forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 NOVI CD ZDRAVKA ČOLIĆA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Wicked

quote:
Originally posted by srdjandj

Sve je stvar ukusa, zato treba poštovati svačije mišljenje, ne?



Ja sam neko ko obicno ne ulazi u raspravu oko ovakvih stvari, naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali onu izjavu ne mogu pustiti. Da si rekao da je najbolji album Kad bi bio bijelo dugme ili Eto! Bas hocu! rekao bih da je stvar ukusa... ovako... zao mi je... jednostavno nisu u pravu...


Vidiš, na drugom mestu mi je album "Uspavanka za Radmilu M", sve je to stvar ukusa dragi moj momče!


jedan od lošijih albuma...po meni...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24818 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/03/2010 : 22:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

čorbin prvi i treći album-prejebeno...



Meni je Čorba najprecenjeniji naš bend svih vremena.


je li,čime se ti drogiraš
možeš tako reć i da je brega smeće,jer je bebek pjevao




Ne, nema veze sa time ko peva, više sam mislio na tekstove i muziku, na samu atmosferu koja zrači iz pesme.

A kad smo već kod Dugmeta, mislim da je njihov najkompletniji album onaj iz 1984. Naravno da je bilo i pre fenomenalnih pesama (a i kasnije), ali meni je taj album savršenstvo sklada između muzike, teksta i glasa. A Tifa je kreten najveći, ko zna šta bi bilo da je on bio malo prizemniji....


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 14/03/2010 22:27:58
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22422 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2010 : 22:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

jedan od lošijih albuma...po meni...



Tako je to, nekom dobar, nekom loš...o ukusima je teško raspravljati!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by SnotMan
Povodom navedenih,skidam kapu Azri i Smak-u,Od riblje chorbe bi samo Boru izdvojio kao umjetnika a za Atomsko skolnishte nemam zheludca...


zašto boru kao umjetnika...a šta je on to napravio bez čorbe
čorbin prvi i treći album-prejebeno...smak-odličan,ali s onakvim smušenjakom i genijalcem točkom,slab uspjeh,s obzirom na sve...



Smak je imao glupe tekstove. Sreca da se nije razumelo sta onaj pevac peva.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 14/03/2010 : 22:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
jim morrison je imao jako inteligente tekstove...

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

čorbin prvi i treći album-prejebeno...



Meni je Čorba najprecenjeniji naš bend svih vremena.

A ono što mi od njih valja je ionako skoro sve radio Bajaga, Borina ne-dela mi ne leže baš. U stvari, ima par stvari- Noćas gubim meč, Ljubav više ovde ne stanuje- od ovih novijih i par onih "legendarnih", ali to je to.



Meni su sve do Istine odlicne ploce od Corbe. Posle Istine do Koze Nosre ima dobrih albuma, a od tad tek poneka dobra pesma.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 14/03/2010 : 22:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

A kad smo već kod Dugmeta, mislim da je njihov najkompletniji album onaj iz 1984.



Lose mislis
Ali vec smo ustanovili koliko znas o muzici kada si rekao da je Metallica najveci metal bend.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Wicked

quote:
Originally posted by srdjandj

Sve je stvar ukusa, zato treba poštovati svačije mišljenje, ne?



Ja sam neko ko obicno ne ulazi u raspravu oko ovakvih stvari, naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali onu izjavu ne mogu pustiti. Da si rekao da je najbolji album Kad bi bio bijelo dugme ili Eto! Bas hocu! rekao bih da je stvar ukusa... ovako... zao mi je... jednostavno nisu u pravu...


Vidiš, na drugom mestu mi je album "Uspavanka za Radmilu M", sve je to stvar ukusa dragi moj momče!


jedan od lošijih albuma...po meni...



I meni

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22422 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2010 : 22:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by SnotMan
Povodom navedenih,skidam kapu Azri i Smak-u,Od riblje chorbe bi samo Boru izdvojio kao umjetnika a za Atomsko skolnishte nemam zheludca...


zašto boru kao umjetnika...a šta je on to napravio bez čorbe
čorbin prvi i treći album-prejebeno...smak-odličan,ali s onakvim smušenjakom i genijalcem točkom,slab uspjeh,s obzirom na sve...



Smak je imao glupe tekstove. Sreca da se nije razumelo sta onaj pevac peva.


Smak je imao odlične stvari: Ulazak u harem, Crna dama, Alo, alo.., Vizantijsko plavo itd...
Nije tu bilo puno reči!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 14/03/2010 22:34:19
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24818 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/03/2010 : 22:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wicked

quote:
Originally posted by manhunter

A kad smo već kod Dugmeta, mislim da je njihov najkompletniji album onaj iz 1984.



