forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/01/2019 : 18:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

A generalno se Tonineliju može zameriti - ono što je Nagor već pomenuo koju stranu ranije:
potpuno odsustvo osećaja za geografiju i prostor.

Kod njega junaci putuju kroz neku pustinjicu na obodu Darkvuda nedeljama.
Čoveče - da je Sahara u pitanju, pa prešli bi je celu.
U priči Voz amrti, novoizgradjenom prugom (koja je tu od skoro) - putuju danima.
Koliko voz može dnevno da predje kilometara?
I kad pra postaviše toliku prugu (i koji će andrak u tom pustom kraju - ali je to već pitanje logike i stvarnosti), na tako teškom terenu?
itd.




Ovo su najveći problemi njegovih priča!
Slažem se!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/01/2019 : 18:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by maelstrom



I na kraju, on je vezao gomilu tih priča zaredom, ajde da ih je raspršio između ostalih, jasan dokaz da čovek nije znao šta da ubaci.Otuda i te kasnije priče na isti kalup, jednostavno preterao je sa kopiranjem i nije mogao to više da radi jer to onda više ne bi bio Zagor.
Čovek se vremenom potpuno izgubio.




Sa zadnjom konstatacijom se slažem - Tonineli je potpuno izgubio inspiraciju Zagorom.
Kao i Minjako u Mister Nou, ili Nici na Teksu.
Valjda vremenom dolazi do zamora "materijala".

I onda spas - novi scenaristi i nove ideje.
Nešto što će Zagoru uskoro ponovo zatrebati - čim Bure ispovraća sve moguće neprijatelje i čim objasni životne priče i motive svakog živog (poznatog) stanovnika Darkvuda.




Pa kada ispuca sve žitelje u ljudskom obliku, ostaju mu još biljke i životinje.

Ukratko, nema nade za Zagora!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/01/2019 : 19:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Kako vec duze vremena nisam imao vremena za crtati, a vezano za nadolazece povratke likova u SBE u ediciji Zagor, htio sam predociti svoju viziju naslovnica za eventualnih 4 epizode...
Imao sam scenarij za radnju koji sam davno izgubio, a procitao je M.Boselli i dobio odgovor (na topiku je mislim na kojih desetak stranica unazad)
Prva je "Agent Raven"...




A i slucajno da sam bas danas poceo crtati, trazio sliku Poea da mi bude za pomoc pri crtanju i vidim da mu je godisnjica rodjenja sutra...onako..misticno..



Evo one moje ideje za raccoltu.. Koje slicnosti… wow!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 22:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Extra 248, 249 i 250

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Gallieno Ferri

Jedna od onih priča koja te ostavlja bez daha! Na samom početku priče sam imao neki "flashback", jer kad sam vidio naše nove likove u ovoj priči, odmah sam pomislio na obitelj Sullivan. A i jedan od pomoćnika te putujuće trojke je jako podsjećao na Zagora, kao da se radi o njegovom mlađem bratu, pošto je u faci bio pljunuti on. Nakon početnog upoznavanja sa našim junacima, uputili su se zadovoljno svi u jedan gradić Munrovhil. I nekako iz ničega, ta trojka biva nepravedno optužena za pljačku i daju se u bijeg u nepoznatu zemlju u koju još nitko nije kročio i o kojoj se govore sve, samo ne lijepe stvari.

Upravo ta naizgled obična potjera se pretvara u pravu katastrofu, sa nevjerojatnim bićima koja obitavaju na tom području i sad je samo bilo važno kako spasiti živu glavu..

Ferri je odlično dočarao taj nepoznati svijet, pogotovo čudovišta koja su bila skoro na svakom koraku, a unatoč toj napetosti koja se prožimala skoro cijelu priču otkada su ušli u taj kraj, podsvjesno me kopkalo tko je bio taj lik koji je stvarno opljačkao banku. Sumnja je vjerujem svima bila odmah na Stagglera koji se dobrovoljno javio u potjeru, a znao je da se upušta u opasan poduhvat. Uglavnom, sviđa mi se kako se sve to odigralo na kraju.

Naslovnice, odlične, pogotovo ove extra 249 i 250 koje dobro oslikavaju ono što se događa između korica.

