forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/04/2020 : 07:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kandrax se trebao zvati Artax?
Prvi glas!
Jel' znate kako to da su promijenili ime?
Naravno, dobro je da jesu


Čovječe, Ajax protiv Artaxa

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/04/2020 : 10:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Heh, zvuci kao deterdzent protiv omeksivaca.
Dobro da su scenaristi "oprali" ruke id tih imena.
Jedini strip likovi gdje najbolje pase slovo "x" su Tex, Gumiflex i Xabaras. Dobro, i Xandrax.🤨

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/04/2020 : 10:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ko mali govorio
Ksarabas i Golankoda

hahaha

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/04/2020 : 14:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najbolje da se zvao Xamax, možeš ga čitati s koje god strane hoćeš, a Zagor bi bio još popularniji u Švicarskoj nego što jest.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2020 : 14:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Najbolje da se zvao Xamax, možeš ga čitati s koje god strane hoćeš, a Zagor bi bio još popularniji u Švicarskoj nego što jest.



XaNax

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/04/2020 : 22:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Imam ja jedno pitanje za sve vas doktore, docente, specijalizante, pripravnike, magistrante i ostale titularne Zagorologe.
Sazovite skup ako treba.

Znači, ovako. Razmišljao sam o tome dok sam čitao Zagora ovih dana.
U ovih 60-ak godina Zagorovog postojanja ja se sada ne mogu sjetiti nijedne epizode u kojoj se on napio, ili ako ništa drugo bio pošteno mamuran naredno jutro.
Ovo "pošteno mamuran" je kao oni neeksplicitni nasilni prizori: nekoga su ubili, ali vi ne vidite sam čin ubojstva, nego samo posljedicu, odnosno leš.
Naravno, mislim na to da je bio svojevoljno mamuran. Ne da su ga drogirali i sl. Znam da bi tu i tamo, iz kurtoazije (papak) popio čašicu, ali to bi bilo to.
I to ga kod mene čini neuvjerljivim kao lika.

Pobune indijanaca, krijumčari, Hellingen, Atlantida, vukodlaci, vampiri, Richter, hobotnice, svemirci... čak i jeb*** dinosauri...
A što njemu smiruje živce? Što ga i dalje drži normalnim?
Vrlo rijetko makar zažvali neku žensku, ali ne seksa.
Ne drogira se biljnim pripravcima ili tako nečim. Barem ne svojevoljno.
Čak niti ne puši cigare. Opet, ne ubrajam tu lule mira u posebnim okolnostima.
Sad, znam da je on poštenje, hrabrost i pravednost, ali ipak je to Divlji zapad i ne bi li Zagor bio uvjerljiviji da se i njemu barem tu i tamo, recimo svakih stotinjak brojeva, zalomi kakvo pijanstvo?

Recimo na sastanku s traperima, u saloonu na kakvoj proslavi, sa kompićima Vikinzima ili s Tonkom, njegovim krvnim bratom... Ne mislim sad na ovako nešto:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/dragec-zvani-zagor-bacao-sjekire-prema-susjedu-pa-zavrsio-u-zatvoru-nisam-bio-pijan-tog-dana-popio-sam-samo-jedan-mali-amaro/9496478/

Istina je i da život u prirodi liječi rane i iscjeljuje duh i tijelo... ali vrijedi li to i kad Indijanci vrebaju na te iza drveća i žele ti skinuti skalp? Ili te Sclavi od samog buđenja bacaka po tamo nekim halucinogenim tripovima...
Ak mi netko sad kaže da u svakoj nevolji i utjesi Zagor ima svog prijatelja Chica... to će veoma krivo zvučati.

Ne mogu ga baš zamisliti kako puši cigare, drogira se ili seksa, bude prokreativan... Zato barem alkohol u posebnim prigodama.

Recimo Mr. No mi je uvjerljiviji po tom pitanju, mada on je pak podosta ona druga krajnost.
Ali i Tex si zna drmnuti koju, a pogotovo Carson.
Dylan je liječeni alkić.
Miki, Blek, Mark i takvi... njih ne računam jer kod njih je potpuna naiva i neuvjerljivost sasvim u redu.
Za Nathana Nevera baš i ne mogu nešto pretjerano pouzdano tvrditi, jer nemam dovoljan uvid (inflacija zvana Libellus).

I kao odgovor ne priznam da bi Zagorovo pijanstvo loše utjecalo na čitalačku publiku i njihov odgoj, jer Zagora većinom čitaju djeca. Do prije dvadesetak godina vjerujem da doista jest bilo tako.
Ali mislim da danas Zagora većinom čitaju 20, 30, 40+ godišnjaci. Odnosno više ona stara garda.

