forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Avengers/Osvetnici
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/04/2010 : 23:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Bliži se Heroic Age, sramota da Osvetnici nemaju svoj topic. Jedna fanboy tema za sve verzije - New, Mighty, Ultimate i sve prethodne.

Šta ste čitali, šta biste preporučili?

Cap's Cooky Quartet mi je fetiš iz detinjstva, ali su mi iz originalnog serijala dragi i prva pojava Visiona i The Kree-Skrull War. Ultimates 1 i 2 se podrazumevaju.

Edited by - Vlaadisha on 27/07/2010 03:33:15

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 28/04/2010 : 01:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ja sam počeo tek sa bendisovim avegersima. i ok su mi. ultimates su mi bili super kad su počeli ali sad mi je malo meh.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2010 : 01:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

ja sam počeo tek sa bendisovim avegersima. i ok su mi.
Sta citas, Disassembled, New, Mighty, sve?
quote:
ultimates su mi bili super kad su počeli ali sad mi je malo meh.

Koji Ultimates? Vol. 1 i 2 ti danas nisu dobri kao kad su izasli? Ili vol. 3? Ili mislis na Ultimate Comics: Avengers?

Imas sad i Ultimate Comics: New Ultimates...
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/04/2010 : 09:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao samo par sveski Ultimatesa, dajte red citanja :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 28/04/2010 : 10:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ja čitam New, Dark, Ultimate, New Ultimate, jedino sam u zaostatku sa Mighty.
Naravno da su Millarovi Ultimatesi ponajbolji, a New su mi fino legli dok su uvodili u Secret Invasion, uz fore Who do you trust i slično. Naravno, kad je došla invazija sve se utopilo u sivilo.
Inače, ma koliko pljuju Loebove Ultimates v3, ne smatram ih baš toliko lošim.
Uz, naravno, ogradu da ih doživljavam kao zajebanciju i američki treš, i, izuzimajući Millarov run, po kvalitetu tek nešto iznad Bonellija

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 28/04/2010 : 11:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by sloppy

ja sam počeo tek sa bendisovim avegersima. i ok su mi.
Sta citas, Disassembled, New, Mighty, sve?
quote:
ultimates su mi bili super kad su počeli ali sad mi je malo meh.

Koji Ultimates? Vol. 1 i 2 ti danas nisu dobri kao kad su izasli? Ili vol. 3? Ili mislis na Ultimate Comics: Avengers?

Imas sad i Ultimate Comics: New Ultimates...



počeo sam sa disassembled kad je izašlo malo odlutao i u house of m i secret war i onda na new avengers. mighty i dark sam samo preljetio zbog ares-a i marvel boy-a.

a ultimates u stvari da na sva pitanja. nisu mi ultimates vol.1 i 2 toliko dobri kao kad su izašli, vol.3 ne mogu ni kao zajebanciju (a ultimatum mogu, ).
a sve osim spidermana poslije ultimatuma mi je totalno bez veze. veselio sam se povratku millera ali mi je sve bilo malo meh. ko i sve što radi več godinama (i da kick ass mi se nije svidio ni strip ni film).

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2010 : 17:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Ja sam procitao samo par sveski Ultimatesa, dajte red citanja :)

Ultimates ili Avengers? Ovo prvo je lako , vol. 1 i 2. obavezno (2002-2007, 13 + 13 epizoda), posle overi da li je vol. 3 tvoja solja caja (crta Madureira, ali pise Loeb ). Sad su krenuli New Ultimates koje crta Cho (onaj iz Zivotinjske karme):



Osvetnici su krenuli 1963, tako da imaju malo duzu istoriju. Prve brojeve su radili Stan Lee i Jack Kirby, posle preuzimaju Roy Thomas i Don Heck - ali taj rani period tesko da ce ti se svideti. Ja sam se navukao samo zato sto sam to citao kao klinac u domacoj ediciji Lale. Od broja 41 pocinje Buscema, ali price uglavnom nisu izdrzale test vremena... Bilo je oko 400 brojeva (do 1996), onda imas kratkotrajni reboot u vreme Heroes Reborn eventa, i na kraju vol. 3, koji je isto old school (George Perez). Koliko je sve to komplikovano mozes videti u spin-offu Avengers Forever , ali poenta je da je rec o superherojstini i da nije ni bitno (niti zamrseno kao X-Men). Enivej, Marvel je sve to povezao i vratio originalnu numeraciju, pa zaokruzio serijal Bendisovom pricom Avengers Disassembled (#500), kad manje-vise pocinje "novi" Marvel. Posle toga imas Civil War i dve odvojene grupe Osvetnika u dva odvojena naslova (New Avengers i Mighty Avengers - preporuke barem za prve runove).

