forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 18/03/2017 : 20:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Evo i ovde su raspravljali o tome
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32086&whichpage=4

Posluša san nekoliko primjera p onetu i nikad to nije bilo ć. Evo recimo zadnji post ovog topica na videu ne kaže ć nego nešto između, ali opet više vuče na č.

A i o čemu mi rasporavljamo kad u cijeloj Hrvatskoj samo Istrani i otočani govore čisto ć dok je ovima ostalima sve odreda č...




Ako na osmoj sekundi kažu BreČa a ne BreĆa ja odoh na ORL pregled

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 18/03/2017 : 20:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ok, slazem se da je tako na papiru, ali taj glas u izgovoru zvuci potpuno drugacije od prekojadranskog.

Slicno stvar je sa Dž i Đ sto ne sprijecava da izdavac darkvud na serijalu price napise Đovani Gvaldoni, iako je pravilno Džovani Gvaldoni, a izgovara se u praksi Đovani Gualdoni i zato uvijek mislim da je taj njihov Vuk bio obicni sarlatan.



Treba imati muda pa nazvati Vuka šarlatanom. Zanima me samo jesi li neki dokazani lingvista, ili to nisu muda, već čisti animozitet, koji si već iskazao pokoji put?

Edited by - Elderane84 on 18/03/2017 20:53:39
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/03/2017 : 20:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je vise umobolno nazvati vuka sarlatanom
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/03/2017 : 21:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Nemam bas nista protiv Srbije ni srpskog naroda na cjelom Balkanu i u svijetu. Muda mi ne trebaju da bih nazvao stvari onako kako mislim. Kraj price za mene. Laku noc!

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/03/2017 : 22:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eh, da i ja podijelim svoju muku na sličnu temu
dobio danas knjige Jungle Jima i Princa Valianta
na koricama Džim, u stripu Jim i Džim
na koricama Valijant, u stripu Valiant i Valijant

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/03/2017 : 23:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a šta si kupova kad ti smeta?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/03/2017 : 23:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pa da procitam strip
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/03/2017 : 00:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ruju ili Faraci ???


Upsi dejzi ... vidis, da nisi spomenuo, sam ne bih nikada opazio sta sam napisao.
Naravno, Faracijeve su ove price. Mozda me Cossu "dekocentrisao" pa pri spomenu njega mozak odma' na Rujuja.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/03/2017 : 13:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Vidio sam intervjue di ga oslovljavaju sa Breča na njegovom španjolskom jeziku. Onda ni oni ne znaju...?
Talijani ga isto tako oslovljavaju, sa č ne ć. Pretpostavljam da Talijani ni nemaju ć u izgovoru.
Kako god, ovo što piše na srpskim izdanjima je krivo i to meni ruši ozbiljnost samog izdanja.





Na jednom snimku ga Čak oslovljavaju i sa "Breša".
Mislim da je Italijan bio u pitanju.
Tako da..... sto ljudi - sto izgovora.
A i - sto ljudi - sto verzija (čujnih).
Na jednom snimku sam prvo čuo da je novi naslovničar PiĆineli, a na drugom da je PiČineli.
Valjda Italijani imaju to meko "Č", pa se ne razaznaje dobro (barem na snimku).
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/03/2017 : 16:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Meko č je izmišljotina onih koji ne znaju razliku između č i ć i to je zapravo ć.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 19/03/2017 : 18:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ok...ali ni u zapadnim delovima nekadasnje nam zemlje se ne pridrzavaju uvek pravila da zadrze originalni naziv...zasto je kod vas peking a ne beijing....zasto je bec a ne wien...ima jos toga....

Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/03/2017 : 19:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, sve je ok, iskreno, zaboli me, razumijemo se svi, to je važno.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/03/2017 : 19:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ljudi, sve je ok, iskreno, zaboli me, razumijemo se svi, to je važno.