A i to je odavno zastarjelo poimanje problema alkohola/droge/seksa/nasilja u stripovima. Filmove, novine i ostale medije na stranu... neću zaboraviti kad sam, prije kakvih 12 godina, vidio nekog dečeca, otprilike desetogodišnjak - možda metar i 30 visok i težak kao moje desno bedro - kako u jednoj ruci trusi rakiju a u drugoj puši cigaretu. Ja sam počeo piti sa 15 godina, ali današnja mladež je na ovom prostoru u tim godinama već i za intravenozno.
Tako da ni ovakvo obrazloženje danas nema previše smisla.

Osim ako sam propustio koju epizodu koja dokazuje da iznimka potvrđuje pravilo. Na to mi onda slobodno svrnete pozornost.
Jer sam uzalud toliko promišljao o tome i moram po novu pivu.

P.S. Ide li možda Zagor na kakvu psihoterapiju kod vrača, a da ja to ne znam?





Kod Zagora nema opuštanja, njegov je „posao“ 24 h dnevno, 7 dana u tjednu. Nije on klasičan pandur, čuvar zakona, pa da se može izbiti iz cipela kad su mu slobodni dani. Tim više što je sam sebi navalio na leđa ulogu Duha Sa Sjekirom, sam je to birao, još najbolje da se sad izvlači od obaveza i opušta u alkoholu i kurvarluku. Što je junaku cilj „uzvišeniji“ to on ima manje manevra za ljudske mane, slabosti, neke propuste i slično. Ne može Zagor davati lekcije cijelom Darkwoodu kako treba živjeti, a da u osobnom primjeru ne živi isto to u što vjeruje i da se sam ne drži onog što bi želio da čitav svijet slijedi.

Pogotovo je alkohol i opijanje dosta sklisko pitanje. U našoj kulturološkoj podlozi bančenje nije neki grijeh. Zagor pak živi tamo gdje je alkohol uništavao razna plemena i bio je povod mnogim pokoljima nedužnih doseljenika. I zamisli sada - svako toliko naš vrli Zagor zatetura s bocom. To ne drži (vatrenu) vodu, licemjerno je i falše. On popije koju čašu kad završi na ručku/večeri u nekoj gostioni ili kada ih ljudi ugoste po kućama. Znači, ne radi se o ničemu nerealnom, dapače, većina ljudi i pije u takvim prigodama.

Pijanog i mamurnog ga nismo vidjeli, ali smo ga vidjeli u raznim seansama i putovanjima u neke druge sfere. Ako bi raspravljali na temu „Junaci & Opijati“, Zagor je skloniji botanici, Indijanskom điru i njihovoj kulturi. Naravno, nije ni to na nivou zlouporabe, nego u medicinske svrhe. Kada je ranjen, u groznici, pa ga neki vrač liječi. Ili u kontekstu Indijanskog spiritualizma, kada treba nešto spoznati ili se suočiti s nečim, ovisi što scenarij zahtjeva.

Btw - Razgovaranje sa vračevima koji prosipaju mudrosti, sjedeći uz vatricu, jest neka vrsta terapije. Koliko god je tvoje pitanje šaljivo, to si na neki način pogodio.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/04/2020 : 22:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Brad Barron ne cuga.


Ne bi baš rekla... On se, lutajući po postapokaliptičnoj Americi, često skloni u neku praznu kuću. Zatim pronjuška je l' gdje kakva konzerva graha, a posebno je radostan kada se u kući nađe boca nečeg dobrog. Voli se Brad počastiti.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/04/2020 : 22:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva


Scene Mister Noa gdje histerizira jer se razbila boca ili pijan puže po podu su degutantne. Bilo me sramota to čitati, iskreno.




Onda je tebi cijeli tadašnji Brazil degutantan! Što ti misliš što su mladi ljudi inače tamo radili? Nego što su nego landrali okolo, jeli, pili, barili se, plesali. Vruće je i život se živi vanka. Nema mobitela, interneta, zabijanja u kuću i introvert sam, jedino podnosim društvo svog psa. U takvom se životu dogode i pretjerivanja, a Mr. No nije svetac i junak klase Zagora. Mlad i neopterećen, on sebi može dozvoliti takvo ponašanje.