Ili... Mozes od sledeceg meseca da pocnes da pratis od novog #1.


Edited by - Vlaadisha on 29/04/2010 02:41:25
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/04/2010 : 17:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Rani period Osvetnika, koji je kod nas izlazio u Lalama 60-ih, jeste, za današnja merila, prilično naivan.

Međutim nekoliko kasnijih epizoda (mislim, samo 3), koje je u prvom periodu izlaženja objavio Eks Almanah i koje je crtao Don Hek su mi sasvim OK.

Imam jedno nemačko izdanje Avengers-a mini formata iz 80-ih, koje je za mene u detinjstvu bilo kultni strip, iako ga do danas, zbog nepoznavanja jezika, nisam razumeo. Ali mi se uvek sviđalo da ga listam. Većinu tih epizoda je crtao čovek čije se ime piše Rich Buckler (http://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Buckler), a neke i John Buscema & Jim Mooney i Don Heck. I tako, kao "nemi" strip, deluje zanimljivo, pa bih rekao da je i scenario OK.

Uvek mi se sviđao koncept, ali i realizacija ovog stripa, bar ono što sam video od klasičnog Marvel perioda - a tu spadaju i epizode koje je crtao John Buscema (sa Herkulom, imam u grčkom izdanju) i par epizoda Džordža pereza (opet nemačka) i uvek sam želeo da neko objavljuje ovaj strip kod nas, ali se to nije desilo, uz pomenute, davne izuzetke.

The Ultimates su varijacija, ali ipak nešto drugo, po meni prilično različito od The Avengers u pravcu, koji se meni ne dopada previše, a nije ni neophodan. Mada je to (bar u prvih 8 epizoda) dobar strip.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2010 : 19:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Uz, naravno, ogradu da ih doživljavam kao zajebanciju i američki treš, i, izuzimajući Millarov run, po kvalitetu tek nešto iznad Bonellija
Ma naravno - guilty pleasure.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/04/2010 : 20:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Znao sam da ce se alexts upecati na ovaj topic!
quote:
Originally posted by alexts

Rani period Osvetnika, koji je kod nas izlazio u Lalama 60-ih, jeste, za današnja merila, prilično naivan.
Meni je najjaci bio kolor. Cist pop art! Tekst ide "crveno-plavi Osvetnik baca stit...", a Kep obojen u zeleno.



quote:
Međutim nekoliko kasnijih epizoda (mislim, samo 3), koje je u prvom periodu izlaženja objavio Eks Almanah i koje je crtao Don Hek su mi sasvim OK.
Ma to je isti period, te epizode idu izmedju nastavaka u Laletu. Mozda samo bolje izgledaju na A4. Izlazili su i u Panorami, cini mi se 3 epizode.

I pored sve naivnosti, meni je Cap's Cooky Quartet jako drag jer tada tim nije delovao svemocno, a i pojedinacni likovi (Hawkeye, Quicksilver, Scarlet Witch) su veoma stvarni za svoj zanr. Takodje sam jedan od malobrojnih Hankovih fanova...

Meni je fascinantno da su prekinuli oko originalnih brojeva 43 i 44, kad se zapravo zavrsava taj arc sa Crnom Udovicom. Napravili su isto sranje kao sa Torom u Stripoteci. Mozda je razlog bio cenzura, posto je u pitanju antikomunisticka propaganda, mozda ih nije bilo briga (kao i za masu drugih stripova). Steta, jer tad je Buscema preuzeo i idu sve bolje price.

quote:
Imam jedno nemačko izdanje Avengers-a mini formata iz 80-ih, koje je za mene u detinjstvu bilo kultni strip, iako ga do danas, zbog nepoznavanja jezika, nisam razumeo. Ali mi se uvek sviđalo da ga listam. Većinu tih epizoda je crtao čovek čije se ime piše Rich Buckler (http://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Buckler), a neke i John Buscema & Jim Mooney i Don Heck. I tako, kao "nemi" strip, deluje zanimljivo, pa bih rekao da je i scenario OK.