Potpis.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 25/03/2017 : 12:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by mpavin

Vidio sam intervjue di ga oslovljavaju sa Breča na njegovom španjolskom jeziku. Onda ni oni ne znaju...?
Talijani ga isto tako oslovljavaju, sa č ne ć. Pretpostavljam da Talijani ni nemaju ć u izgovoru.
Kako god, ovo što piše na srpskim izdanjima je krivo i to meni ruši ozbiljnost samog izdanja.





Na jednom snimku ga Čak oslovljavaju i sa "Breša".
Mislim da je Italijan bio u pitanju.
Tako da..... sto ljudi - sto izgovora.
A i - sto ljudi - sto verzija (čujnih).
Na jednom snimku sam prvo čuo da je novi naslovničar PiĆineli, a na drugom da je PiČineli.
Valjda Italijani imaju to meko "Č", pa se ne razaznaje dobro (barem na snimku).




Meko ''Č'', jeste.
Eto, VČ je Civitellija preveo kao Čiviteli, a kod italijana kad slušaš intervjue sa njim, zovu ga Šiviteli.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/03/2017 : 18:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Vrlo dobar Teksov kolor fest! Prijaju ove krace price, jer tu nema razvlacenja i nepotrebnih dijaloga, flesbekova i klisea, nego scenaristi moraju brzo i efetkno da ispricaju pricu. Pravo osvezenje!

Prva prica: Limene zvezde Medda/Beneveneto
Autorski tandem prvog broja serijala Lukas nam donose odlicnu pricu o dvojici starih Karsonovih poznanika koji ocigledno nisu produzili istim putem pravde kao Karson i Teks.
Benevenetov crtez je sjajan, nemam ni jednu zamerku, kadriranje, pejzazi, govor tela, odlicno!
Medda se takodje bas lepo snasao u kratkoj formi i dao nam scenaristicki najinteresantniju pricu.
Ocena 10/10


Druga prica: Susret u Tularosi Burattini/Camuncoli
Interesantna Burattinijeva prica o osveti sa banalnim preokretom na kraju. Ali pogadja emocionalnu crtu barem donekle. Camuncolin crtez je ostrih linija, gotovo kockast, ali mi se svidja.
Ocena 7/10

Treca prica: U mraku Bosseli/Rossi
Uobicajena prica o tome da monstrumi nisu fizicki nakaradne osobe, vec da monstrumi leze u nama. U pocetku dobra horor atmosfera ali pred kraj se to razvodnilo i glupo je sto jedan od glavnih aktera na neki neverovatan nacin preziveo. Rossi interesantan ali nista posebno. Najslabija prica u ovom kolorfestu.
5/10

Cetvrta prica: Talicni Rendi Recchioni/Accardi
Samurajski tandem nam donosi sjajnu kratku pricu.
Prvo da istaknem crtez koji je maestralan, Accardi je neverovatno detaljan i precizan crtac a opet sa odlicnim osecajem za atmosferu. Fantasticni pejzazi Monument Valleya ili koja li je vec ono dolina, a pogotovo bih izdvojio kadar u kome banditi ulaze u meksicki gradic, neverovatan crtez grada, toliko detalja, sjajno!
Recchioni na originalan nacin vodi pricu tako da na kraju ne znamo da li se Teks uopste i pojavio u njoj ili nije. Nije neka preterano dubokoumna epizoda, niti je zaplet nesto interesantan, ali je prica ispricana na jedan interesantan, svez i direktan nacin uz odlican crtez, tako da je ovo pored Limenih zvezda najbolja prica ovog Obojenog programa.
Ocena 10/10


Takodje bih pohvalio i koloristu prve i poslednje epizode Oscara Celestinija koji je umnogome doprineo da crtez majstora Accardija i Beneveneta bude jos bolji. Najmanje mi se svideo kolor u trecoj Bosselijevoj epizodi jer najvise deluje kompjuterski.

Izdanje Veselog cetvrtka perfektno, odlicna stampa, uvez, sve za 10. Steta samo sto nema nekog predgovora ili pogovora.

