' kad ga se sete, hvale ga na sva usta.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/03/2011 : 19:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison
...Od ovog stripa sam imao najvecu jezu kao klinac (plasio sam se mraka ;)), 'vostani covek' je nacrtan za u*rati se u gace.
Koliko samo smesno deluje Pikatov 'groza strasni' u poredjenju sa originalom...


Ehm, Morisone, ja i ti se obicno razidjemo u misljenju;), ali se ovde apsolutno slazem sa tobom, iako jako gotivim Pikata u bilo kom obliku.
Da, Dalanjolov vostani je faca za onog smeska Pikatovog.
I ja sam jos kao klinac kada sam prvi put kupio "Tamu" imao slicno iskustvo :(
A jos kad se setim da sam jos tada naslutio da je lik Filipa Krejna inspirisan Fredijem Krugerom, takodje u ono vreme jednom od nezaboravnoh frikova iz horora...

quote:
Originally posted by nolo contendre

Meni je Dalanjol sve bolji kako vreme odmiče..

On mi je kao dobar odbrambeni vezni u fudbalu. Retko ga ko spominje, al' kad ga se sete, hvale ga na sva usta.



Ma spominj'o sam ga evo bas 13/01/2010 :P
Jesam i jos i pre toga, samo se ne mogu da setim...
Napisao kratko:

Dall'agnol je takodje vrhunski! "Tama", "Goblin", "Mumija", "Daleko od svetlosti", "Sotonin pogled", "Granica"..mozda i jos zanimljiviji ovaj noviji, shiroki, kao u "Crni covjek" i "Ubica vestica"...
Maestralan crtac!


Pa sam ga cak nesto i dovodio u vezi sa Pratom, ali naravno figurativno :)

Dalanjol jeste jako drugaciji u "Crni covjek" i "Ubica vestica". Razvio je toliko ekspresivan izraz, da gotovo moze da se meri i sa Pratom! Da, naravno da takav crtez nema veze sa Pratovim stilom, ali crtacki pristup Dalanjola u zadnjim radovima je sigurno nesto van okvira "klasicnog bonelli crteza"! Meni je jako dobar takav "uproscen"!

sa ovog topika:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36223&whichpage=4
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/03/2011 : 19:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
i meni je sasvim ok dalanjol.
ok,faza granica/sotonin pogled mi je grozna, presvega zato sto (kako sam vec rekao) mu ljudi izgledaju odvratno - svi kao da su sa nekakvim anomalijama

prva faza tama/mumija mi je prosecna ali sasvim prihvatljiva

najvise mi se dopada ova zadnja crni covek/sali, stata sto je "ubijen" ocajnim scenarijima :(

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 22/03/2011 : 19:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker
..stata sto je "ubijen" ocajnim scenarijima :(




Pa da, Ruju seronja!
"osteomorfoza" i "fascinantne" transformacije garderobe..

Edited by - docA on 22/03/2011 19:32:00
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/03/2011 : 19:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
rujuov vrh! :facepalm:

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/03/2011 : 19:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pročitala "Sve Saline ljubavi". To bi, po ovome što neki pišu, trebala biti njegova "treća faza" zbog kojeg su ga mnogi prestali voljeti. Meni se Dylanova faca (iako je crta malo mutavo) ipak više sviđa u "Lovu na vještice", nekako je slađi, ali sve drugo mi je super. I dalje super crta sjene. Pogotovo ono što izvodi, kako je doca rekao, sa "suhom četkom".
Mort je nacrtan predobro, stvarno je gadljiv da ti dođe povratiti kad ga vidiš.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/03/2011 : 20:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker
najvise mi se dopada ova zadnja crni covek/sali, stata sto je "ubijen" ocajnim scenarijima :(


E ja ne gledam tako. Dala sam u komentarima salinim ljubavima 8/10 zato što smatram da je Dall Agnol "oživio" Rujuov dosadni scenarij. Meni je čaša polupuna, nek bude malo optimizma.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/03/2011 : 17:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote


Bar su posteri dobri.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/03/2011 : 18:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
meni je ovaj bzvz, prethodni su mi bili ok.
a tek ovaj blurb ili kako se vec zove, :bljak: no pulse? no problem. :bljak:

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/03/2011 : 19:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Neko bi sad "primereno" mozda upotrebio onu latinsku ofucanu
"de gustibus non est disputandum", pa stEm u vezi i rekao da se samo ne slazemo po pitanju....hmmmm....
Elem, bi ja dakleM 'teo rec' - zanimljivo koliko razlicito vidimo neke stvari;
Grofica kaze:
"Mort je nacrtan predobro, stvarno je gadljiv da ti dođe povratiti kad ga vidiš."
Nacrtan i ja kazem da je dobro, a zasto je meni bas zlatan/cakan/ubavinja za oci? :o)
Il' sam ja boles'an pa se lozim na nakaradnosti, il' mi oslabljen dozivljaj za ogavno...Al' jes', Mort je odlican! ;)

dessa kaze:
"Bar su posteri dobri."
Ja ne mogu da gledam u ono kol'ko mi ogavno!
Da bar nema 'Dilana' i ovog "Blurba ili kako se vec zove(*:D)", mozda bi i licio na nesto...taj poster... ;)

Blurb! :D

Edited by - docA on 23/03/2011 19:48:44
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/03/2011 : 19:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Lele, jal to Dilana igra onaj feminizivani Supermen?

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.05 seconds. Snitz Forums 2000