forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 15/03/2018 : 19:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki ljubitelj Mefista i Yame i njihovih petparackih trikova,ali od ove price ipak ocekujem nesto vise..ipak je to Bosellijev teren.Trenutno Cestarovi crtaju Mefista,a Civitelli bi trebao odraditi zavrsnicu..valjda ce biti muda da ih konacno zauvijek posalju u mirovinu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/03/2018 : 19:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
valjda ce biti muda da ih konacno zauvijek posalju u mirovinu.


Arhetipski neprijatelji nikad ne idu u mirovinu, uvijek će se Batman boriti protiv Jokera, Superman protiv Lexa Luthora i Tex protiv Mefista.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2018 : 18:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nizzi&Civitelli:Tex-Bostonska misija (Slobodna Dalmacija 45)
Nizzi&Civitelli:Tex-Zločin u luci (Slobodna Dalmacija 46)
Nizzi&Civitelli/Bosseli&Marcello:Tex-Krijumčari/Tulac (Slobodna Dalmacija 47)
Bosseli&Marcello:Tex-Čitači tragova (Slobodna Dalmacija 48)
Bosseli&Marcello:Tex-Smrt na rijeci (Slobodna Dalmacija 49)

Dve odlična Teksa!
Prvi je kombinacija snežne atmosfere,velikog grada,krimi zapleta - šta ćeš lepše.Teks i Karson stižu u Boston u potrazi za Vajnekom,indijancem koji je napravio niz razbojništva u rezervatu,ali je trenutno upetljan u neku krupnu aferu sa prodajom oružja.Ubrzo će naši junaci biti uvučeni kriminalne spletke iza kojih stoje krupni igrači.
Nici jako dobar,ništa nije zasrao na kraju,Čiviteli kida kao i uvek,u nekim momentima kao da mu Fređijeri asistira.
U Čitačima tragova ponovo dobitna kombinacija Bozelija i Marčela - T&K u malom selu Tulaku prisustvuju ubistvu dva dezertera.Ali priča koja stoji u pozadini je dosta veća od pukog obračuna i jako sumnjiva.Navodno je ceo jedan odred vojnika dezertirao sve sa ženama (indijankama) i decom,a za njima su poslani nemilosrdni lovci na ucene koje predvodi mešanac Majki Fin,beskrupulozni ubica koji prezire crvenokošce.Teks se zaintigira oko cele ove priče i uključuje se u nju.
Dojajna epizoda sa sjajnim krajem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/03/2018 : 21:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nizzi&Civitelli:Tex-Bostonska misija (Slobodna Dalmacija 45)
Nizzi&Civitelli:Tex-Zločin u luci (Slobodna Dalmacija 46)
Nizzi&Civitelli/Bosseli&Marcello:Tex-Krijumčari/Tulac (Slobodna Dalmacija 47)
Bosseli&Marcello:Tex-Čitači tragova (Slobodna Dalmacija 48)
Bosseli&Marcello:Tex-Smrt na rijeci (Slobodna Dalmacija 49)

Dve odlična Teksa!
Prvi je kombinacija snežne atmosfere,velikog grada,krimi zapleta - šta ćeš lepše.Teks i Karson stižu u Boston u potrazi za Vajnekom,indijancem koji je napravio niz razbojništva u rezervatu,ali je trenutno upetljan u neku krupnu aferu sa prodajom oružja.Ubrzo će naši junaci biti uvučeni kriminalne spletke iza kojih stoje krupni igrači.
Nici jako dobar,ništa nije zasrao na kraju,Čiviteli kida kao i uvek,u nekim momentima kao da mu Fređijeri asistira.
U Čitačima tragova ponovo dobitna kombinacija Bozelija i Marčela - T&K u malom selu Tulaku prisustvuju ubistvu dva dezertera.Ali priča koja stoji u pozadini je dosta veća od pukog obračuna i jako sumnjiva.Navodno je ceo jedan odred vojnika dezertirao sve sa ženama (indijankama) i decom,a za njima su poslani nemilosrdni lovci na ucene koje predvodi mešanac Majki Fin,beskrupulozni ubica koji prezire crvenokošce.Teks se zaintigira oko cele ove priče i uključuje se u nju.
Dojajna epizoda sa sjajnim krajem.



Sjajne epizode dragi Anto, prva je cista fantazija blatnjavi sneg u velikom gradu.

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2018 : 21:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
baš tako!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/03/2018 : 08:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Bostonska misija mi je u TOP 10 najbolje nacrtanih Texova. A i priču bih stavio možda u TOP 20. Odlična epizoda!

