forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2021 : 21:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bravo, bravo. odlican izbor epizode
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/02/2021 : 21:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Osvrt na par nerecenziranih epizoda.


Sotonin znak



GL Bonelli/Fusco

Priča o satanističkoj sekti koja nije odoljela protoku vremena. Zabavno je to i čitljivo, ali nema nikakvu dubinu, sekta nema nikakvu podlogu, uporište, pozadinsku logiku, sve je poprilično predvidljivo, Tex i Carson uskaču, dar mar, kraj svega. Vjerovatno bi bilo OK u vrijeme kada je izašla, ali sada nema previše smisla. Fusco je stnadardno odlično odradio posao.

Ocjena: 60/100

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Slican utisak je i na mene ostavio Sotonin znak. Prica je dosta slaba, ali je zato Fuscoov crtez uobicajeno na visokom nivou. Odlican crtac!

quote:
Originally posted by jasa



Duhovi Božića



Boselli, Gualtieri, Nucci/Ghion

Ovo je specijalna epizoda mladog Texa sa zimskim/prazničnim ugođajem. Imamo ukletu planinu, snijeg, horor, kolibicu, Pinkertonove agente, Indijance i nekoliko priča, čak imamo i podpriču u jednoj od priča. Kako volim horor, ovo mi je leglo vrhunski jer su priče jako dobre i jezive i sve je to dobro uklopljeno u glavni tok. Pomalo netipično za Texa, ali jako dobro. Crtež je djelo Ghiona, kojeg prvi put vidim i jako mi se sviđa, dinamičan i detaljan crtež, podsjeća malo na Dottija. Iako mi je Dotti jedan od omiljenih crtača još od Zagora, naslovnice za mladog Texa su mi totalno bezveze, neupečatljive, blage. Ova mi je zapravo OK, ali generalno su mi lošnjikave.

Ocjena: 85/100



Ovo vec deluje ozbiljno zanimljivo. Bosseli nize samo vrhunske crtace na Mladom Texu i deluje mi kvalitetno ceo taj serijal, voleo bih kada bi bio objavljen u nekom pristupacnom kiosk izdanju bilo u Srbiji, bilo u Cro.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/02/2021 : 22:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Eh,da..sad sam nasao to je Texone broj 32.
Kolorirao Well Bee? Ili ostavio u naturelnoj barvi?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/02/2021 : 22:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Eh,da..sad sam nasao to je Texone broj 32.
Kolorirao Well Bee? Ili ostavio u naturelnoj barvi?


Andreuccijevu naslovnicu nismo dirali. Well-Bee je bojao Rubinijevu, no ona je nova pa smo je i morali bojati.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/02/2021 : 22:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

bravo, bravo. odlican izbor epizode


Hvala! Mene je priča iznenadila koliko je dobra. Za crtez sam znao.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/02/2021 : 23:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by emirem

Eh,da..sad sam nasao to je Texone broj 32.
Kolorirao Well Bee? Ili ostavio u naturelnoj barvi?


Andreuccijevu naslovnicu nismo dirali. Well-Bee je bojao Rubinijevu, no ona je nova pa smo je i morali bojati.


Paa,moram formulirati pitanje…
Unutra je crno-bijelo narafski,jer bi Well Bee zaradio hrpicu love u suprotnom.😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/02/2021 : 23:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by emirem

Eh,da..sad sam nasao to je Texone broj 32.
Kolorirao Well Bee? Ili ostavio u naturelnoj barvi?


Andreuccijevu naslovnicu nismo dirali. Well-Bee je bojao Rubinijevu, no ona je nova pa smo je i morali bojati.


Paa,moram formulirati pitanje…
Unutra je crno-bijelo narafski,jer bi Well Bee zaradio hrpicu love u suprotnom.😁


Da, strip je u crno bijelom! Well-Bee crta i boja kompletne stripove za Marvel. Sorry, SBE.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/02/2021 : 00:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Osigurajte si hranu i vodu, nađite sigurni zaklon i sklupčajte se, jer tex2 nam donosi "Uragan"!

https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-zs-287-uragan/2576/


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 11/02/2021 : 00:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by jasa

Osvrt na par nerecenziranih epizoda.


Sotonin znak



GL Bonelli/Fusco

Priča o satanističkoj sekti koja nije odoljela protoku vremena. Zabavno je to i čitljivo, ali nema nikakvu dubinu, sekta nema nikakvu podlogu, uporište, pozadinsku logiku, sve je poprilično predvidljivo, Tex i Carson uskaču, dar mar, kraj svega. Vjerovatno bi bilo OK u vrijeme kada je izašla, ali sada nema previše smisla. Fusco je stnadardno odlično odradio posao.