Mr. No je stvoren upravo zato što Zagor nije Nolitti ostavljao prostor za fakinsku narav i poneki porok. Zato što mu Darkwood nije pružao mogućnost za pisanje o određenim političkim i socijalnim pojavama, koje Mr. No kao običan mladić može osjetiti na vlastitoj koži/biti svjedok tog vremena. Niti je u Darkwood mogao pretočiti putopisna iskustva iz Južne Amerike. Mr. No nije klasičan, napravljen je baš zato da se autor odmori od klasičnog Bonelli junaštva i zato je na tu svoju ruku baš simpatičan.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 29/04/2020 : 12:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
živjela ti meni, grofice. jedna od rijetkih čiji se svaki upis čita sa zanimanjem, barem ja. inače, kandrax je možda najbolje ime, uz zagor, koje je nolitta smislio. fantastično zvuči (u svakom smislu) i ide s jezika. isticalo bi se i među tolkienovim likovima. a prvotne zamisli, puksa vida, kakve grozote :)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/04/2020 : 13:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Onda je tebi cijeli tadašnji Brazil degutantan! Što ti misliš što su mladi ljudi inače tamo radili? Nego što su nego landrali okolo, jeli, pili, barili se, plesali. Vruće je i život se živi vanka. Nema mobitela, interneta, zabijanja u kuću i introvert sam, jedino podnosim društvo svog psa. U takvom se životu dogode i pretjerivanja, a Mr. No nije svetac i junak klase Zagora. Mlad i neopterećen, on sebi može dozvoliti takvo ponašanje.

Mr. No je stvoren upravo zato što Zagor nije Nolitti ostavljao prostor za fakinsku narav i poneki porok. Zato što mu Darkwood nije pružao mogućnost za pisanje o određenim političkim i socijalnim pojavama, koje Mr. No kao običan mladić može osjetiti na vlastitoj koži/biti svjedok tog vremena. Niti je u Darkwood mogao pretočiti putopisna iskustva iz Južne Amerike. Mr. No nije klasičan, napravljen je baš zato da se autor odmori od klasičnog Bonelli junaštva i zato je na tu svoju ruku baš simpatičan.



Ma nije mi problem kad pije, veseli se i tako to. Ali kad izgubi živce jer nema više alkohola pa mora piti vodu, to mi je malo ipak previše. Svjestan sam da je Mister No junak s puno mana, ali ovo je ponašanje alkoholičara koji bi za kapljicu prodao mater :D


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 29/04/2020 13:19:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/04/2020 : 13:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa vidis da je to Ferrijev Mister No. Znaci, nebitno. Nije to onaj nas. :D

Samo na pronađi sada nesto slicno iz kasnije faze, ko Boga te molim! ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/04/2020 : 14:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kad me uhvati volja za pićem ništa me ne može izbaciti iz takta kao prazne boce.
Mislim da je to sasvim realno objašnjenje njegove situacije i da nema ništa čudno u tome. Slično bi reagirao i pušač nakon što vidi da je kutija cigareta prazna a nema druge. Nolitta je bio u Južnoj Americi i možda je baš tamo vidio takvo ponašanje ljudi, iako je Mister No Amerikanac čovjek brzo pokupi navike podneblja u kojem živi.
Evo jedne situacije sa sretnim završetkom gdje se vidi njegova drugačija narav. https://postimg.cc/McLr9QSg

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 30/04/2020 : 10:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Ako svaki put tako reaguje, onda bi bilo bolje da stavi sve prozore iz pleksi stakla. Kad je več reč o crtanju, malo nagađam, ali taj Ferrijev Mr. No je nalik onom iz period Zagora (otprilike-nagađam malo) ZS (Ikarovo pero-Svemirska braća,..). Ako se možda neko pozabavi time...između kojim je pričama Zagora Ferri nacrtao i tu epizodu Mr. No-a?
Meni super crtež!!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/04/2020 : 20:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Nešto prije, to bi trebalo biti tamo negdje oko 340og broja ZSa. Da odličan crtač, menije je to najbolje prikazan Mister No. Jedino što je kod Ferija bilo dosta tih grešaka ta jakna, pa i marama, opasač iz doba vesterna i tako. Ali što se tiče ostalog sve pet.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 30/04/2020 : 21:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Nešto prije, to bi trebalo biti tamo negdje oko 340og broja ZSa. Da odličan crtač, menije je to najbolje prikazan Mister No. Jedino što je kod Ferija bilo dosta tih grešaka ta jakna, pa i marama, opasač iz doba vesterna i tako. Ali što se tiče ostalog sve pet.