Čitače tragova nisam dugo čitao, morao bih ponoviti gradivo.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/03/2018 : 14:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ocajan crtez ovi novi broj s kioska od cossua. Bas citam i zgrazam se kakvo siromastvo i antitalent. A i prica je kao zalutala iz maxija ali radnja je skromna pa se nije moglo razvuci u maxi. Jos i diso stize ovaj mjesec. Procitao i bd texa od andreuccija i mastantuona i bar je to vrh bonelli produkcije u ovo siromasno doba.




Da, na žalost, što se tiče Cossua si potpuno u pravu! Što im je bilo došlo da njega ubace na Texa i to još u redovnu seriju?! Uz takva imena koja trenutno crtaju?! Prolistao sam strip, ne izgleda to loše, nije on loš crtač, ali nije mi za Texa i za western. Neka se On lijepo vrati na Dylana gdje je već tridesetak godina. Što se tiče Disa, tako je kako je. Loši su ti njegovi maxiji, ali s obzirom na to da je puno dao Bonelliju, crtao je Mister Noa trideset godina, od prvog broja do zadnjeg, naslovnice... Mister No je On! Doslovno. Legenda je i što se mene tiče neka crta ako mu je to zadovoljstvo. Preživjet ćemo još koji maxi dok ne ode u mirovinu.

Drago mi je da ti se sviđaju autorski stripovi od Andreuccija i Mastantuona. Baš čisti BD i po izgledu, kompoziciji vinjeta, boje, vinjete u vinjeti, a tu je i veliki format, što daje mogućnost da su na nekim stranicama vinjete smještene u čak pet redova. Kao da čitam Rip Kirbyja, ha ha! Pročitao sam oba i teško je reći koji je bolje nacrtan + boje, čista petica! Što se tiče priče, oba je naravno napisao Boselli, ali mi je bolji ovaj zadnji, Mastantuonov:




Tex u mladim danima, a radnja se događa teško je reći kada! Ha ha! Tamo negdje kada i događaji koje Tex priča prijateljima u svima poznatoj priči Šampion rodea ZS 617-618 gdje je kompletna ili LMS 16 i ZS 1 gdje je masakrirana Dnevnikovim egzibicijama. Ponovno srećemo njegovog brata Sama i nejasno je imaju li još uvijek zajednički ranč ili mu ga je Tex već prepustio, što se je dogodilo na početku priče Šampion rodea. U biti vidim na kraju da je ranč u ovoj priči već Samov. Zanimljiv mi je i lik Jim Callahan, Teksaški rendžer koji jaše zajedno sa Texom u ovoj priči, pljunuti je Adam Crane, također taksaški rendžer, ali u jednoj drugoj Bosellijevoj priči. Legendarna Andreuccijeva Zagor SD 26-28 ili original brojevi 362-364. Mogao je ovu priču dati Andreucciju, a mladi Adam Crane mogao je biti stariji Jim Callahan. Texov uzor da postane rendžer, sudeći po povoj priči. Mogao mu je i uz vatricu ispričati koju priču o jednom junaku iz prošlosti. Barem bih to ja tako napravio. E to bi bio strip...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 22/03/2018 : 22:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote


Smrt u magli (VČ 56 i 57)
(P: 7, S: 7, C: 8, N: 8)

Evo malo sina Kita u glavnoj ulozi nakon što je ni kriv ni dužan zajedno s prijateljem a bivšim kradljivcem Broncom i tri rančera optužen za krađu banke u Utahu. Ovo je malo usiljeno jer na kraju zaista nema nikakvog objašnjenja kako je okrutni šerif Langdon sa svojom bagrom mogao posumnjati u njega. Uglavnom, uvidjevši da je bijeg bolje rješenje od predaje jer ona neće dovesti do pravde Kit, Bronco i još dva rančera se odlučuju na bijeg koji će biti dug i naporan. No, zahvaljujući jednom vraču iz plemena Tex polazi za tragom sinu kako bi spriječio njegovu smrt.

Ovdje mi je osim, kako rekoh, usiljene i ničim osnovane optužbe Kita i prijatelja da su lopovi zasmetalo i kako je prave lopove pronašao Carson koji ima najmanju participaciju u ovoj epizodi ali eto odradi najveći posao, čisto onako iz vedra neba, valjda jer se Boselli valjda našao s problemom oko stranica. Inače, sam kraj je malo čudan. Tex prepusti potjeru za Langdonom lovcu na glave Ketletu a on se mrtav hladan vrati u pleme da bi mjesec dana kasnije od ovoga dobio brzojav gdje je pronašao Langdona. Nije mi to u stilu Texa posebno kad mu je ovaj bio blizu ubojstva sina.

