forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1020

Zoroasterixx
Senior Member

Croatia
2132 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 :  16:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Imao sam prilike pročitati taj team up, mogu reći samo - teška katastrofa. Tko nije čitao slučajno prva pojavljjivanja Marcusa i Thundermana niti ne mora, ovdje je sve lijepo i detaljno opisano :)
Ne mogu vjerovati koliko tom Burattiniju nestaje ideja i kad već ideš u nešto ovog tipa, pa daj se malo potrudi, majku mu... Prva dva broja su gotovo cijela u prepričavanju povijesti, po meni, ionako stupidnih neprijatelja koje nije nikako trebalo "oživljavati"... A onda slijedi "nevjerojatan" zaplet.
Mislim stvarno, ako se ovo nekome svidi, neka javi :)

Vidio sam na jednom talijanskom blogu, da je netko pohvalio Burattinija, da je uspio udahnuti život jednom od najgorih Zagorovih neprijatelja, Thundermanu, sa "twistom" u epizodi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
25813 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 :  17:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih? Može biti samo jedan od najsmješnijih.

Murskaamme Kasvot Juutalaisten Kuninkaan
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Senior Member

Croatia
2132 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 :  17:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jedan od najboljih? Može biti samo jedan od najsmješnijih.

Jedan od najgorih, napisao sam :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
25813 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 :  17:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uh, nešto mi se čudno događa sa očima (pola dana na Suncu), a možda sam automatski nečije pohvale Burattiniju ukombinirao sa Zagorovim najboljim protivnicima.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Senior Member

Croatia
2132 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 :  17:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pa rekao je nekako ovako: da je originalni Thunderman doduše jedan od najgorih Zagorovih protivnika, ali da mu je Burattini uspio udahnuti novi život u ovom povratku. Tako nešto.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
25813 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 :  17:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda mu je udahnuo novi život, samo što ne vjerujem kako je to dovoljno da ispadne nešto vrijedno pohvale, ako se uzme u obzir koliko je bilo loše prvo pojavljivanje.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Senior Member

Croatia
2132 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 :  17:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda mu je udahnuo novi život, samo što ne vjerujem kako je to dovoljno da ispadne nešto vrijedno pohvale, ako se uzme u obzir koliko je bilo loše prvo pojavljivanje.

Ona prva pojava je zezanje
Ovdje je Burattini od njega praktički napravio supernegativca (ono što sam vidio su prva dva nastavka)
Ima i na Burattinijevom blogu njegovo tumačenje epizode, ali bi to bio spoiler.
Go to Top of Page

Džedson
Junior Member

482 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 17/09/2018 :  18:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Imao sam prilike pročitati taj team up, mogu reći samo - teška katastrofa. Tko nije čitao slučajno prva pojavljjivanja Marcusa i Thundermana niti ne mora, ovdje je sve lijepo i detaljno opisano :)
Ne mogu vjerovati koliko tom Burattiniju nestaje ideja i kad već ideš u nešto ovog tipa, pa daj se malo potrudi, majku mu... Prva dva broja su gotovo cijela u prepričavanju povijesti, po meni, ionako stupidnih neprijatelja koje nije nikako trebalo "oživljavati"... A onda slijedi "nevjerojatan" zaplet.
Mislim stvarno, ako se ovo nekome svidi, neka javi :)

evo, prijavljujem se, ne pucaj nije da sam opal sa stolca od kvalitete ali ima dobrih stvari.

prva, crtež espositovih je odličan, dinamit, eksplozito osobito su thundermana i njegove munje razvalili.

drugo, prepričavanje je ipak većinom u prvom nastavku. u drugom kreće ozbiljno radnja i ima par čisto solidnih preokreta, da sad ne spojlam koji su.

treće, stupidni jesu bili u prvom pojavljivanju, ali ovdje mi ih je bilo lijepo vidjeti, prvenstveno radi crteža. a i thundermanova priča uopće nije loša.
Go to Top of Page

Džedson
Junior Member

482 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 17/09/2018 :  18:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
i oko ovih ljetnih specijalaca kod mene bi bilo

kolorac - nepretenciozna posveta stephenu kingu. marolla je neupitan talent, po meni.

specko - vrlo dobar debi tog mladog testija. najbolji spec još od nulte godine darkwooda. primjerice, buretova buđenja daleko više parazitiraju na atmosferi barisonovog crteža. ovdje je scenarij puno solidniji.

maxi - neupitan antitalent zamberletti strikes again. najlošiji maxi ikad, izuzev prve priče iz donatellijevog maxija. a crtež ko da je radilo pet različitih ljudi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik

Switzerland
18843 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/09/2018 :  18:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit King Warrior's Homepage  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bio moj komentar na prvi dio:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=1007&TOPIC_ID=37611#2174575

Kao u inat meni i mom komentaru , drugi dio je iznenađujuće dobar. Šteta što je Bure uništio početak silujući flešbekovima, mogla je ovo ispasti baš dobra priča.
Čekam na kraj, nadam se da neće uprskati. Ali da, pozitivno sam iznenađen...

