forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/08/2018 : 16:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Sve ok.

Ajde, vidjet ćemo što ima za reći...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/08/2018 : 17:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, momak je napisao post i pljunuo malo po Demonu ludila i iznio mišljenje o grupacijama. Interesantan mi je i njegov drugi i za sada posljednji post na jednoj Texovoj temi:

quote:
Originally posted by Dexters

Tex je daleko najkonzistentniji bonellijev strip. Izuzev ovog ranog perioda gotovo da i nema loše epizode, a i ovaj rani period je šarmantan na svoj način.



Dobrodošao.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 06/08/2018 : 17:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
A baš sam mislio napisati osvrt na "Sjeverozapadni teritorij" kojeg sam jučer pročitao ali Kingu se nesmijem zamjeriti. Znam da si negdje napisao da Tex zna biti dosadan- donekle je to točno jer je tematika slična u svim pričama. Ja taj problem rješavam tako da nikad ne čitam više texovih epizoda zaredom, nego uvijek pravim razmak od nekoliko tjedana. Kod zagora to nije potrebno, može se svaki dan čitati, međutim konzistentnost kvalitete je upitna- iz jednostavnog razloga jer talijani ne ulažu u njega mnogo, valjda će budućnost biti vedrija.

Hvala svima na dobrodošlici

Edited by - Dexters on 06/08/2018 18:02:42
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 06/08/2018 : 18:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@Kontrast 2, skučen pogled- pa to ti je npr. kao da si slijep na jedno oko, vidiš ispred sebe, ali sa strane ništa. Ideja da to napišem proizašla je iz činjenice da se čitaoce zagora tradicionalno dijeli na dvije grupe: "nostalgičare" i "moderniste", a ja sam iz nostalgičara izdvojio ovu prvu- jer ona zazlužuje biti meta kritike. Čisto sumnjam da se ti identificiraš s njima, većina ljudi s foruma sigurno ne. Ljudi iz te prve grupe mogu se primjetiti na facebooku, ili u svakodnevnom životu- ovako bi izgledao razgovor s tipom iz prve kategorije:
Ja: hej čitaš li zagora
Tip: čitao sam zagora iz zlatne serije, ali već godinama ne
Ja: zašto ne, imaš brdo novih epizoda, novi scenaristi i crtači su podigli na novu razinu serijal
Tip: a ma ja jednostavno ne mogu smisliti zagora ako ga ne crta ferri
Ja: facepalm

Kao što vidiš cilj mi nije bio diskvalifikacija (ili bolje reći uvreda) prve kategorije jer je ona irelevantna (ako nisi pročitao ništa poslje 89, kako onda uopće možeš komentirati serijal), već zaštita druge kategorije od diskvalifikacije.

Također, u svakoj kategoriji se mogu naći mane- npr. treća bi bila autistična (moderna geek generacija), imaj na umu da je podjela gruba, ima tu sigurno i podkategorija itd.

Edited by - Dexters on 06/08/2018 18:49:02
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 07/08/2018 : 12:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Kingu se nesmijem zamjeriti.


Kontrast 2 je zaje.aniji lik.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/08/2018 : 12:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pacifista, mene nema šta da se plaši.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4210 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 07/08/2018 : 18:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/08/2018 : 20:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Koja prica je temeljac, neka stara Ferrijeva?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 07/08/2018 : 21:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Zagor nikad ne bi ubio jadnog jelena puškom
Go to Top of Page

leKrava
New Member



254 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 07/08/2018 : 21:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
trebali su umjesto GTA modirati Assassin's creed 3 s obzirom da je ta stvorena za Zagora (da ne govorimo da ima i skakanje po stablima, indijance itd)

https://youtu.be/g631vq-u2yI?t=7m41s

Edited by - leKrava on 07/08/2018 21:54:19
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 09/08/2018 : 00:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Burattini je spomenuo u Mostaru (i svim ostalim strip-smotrama tih meseci) kako je Čikov mini-serijal u boji imao odličnu prodaju i to se pripisalo činjenici da nova publika nema živaca da sad započinje čitanje višedecenijskih serijala (Tex i Zagor pre svih ostalih) pa će i sa Zagorom (verovatno i ostalim serijalima) pokušati isti pristup odnosno pokrenuće mini-serijal zatvorenog i nezavisnog kontinuiteta u boji (ako saberemo dva i dva, naš rezultat pet će da nas navede da je posredi novi Zagorov origin story o kojem se govorka) i da, ako to uspe, možemo očekivati slične projekte i posle toga.