(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 10) = 97%


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 24/01/2019 : 22:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Marolla se pokazuje odlicnim, mogao bi on za koju godinu preuzeti kormilo, pod uvjetom da tezi tolikim ambicijama.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2019 : 16:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Extra 250 i 251

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Franco Donatelli

Nakon prošle epizode koja je bila na visokom nivou, ovdje je to raspoloženje dosta splasnulo. Imamo glavnog negativca koji nosi masku, ali što to vrijedi kad ne postoji ta neizvjesnost u tom slučaju o kome bi se moglo raditi, pa da nas to podsvjesno kopka i drži nas do kraja u neizvjesnosti sa čitanjem. Nažalost, jako brzo se nasluti o kome se radi. A i općenito nisam fan tih priča sa tajanstvenim gradovima i drevnim ljudima, pogotovo na ovako malo stranica gdje se ne može pošteno ispričati priča.

Netko je spominjao, sad dal u šali ili ozbiljno, da je Zagor junak za sve uzraste, od 7 do 107 godina. Ako je tako, bila šala ili ne, složio bih se i ova priča bi rekao da je prikladnija za 10-godišnjake. Fan sam Donatellija na Zagoru i ovdje mislim da je bio zaista u top formi, pošto crtež je ono što je jedino vrijedno u cijeloj priči.

(priča: 3, scenarij: 4, crtež: 10, naslovnica: 8) = 59%


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/01/2019 : 11:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Misteriozni brod



Striscia je u Italiji popularna koliko i kod nas žuta traka, ima nostalgijsku vrijednost i kod velikog broja fanova je omiljena i dan danas. Iako su s vremenom izašli stripovi u boljem i većem formatu, još uvijek fanovi iz Italije plaćaju velike sume novca za prve brojeve ove edicije. Nije bilo veliko iznenađenje kada je Burattini najavio povratak striscie, pa makar se radilo i o samo jednoj epizodi. Naravno, nije odolio ovom izazovu i scenario je sam potpisao, kao što se i očekivalo. Takođe, ljudi koji su se pobrinuli za vizuelni dio, Sedioli i Verni, imaju taj retro ferrijevski stil, pa nije ni iznenađenje što su upravo njih dvojica odradili crtež. Kao što smo u više navrata rekli, niti je Burattini vaskrsnuli Nolitta, niti će Sedioli i Verni biti novi Ferri. Blijede kopije, to da, ali daleko su oni od uzora i originala kojima teže.

Ono što treba priznati Burattiniju je da je pokušao da napiše jednu priču iz tog početnog doba, sa svim elementima koji su tada bili popularni. Dakle, imamo jednog novajliju u vojsci, koji ima čin kapetana i zapovijeda vojskom. On, kao i mnogi drugi slični karakteri iz tog doba, sumnjiv je tip i ne priznaje Zagorov autoritet. Dalje, imamo prodavače alkohola, pobunjene Indijance, cijelu paletu likova koji su obilježili početne Zagorove avanture. Pretpostavljam da će mnogi nostalgičari biti oduševljeni ovom retro epizodom, da budem iskren ja nisam ni najmanje. Moje mišljenje je da ono što je bilo-bilo je, treba gledati naprijed. Ferri i Nolitta nisu više među živima, striscia je davno izumrla. Možda je ovaj potez i ok, kao jednistveni potez, samo se nadam da autorima, pogotovo nostalgičnom Burattiniju, neće pasti na pamet da napravi cijeli striscia serijal.

Iskreno se nadam da će Ludens ovo objaviti u našem poznatom, velikom formatu, kao strip od 130 stranica, a ne striscia format od šest sveskica. Mogli bi angažovati Vernija da im odradi jednu ekskluzivnu naslovnicu samo za ovu priču.

Edited by - King Warrior on 26/01/2019 11:18:27
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/01/2019 : 14:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja bih volio imat u obliku striscie, čisto da imam jedan primjerak Zagora u toj formi, kako je orginalno počeo izlaziti u Italiji.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 26/01/2019 14:59:34
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16873 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/01/2019 : 19:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kupujem tko god da izda.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/01/2019 : 21:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kupujem tko god da izda.


"Nekad preskačem večeru, ali Zagora nikad", to je naš moto, jel da Velka

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16873 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/01/2019 : 23:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Kupujem tko god da izda.


"Nekad preskačem večeru, ali Zagora nikad", to je naš moto, jel da Velka



Naravno
Možemo i izlizano - prekratak je život da se ne bi kupovalo sve što se od Zagora nudi

Iskreno, gle, 2019. je godina, tko bi se tamo negdje 1990. nadao da će i dalje izlaziti Zagor, i to još u toliko izdanja. A već tada su mi starci govorili da ću "pasti u školi zbog Zagora", jer sam ga najviše volio čitati noću, posebno one jaaako atmosferične Ferrijeve priče...