Žao mi je što su poginuli Bronco i lovac na glave Ketlet. Od početka sam mislio da će završne stranice biti obračun Kita i Bronca s Ketletom a nikako da će Bronco i Ketlet poginuti na istoj strani. Ali to je Tex.

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2018 : 20:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nizzi&Kubert:Tex-Usamljeni jahač (Strip-Agent,Tex Gigant 1)

Kad uzeh ovog Teksonea u ruke,čekala su me dva iznenađenja - prvo,da je u boji (?otkud to?),a drugo,da se loše kotira među teksoljupcima (saznadoh usput).

Teks dolazi na ranč starih prijatelja,Kolterovih,koje nije video godinama,i zatiče ih ubijene a farmu spaljenu.Prateći tragove upada u zamku počinilaca zločina,koji ga bacaju u dubok ambis.Viler preživljava pad sa 40-ak metara visine,ali pocepane košulje,što ga izbezumljuje i navodi na osvetnički put.Nešto zbog pobijenih Kolterovih,nešto zbog tako drage košulje.
Akteri trostrukog ubistva se razdvajaju,pa Noćni Orao kreće u četvorodelnu misiju.

Čitanje i ovog Velikog Teksa je bilo uživanje - malo manje zbog priče,malo više zbog crteža,ali taman za nedeljno popodne.
Kubert - svetlija tačka albuma - svaka mu čast;čiča je tad imao dobrih sedamdeset i kusur godina,ali je odradio posao za sve pare.Američki Hoze Ortiz.
Nici - eh,Nici.Teks pada u provaliju,usput mu neke grane ublaže pad,ali njemu se samo pocepa košulja.Ista ona koja se volšebno zakrpi sama od sebe na kraju prve misije.Luk Torp pljačka kočiju,ubija par putnika a jednog pošteđuje,a sve se to desi nedaleko od gradića u koji se zaputio.Bistar momak,nema šta.
Dobro,osim ovih popriličnih kikseva,kao i činjenice da je scenario žešći kliše do klišea (baš čudno za Nicija),priča i može da prođe.Mada,pre svega zahvaljući crtežu.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2018 : 09:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nizzi&Ortiz:Tex-Maska užasa (Ludens broj 126)
Nizzi&Ortiz:Tex-Zasjeda na jezeru (Ludens broj 127)
Nizzi&Ortiz:Tex-Bubnjevi u šumi (Ludens broj 128)

Po preporuci velikog forumaškog texofila,Johna Sacce,uzeh i ovaj triptih da obrnem.
T&K na poziv Tihog medveda,poglavice plemena Dakota (zašto ne Sijuksa?) u jednom prelepom, ali i surovom (u klimatskom pogledu) predelu severne Montane,stižu u ove krajeve,i odmah ih dočekuje napad grupe indijanaca,sa čijih tela (nakon što su ih lagano poubijali) skidaju nekakve ogrlice sa mrtvačkom glavom.Od Tihog medveda potom saznaju da su to bili mladi pripadnici plemena,koji su pošli za nekakvim misterioznim vođom,koji deluje iz dubina severnih šuma.
Sa druge strane,lokalni krijumčari tom istom vođi,sa maskom u obliku mrtvačke glave dovoze puške,kojima on planira da naoruža ne malu skupinu pobunjenih indijanaca i napadne obližnje utvrđenje.

Ovo bi bila jedna od ambicioznijih Teksovih priča,sa Ortizovim sjajnim crtežom,tri nastavka,kao i svim potrebnim elementima za mogući blokbaster.
Pa ipak,po meni,do neke hit priče se nije došlo,normalno,zbog Nicija - ima tu nekoliko detalja koji su narušili celokupni dojam - spašavanje T&K u zadnjoj sekundi od strane slučajne vojne izvidnice je preveliki kliše za jednu ozbijniju priču;kao i trenutak kad ih indijanci iz zasede za nekolko metara maše svojim metkovima;identitet glavnog vođa se lako da naslutiti vrlo rano.A ono što meni najviše smeta kod Nicija je što se sve brzo razjašnjava i nema ni trunke misterije,nedoumice.Ni završniciom nisam najzadovoljniji.Način na koji su rendžeri lagano ušli u protivničku jazbinu i rešili stvar mi previše banalna.