Meni se to sviđa. Ideja,hoću reći. Koliko će to Burattiniju poći za rukom je druga priča.



Jebote jel ovaj burattini zivi na marsu ili sta? Jel on zna koja je godina u tijeku? Cuj da citatelji nemaju zivaca, pa tko to ima zivaca gledati povratke ovih nazovi negativaca u vidu karikatura poput markusa. Oni nemogu nijednu inovativnu pricu osmisliti, a eto isli bi napraviti kao nekakav origin

Edited by - doom on 09/08/2018 01:01:21
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12918 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/08/2018 : 14:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Šteta što T. ne piše nove priče...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 11/08/2018 : 16:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Summa Summarum- bit će povrataka
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/08/2018 : 21:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Šteta što T. ne piše nove priče...



Velika šteta.
Ne da Bure Zagoru naprijed.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/08/2018 : 22:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kako mi na živce idu s tim povratcima. I budaletina ih može napisat 30. Di je nestalo i ono zrnce kreativnosti?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 12/08/2018 : 12:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Kako mi na živce idu s tim povratcima. I budaletina ih može napisat 30. Di je nestalo i ono zrnce kreativnosti?



Sta moze covjek ocekivati kad je glavni urednik teski nostalgicar. Zagor je imo sansu da se otrgne i krene u nesto novo ko serijal sa onim fantasticnim periodom (sa iznimcima naravno) od Nestalog Istrazivaca do Vampira. Nazalost, Bure preuzeo i kreno ostvarivati svoje djecacke snove o vracanju Zagora u "stare dobre dane" koje je vrijeme davno pregazilo. I sad smo dogurali do dna bureta (pun intended) kad nam se vraca neki Crveni strelac u svakoj drugoj prici.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2018 : 18:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
"Pitanje «Zagor» ne rješava se u otvaranju sve novih i novih stilizacija, manira, načina pripovjedanja, «amerikanizaciji», «darknajtizaciji»… To su, više-manje dobrodošla variranja teme, ali su u osnovi sporedna stvar. «Horizont» teme «Zagor» rasvjetljuje se jače «višim stupnjem refleksije» o samoj stvari. A «sama stvar» su pustolovine, objavljene epizode koje nam nadolaze kao «predaja». Čitajući Zagora mi već jesmo u «predaji» i preostaje nam samo da to osvijestimo i uvažimo kao neotklonjivi moment strukture razumijevanja (Zagora). Neke pustolovine jesu već..."


DEČKI, RAZUMJETI OVIH PAR REDAKA ZNAČI RIJEŠITI "PROBLEM" KOJI IMAŠ SA ZAGOROM.
Zašto pišem velikim slovima? Zato jer se radi upravo o tome: rješenju.

Pokušat ću prevesti one kvazifilozofske ili pseudofilozofske formulacije jednog nevjerojatnog, pretjeranog tipa.
Kada hamzik, pa i moj dragi vice, pa i kada kontrast donosi neke fanovske informacije, pa kada se povede priča "ma nije to to", razumljiva je, s jedne strane, zabrinutost za dragu stvar, za junaka oko kojega se, na kraju krajeva, okupljamo. Ima tu jedan ljudski moment zajedništva, sudjeluje se u istim vrijednostima, što naposljetku znači - svijet ima smisao.
S druge strane, ta je zabrinutost jalova. Ona ne ide nikud i ne radi ništa - biti zaštopan. Tapkati u mjestu.
Zašto je ta "briga" jalova? Zato jer ionako nema ZACRTANOG smjera kojim bi neko djelo, a u ovom slučaju Zagor, trebalo ići. To se mora shvatiti: ne postoji NORMATIV na tu stvar zbog kojeg uopće u prvom redu i čitate Zagora. Ako pak bi postojao, tada bi to bilo, ne bolje, nego pad, jer bismo imali dogmu. Tko god čita Zagora (gleda filmove itd. itd.) nalazi se u prostoru slobode, to znači, potpune otvorenosti.
Također, ako ne posjeduje, milošću Božjom, ovu svijest slobode, pa se drži kanona, npr. poučio se pravilima zanata i sada s te pozicije prigovara greške i pogreške (Burattinijeve i drugih), opet se nalazi u padu. Pad je biti "stručnjak", premda može biti prednost u odnosu na neku drugu situaciju, jer situacije su bezbrojne. No, ovdje točno određeno želim kazati: pad je na svijest slobode. Znati kako funkcionira industrija zabave, biti tu majstor i dijeliti lekcije, zamislimo sada da i hamzik i kontrast i sam sveti Najbolje-Znam-Kojim-Smjerom-Zagor-Treba-Ići potpuno znaju Zagora u industriji zabave, dakle, dečki, to ne bi bio veliki dobitak, a bio bi veliki pad.