Lose mislis
Ali vec smo ustanovili koliko znas o muzici kada si rekao da je Metallica najveci metal bend.




Mislim za sebe, a pišem da i drugi mogu da vide.

A koliko ti znaš o muzici smo videli kad si rekao da Metallica nije najveći metal bend.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by SnotMan
Povodom navedenih,skidam kapu Azri i Smak-u,Od riblje chorbe bi samo Boru izdvojio kao umjetnika a za Atomsko skolnishte nemam zheludca...


zašto boru kao umjetnika...a šta je on to napravio bez čorbe
čorbin prvi i treći album-prejebeno...smak-odličan,ali s onakvim smušenjakom i genijalcem točkom,slab uspjeh,s obzirom na sve...



Smak je imao glupe tekstove. Sreca da se nije razumelo sta onaj pevac peva.


Smak je imao odlične stvari: Ulazak u harem, Crna dama, Alo, alo.., Vizantijsko plavo itd...
Nije tu bilo puno reči!!



Zato im je i najbolji album onaj Tockov solo.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

čorbin prvi i treći album-prejebeno...



Meni je Čorba najprecenjeniji naš bend svih vremena.

A ono što mi od njih valja je ionako skoro sve radio Bajaga, Borina ne-dela mi ne leže baš. U stvari, ima par stvari- Noćas gubim meč, Ljubav više ovde ne stanuje- od ovih novijih i par onih "legendarnih", ali to je to.



Meni su sve do Istine odlicne ploce od Corbe. Posle Istine do Koze Nosre ima dobrih albuma, a od tad tek poneka dobra pesma.


i osmi nervi slom nije loša ploča...kao i ujed za dušu...istina mi nije legla...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22422 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2010 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Ali tu smo zbog Čole, njegov najbolji album je onaj drugi, a pesma KRISTINA!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
da,smaku su falili tekstovi,kao i yu grupi...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

čorbin prvi i treći album-prejebeno...



Meni je Čorba najprecenjeniji naš bend svih vremena.

A ono što mi od njih valja je ionako skoro sve radio Bajaga, Borina ne-dela mi ne leže baš. U stvari, ima par stvari- Noćas gubim meč, Ljubav više ovde ne stanuje- od ovih novijih i par onih "legendarnih", ali to je to.



Meni su sve do Istine odlicne ploce od Corbe. Posle Istine do Koze Nosre ima dobrih albuma, a od tad tek poneka dobra pesma.


i osmi nervi slom nije loša ploča...kao i ujed za dušu...istina mi nije legla...


Istina im je najtvrdji album. Ustvari mene zivcira Dzindzer. Mozda je on dobar gitarista, ima brze prste, ali kad pocne da solira u starim pesmama, odmah gubim interesovanje. Po meni im je los potez sto sada sviraju samo sa jednom gitarom i to bas Dzindzerovom.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

da,smaku su falili tekstovi,kao i yu grupi...



Jes vala. YU grupa je isto imala glupe tekstove.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Ali tu smo zbog Čole, njegov najbolji album je onaj drugi, a pesma KRISTINA!!!


da...tu smo zbog čole,a mi otišli uzduž i poprijeko...taj drugi album iz 1977. je odličan...spoj rocka i šlagera,kornelije je odlično odradio posao pošto je i sam sisao rock i šlager
ploča jebeno brzo prodavana,otišla blizu milijuna primjeraka...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Kad se napuni ovaj topik ovoliko za kratko vreme... Alal nam vera.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22422 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2010 : 22:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by srdjandj

Ali tu smo zbog Čole, njegov najbolji album je onaj drugi, a pesma KRISTINA!!!


da...tu smo zbog čole,a mi otišli uzduž i poprijeko...taj drugi album iz 1977. je odličan...spoj rocka i šlagera,kornelije je odlično odradio posao pošto je i sam sisao rock i šlager
ploča jebeno brzo prodavana,otišla blizu milijuna primjeraka...


Da, sećam se kad je taj album "Ako priđeš bliže" izašao te 1977. godine, zamisli te klinke od 14-15 godina, ma cela osnovna škola je bila napaljena na Čolu(mislim curice).

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

čorbin prvi i treći album-prejebeno...



Meni je Čorba najprecenjeniji naš bend svih vremena.