Ocjena: 60/100

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Slican utisak je i na mene ostavio Sotonin znak. Prica je dosta slaba, ali je zato Fuscoov crtez uobicajeno na visokom nivou. Odlican crtac!

quote:
Originally posted by jasa



Duhovi Božića



Boselli, Gualtieri, Nucci/Ghion

Ovo je specijalna epizoda mladog Texa sa zimskim/prazničnim ugođajem. Imamo ukletu planinu, snijeg, horor, kolibicu, Pinkertonove agente, Indijance i nekoliko priča, čak imamo i podpriču u jednoj od priča. Kako volim horor, ovo mi je leglo vrhunski jer su priče jako dobre i jezive i sve je to dobro uklopljeno u glavni tok. Pomalo netipično za Texa, ali jako dobro. Crtež je djelo Ghiona, kojeg prvi put vidim i jako mi se sviđa, dinamičan i detaljan crtež, podsjeća malo na Dottija. Iako mi je Dotti jedan od omiljenih crtača još od Zagora, naslovnice za mladog Texa su mi totalno bezveze, neupečatljive, blage. Ova mi je zapravo OK, ali generalno su mi lošnjikave.

Ocjena: 85/100



Ovo vec deluje ozbiljno zanimljivo. Bosseli nize samo vrhunske crtace na Mladom Texu i deluje mi kvalitetno ceo taj serijal, voleo bih kada bi bio objavljen u nekom pristupacnom kiosk izdanju bilo u Srbiji, bilo u Cro.


ako mogu kolor i klasik, ne znam sto ne bi i ovo, dok jos ne kasnimo previse 😀 nekako mi je tex bas za kioska, percepcija sta li, presterilna su mi luksuzna izdanja ... nisam ni ja citao mladog, samo ovu epizodu i odlicna je, ali netipicna za Texa, puno brutalnosti i horora, doduse sve je vise brutalnosti u novijem texu i neka je ...

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2021 : 08:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

TEX ROMANZI A FUMETTI broj 12

Release: 20/02/2021
Format: 22.5x30 cm, color
Pages: 52
Subject: Giorgio Giusfredi
Screenplay: Giorgio Giusfredi
Drawings: Alfonso Font
Cover: Alfonso Font
Colors: Matteo Vattani





https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1610534666202.jpg--.jpg?1610534666000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1610534667002.jpg--.jpg?1610534667000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1610534667534.jpg--.jpg?1610534668000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1610534668038.jpg--.jpg?1610534668000

At the time of the "Great Invasion", Tex and Carson rode with Lucky Joe Beauregard to save Texas from the Comanches. Today old Joe has nothing more to lose and wants to hunt alone in the canyons of the Sacramento Mountains to face the gang of El Morado and his ruthless comancheros… But Tex Willer and Kit Carson will still be by his side!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 11/02/2021 : 08:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Faraci,Surez,Ruju&Scascitelli:Tex - Otmičari/Crna sjekira (Libellus,Tex Almanah #11)

Nešto nisam baš upućen u kvalitet Teksovih avantura u Almanasima (mislim da sam pročitao samo jednu LL almanah knjigu,ali se slabo sećam dojmova iz nje),ali poznajući logiku boneli izdavaštva,bojim se da nećemo nešto usrećiti čitajući ih.Što su i potvrdile ove dve priče.

Prvu potpisuje "šaban" Farači (da mi je zaista samo znati ko je njega doveo u Texov staf,vagina mu se ogadila!!!!) sa Orestesom Suarezom,koga pamtim i u boljim danima;koliko se sećam,njegov crtež na pilotovim pričama (ili Teksovim,stao mi je sad mozak?) koje sam čitao,bile su za klasu bolje.Ali dobro,ne mogu da kažem da je ovde loš;čak naprotiv,sasvim je dobar,ali očekivao sam i bolje.
Sa druge strane,Farači u Otmičarima donosi jednu banalnu priču koju sam provalio nakon 15-ak stranica,i kasnije se sve svelo na akciju,koja,doduše, i nije bila tako loša - Teks nailazi na masakr iza koga stoji otmica verenika bogataševe ćerke,razbojnici za njega traže otkup,a Teks sa trojicom veleposednikovih ljudi kreće u izbavljenje 2.5/5

Crna sekira donosi nešto (malo) bolju priču Paskvalea Rujua,ali je zato Sandrov crtež za 6 meseci robije.Mislim,dajte ovog crtača u Zagorovu ekipu,tamo će da cene njegove sposobnosti bolje nego teksofili.
Elem,banditi pljačkaju kazino na prabrodu,pa zatim isti ti masakriraju indijance,a ispostaviće se da jedan od njih,u stvari šef,na putu osvete traži izvesnog ratnika Crnu sekiru 2.5/5

Da sumiram - ove dve epizode su ipak Zagor "level".