Ali i dalje mi je ovo jako dobra priča - ajd' da kažem, na mišiće 4/5.
A mogla mi je biti jedna od boljih avantura Vilera Teksa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/03/2018 14:23:04
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 31/03/2018 : 20:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nizzi&Ortiz:Tex-Maska užasa (Ludens broj 126)
Nizzi&Ortiz:Tex-Zasjeda na jezeru (Ludens broj 127)
Nizzi&Ortiz:Tex-Bubnjevi u šumi (Ludens broj 128)

Po preporuci velikog forumaškog texofila,Johna Sacce,uzeh i ovaj triptih da obrnem.
T&K na poziv Tihog medveda,poglavice plemena Dakota (zašto ne Sijuksa?) u jednom prelepom, ali i surovom (u klimatskom pogledu) predelu severne Montane,stižu u ove krajeve,i odmah ih dočekuje napad grupe indijanaca,sa čijih tela (nakon što su ih lagano poubijali) skidaju nekakve ogrlice sa mrtvačkom glavom.Od Tihog medveda potom saznaju da su to bili mladi pripadnici plemena,koji su pošli za nekakvim misterioznim vođom,koji deluje iz dubina severnih šuma.
Sa druge strane,lokalni krijumčari tom istom vođi,sa maskom u obliku mrtvačke glave dovoze puške,kojima on planira da naoruža ne malu skupinu pobunjenih indijanaca i napadne obližnje utvrđenje.

Ovo bi bila jedna od ambicioznijih Teksovih priča,sa Ortizovim sjajnim crtežom,tri nastavka,kao i svim potrebnim elementima za mogući blokbaster.
Pa ipak,po meni,do neke hit priče se nije došlo,normalno,zbog Nicija - ima tu nekoliko detalja koji su narušili celokupni dojam - spašavanje T&K u zadnjoj sekundi od strane slučajne vojne izvidnice je preveliki kliše za jednu ozbijniju priču;kao i trenutak kad ih indijanci iz zasede za nekolko metara maše svojim metkovima;identitet glavnog vođa se lako da naslutiti vrlo rano.A ono što meni najviše smeta kod Nicija je što se sve brzo razjašnjava i nema ni trunke misterije,nedoumice.Ni završniciom nisam najzadovoljniji.Način na koji su rendžeri lagano ušli u protivničku jazbinu i rešili stvar mi previše banalna.

Ali i dalje mi je ovo jako dobra priča - ajd' da kažem, na mišiće 4/5.
A mogla mi je biti jedna od boljih avantura Vilera Teksa.


Potpuno se slazem...sjajan potencijal, vrhunski crtac,idealna atmosfera (sneg pocinje da pada), pucacina odmah na pocetku a kraj tako "mlak".Sto kazes, gotovo tih i prelak ulazak u protivnicku jazbinu a neprijatelj je bas obecavao...da, ovo je moraobiti blokbaster
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/03/2018 : 22:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis


Potpuno se slazem...sjajan potencijal, vrhunski crtac,idealna atmosfera (sneg pocinje da pada), pucacina odmah na pocetku a kraj tako "mlak".Sto kazes, gotovo tih i prelak ulazak u protivnicku jazbinu a neprijatelj je bas obecavao...da, ovo je moraobiti blokbaster


da tačno,i sneg sam zaboravio da napomenem kao još jedan bitan elemenat koji nagoveštavao bombu.
Što se tiče kraja (eh,Nici i završnice ),ne sećam se kada je Teks lakše rešio problem - preskočio ogradu,fljusnuo šamarčinu,i sa tipom na leđima opet preko ograde - i onda kao neke iznenađenje,koje u stvari to nije,jer svako sa imalo razuma je ukapirao ko je glavni baja.
A kako je opako delovao tip,mislio sam da će Teksu i Kitu trebati 5 svezaka da mu doakaju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/03/2018 22:52:55
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/04/2018 : 21:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis


Potpuno se slazem...sjajan potencijal, vrhunski crtac,idealna atmosfera (sneg pocinje da pada), pucacina odmah na pocetku a kraj tako "mlak".Sto kazes, gotovo tih i prelak ulazak u protivnicku jazbinu a neprijatelj je bas obecavao...da, ovo je moraobiti blokbaster


da tačno,i sneg sam zaboravio da napomenem kao još jedan bitan elemenat koji nagoveštavao bombu.
Što se tiče kraja (eh,Nici i završnice ),ne sećam se kada je Teks lakše rešio problem - preskočio ogradu,fljusnuo šamarčinu,i sa tipom na leđima opet preko ograde - i onda kao neke iznenađenje,koje u stvari to nije,jer svako sa imalo razuma je ukapirao ko je glavni baja.
A kako je opako delovao tip,mislio sam da će Teksu i Kitu trebati 5 svezaka da mu doakaju.


