forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Talični Tom ili Lucky Luke?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/04/2010 : 17:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Mateja, Steva, Ilija, Milija, Ivica (ili ovo beše hrvatsko ime?)...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/04/2010 : 17:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Bane, kako rekoh promotoru Speedo gaca, pod imenima sam mislio vise na nadimke i imena strip/crtic likova nego li na osobna imena, trebao sam to preciznije sloziti. Nego sad me kopa, kako se u Srbiji zvao Milivoj Tvrtko?



Ako je u pitanju Elmer Fudd, bio je i Elmer i Gica Prasic i Gican i Gicko... Nisu ga tretirali kao stalan lik.
Kad smo vec tu, kako se zove Eustahije Tubic u originalu?

Eto apsurda. Moj se tata zove Milivoj, a nije Hrvat. Neko je na TV Zagreb debelo omasio

Akonto diskusije na O i na A, generalno ijekavica i zapadna varijanta su na O, a ekavica je na A. Uz vise izuzetaka od pravilnih, kao i uvek kada smo mi u pitanju.

A sto se cobana tice, imam gomilu prijatelja u Sarajevu koji su me molili da prenesem Slavki (Dragincicu) itd... Istine radi, uvek su rekli da pozdravim SlavkA.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/04/2010 : 17:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sveta, Maksa, Bata...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/04/2010 : 17:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
I u Kraljevu imaju te čudne padeže. Svojevremeno sam se čudio Kafani kod Čeda. Kao da je neko čedo otvorilo kafanu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/04/2010 : 17:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

I u Kraljevu imaju te čudne padeže. Svojevremeno sam se čudio Kafani kod Čeda. Kao da je neko čedo otvorilo kafanu.



Pa da i Čeda!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/04/2010 : 17:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne diraj vronskog, on nema JEDNU, već PET nagrada!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/04/2010 : 17:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by Gand

Bane, kako rekoh promotoru Speedo gaca, pod imenima sam mislio vise na nadimke i imena strip/crtic likova nego li na osobna imena, trebao sam to preciznije sloziti. Nego sad me kopa, kako se u Srbiji zvao Milivoj Tvrtko?




Eto apsurda. Moj se tata zove Milivoj, a nije Hrvat.




Stari ti je Hrvat, samo to još ne zna
Ja nisam stručnjak, ali mislim da je neke izraze ipak bolje ostaviti. Npr. Kapetan Miki preimenovati u Satnik Miki bi bila teška pizdarija.
Također, kaže se Kapetan reprezentacije, isl.
To su čak i naši skužili da je bolje ostaviti nedirnuto.
A inače, u novijem hrvatskom pravopisu je bilo takvih užasnih primjera, da se čovjek za glavu uhvati( pištolj - samokres)
Inače, najače je bilo kada je u kino došao film "Lepa sela lepo gore". Film je bio - sa prevodom
Ah, ta "zeznuta" vremena...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/04/2010 : 18:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Joj da, "ozljede"

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/04/2010 : 18:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by cat claw
Ako je u pitanju Elmer Fudd, bio je i Elmer i Gica Prasic i Gican i Gicko... Nisu ga tretirali kao stalan lik.



Elmer Fudd je lovac, majku mu.... onaj s dvocjevkom.... „Be vewy vewy quiet I'm hunting wabbits“.... a Gicko Prasic je Porky Pig, zar ne? To su dva lika.

quote:
Originally posted by cat claw
Eto apsurda. Moj se tata zove Milivoj, a nije Hrvat. Neko je na TV Zagreb debelo omasio


Ni najmanje, Milivoj je jedno od najcescih muskih imena u HR. Zakleo bih se cak da je cesce nego u Srbiji. Inace, imamo mi i Slobodana u katolickom kalendaru. Nuff said.




Ocigledno ni ja nisam shvatao ovu dvojicu kao stalne likove. Kad malo razmislim, zaista ih nisam razlikovao.

Ovo za Mil;ivoja mi je novo. Znao sam da je u Srbiji cesto Milivoje, sa E na kraju, a da je Milivoj cesci vojvodjanski oblik. No, s obzirom na broj Hrvata u Vojvodini, nista neobicno da su se imena mesala.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 26/04/2010 : 18:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by Bob Rok

Ja na guglu mogu da ukucam vidovita Zorka i da mi pretrazivac izbaci ko je ona, sto nista ne znaci. NAZALOST, ti si novinar. Da se pametni pitaju, ti bi mogao da radis samo kao brisac parketa ili potrcko u novinama



Kada ti dečko dobiješ PET novinarskih nagrada od kojih je jedna i najznačajnija u Srbiji onda se javi! Ne moraš baš da toliko često podsećaš povde forumaše koliko si zloban i neinformisan, da upotrebim tu malo blažu reč!


Koja nagrada i za sta?
Neinformisan, kazes. Mozda zato sto ne citam, nazovi, novine Pravda, Kurir, Alo. Cuo sam za Dragoljuba Zarkovica, Dragana Bujosevica, Bojanu Lekic, Ljubomira Zivkova, Aleksandra Stankovica, Antonelu Rihu, Nenada Stefanovica, Dragana Ilica... Za tebe ne. Mozes ti da dobijes i milijardu nagrada, dzaba ti. Ove tri novine nemaju novinare, to su piskarala, ne novinari.
Zivo me interesuje sta bi ovi ljudi koje sam nabrojao rekli za informacije koje daje novina Pravda. Ne verujem da bi nakacili kakav lep epitet. Ja njih cenim, ne samo iz razloga sto rade u medijima koje jesu novine, nego zato sto i mogu da procitam tekst koji ce da me privuce.
Naravno, mozda i gresim, ali citajuci tvoja zapazanja, sumnjam. Nimalo mi nisi zanimljiv, prilicno si iritantan, dapace.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/04/2010 : 18:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajde momci, držimo se teme

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/04/2010 : 18:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva rasprava...inace, Talicni Tom.