Sto vise ovavkih kratkih Teksovih obojenih programa to bolje!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2017 : 23:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kolika je cijena jednog Texovog Obojenog programa? (ako može prevedeno u kune)


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 25/03/2017 : 23:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
i koliko ima strana sve skupa?
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 26/03/2017 : 09:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kolika je cijena jednog Texovog Obojenog programa? (ako može prevedeno u kune)





60 kuna puna cena, mada mi koji imamo članske karte VČ kupujemo sa 20% popusta pa bude 48 kuna.
Broj stranica nije uvek isti, obično je oko 130.
Više na: http://www.darkwoodprodavnica.rs/strip-arhiv.html?publisherID=176&editionID=813&edition=Obojeni+program+%28Veseli+%C4%8Cetvrtak%29#cxList

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/03/2017 : 11:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kolika je cijena jednog Texovog Obojenog programa?


quote:
Originally posted by nika331

i koliko ima strana sve skupa?


https://www.trafika.online/pretraga?search=obojeni%20program
quote:
Originally posted by Shaner

(ako može prevedeno u kune)


http://www.kursna-lista.com/

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 28/03/2017 : 22:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah Boseli/Alberti Fronteru danas. Autorski Teks, br.2. Sve preporuke, meni miljama bolje od Serpierievog viđenja, ovo je već neki viši nivo. Skroz dobar osjećaj, čitaš Teksa, a kao da čitaš nešto drugo, crtež skroz van Boneli manira, kao i ponašanje poznatih likova. Sve u svemu, sjajno utrošenih pola sata :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2017 : 22:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Pročitah Boseli/Alberti Fronteru danas. Autorski Teks, br.2. Sve preporuke, meni miljama bolje od Serpierievog viđenja, ovo je već neki viši nivo. Skroz dobar osjećaj, čitaš Teksa, a kao da čitaš nešto drugo, crtež skroz van Boneli manira, kao i ponašanje poznatih likova. Sve u svemu, sjajno utrošenih pola sata :)



Meni je Frontera najbolja od ova cetiri sto su do sada izasli, iako su mi i ostali ok.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2017 : 01:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Pročitah Boseli/Alberti Fronteru danas. Autorski Teks, br.2. Sve preporuke, meni miljama bolje od Serpierievog viđenja, ovo je već neki viši nivo. Skroz dobar osjećaj, čitaš Teksa, a kao da čitaš nešto drugo, crtež skroz van Boneli manira, kao i ponašanje poznatih likova. Sve u svemu, sjajno utrošenih pola sata :)



Gde si bre Elderane nije te bilo odavno!
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 29/03/2017 : 10:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Elderane84

Pročitah Boseli/Alberti Fronteru danas. Autorski Teks, br.2. Sve preporuke, meni miljama bolje od Serpierievog viđenja, ovo je već neki viši nivo. Skroz dobar osjećaj, čitaš Teksa, a kao da čitaš nešto drugo, crtež skroz van Boneli manira, kao i ponašanje poznatih likova. Sve u svemu, sjajno utrošenih pola sata :)



Meni je Frontera najbolja od ova cetiri sto su do sada izasli, iako su mi i ostali ok.





Mene je oduševio crtež u Izazovu u Montani. Manfredijeva priča je jako dobra, ali De Vitin crtež je senzacionalan!

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/03/2017 : 17:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#679
Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Corrado Mastantuono
Naslovnica: Claudio Villa

http://www.sergiobonelli.it/tex/2017/04/04/albo/gli-incappucciati-del-klan-1000852/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1491317228023.jpg--.jpg?1491317228000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1491317226755.jpg--.jpg?1491317228000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1491317224787.jpg--.jpg?1491317226000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1491317223548.jpg--.jpg?1491317224000

Edited by - solar on 06/04/2017 15:32:51
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/03/2017 : 18:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
I opet kad mislis da si sve najbolje od Ville vidio..on opet iznenadi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000