Uvek mi se sviđao koncept, ali i realizacija ovog stripa, bar ono što sam video od klasičnog Marvel perioda - a tu spadaju i epizode koje je crtao John Buscema (sa Herkulom, imam u grčkom izdanju) i par epizoda Džordža pereza (opet nemačka) i uvek sam želeo da neko objavljuje ovaj strip kod nas, ali se to nije desilo, uz pomenute, davne izuzetke.
Ne znam koliko te sad to zanima, ali imas sve na skenovima, barem informativno, da ispratis pricu.

Jesi citao JLA/Avengers crossover? Tebi bi se to svidelo.

Edited by - Vlaadisha on 28/04/2010 20:25:14
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/04/2010 : 02:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Previews:

Avengers #1

New Ultimates #1

New Ultimates #2
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/04/2010 : 09:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Mene zanima ovo novijeg datuma, Bendisovo ili Milarovo :)
Da citam prvo Dissasembled, New, Mighty, Dark, Ultimate...?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/04/2010 : 13:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam, prva četiri baš tim redom. A Ultimates su ti drugi univerzum.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/04/2010 : 13:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za sve učesnike topica:
Na koji način pratite sve spomenuto?
Mislim, živite u Americi, čitate skenove ili baš kupujete sve putem pošte?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/04/2010 13:25:10
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/04/2010 : 16:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Mene zanima ovo novijeg datuma, Bendisovo ili Milarovo :)
Da citam prvo Dissasembled, New, Mighty, Dark, Ultimate...?

Henry je u pravu, pogodio si redosled. S tim sto imas dva eventa koja treba ubaciti: Disassembled, House of M, New Avengers, pa Civil War negde oko New Avengers #20, a nakon Civil Wara krenes i Mighty Avengers.

Posle imas Secret Invasion i Siege. Ali nije to nista toliko zamrseno koliko zvuci.

Edited by - Vlaadisha on 29/04/2010 16:38:50
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/04/2010 : 16:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pitanje za sve učesnike topica:
Na koji način pratite sve spomenuto?
Mislim, živite u Americi, čitate skenove ili baš kupujete sve putem pošte?

Da, da i da. Plus sam citao ono sto je izlazilo sezdesetih u bivsoj drzavi.

Vidim da ti narucujes iz Hrvatske, znaci bilo bi dobro da prvo overis skenove i budes siguran sta ti se svidja.

Sto se tice originalnog runa, preporucujem Essentials 3 i 4. Ako ti ne smeta sto nije u boji, to je ukupno vise od hiljadu strana za dvadesetak evra.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 30/04/2010 : 01:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ja svakog četvrtka overavam pirate i demone (DCP rules), što kaže Vlaadisha - guilty pleasure. Tako pratim skoro sve od Marvela, a odskora me je gosn Geoff navukao i na nešto od DC-ja. Lepo legnu uz jutarnju kafu a i ne uzima mnogo vremena, jedna sveska u proseku pet minuta čitanja, danas je mnogo manje teksta. Nije ko nekad, kao kod Claremonta s početka osamdesetih, gde Wolverine pada u provaliju i stigne da prozbori osamdeset rečenica font osmica...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/04/2010 : 02:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni su Avengersi dragi(kao i cijeli Marvel)a najbolji su mi bili sa serijom Heroes returns od Busieka/Pereza.Uostalom da je po meni oni bi radili još i danas na seriji.Dobra mini serija je bila Avengers Forever od Busieka/Pacheca,a od starih John Buscema.Premda mi je u novije doba malo puna kapa superherojskih stripova i rijetko šta pratim iako je dostupno sve i to besplatno.Da mi je to neko reka prije deset,dvadeset godina

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/04/2010 : 19:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Da ne zaboravim(o) epizode koje je crtao John Byrne. Neke je tuširao Terry Austin (njihov rad sa Claremontom je poznatiji na X Men, ali i ovo je jednako dobro), neke drugi. Mislim da su pisali razni. Čitao sam svojevremeno jedan trejd, valjda su epizode oko 180 i nekog broja.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 01/06/2010 : 16:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Je l' overio jos neko Avengers #1? Meni bas lezi takav old school pristup, iako se bojim da ce i ovaj serijal patiti od trejd sindroma. Romita Jr ponekad zajebe neku facu, ali mi je generalno dobar izbor za ovaj naslov.