Znam. Teško je ovo shvatiti, ovo potpuno kvazifilozofsko brbljanje, lupetanje i davež; ide se preko granica razmatranja i priča se sa potpuno, praktički, izokrenute pozicije, pozicije koja je većini wtf i ujedno previše luda i previše smiona; koja govori gotovo suprotno nego Se smatra, nego Se priča, nego Se vrednuje.
Ipak je jedini ispravan put za rješenje pitanja Zagor.

Pokušajmo bar jednu laganu rečenicu i misao.
Prigovarati non-stop "Bure ovo, Bure ono" je jalovo, jer ni sam prigovarač, zapravo, kada bi dobro razmislio, ne zna kamo i kako bi Zagor trebao izgledati. Ni sam prigovarač, scom-zagorolog kritičar ne zna cilj. Nije mu poznata krajnja točka Zagora.
Naravno, ovo ne znači da ne treba postojati scom-zagorologija i ribarsko prigovaranje, ali sada treba vidjeti: što je mjera između scom-zagorologije i Burattinijeve niske razine osmišljavanja junaka kojeg volimo. Za one koji teško ovo prate, kažem: BURATTINIJEVE NISKE RAZINE OSMIŠLJAVANJA JUNAKA KOJEG VOLIMO.
To što kažem to što kažem za Burattinija znači da ZNAM da on ne radi pravi posao; ipak bih bio u jalovoj zagorologiji kada bih to stalno ponavljao i sve teme pravio oko toga. Čak bih tada bio porobljen Burattinijem, jer bi me on (premda ga kritiziram) potpuno određivao: molim da se na ovome mjestu shvati ta kontradikcija: prigovaram i rasturam Burattinija non-stop, dok me on određuje. Izvanjski sam određen, i to Burattinijem dok ga kritiziram. Ergo, moja pozicija je inferiorna, čak u odnosu na Burattinija.

I prekinimo sada ovaj zamršeni tok misli, napravimo puni krug i vratimo se na početak.
"Viši stupanj refleksije" o Zagoru je jedino rješenje za sve one koji su prešli dječje bolesti, a to su, sada, kada je onaj pretjerani tip onako pisao godinama, te također kada je izrasla skupina ozbiljnijih tekstopisaca, dakle, nakon toga su to manje-više: svi. Pošto vi volite jednostavne misli i formule, onda se to može reći i ovako: čim se pitaš i kritiziraš Burattinija da nije to to, ti si već prerastao dječje bolesti. Sada ti preostaje da ovo shvatiš, prestaneš dakle tapkati u mjestu i počneš raditi na višem stupnju refleksije. Usporedo s time će ti postajati bistro: ma očekivati neke nove vau priče je, ha, zgodno, ali nije ni toliko važno. Ionako imaš 700 epizoda na kojima možeš pokušavati viši stupanj refleksije.

I to je jedini, ponavljam, jedini ispravan put. Tada Zagor biva smješten na pravo mjesto, a ti si kompletniji čovjek.