Nemamo pojma koliko smo sretni svi mi kojima je strip bio najveća sreća tada što ga i danas imamo
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/01/2019 : 01:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nemamo pojma koliko smo sretni svi mi kojima je strip bio najveća sreća tada što ga i danas imamo


Definitivno neprocjenjivo evo ja se iskreno niti ne sjećam kad sam gledao zadnji put tv (a i onako ništa pametno nema). Kad god je slobodnog vremena, čita se neki strip i mislim da je to super provedeno vrijeme

I sam sam se pitao prije neke 2 godine kad sam se ponovno vratio stripu, što Zagor još izlazi Sav sam bio zbunjen i pojma nisam imao o ničemu, ali polako su stvari dolazile na svoje mjesto. Još kad sam došao na ovaj forum, pogotovo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2019 : 15:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Kupujem tko god da izda.


"Nekad preskačem večeru, ali Zagora nikad", to je naš moto, jel da Velka



Naravno
Možemo i izlizano - prekratak je život da se ne bi kupovalo sve što se od Zagora nudi

Iskreno, gle, 2019. je godina, tko bi se tamo negdje 1990. nadao da će i dalje izlaziti Zagor, i to još u toliko izdanja. A već tada su mi starci govorili da ću "pasti u školi zbog Zagora", jer sam ga najviše volio čitati noću, posebno one jaaako atmosferične Ferrijeve priče...

Nemamo pojma koliko smo sretni svi mi kojima je strip bio najveća sreća tada što ga i danas imamo



Ja si uvijek mislim da se sad, ovog trenutka desi da Zagor predtane izlaziti., imali bi oko 700 epizoda našeg omiljenog junaka. 700 epizoda! Već bi i to bilo odlično jer smo doživjeli takav broj. A Zagor ide i dalje
Inače, što se tiče Toninelija - ja sam svojedobno otvorio topic njemu u čast "Toninelli - Zagor kojeg volim" i mogu još i ovdje ponoviti - to je Zagor na kojem sam odrastao.Prvenstveno taj period. Bubnjevi smrti, Tajna na mapi, Gospodar vremena, Vatreni bikovi, Zver iz Valoka, Jeti...I subjektivno, taj period (u kojem najveći broj priča čine Toninelijeve) mi je najdraži period Zagora s tim da su mi Jeti, Hogal i Gospodar vremena i objektivno odlične epizode, a i ostale nisu loše. Pljačkaši su npr. meni čist ok. I kada tu još pridodamo i bisere drugih scenarista poput Smrtonosne potrage, Svetog brega, Demona ludila... dobijemo jedno odlično razdoblje koje mi je, osim što mi je subjektivno najdraže, i objektivno ostalo u sjećanju po dosta dobrim epizodama.

To je Zagor na kojem sam odrastao.

Ja sam npr. Zimsku Zmiju prvi put pročitao tek tamo negdje '93.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 27/01/2019 : 18:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Da, zanimljiv period, cije me epizode opustaju jer mi se cine jednostavnim. Imao je Toni i onu sa mutantom epizodu, meni je ostala u finom sjecanju.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/01/2019 : 20:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ja si uvijek mislim da se sad, ovog trenutka desi da Zagor predtane izlaziti., imali bi oko 700 epizoda našeg omiljenog junaka. 700 epizoda! Već bi i to bilo odlično jer smo doživjeli takav broj. A Zagor ide i dalje
Inače, što se tiče Toninelija - ja sam svojedobno otvorio topic njemu u čast "Toninelli - Zagor kojeg volim" i mogu još i ovdje ponoviti - to je Zagor na kojem sam odrastao.Prvenstveno taj period. Bubnjevi smrti, Tajna na mapi, Gospodar vremena, Vatreni bikovi, Zver iz Valoka, Jeti...I subjektivno, taj period (u kojem najveći broj priča čine Toninelijeve) mi je najdraži period Zagora s tim da su mi Jeti, Hogal i Gospodar vremena i objektivno odlične epizode, a i ostale nisu loše. Pljačkaši su npr. meni čist ok. I kada tu još pridodamo i bisere drugih scenarista poput Smrtonosne potrage, Svetog brega, Demona ludila... dobijemo jedno odlično razdoblje koje mi je, osim što mi je subjektivno najdraže, i objektivno ostalo u sjećanju po dosta dobrim epizodama.

To je Zagor na kojem sam odrastao.

Ja sam npr. Zimsku Zmiju prvi put pročitao tek tamo negdje '93.