Nisu to bile greške, već originalni izgled lika.
To što je došao Diso koji ga je modernizirao i čiji je izgled uvjerljiviji je pomalo i raritet, pogotovo kada se uzme u obzir da se to desilo još na samom početku serijala, već u prvoj Disovoj epizodi.
Bignotti i Donatelli su, pak, i dalje crtali Ferrijevog Mister Noa. Prvi crtač koji je prihvatio Disovog Mister Noa je Monti u četrnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=28746#post28746

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 30/04/2020 21:12:16
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/05/2020 : 09:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger

Nešto prije, to bi trebalo biti tamo negdje oko 340og broja ZSa. Da odličan crtač, menije je to najbolje prikazan Mister No. Jedino što je kod Ferija bilo dosta tih grešaka ta jakna, pa i marama, opasač iz doba vesterna i tako. Ali što se tiče ostalog sve pet.



Nisu to bile greške, već originalni izgled lika.
To što je došao Diso koji ga je modernizirao i čiji je izgled uvjerljiviji je pomalo i raritet, pogotovo kada se uzme u obzir da se to desilo još na samom početku serijala, već u prvoj Disovoj epizodi.
Bignotti i Donatelli su, pak, i dalje crtali Ferrijevog Mister Noa. Prvi crtač koji je prihvatio Disovog Mister Noa je Monti u četrnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=28746#post28746


Mislio sam na te pogreške kao neparnost tadašnjeg stafa ( spomenuta jakna, revolver i opasač iz doba westerna ). Ustvari Ferijev MN je dosta ličio na Zagora. Diso ga je malo modificirao, a i Bignoti ga s vremenom crta kao Diso, Bignoti se čini mi se jedini dosta dugo „ opirao „.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2020 : 10:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger

Nešto prije, to bi trebalo biti tamo negdje oko 340og broja ZSa. Da odličan crtač, menije je to najbolje prikazan Mister No. Jedino što je kod Ferija bilo dosta tih grešaka ta jakna, pa i marama, opasač iz doba vesterna i tako. Ali što se tiče ostalog sve pet.



Nisu to bile greške, već originalni izgled lika.
To što je došao Diso koji ga je modernizirao i čiji je izgled uvjerljiviji je pomalo i raritet, pogotovo kada se uzme u obzir da se to desilo još na samom početku serijala, već u prvoj Disovoj epizodi.
Bignotti i Donatelli su, pak, i dalje crtali Ferrijevog Mister Noa. Prvi crtač koji je prihvatio Disovog Mister Noa je Monti u četrnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=28746#post28746


Mislio sam na te pogreške kao neparnost tadašnjeg stafa ( spomenuta jakna, revolver i opasač iz doba westerna ). Ustvari Ferijev MN je dosta ličio na Zagora. Diso ga je malo modificirao, a i Bignoti ga s vremenom crta kao Diso, Bignoti se čini mi se jedini dosta dugo „ opirao „.




Da, popustio je tek na sedamnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=29011#post29011

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/05/2020 : 10:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger

Nešto prije, to bi trebalo biti tamo negdje oko 340og broja ZSa. Da odličan crtač, menije je to najbolje prikazan Mister No. Jedino što je kod Ferija bilo dosta tih grešaka ta jakna, pa i marama, opasač iz doba vesterna i tako. Ali što se tiče ostalog sve pet.



Nisu to bile greške, već originalni izgled lika.
To što je došao Diso koji ga je modernizirao i čiji je izgled uvjerljiviji je pomalo i raritet, pogotovo kada se uzme u obzir da se to desilo još na samom početku serijala, već u prvoj Disovoj epizodi.
Bignotti i Donatelli su, pak, i dalje crtali Ferrijevog Mister Noa. Prvi crtač koji je prihvatio Disovog Mister Noa je Monti u četrnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=28746#post28746


Mislio sam na te pogreške kao neparnost tadašnjeg stafa ( spomenuta jakna, revolver i opasač iz doba westerna ). Ustvari Ferijev MN je dosta ličio na Zagora. Diso ga je malo modificirao, a i Bignoti ga s vremenom crta kao Diso, Bignoti se čini mi se jedini dosta dugo „ opirao „.




Da, popustio je tek na sedamnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=29011#post29011



Mislim da je kasnije popustio. U kasnijim je epizodama počeo crtati Mn-a kao i Diso u onoj zategnutoj majici.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2020 : 10:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Spock
Da, popustio je tek na sedamnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=29011#post29011



Mislim da je kasnije popustio. U kasnijim je epizodama počeo crtati Mn-a kao i Diso u onoj zategnutoj majici.



Nije, već u toj. Pogledaj prvu zanimljivost kad otvoriš link.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 01/05/2020 : 11:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Spock
Da, popustio je tek na sedamnaestoj epizodi:
http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=29011#post29011



Mislim da je kasnije popustio. U kasnijim je epizodama počeo crtati Mn-a kao i Diso u onoj zategnutoj majici.