Dobar osvrt, ludo je kako je Zagor postao sinomim za nešto loše :( tužno, ali istinito. Nisam odavno čitao Tex almanah, ali ona prva izdanja su bila odlična koliko se sjećam, ali vjerujem da je, kao i maxi, postao poligon za vježbu i time je kvalitet opao drastično. Faraci mi je čak OK u ovih par priča iz redovne serije koje je pisao, nije to neka dubina i zaplet, ali ipak neki nivo jeste. Kakvi li su ovi novi Magazini ... valja li to čemu?
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 11/02/2021 : 09:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Lovina



Faraci/Del Vecchio

Uuu, kakva eksplozivna priča. Radnja je poprilično klasična, lokalni moćnik, prljavi šerif, bivši vojnik sa srcem i njegov štićenik, dva neiskorištena tough lika i besmrtni Tex, jbt šta je ovdje Tex preživio, to je nemoguće, čak se i pomenuti bivši vojnik ibreti kroz razmišljanje kako je moguće da jedan čovjek to podnese :D Ako izuzmemo taj besmisao, priča je jako dobra, viđena, ali izvedena vrhunski, čak su i likovi solidni s obzirom koliko je malo prostora posvećeno izgradnji. Radnja se dešava u Kaliforniji, negdje oko rijeke Sakramento, zanimljivo mi je koliko je taj region zelen i pun vegetacije s obzirom da sam navikao na mediteransku Kaliforniju, malo sam google-ao i fakat je sjeverni dio Kalifornije dosta zelen, eto to mi je onako zanimljiv detalj, idealan ambijent za zasjede i pucnjavu :D Del Vecchio crta ... on mi je vjerovatno najbolji crtač od novije garde, malo podsjeća na rahmetli Marcella, ali dakako ima svoj izražen stil, po meni savršeno za ovakvu priču, naslovnice genijalne ...

Ocjena: 85/100

Edited by - jasa on 11/02/2021 09:13:30
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/02/2021 : 09:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Kakvi li su ovi novi Magazini ... valja li to čemu?


Ja sam čitao one epizode koje je Veseli objavio u sklopu Zlatne Serije i meni je to baš loše. Kratko je pa se da pročitati, a i cijena nije strašna, ali daleko su od neke kvalitete.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/02/2021 : 21:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Krš, jednom recju.

sangue navajo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 23:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by jasa

Kakvi li su ovi novi Magazini ... valja li to čemu?


Ja sam čitao one epizode koje je Veseli objavio u sklopu Zlatne Serije i meni je to baš loše. Kratko je pa se da pročitati, a i cijena nije strašna, ali daleko su od neke kvalitete.





Lepo kaze kolega Combatrock: Krš, jednom recju. Moze da se procita brzo i da se jos brze zaboravi.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 23:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasa

Lovina



Faraci/Del Vecchio

Del Vecchio crta ... on mi je vjerovatno najbolji crtač od novije garde




I meni je Del Vecchio odlican crtac, zapazio sam ga jos na Napoleonu gde je u prvih 10 svezaka on uradio valjda 3 epizode, daleko najbolji crtac na tom serijalu, barem sto se tice tih prvih 10 epizoda. A i jako dobar mi je bio u Maxiju o Teksovoj proslosti, odrastanju. Koliko sad ima tih prica o Mladom Teksu, bas ga eksploatisu.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 12:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Karavan nade (Dnevnik, ZS#261)
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Korak do smrti (Dnevnik, ZS#262)
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Obećana zemlja (Dnevnik, ZS#265)
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Kento ne oprašta(Dnevnik, ZS#266)