Ja sam Zimsku Zmiju pročitao tek 2007., kao i ostatak Noliitinog zlatnog perioda, a odrastao uz Toninellija, ali isto to ne mogu usporediti. Toninelli ima i dosta odličnih epizoda, pogotovo na početku svog rada (od ovog kasnijeg razdoblje Jeti npr.), ali ukupno je to daleko od dobrog.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2019 : 11:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Extra 252, 253 i 254

Scenarij: Giorgio Pellizzari
Crtež: Franco Bignotti

Nastavio dalje sa Zagorom, i na početku vidim da su autori netipičan dvojac, Pellizzari i Bignotti. Mislim da dosad Pellizzaria nismo imali u serijalu. Uglavnom, vidimo Zagora i Čika kako su se na početku uputili za utvrdu Winter i saznaju da netko napada konvoje i vojska želi od Zagora da proba saznati o čemu se radi, a navodno je riječ o indijancima, pa da pokušaju riješiti slučaj prije nego se uključi vojska i krene u rat sa svim indijanskim plemenima..

Nije mi početak priče bio da bi se moglo ovdje nešto dobro očekivat, ali nije mi ispalo loše. Iako kao da smo dosta stvari vidjeli i ranije. Pellizzari je ovdje uveo jednog lika Derna, koji je očito bio tu da nas naživcira skupa sa Zagorom, ali samo da nam zamaskira one prave zločince. Iako su maske dosta rano bačene u ovoj priči i znamo čitavu situaciju, opet je nekako bilo zanimljivo dalje za čitat da vidimo kako će se to sve rasplesti. Čiko je ovdje bio u svom elementu, baš je pogođen i dosta je u ovoj epizodi bio simpatičan. Dok je recimo u prošloj priči sa onim drevnim ljudima sve prespavao.

Bignotti mi je ovdje sjajan, vidi se veliki napredak nakon onih "uskakanja" kod Zimske zmije i Svemirske braće. Primjetio sam da jako dobro crta prirodu i dosta puno životinja, tako da smo ovdje mogli vidjeti vjeverice, ptice, zeca, pa čak mislim i jazavca.

(priča: 8, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnica: 8) = 80%


Čiko u svom "elementu"

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2019 : 15:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by mladjo

Ja si uvijek mislim da se sad, ovog trenutka desi da Zagor predtane izlaziti., imali bi oko 700 epizoda našeg omiljenog junaka. 700 epizoda! Već bi i to bilo odlično jer smo doživjeli takav broj. A Zagor ide i dalje
Inače, što se tiče Toninelija - ja sam svojedobno otvorio topic njemu u čast "Toninelli - Zagor kojeg volim" i mogu još i ovdje ponoviti - to je Zagor na kojem sam odrastao.Prvenstveno taj period. Bubnjevi smrti, Tajna na mapi, Gospodar vremena, Vatreni bikovi, Zver iz Valoka, Jeti...I subjektivno, taj period (u kojem najveći broj priča čine Toninelijeve) mi je najdraži period Zagora s tim da su mi Jeti, Hogal i Gospodar vremena i objektivno odlične epizode, a i ostale nisu loše. Pljačkaši su npr. meni čist ok. I kada tu još pridodamo i bisere drugih scenarista poput Smrtonosne potrage, Svetog brega, Demona ludila... dobijemo jedno odlično razdoblje koje mi je, osim što mi je subjektivno najdraže, i objektivno ostalo u sjećanju po dosta dobrim epizodama.

To je Zagor na kojem sam odrastao.

Ja sam npr. Zimsku Zmiju prvi put pročitao tek tamo negdje '93.



Ja sam Zimsku Zmiju pročitao tek 2007., kao i ostatak Noliitinog zlatnog perioda, a odrastao uz Toninellija, ali isto to ne mogu usporediti. Toninelli ima i dosta odličnih epizoda, pogotovo na početku svog rada (od ovog kasnijeg razdoblje Jeti npr.), ali ukupno je to daleko od dobrog.