Go to Top of Page

Korg
Average Member

Ireland
672 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 17/09/2018 :  20:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Od ovih novijih brojeva me ništa ne privlači, osim Buffinove zemlje i Vampira.
Jasno je da Buretu ponestaje ideja i inspiracije i trebali bi nešto uraditi po tom pitanju. Po meni, najbolje da ubace malo svježeg mesa. Marollu, definitivno, više angažirati.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Senior Member

Croatia
2132 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/09/2018 :  15:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pitanje: ima li negdje ovdje neki topic koji se bavi cenzurom u Zagoru tamo u sedamdesetima i osamdesetima, uklanjanjem stranica, mijenjanjem teksta itd?
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member

Croatia
2758 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 18/09/2018 :  20:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Mislim da on prepricava iz razloga sto Talijani nemaju stalno reprinteve ka mi (klasik,extra,zlatni....)pa buduci da je serijal star 60godina mora prepricati citavu epizodu za ove najmlađe Talijančiće 😂😂😂😂

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 18/09/2018 20:22:07
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
13828 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/09/2018 :  21:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Mislim da on prepricava iz razloga sto Talijani nemaju stalno reprinteve ka mi (klasik,extra,zlatni....)pa buduci da je serijal star 60godina mora prepricati citavu epizodu za ove najmlađe Talijančiće 😂😂😂😂

Vidiš... Može biti da je to
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
10371 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/09/2018 :  22:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Smajlići uopće nisu potrebni, jer si u biti dobro pojasnio zašto su "prepričavanja" kot Talijana potrebnija nego kod nas. ;)

A i Bure se stalno vraća starim likovima i događajima i takve stvari su onda odmah potrebnije.

Edited by - nagor on 18/09/2018 22:03:32
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
10371 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/09/2018 :  22:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Inače, ovdje se pretjeruje s tom kritikom prepričavanja. Čovjek bi pomislio da su flashbackovi nešto što se ne smije imati u serijalu koji traje već više od 60 godina. Ja još nisam naletio na "prepričavanja" koji bi mi ubila priču do te mjere koliko nekima od vas. Primjetiš da Bure to više voli koristiti, zgodno se je malo prisjetiti stvari, pročitaš i ideš naprijed s pričom. Nije uopće toliko problematično koliko neki od vas to stalno potenciraju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
25813 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 :  23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za nebitne priče tipa Thunderman i slične nije problem prepričavanje jer ljudi lako zaborave što se tamo događalo, ali stvarno nema smisla kada Burattini u 4. Mortimeru prepričava kako se Zagor upoznao sa Hammadom, a to se dogodilo u legendarnoj priči koju svatko dobro zna.

Go to Top of Page

raic1922
Senior Member

Croatia
1338 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 18/09/2018 :  23:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Ne zna, stripove ne čitaju samo kolekcionari
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member

Qatar
25813 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 :  23:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onaj tko povremeno iz dosade pročita kojeg Zagora ne treba ni znati, tj. neće ništa izgubiti ako mu takav podatak ostane nepoznat.

Go to Top of Page

raic1922
Senior Member

Croatia
1338 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 18/09/2018 :  23:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Ali će ga bolje upoznati s pričom
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
3243 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/09/2018 :  10:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Istina
quote:
Originally posted by nagor

Inače, ovdje se pretjeruje s tom kritikom prepričavanja. Čovjek bi pomislio da su flashbackovi nešto što se ne smije imati u serijalu koji traje već više od 60 godina. Ja još nisam naletio na "prepričavanja" koji bi mi ubila priču do te mjere koliko nekima od vas. Primjetiš da Bure to više voli koristiti, zgodno se je malo prisjetiti stvari, pročitaš i ideš naprijed s pričom. Nije uopće toliko problematično koliko neki od vas to stalno potenciraju.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik

Switzerland
18843 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/09/2018 :  11:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit King Warrior's Homepage  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:

Čekaj da pročitaš prvu svesku povratka Thundermana i Marcusa, skoro 100 stranica flešbeka, pa da vidimo šta ćeš onda reći.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Senior Member

Croatia
2132 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 19/09/2018 :  11:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:

Čekaj da pročitaš prvu svesku povratka Thundermana i Marcusa, skoro 100 stranica flešbeka, pa da vidimo šta ćeš onda reći.

To je valjda za mlađe Talijane koji nisu čitali Velikog Marcusa i Čovjeka Munju.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member

3511 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/09/2018 :  17:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pročitao sam prvi dio povratka Thundermana i Marcosa. Evo nekoliko riječi o epizodi:

flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫
Ajmo sad svi zajedno: flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.

Burattini, idi u penziju!

post godine
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
13828 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/09/2018 :  20:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Hahahahahaha, King legendo :)
Go to Top of Page
Page: of 1020 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.67 seconds. Snitz Forums 2000