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2018 : 18:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma Zagora treba ugasiti. Kratko i jasno.

loading...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/08/2018 : 18:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

"Pitanje «Zagor» ne rješava se u otvaranju sve novih i novih stilizacija, manira, načina pripovjedanja, «amerikanizaciji», «darknajtizaciji»… To su, više-manje dobrodošla variranja teme, ali su u osnovi sporedna stvar. «Horizont» teme «Zagor» rasvjetljuje se jače «višim stupnjem refleksije» o samoj stvari. A «sama stvar» su pustolovine, objavljene epizode koje nam nadolaze kao «predaja». Čitajući Zagora mi već jesmo u «predaji» i preostaje nam samo da to osvijestimo i uvažimo kao neotklonjivi moment strukture razumijevanja (Zagora). Neke pustolovine jesu već..."


DEČKI, RAZUMJETI OVIH PAR REDAKA ZNAČI RIJEŠITI "PROBLEM" KOJI IMAŠ SA ZAGOROM.
Zašto pišem velikim slovima? Zato jer se radi upravo o tome: rješenju.

Pokušat ću prevesti one kvazifilozofske ili pseudofilozofske formulacije jednog nevjerojatnog, pretjeranog tipa.
Kada hamzik, pa i moj dragi vice, pa i kada kontrast donosi neke fanovske informacije, pa kada se povede priča "ma nije to to", razumljiva je, s jedne strane, zabrinutost za dragu stvar, za junaka oko kojega se, na kraju krajeva, okupljamo. Ima tu jedan ljudski moment zajedništva, sudjeluje se u istim vrijednostima, što naposljetku znači - svijet ima smisao.
S druge strane, ta je zabrinutost jalova. Ona ne ide nikud i ne radi ništa - biti zaštopan. Tapkati u mjestu.
Zašto je ta "briga" jalova? Zato jer ionako nema ZACRTANOG smjera kojim bi neko djelo, a u ovom slučaju Zagor, trebalo ići. To se mora shvatiti: ne postoji NORMATIV na tu stvar zbog kojeg uopće u prvom redu i čitate Zagora. Ako pak bi postojao, tada bi to bilo, ne bolje, nego pad, jer bismo imali dogmu. Tko god čita Zagora (gleda filmove itd. itd.) nalazi se u prostoru slobode, to znači, potpune otvorenosti.
Također, ako ne posjeduje, milošću Božjom, ovu svijest slobode, pa se drži kanona, npr. poučio se pravilima zanata i sada s te pozicije prigovara greške i pogreške (Burattinijeve i drugih), opet se nalazi u padu. Pad je biti "stručnjak", premda može biti prednost u odnosu na neku drugu situaciju, jer situacije su bezbrojne. No, ovdje točno određeno želim kazati: pad je na svijest slobode. Znati kako funkcionira industrija zabave, biti tu majstor i dijeliti lekcije, zamislimo sada da i hamzik i kontrast i sam sveti Najbolje-Znam-Kojim-Smjerom-Zagor-Treba-Ići potpuno znaju Zagora u industriji zabave, dakle, dečki, to ne bi bio veliki dobitak, a bio bi veliki pad.

Znam. Teško je ovo shvatiti, ovo potpuno kvazifilozofsko brbljanje, lupetanje i davež; ide se preko granica razmatranja i priča se sa potpuno, praktički, izokrenute pozicije, pozicije koja je većini wtf i ujedno previše luda i previše smiona; koja govori gotovo suprotno nego Se smatra, nego Se priča, nego Se vrednuje.
Ipak je jedini ispravan put za rješenje pitanja Zagor.

Pokušajmo bar jednu laganu rečenicu i misao.
Prigovarati non-stop "Bure ovo, Bure ono" je jalovo, jer ni sam prigovarač, zapravo, kada bi dobro razmislio, ne zna kamo i kako bi Zagor trebao izgledati. Ni sam prigovarač, scom-zagorolog kritičar ne zna cilj. Nije mu poznata krajnja točka Zagora.
Naravno, ovo ne znači da ne treba postojati scom-zagorologija i ribarsko prigovaranje, ali sada treba vidjeti: što je mjera između scom-zagorologije i Burattinijeve niske razine osmišljavanja junaka kojeg volimo. Za one koji teško ovo prate, kažem: BURATTINIJEVE NISKE RAZINE OSMIŠLJAVANJA JUNAKA KOJEG VOLIMO.
To što kažem to što kažem za Burattinija znači da ZNAM da on ne radi pravi posao; ipak bih bio u jalovoj zagorologiji kada bih to stalno ponavljao i sve teme pravio oko toga. Čak bih tada bio porobljen Burattinijem, jer bi me on (premda ga kritiziram) potpuno određivao: molim da se na ovome mjestu shvati ta kontradikcija: prigovaram i rasturam Burattinija non-stop, dok me on određuje. Izvanjski sam određen, i to Burattinijem dok ga kritiziram. Ergo, moja pozicija je inferiorna, čak u odnosu na Burattinija.