Nije, već u toj. Pogledaj prvu zanimljivost kad otvoriš link.



Možda izgled da, nisam tada razmišljao o tome kad sam te priče čitao. Ja sam primijetio da je Bignoti jako dugo MN-a crtao u široj košulji sa kragnom, a tek mnogo kasnije ga je počeo crtati kao bildera u uskoj majici kao što je to činio Diso.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 01/05/2020 : 12:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva


Ma nije mi problem kad pije, veseli se i tako to. Ali kad izgubi živce jer nema više alkohola pa mora piti vodu, to mi je malo ipak previše. Svjestan sam da je Mister No junak s puno mana, ali ovo je ponašanje alkoholičara koji bi za kapljicu prodao mater :D


Možeš li mi, molim te, kazati što je bilo prije? Od kud mu modrice? Izgleda da ga je netko lijepo izbubao. Došao je doma polizati rane uz koju čašicu, a ono - prazna boca. Onda je poživčanio i zavijorio je. Meni je ova scena više u kontekstu "Ima li išta da me ide danas?" nego "Prodao bi mater za kapljicu." Vidim i sama da voli piti, živi tamo gdje živi i sad bi kao trebao imati manire Bečkog dvora.
Ipak poznajem neke osnove o njemu kao liku i znam da se iza ovog ne krije zloćudnost i da nije bitanga. Najlakše je sada nešto iščupati iz konteksta i navaliti na njega svo zlo koje dolazi s alkoholom. Lijepiti neke etikete i gledati na situaciju s visoka.

Kroz njegov život je prikazan život tipičnih stanovnika tog siromašnijeg staleža u Brazilu. Kroz bezbroj epizoda o korupciji i kriminalu jasno je i zašto ih ima toliko u tom sloju. I jasno je da se neće svi iskoprcati iz toga. S druge strane ni taj život nije baš toliko jadan jer im se može pozavidjeti na neopterećenosti i nivou slobode koju imaju.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 01/05/2020 : 12:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

živjela ti meni, grofice.


Živio i ti meni.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 01/05/2020 : 13:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Ipak poznajem neke osnove o njemu kao liku i znam da se iza ovog ne krije zloćudnost i da nije bitanga. Najlakše je sada nešto iščupati iz konteksta i navaliti na njega svo zlo koje dolazi s alkoholom. Lijepiti neke etikete i gledati na situaciju s visoka.



Vidi, nije mi cilj svađati se. Mister Noa sam čitao u izdanju SD i tu nije bio baš takav alkoholičar. Kasnije sam čitao ispočetka i šokirao se kakvim ga je Nolitta originalno prikazao. Sve su to dobre priče i puno su brutalnije nego sam očekivao, pogotovo priča o Kangaičerima, ali baš me iznenadilo koliki je Mister No originalno alkoholičar bio.

Možda ti to doživljavaš kao gledanje s visoka, tu ne mogu ništa. Mislim da su kasnije i sami autori shvatili da je to poprilično pretjerano pa su malo ublažili tu ovisnost.

Jebiga, osobno iskustvo s alkoholom u obitelji (obojica djedova su bili teški alkoholičari) mi je takvo da na tu vrstu ovisnosti nikako ne mogu gledati sa simpatijom. Isto tako bi možda da su ga danas osmislili Mister No bio strastveni kladioničar i to bi bilo životno, meni bi i dalje bilo odbojno (isto loša iskustva bliskih mi ljudi). Ako sam zbog toga pahuljica, s ponosom ću nositi tu etiketu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 01/05/2020 13:33:16
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 01/05/2020 : 16:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva


Jebiga, osobno iskustvo s alkoholom u obitelji (obojica djedova su bili teški alkoholičari) mi je takvo da na tu vrstu ovisnosti nikako ne mogu gledati sa simpatijom.


Razumijem, imaš svoju priču iza tih stavova.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/05/2020 : 16:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da budem iskren i meni Mr. No djeluje kao teski alkos, iako mi niko u uzoj familiji nije imao problema sa alkoholom. Tex i Zagor vole dobru kapljicu, popiju uvijek pivo ili viski kada su u salunu, ali da pizde ukoliko nemaju sta da cugnu, to jos vidio nisam.
Razumijem donekle i Mr.Noa, psihicki je totalno sjeban, prosao je strahote rata, s druge strane nije svaki veteran postao alkoholicar.
Uopste mi Mr.No djeluje kao da ima bipolarni poremecaj.
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.9 seconds. Snitz Forums 2000