Teks Viler mi je bio ponajlošije kotiran od Dnevnikovih junaka;mislim,bilo mi je tu sjajnih priča (kao one sa Crnim Baronom),ali mi je uglavnom bio manje zanimljiv od svih ostalih.Sa diptihom Miltonov testament/Poslednja prevara (ne znam ni koji su to brojevi u originalu),situacija se preko noći menja,i Viler Teks mi postaje jedan od najdražih junaka,do dana današnjeg.
Četvorotomnu priču od tate Đan Luiđija i starog asa Đovana Tičija (koji mi dugo nije bio drag crtač) sam jednostavno propustio kroz šake - odnosno,to je jedan od silnih ZS/LMS nabavljenih kad sam stripove više skupljao nego čitao,a prodao sam ga pre nego što sam ga i pročitao (magarac!!).Srećom,tu je "pomoć(pozajmica) prijatelja".

Četiri pauka u blizini Cedar Sitija nailaze na razbojnički napad u kome gine čovek koji je vodič karavana,dok mu ćerka ostaje živa.Došavši u grad,saznaju da je nesretnik bio nesuđeni vođa kavravana skupine kvekera koji su se zaputili za Kaliforniju,te vrlo brzo uviđaju da postoji organizacija koja pljačka karavane (iza koje stoji lokalni moćnik Goldfild).Odlučuju da uzmu na sebe ulogu ljudi koje će odvesti kvekere do cilja,te se upuštaju u avanturu u kojoj će se sukobiti i sa belim kriminalcima i sa opakim Čejenima.

Boneli je zaista dobar pripovedač - storiju kroji sigurnim koracima, vodeći račun o svim detaljima,ne pravivši propuste i banalnosti.Možda mi je u drugoj svesci,priča bila na kratko dosadnjikava,i baš sam se pitao otkud to da je ovaj Teks tako nahvaljen,ali vrlo brzo opet uzima zamah i sve do kraja dobro vozi.
Tiči,koji, kako rekoh, mi dugo nije bio omiljen,ovde je na nivou,jedino što dojam kvari lako loš otisak Dnevnika,koji ponekad ume da izludi.

U svakom slučaju,odlična je ovo Teksova avantura,mada je ne bih svrstao u najbolje.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 13:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Nici&Rosi:Teks - Deset godina kasnije (Veseli četvrtak, #67)
Nici&Rosi:Teks - Krv u raju (Veseli četvrtak, #68)

Ovaj dvoalbumni Teks se bavi likovima koje smo upoznali u Obećanoj zemlji,kvekerima iz Karavana koje su Viler i pajtaši bezbedno doveli u Kaliforniju.Deset godina nakon prethodne avanture, naš junak opet pomaže ljudima iz ove miroljubive sekte.Ovaj put opasnost dolazi od mlade,ambiciozne i jako opasne Ronde Karpenter,farmerke koja želi da na silu prisvoji svo zemljište u okrugu.Plus imamo i romantičnu priču u pozadini.

Bure kao i uvek,lepo krene, da bi u nekom trenutku pokvario početni trud - tako i ovde imamo prvu svesku koja je baš dobra, i drugu koja je prosek.
Crtež Rosana Rosija mi je onako,krajnji prosek;jedan mi je od najošijih iz Teksovog stafa na redovnim pričama.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 13:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


razni autori:Tex - Kratke priče (Strip-Agent, Kolor Tex #10)

Prve kratke priče u Kolornom Teksu su mi bile slabe;naredne nešto bolje,a ove,treće,su mi pokazale da i Teksova kratka forma može da bude dobra.

Rauch&Bocci - Mescalero bez lica - mlaka priča sa dobrim crtežom,na trenutke ukočenim 2.5/5

Bosseli&Dotti - Rio Qumedao - e baš mi se svidela ova epizoda;sa jedne strane,volim te pitke limunadice,romantika+vestern,pa još kad ima i dece kao protagonista,u srce me udara.Mislim da mi je u samoj završnici zatitrala suza u oku;Doti sjajan 4.5/5

Barbieri&Venturi - Krpeni konj - Teks kao Panišer;kratko ali efektno.I kao što rekoh,pojavljivanje dece,pa još kao žrtava ima kod mene dodatnu,jaku emociju.Venturi začuđujuće,korektno odradio posao 4.5/5

Testi&Laurenti - Prijatelji do groba - baš fina pričica i Laurentijev crtež koji me je razočarao,sve u svemu sasvim ok 3.5/5