Pored menjanja kod Hrvata imena Paje, Silje i ostalih, secam se da sam jos devedesetih procitao da je Miki Maus prekrsten u 'Vinko Hlapic'. Zvucalo je (zvuci i dalje) neverovatno, da li je to istina?


Ako se ne varam i Raja, Gaja i Vlaja su prekrsteni.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 26/04/2010 : 18:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

A zamislite da izlaze stripovi u Srbiji "DILAN PAS" "NOGE VIVER" ili "HLEB BERON"!
;-))



Tačnije, Noge Švalja.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/04/2010 : 18:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

Zanimljiva rasprava...inace, Talicni Tom.

Pored menjanja kod Hrvata imena Paje, Silje i ostalih, secam se da sam jos devedesetih procitao da je Miki Maus prekrsten u 'Vinko Hlapic'. Zvucalo je (zvuci i dalje) neverovatno, da li je to istina?


Ako se ne varam i Raja, Gaja i Vlaja su prekrsteni.



Miki Maus je i dalje Miki Maus, ali su Raja Gaja i Vlaja sada Dinko, Vinko i Hinko. Gluposti

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/04/2010 : 18:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

[quote]Originally posted by cat claw
Ako je u pitanju Elmer Fudd, bio je i Elmer i Gica Prasic i Gican i Gicko... Nisu ga tretirali kao stalan lik.


Elmer Fudd je lovac, majku mu.... onaj s dvocjevkom.... „Be vewy vewy quiet I'm hunting wabbits“.... a Gicko Prasic je Porky Pig, zar ne? To su dva lika.



da, elmer fudd se kod nas u crtićima čak prevodio kao elmer jad xD
meni je on bio najdraži (uz taza) zbog te svoje uzrečice i govorne mane xD
da, a porky se zvao gicko xD



"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 26/04/2010 18:46:39
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 26/04/2010 : 18:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Elmer Fudd - Elmer Davez, Porky Pig - Gica Prasic

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/04/2010 : 18:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by cat claw
Kad smo vec tu, kako se zove Eustahije Tubic u originalu?




Zar nije Eustahije Brzić?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/04/2010 : 18:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:


Pored menjanja kod Hrvata imena Paje, Silje i ostalih, secam se da sam jos devedesetih procitao da je Miki Maus prekrsten u 'Vinko Hlapic'. Zvucalo je (zvuci i dalje) neverovatno, da li je to istina?



Ne znam, ali otkad je Duško Dugouško preveden kao "Zeko Pero" , počinjem vjerovati da je to istina.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/04/2010 : 18:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti


quote:
Originally posted by cat claw
Kad smo vec tu, kako se zove Eustahije Tubic u originalu?




Zar nije Eustahije Brzić?



jest, eustahije brzić iliti blue racer xD

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/04/2010 : 18:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
japanska buba haca

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/04/2010 : 18:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
@Mladjo @Gand

Da, ovo za Mikija je zvucalo zaista besmisleno, drago mi je sto nije menjano.


I zaista, mozda se sve na kraju svodi na naviku iz detinjstva. Kako sam ih upoznao kao klinac, tako ce mi ostati urezano do kraja zivota. Zapravo i ima smisla menjati imena, samo sto je to nama 'starijima' neobicno...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/04/2010 : 19:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se to ranije radilo, npr. Bugs Bunny-Dusko Dugousko, ocigledno pomno smisljeno, inicijali, zvucnost, dopadljivost, po meni najbolja adaptacija imena. Ima slicnih primera mnogo, ocigledno po istom obrascu:
Donald Duck-Paja Patak
Mickey Mouse-Miki(Mika) Mis

Patak Daca je izuzetak, jer se ocigledno njemu nije htelo dati ime na P kako ne bi podsecao na Paju, vec je napravljen mali kompromis sa pocetnim slovom orig. imena Daffy.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 26/04/2010 : 19:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Talični Tom.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 26/04/2010 : 19:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by Raymond

meni se svidja Lucky Luke vise...ne znam vise volim originalno a i francuzi ga zovu na engleski tako to...mijenjanje u neke naske rijeci nekako mi ne ide..



Ti se ne racunas. Tebi TAMO je svakako prirodniji engleski naziv. Ja kad sam prvi put citao Talicnog nisam imao pojma sa engleskim.



hehe, ma ne i ja sam ga malčice čitao ono u Jugi kao Talični..ok je ali je možda trebalo nešto kao Talični Luk ...ali haj sad napiši na našem jeziku Luk sa dugim U slovom a da se ne čita kao luk-krmid što se stavlja u hranu hehe

zato sam ja za LL ali nisam okorjel..samo da mi je crtani roman -evo ja preferiram crtani roman umjesto strip- dobar, to je najvažnije a LL je stvarno dobar...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/04/2010 : 19:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Pored odvratnog imena Lucky Luke nosi na svojim ledjima i odvratan/sterilan prevod.

Edited by - kasper on 26/04/2010 19:55:41
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000