I prekinimo sada ovaj zamršeni tok misli, napravimo puni krug i vratimo se na početak.
"Viši stupanj refleksije" o Zagoru je jedino rješenje za sve one koji su prešli dječje bolesti, a to su, sada, kada je onaj pretjerani tip onako pisao godinama, te također kada je izrasla skupina ozbiljnijih tekstopisaca, dakle, nakon toga su to manje-više: svi. Pošto vi volite jednostavne misli i formule, onda se to može reći i ovako: čim se pitaš i kritiziraš Burattinija da nije to to, ti si već prerastao dječje bolesti. Sada ti preostaje da ovo shvatiš, prestaneš dakle tapkati u mjestu i počneš raditi na višem stupnju refleksije. Usporedo s time će ti postajati bistro: ma očekivati neke nove vau priče je, ha, zgodno, ali nije ni toliko važno. Ionako imaš 700 epizoda na kojima možeš pokušavati viši stupanj refleksije.

I to je jedini, ponavljam, jedini ispravan put. Tada Zagor biva smješten na pravo mjesto, a ti si kompletniji čovjek.





rien compris

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2018 : 18:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ne, jer bi to bilo lošije od ovoga što imamo sada.
Ti si Dwayne, možda i drag dečko, ali nisi čitao Parmenida pa ne znaš da je on, kad je to bilo uopće, davno, u davnini, prije 2 i pol tisuće godina valjda, riješio ovo tvoje kratko i jasno i to na apsolutan način: "Nužno je reći i misliti, postoji biće. Dok bitak postoji, ništa ne postoji." (fr. B6, 1-2)
Ti se sada pitaš, pa i srdiš pomalo, kakve to veze ima sa Zagorom. A ima kada ti kažeš da je najbolje rješenje ugasiti. Ali, ne budemo ulazili u to duboko, nema te potrebe s time gnjaviti, samo znaj, ugasiti bi bilo lošije i Parmenid ti savjetuje "od tog puta istraživanja razum odvrati".

Ili kratko i jasno: bolje je da ide, dok ide.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2018 : 18:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

rien compris



Guido, znam.
Teško je to razumjeti, ali vidi: tamo se priča o RJEŠENJU. Rješenja su uvijek teška. Zato malo tko dolazi do rješenja bilo čega, a i oni koji dolaze, teško dolaze.

To ti je kao da bi ti sada htio da LAKO RIJEŠIŠ pitanje žene. Ako to uradiš tako, lako, onda si se gotovo sigurno zeznuo. Birao si prečice i iznevjerio stvar. Ali nije to sada ni važno, važno je da znaš da je ono teško shvatiti, ali nema drugog načina. Kada bih znao bolji, podijelio bih ga s vama.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2018 : 19:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Gledaj, stinky. Nije potrebno ponavljati bit Zagorovih problema jer nam konstantni rast kvantitete njegovih izdanja promatran kroz kvalitetu njegovih scenarija pokazuje da ovaj junak nema budućnost. Pojednostavljeno rečeno, životari već dugo ali sad to životarenje ide po tankoj žici jer se ranija nekvaliteta ideja (ili scenarija kojom su se solidne ideje željele prikazati) mogla trpiti dok su bezbrojna uskrsnuća starih likova u nedostatku ideja jedna vrsta oskvrnuća rada ranijih scenarista iz mnogima nam najdražeg perioda izlaženja ovog junaka.