+1
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/04/2018 : 15:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#691
Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Yannis Ginosatis
Naslovnica: Claudio Villa

http://www.sergiobonelli.it/tex/2018/04/04/albo/cuore-apache-1002712/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522845736422.jpg--.jpg?1522845737000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522845737260.jpg--.jpg?1522845738000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522845738078.jpg--.jpg?1522845738000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1522845738831.jpg--.jpg?1522845739000
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 06/04/2018 : 17:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ginosatis back in business

sangue navajo
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 06/04/2018 : 17:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Ginosatisu su suđeni Apaši..Revetki,ova sa Kočizom,a čini mi se da radi na još jednoj apaškoj..
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12834 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/04/2018 : 19:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Strašno dobra naslovnica!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12834 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/04/2018 : 14:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Maxi #22
Scenarij: Pasquale Ruju
Crtež: Roberto Diso
Naslovnica: Claudio Villa

http://www.sergiobonelli.it/tex/2018/02/28/albo/la-grande-corsa-1002559/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1519813649275.jpg--.jpg?1519813649000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1519813649837.jpg--.jpg?1519813650000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1519813650799.jpg--.jpg?1519813651000



Ima li šanse da ovo vidimo do ljeta na kioscima?
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12834 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/04/2018 : 18:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Šta? Ne nada se više nitko? Texolozi?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2018 : 19:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ostarjeli Diso nije neki mamac za fanove, to je vjerojatno najgora moguća opcija na Texu za crtački dio posla.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12834 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/04/2018 : 20:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ostarjeli Diso nije neki mamac za fanove, to je vjerojatno najgora moguća opcija na Texu za crtački dio posla.



Je, Diso je postao uvreda za Texa... I uvreda za oči...
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 18/04/2018 : 12:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam jednu od novijih priča, Jethro. Meni je ova dvodijelna priča sjajna, iako nisam neki ljubitelj Teksa. Zanimljivo je da je Tex ovdje samo figura koja služi da se priča ubaci u serijal jer ovdje se radi o posljedicama građanskog rata, teškom obliku rasizma na jugu, i tri drugara koji se u svojoj mladosti suočavaju sa time. Sjajan Bosellijev scenarij, pristojan crtež, dovoljno za najvišu ocjenu.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/04/2018 : 23:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nakon što je naša zadnja tura puštena u prodaju, vrijeme je za najavu nove koja će svjetlo dana ugledati početkom svibnja, a prvo izdanje u njoj je 87. knjiga Texa Willera koja nosi naslov “VJETROVITA BRDA”!
Inače, riječ je od epizodi koja nikad dosad nije bila objavljena na ovim prostorima, a izvorno je u Italiji na gotovo 400 stranica izašla u originalnim brojevima 358-362, u razdoblju od kolovoza do prosinca 1990. godine.
Autori “Vjetrovitih brda” su stari majstori Claudio Nizzi (scenarij) i Giovanni Ticci (crtež), a premda je njezina regularna cijena 275 kuna svi stripofili moći će je tijekom prva dva mjeseca kupiti po posebnoj cijeni od 220 hrk.
Evo kako izgleda Tex 87:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/04/2018 : 23:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
88. knjiga Texa Willera drugo je izdanje u ovoj našoj novoj turi koja će početkom svibnja izaći van, a naslov joj je - “CANAANSKI RUDNICI”.
Scenarij ove priče na gotovo 350 stranica koja je izvorno u Italiji objavljena u razdoblju od travnja do lipnja 2012. godine (originalni brojevi 618-620) potpisuje Mauro Boselli, a crtež E. R. Garcia Seijas.
Redovna cijena Texa 88 bit će 245 kuna, a ona posebna, tijekom prva dva mjeseca, iznosit će 196 kn.
Bacite pogled:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/04/2018 : 23:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U ovoj novoj turi imat ćemo čak tri knjige iz Texova redovnog serijala, a to znači da će treće izdanje, od njih ukupno osam, biti 89. knjiga legendarnog rendžera koja nosi naslov “DESPERADOSI”.
Ova pustolovina, koja nikad dosad nije bila objavljena na ovim prostorima, izvorno je u Italiji na nešto manje od 200 stranica izašla u prosincu 1990. i siječnju 1991. godine u brojevima 362 i 363, a autori su joj Claudio Nizzi (scenarij) i Vincenzo Monti (crtež).
Na kraju još samo podatak da će redovna cijena Texa 89 biti 185 kuna, a ona posebna, tijekom prva dva mjeseca, iznosit će 148 kn.
Bacite pogled na 89. knjigu Texa Willera:


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000