In other news, nova Black Widow Daniela Acunae je takodje citljiva.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/06/2010 : 12:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Concept art za film Captain America (skroluj): http://www.aintitcool.com/node/45326
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 04/06/2010 : 14:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
pa bolje izgleda cap nego thor. neču to isto pisat i u thor temi jer mi ni thor nije tako loš, da bi trebao to napomenut i tamo samo su mi cipele od thora malkice čudne. sve u svemu odlično

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/07/2010 : 03:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Avengers cast: http://www.youtube.com/watch?v=EbrTO4RRF0U

Jos uvek ne mogu da verujem da su se popickali sa Nortonom. Oh well.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/07/2010 : 14:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Jos uvek ne mogu da verujem da su se popickali sa Nortonom. Oh well.


Norton je inače na glasu kao osoba sa kojom je ponekad teško raditi filmove. Zna se umiješati u post-produkciju i činiti stvari sa kojima ne bi trebao imati nikakve veze. Navodno se to dogodilo tijekom produkcije zadnjeg Hulka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 27/07/2010 : 17:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Bliži se Heroic Age, sramota da Osvetnici nemaju svoj topic. Jedna fanboy tema za sve verzije - New, Mighty, Ultimate i sve prethodne.

Šta ste čitali, šta biste preporučili?

Cap's Cooky Quartet mi je fetiš iz detinjstva, ali su mi iz originalnog serijala dragi i prva pojava Visiona i The Kree-Skrull War. Ultimates 1 i 2 se podrazumevaju.



Super topic.
Pročitao sam prvih 400 brojeva. Poodavno sam dobio nekakav DVD sa dosta skeniranih epizoda, annuala i inih specijalnih izdanja. Naravno, nakon tolikog broja epizoda morao sam ponovo isčitavati jer su ove prve epizode prilično naivne ali kasnije to sve dođe na svoje i stvarno ima dosta emotivnih epizoda kada se npr. onaj golemi čova ne može vratit u normalno ljudsko obličje pa se to fino i bez zatezanja izvede kroz par epizoda sa još paralelnih priča. Uglavnom, to se mora čitati sa sveskom i olovkom pored sebe da popišeš sve što je značajno jer je tako uvezano i komplikovano da Avengerse više ne čitam. Osim ovih Ultimatesa ali to je ionako bili kratko u odnosu na ove.
Plus, ono što mrzim kod Marvela je to povezivanje sa solo epizodama pojedinih junaka pa nastavak moraš tražiti čas u nekoj epizodi Thora ili dobrog starog kapetana. Cijeli univerzum kao velik kupus.
No zanima i mene od novih, ovo što bendis piše? Valja li čemu?

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/07/2010 : 05:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by J.Stickman

No zanima i mene od novih, ovo što bendis piše? Valja li čemu?

Ja sam stigao do #3 i za sada je OK, iako nista spektakularno. Prica i crtez su prilicno old skul, sto samo po sebi ne mora da bude lose. Kang mi nije posebno zanimljiv, ali konce vuce Hulk iz Next Avengers crtanog... Karakterizacija je do sada nekako najslabija karika, iako bi u "Osvetnicima" moralo biti obrnuto. Mislim da prosto ima previse likova: Cap je u poslednjem nastavku uglavnom nosio neke kablove, Spidey je preuzeo ulogu Hawkeyea, kog je vrlo brzo ucutkala nova sefica... Sve ce se verovatno zavrsiti velikim spremanjem na kraju prvog arca, kao na pocetku treceg volumea, kad cemo videti ko ostaje. Cak i sa ovako razvucenim zapletom (trejd sindrom, ko bi rekao? ), Bendisu jednostavno ostaje malo prostora. Ako volis njegove dijaloge, za utehu je da su ovde dobri kao i inace.

Romita Jr ide od sjaja do ocaja na istoj tabli, ali generalno je OK.

Vidim da ce se pojavljivati i Galactus i Red Hulk, tako da pratim i dalje.

Edited by - Vlaadisha on 31/07/2010 05:29:16
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000