Ha da, velim, sve je to subjektivno. Kako inače nekome objasniti da mi je "Bubnjevi smrti" jedna od dražih epizoda ako ne činjenicom da je to (barem koliko se sjećam) prvi Zagor koj sam pročitao?
Ali da, Tonineli kasnije pada, one epizode poslije Zelenog blata (Stakleno oko, Mrtvačka glava, Prorokov sin, Divlje staze, Svadbeni nakit, Slepilo) su fakat u najmanju ruku prosječne filler epizode. I onda dođe Zlokobno predskazanje i šlus. Stane Zlatna serija kod nas.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2019 : 15:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Extra 252, 253 i 254

Scenarij: Giorgio Pellizzari
Crtež: Franco Bignotti

Nastavio dalje sa Zagorom, i na početku vidim da su autori netipičan dvojac, Pellizzari i Bignotti. Mislim da dosad Pellizzaria nismo imali u serijalu. Uglavnom, vidimo Zagora i Čika kako su se na početku uputili za utvrdu Winter i saznaju da netko napada konvoje i vojska želi od Zagora da proba saznati o čemu se radi, a navodno je riječ o indijancima, pa da pokušaju riješiti slučaj prije nego se uključi vojska i krene u rat sa svim indijanskim plemenima..

Nije mi početak priče bio da bi se moglo ovdje nešto dobro očekivat, ali nije mi ispalo loše. Iako kao da smo dosta stvari vidjeli i ranije. Pellizzari je ovdje uveo jednog lika Derna, koji je očito bio tu da nas naživcira skupa sa Zagorom, ali samo da nam zamaskira one prave zločince. Iako su maske dosta rano bačene u ovoj priči i znamo čitavu situaciju, opet je nekako bilo zanimljivo dalje za čitat da vidimo kako će se to sve rasplesti. Čiko je ovdje bio u svom elementu, baš je pogođen i dosta je u ovoj epizodi bio simpatičan. Dok je recimo u prošloj priči sa onim drevnim ljudima sve prespavao.

Bignotti mi je ovdje sjajan, vidi se veliki napredak nakon onih "uskakanja" kod Zimske zmije i Svemirske braće. Primjetio sam da jako dobro crta prirodu i dosta puno životinja, tako da smo ovdje mogli vidjeti vjeverice, ptice, zeca, pa čak mislim i jazavca.

(priča: 8, scenarij: 7, crtež: 9, naslovnica: 8) = 80%


Čiko u svom "elementu"



Xexe u Ratnom pokliču su maknuli ovaj "US army" natpis na kolima. Cenzura, cenzura...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/01/2019 : 15:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vidi, stvarno, cenzura. "Stari sistem" očito nije mogao podnijeti činjenicu da je američka vojska imala... drvena kola. Kakvu bi to poruku poslalo radničkoj klasi. :D
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2019 : 15:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tako to krene - drvena kola, pa željezna, pa izmisle neki nepoznati metal, pa svemirski brod...Bolje to odmah sve cenzurirati :D
Inače, Bubnjevi smrti mi je, nevezano za subjektivni dojam, jedna od jačih Zagorovih naslovnica.
Fakat ima atmosferu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/01/2019 : 15:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Tako to krene - drvena kola, pa željezna, pa izmisle neki nepoznati metal, pa svemirski brod...Bolje to odmah sve cenzurirati :D



Da, to je to. Neki naš čovjek bi vidio taj US Army na kolima i odmah bi zaključio: "Znao sam, imaju baze na Marsu! Kapitalizam je bolji!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2019 : 16:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Gle stvarno


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/01/2019 16:25:16
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/01/2019 : 22:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
U kojem je ono ZS specijalcu objašnjeno kako su Nolita ili Ferri došli na ideju za Zagorov poklič? Nemam te stripove sad ovdje. Uglavnom, jedan od njih dvojice se zbubao sa autom negdje i onda je zaurlao "jao, ne, dovraga, AAHJAAAKK!" Čak su momci iz Dnevnika i nacrtali sliku tog događaja s tim da Zagor, naravno, urla AAAAAAAAAA! Inače zašto su mijenjali taj Zagorov poklič ostaje jedna od vječitih misterija
Zapravo u ponašanju Dnevnikovih urednika i zaposlenika bi se našlo materijala za jedno 20-ak epizoda Martija Misterije

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/01/2019 : 22:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja se nikad nisam priviknuo na Ahjaaak, meni je uvijek taj AAAAAAAA iz Zlatne Serije bio draži i bolji uzvik!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/01/2019 : 23:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by mladjo

Tako to krene - drvena kola, pa željezna, pa izmisle neki nepoznati metal, pa svemirski brod...Bolje to odmah sve cenzurirati :D



Da, to je to. Neki naš čovjek bi vidio taj US Army na kolima i odmah bi zaključio: "Znao sam, imaju baze na Marsu! Kapitalizam je bolji!"



Nemojte da vam ovo VALTER pročita!
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.46 seconds. Snitz Forums 2000