Hoću ti reći da Burattini s ekipicom prelazi prag tolerancije.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/08/2018 19:08:28
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2018 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Da, ali to što ti pričaš je -i ovo je sada važno- u krajnoj točki, nihilizam.
To što ti pričaš je stav nevjere.
A to je lošije, kako god okreneš.

Naprotiv, bolji stav je: postoji sloboda. Ali da bi bilo slobode, mora uopće postojati to nešto što bi se oslobodilo.
Zagor je sada dosadan, kažeš. Pa da, ali tebe nitko ne tjera da to čitaš. Ne moraš to pratiti, kužiš ti to. Upravo o tome se radi: ne možeš jednom, kada si postao zreo, pratiti to predano i luđački kao kada si bio dijete.
Nije rješenje ni da odbaciš skroz i postaneš larcenetovac i drugima soliš pamet kako si sada pametan jer si si našao novog gospodara. Sve je to promašaj.

Rješenje za tebe, Looney: čitati Zagora s mjerom. I onda više nema problema oko loših scenarija, jer te neće zatrpati kvantiteta. Vrlo jednostavno, samo to treba napraviti (što znači, podići svijest na tu razinu da znaš da to treba napraviti).

Rješenje koje ti predlažeš je mršava utjeha, "dostojanstveno" propadanje s kiselim smješkom. Infantilno-romantička mitologija sjajne propasti. Rječju, pogrešno rješenje.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2018 : 19:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa kako imati vjere kad nam ovdje Patak, koji sigurno sve odlično prati, prenese ove najave za budućnost?
"Bit će još povrataka" - ništa čudno; meni je ovo oskvrnuće ranijeg rada i jedna vrsta, možda je teška riječ, mazohizma. I tu je, mislim, pogrešno reći da je Burattini teški nostalgičar, kako kaže hamzik. Meni više djeluje kao čovjek s velikim egom koji želi imati svoje prste u pojavama velike većine dojmljivijih negativaca. Jasno da ovdje dobiva "2 u 1" jer si povratcima značajno olakšava smišljanje scenarija.
"Crossoveri" - ovo mi je veliki promašaj u Zagoru, pa možda i Bonelliju općenito, iz revolta "Zagor & Dragonero" je jedini Zagor koji nisam uzeo ali možda se može i osmisliti nešto probavljivo, kvalitetno zvuči preoptimistično. Teško ali možda.
"Origin story"? Hmm, mislim da je kopanje po prošlosti čisti dokaz nedostatka ideja. Samo još fali da uzme ovo što je Castelli uradio u Martyju, da ga prikaže u suvremeno doba. To bi bilo bombastično.


loading...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/08/2018 : 19:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Pa kako imati vjere kad nam ovdje Patak, koji sigurno sve odlično prati



To je ono što pišem u onom "teškom" postu.
Jednom, za sto godina ili milijun, vrati se pa čitaj i tada će ti se otvarati što tamo piše.

Sada, da, iz pozicije iz koje ti pričaš si u pravu.
Ali ne radi se o tome da ti pričaš, uzmi sada kako već hoćeš, logički pogrešno. Ne, ti sasvim dobro pričaš za tu poziciju gdje se nalaziš. Nego je ta pozicija, znači čitav sklop razmišljanja, ono što trebaš pokrenuti na bolje, ako hoćeš to što hoćeš: i dalje uživati Zagora, dobiti ono što kažeš: "prag tolerancije". Tvoja pozicija je pogrešna za ono što ti hoćeš, dok je tvoje razmišljanje dobro za tu poziciju.

Patak ti ne može dati odlučnu stvar, jer i sam Patak se nalazi u istoj tvojoj poziciji - doduše, nešto dalje od tebe. Vaš put vodi zdvajanju i, n koncu, očaju, ako ne uradite kvalitativni skok. A možda ni nećete stići očaju (ne shvaćam Patka kao očajnog??), nego samo otupjeti u dosadi, ako uzmemo da svaka pozicija ima linearnu beskonačnost (nema završetka nego tapkanje u mjestu). Po toj beskonačnoj crti može se putovati, možeš postati Patak, ali bolje rješenje je kvalitativni skok (u novu poziciju. paradigmatski slučaj: stinky).
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.5 seconds. Snitz Forums 2000