A ono što mi od njih valja je ionako skoro sve radio Bajaga, Borina ne-dela mi ne leže baš. U stvari, ima par stvari- Noćas gubim meč, Ljubav više ovde ne stanuje- od ovih novijih i par onih "legendarnih", ali to je to.



Meni su sve do Istine odlicne ploce od Corbe. Posle Istine do Koze Nosre ima dobrih albuma, a od tad tek poneka dobra pesma.


i osmi nervi slom nije loša ploča...kao i ujed za dušu...istina mi nije legla...


Istina im je najtvrdji album. Ustvari mene zivcira Dzindzer. Mozda je on dobar gitarista, ima brze prste, ali kad pocne da solira u starim pesmama, odmah gubim interesovanje. Po meni im je los potez sto sada sviraju samo sa jednom gitarom i to bas Dzindzerovom.


da,čorba svira metalkojina i bajagina gitara su bile nenadjebive...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by srdjandj

Ali tu smo zbog Čole, njegov najbolji album je onaj drugi, a pesma KRISTINA!!!


da...tu smo zbog čole,a mi otišli uzduž i poprijeko...taj drugi album iz 1977. je odličan...spoj rocka i šlagera,kornelije je odlično odradio posao pošto je i sam sisao rock i šlager
ploča jebeno brzo prodavana,otišla blizu milijuna primjeraka...


Da, sećam se kad je taj album "Ako priđeš bliže" izašao te 1977. godine, zamisli te klinke od 14-15 godina, ma cela osnovna škola je bila napaljena na Čolu(mislim curice).


ja sam bio dijete,dvije godine sam imao kad je ta ploča izašla,ali sjećam se tamo,nakon 3 godine od izalska ploče,da mi je u magli ostala ta ploča kojusam vidio kod rodice,i da su sve žene šizile za čolićem...htio ne htio,moro si ga slušat...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 14/03/2010 : 22:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by globinjo

čorbin prvi i treći album-prejebeno...



Meni je Čorba najprecenjeniji naš bend svih vremena.

A ono što mi od njih valja je ionako skoro sve radio Bajaga, Borina ne-dela mi ne leže baš. U stvari, ima par stvari- Noćas gubim meč, Ljubav više ovde ne stanuje- od ovih novijih i par onih "legendarnih", ali to je to.



Meni su sve do Istine odlicne ploce od Corbe. Posle Istine do Koze Nosre ima dobrih albuma, a od tad tek poneka dobra pesma.


i osmi nervi slom nije loša ploča...kao i ujed za dušu...istina mi nije legla...


Istina im je najtvrdji album. Ustvari mene zivcira Dzindzer. Mozda je on dobar gitarista, ima brze prste, ali kad pocne da solira u starim pesmama, odmah gubim interesovanje. Po meni im je los potez sto sada sviraju samo sa jednom gitarom i to bas Dzindzerovom.


da,čorba svira metalkojina i bajagina gitara su bile nenadjebive...



Za mene je Rajko Kojic medju top 5 jugoslovenskih solo gitarista. Tako je lepe i melodicne solo deonice svirao. Corba tom duetu gitarista, pored Borinih tekstova najvise duguje za svoj uspeh. Svaki Rajkov solo je cist biser, a prost kao pasulj.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/03/2010 : 22:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
Ja stvarno ne bih mogao da odredim koja je Colina pesma ili album najbolji. Svakako je to nesto od starijih, ali ne mogu da se odlucim. Mislim da i 90% svih starih pesama i dan danas znam napamet, kao i za Corbu, Dugme...

Za Corbu se apsolutno slazem sa Raspucinom , a za Dugme imam apsolutno suprotno misljenje .

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2010 : 22:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin
Za mene je Rajko Kojic medju top 5 jugoslovenskih solo gitarista. Tako je lepe i melodicne solo deonice svirao. Corba tom duetu gitarista, pored Borinih tekstova najvise duguje za svoj uspeh. Svaki Rajkov solo je cist biser, a prost kao pasulj.


da...potpisujem...jeben gitarista,prerano je otišao...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22422 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2010 : 22:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

ja sam bio dijete,dvije godine sam imao kad je ta ploča izašla,ali sjećam se tamo,nakon 3 godine od izalska ploče,da mi je u magli ostala ta ploča kojusam vidio kod rodice,i da su sve žene šizile za čolićem...htio ne htio,moro si ga slušat...


Da, Čola je u to vreme bio možda najpolpularniji pevač u Jugi!
Sećam se, tada retko ko nije kupio tu ploču, ma slušalo se to onda, tako je to bilo u to vreme...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000