Burattini&Rubini - Čupakabre - dobro je,mislio da sam da će Bure nešto skroz zasrati,ali nije;ništa specijalno,ali prija malo fantazije na Teksu;sa druge strane Rubini pokidao 3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 14/02/2021 : 18:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Krpeni konj mi je jako draga priča: kratka, prelepa i efektna.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 20:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne mogu da provalim ko je radio naslovnicu (u stripu ne piše,a potpis mi je nejasan),ali mi je do jaja - pretpostavljam neki gostujući crtač,vuče na špance,ili čak neko preko bare (Frank?).

zna li ko o kome se radi?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/02/2021 20:36:49
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 21:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne mogu da provalim ko je radio naslovnicu (u stripu ne piše,a potpis mi je nejasan),ali mi je do jaja - pretpostavljam neki gostujući crtač,vuče na špance,ili čak neko preko bare (Frank?).

zna li ko o kome se radi?



Crtac je Gary Frank, nama poznat po crtezu na Betmenu Zemlja jedan i
nastavku Nadziraca Doomsday Clock odnosno Casovnik sudnjeg dana kako ga je prevela Carobna knjiga.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 21:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
aha,hvala na pojašnjenju - odličan crtač.Otkud on kao naslovničar?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 21:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

aha,hvala na pojašnjenju - odličan crtač.Otkud on kao naslovničar?



Jeste odlican crtac, slazem se! Mada je mogla i bolja da mu bude ova naslovna strana za Teksa. Mogao je vise da se potrudi.
A otkud on na Boneli izdanju - to vec nemam pojma.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 15/02/2021 : 11:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Karavan nade (Dnevnik, ZS#261)
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Korak do smrti (Dnevnik, ZS#262)
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Obećana zemlja (Dnevnik, ZS#265)
Đ.L.Boneli&Tiči:Teks - Kento ne oprašta(Dnevnik, ZS#266)

Teks Viler mi je bio ponajlošije kotiran od Dnevnikovih junaka;mislim,bilo mi je tu sjajnih priča (kao one sa Crnim Baronom),ali mi je uglavnom bio manje zanimljiv od svih ostalih.Sa diptihom Miltonov testament/Poslednja prevara (ne znam ni koji su to brojevi u originalu),situacija se preko noći menja,i Viler Teks mi postaje jedan od najdražih junaka,do dana današnjeg.
Četvorotomnu priču od tate Đan Luiđija i starog asa Đovana Tičija (koji mi dugo nije bio drag crtač) sam jednostavno propustio kroz šake - odnosno,to je jedan od silnih ZS/LMS nabavljenih kad sam stripove više skupljao nego čitao,a prodao sam ga pre nego što sam ga i pročitao (magarac!!).Srećom,tu je "pomoć(pozajmica) prijatelja".

Četiri pauka u blizini Cedar Sitija nailaze na razbojnički napad u kome gine čovek koji je vodič karavana,dok mu ćerka ostaje živa.Došavši u grad,saznaju da je nesretnik bio nesuđeni vođa kavravana skupine kvekera koji su se zaputili za Kaliforniju,te vrlo brzo uviđaju da postoji organizacija koja pljačka karavane (iza koje stoji lokalni moćnik Goldfild).Odlučuju da uzmu na sebe ulogu ljudi koje će odvesti kvekere do cilja,te se upuštaju u avanturu u kojoj će se sukobiti i sa belim kriminalcima i sa opakim Čejenima.

Boneli je zaista dobar pripovedač - storiju kroji sigurnim koracima, vodeći račun o svim detaljima,ne pravivši propuste i banalnosti.Možda mi je u drugoj svesci,priča bila na kratko dosadnjikava,i baš sam se pitao otkud to da je ovaj Teks tako nahvaljen,ali vrlo brzo opet uzima zamah i sve do kraja dobro vozi.
Tiči,koji, kako rekoh, mi dugo nije bio omiljen,ovde je na nivou,jedino što dojam kvari lako loš otisak Dnevnika,koji ponekad ume da izludi.

U svakom slučaju,odlična je ovo Teksova avantura,mada je ne bih svrstao u najbolje.

5/5

Ovo sam nekad davno listao/čitao, odavno želim da pročitam ponovo, ali Libellus je preskup, a boju ne volim, ZS mi je slab kvalitet otiska (a možda je i izbačeno stranica?), na kraju najbolje talijanski original. Pitam se što ovo neko ne objavi negdje, VČ u ZS, što ne pokrene neko neke OP sa ovim klasicima XD, fino u c/b, ne mogu nešto boje u Texu i klasičnom Bonelliju :D
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000