forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1203

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 19/01/2021 : 14:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

demoni su precijenjena epizoda, pripisuju joj se neke skrivene poruke koje ne postoje. baš me zanima kakve su reakcije u Italiji na tu epizodu


ah, druze, ne znam sta kazu italijani i bas me briga
ja sam onomad kao klinac plakao za zagorom citajuci tu epizodu
plakao za darkvudom, za cikom, za tonkom i akotom
pa ako su moje suze precenjene, onda jbg
svako ima pravo na misljenje kao i na guzicu, izgleda
zasto ne dozvoljavate da je nekome nesto (bilo) vazno, bitno, da ga je obelezilo? cemu to srozavanje? pa isti je junak u pitanju
ti volis neke druge epizode, neko voli ovu, kakve veze ima? svi volimo (ili smo voleli) iskreno zagora, to ja valjda najbitnije

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/01/2021 : 15:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@Elderane84 - Afrička odisejica. Spomenula sam prije par mjeseci da to treba ponoviti, pa me evo.

IZ MIRE TRI SPOJLERA VIRE




BLAGO JEANA LAFITTEA (Burattini, Chiarolla) Ocjena 9,9,10,9 93%

Potraga za blagom i brod koji ga odvlači u nepoznato. Malo jest urađeno po šabloni, ali ima zanimljivih sitnica koje podižu sveukupan dojam. Prvo taj Digging Bill, kad god ga vidim pomislim – blago li mu je. Kovčeg blaga je taj njegov život u kojemu ga ništa živo ne je.e, ufilman u svoj đir i još je takav krumpiraš i srećković. U što taj nije upao, što je taj sve zakuhao, a uvijek se izvuče. Ne možeš se ljutiti na njega jer je žešći romantičar i krumpirić Zagorovog svijeta.

U centru priče imamo dva gusara i jednog lika koji je ključ pronalaska skrivenog blaga. Jedan od gusara je tipično zločesti, puca i govori „Idi do đavola!“ Svrha mu je zakomplicirati jedan jednostavan plan pronalaska starog blaga. I to radi dobro. Njemu nasuprot stoji glavom i bradom gusarska legenda Jean Lafitte. Prikazan je kao frajer, stari morski vuk, simpatični nevaljalac. Mislim da mu jedna takva uloga pristaje, bio je on više od gusara. Poprilično sposoban i moćan, da se upetljao i u politiku, ratove, špijunažu i svašta. Nije to slika pijanog gusara koji ima sifilis.

Između svih tih morskih vukova, pucanja iz topova, potezanja ruma, našlo se mjesta i za ljubavnu dramicu. U igri su mladi Jacques iz Osvete vudu i Denise, Lafitteova kćer. Što kazati o Jacquesu i tim ženama oko njega?! Prvo ga je Madame Laveau izmunjesala. Živog pokopala i pretvorila u zombija. Pa ga je evo i gusarska divljakušica zavela kako bi ga špijunirala. Da bolje čuje i vidi, hop cup i sjedne ona odmah u prvi red. Da joj štogod ne promakne.

Epizoda po mom guštu. Tipična Zagorijanska pustolovina, dodatno uljepšana uključivanjem novih likova, ljubavnim zavrzlamama i efektom dolaska u Afriku.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/01/2021 : 15:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
naravno. svako ima pravo na emocije i uspomene, pogotovo one najranije iz djetinjstva.
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by adriano

demoni su precijenjena epizoda, pripisuju joj se neke skrivene poruke koje ne postoje. baš me zanima kakve su reakcije u Italiji na tu epizodu


ah, druze, ne znam sta kazu italijani i bas me briga
ja sam onomad kao klinac plakao za zagorom citajuci tu epizodu
plakao za darkvudom, za cikom, za tonkom i akotom
pa ako su moje suze precenjene, onda jbg
svako ima pravo na misljenje kao i na guzicu, izgleda
zasto ne dozvoljavate da je nekome nesto (bilo) vazno, bitno, da ga je obelezilo? cemu to srozavanje? pa isti je junak u pitanju
ti volis neke druge epizode, neko voli ovu, kakve veze ima? svi volimo (ili smo voleli) iskreno zagora, to ja valjda najbitnije

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2021 : 18:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

@Elderane84 - Afrička odisejica. Spomenula sam prije par mjeseci da to treba ponoviti, pa me evo.

IZ MIRE TRI SPOJLERA VIRE




BLAGO JEANA LAFITTEA (Burattini, Chiarolla) Ocjena 9,9,10,9 93%


Epizoda po mom guštu. Tipična Zagorijanska pustolovina, dodatno uljepšana uključivanjem novih likova, ljubavnim zavrzlamama i efektom dolaska u Afriku.




Slazem se. Odlican pocetak Africke odiseje! Burattini se odlicno nadovezao na Vudu osvetu i nadogradio pricu, dodao jos par vrlo zanimljvih likova kao sto je Zan Lafit i njegova lepa cerka Denise.
Meni je draga i prica U dzunglama Jukatana kada se ponovo susrecu s Denis i Lafitom.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/01/2021 : 21:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
I meni je ova epizoda vrlo dobra! I Chiarolla mi se tu dopao, a sjećam se da je izazvao velike kontroverze kad j ovo izašlo u Vaninni izdanju.
Go to Top of Page

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 20/01/2021 : 12:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.



Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 20/01/2021 : 13:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Demoni ludila ne zastarevaju nego sazrevaju



Nisam napisao da su "Demoni" zastareli već da vremenom kada ih iznova i iznova čitaš u zavisnosti od toga kakav dojam na tebe posle svakog čitanja ostavljaju vidiš koliko stariš.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/01/2021 : 14:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.







Kupuj. Di god da se drugdje okreneš svugdje je isto. Evo, Fibra je objavila 20 Batmana, u 17 od njih se Joker vraća. U Spirou se Zorglub vratio valjda isto 20 puta. Pa i u Konanu su bar 5 puta obradili one iste Howardove priče. Kod nas je problem što se ne zna cijenit ono što se ima nego se traže uvijek novi protivnici, uvijek nove atrakcije!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25941 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/01/2021 : 14:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).


Pa svaki proizvod služi za izvlačenja novaca pa tako i stripovi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16815 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/01/2021 : 15:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.








Moje mišljenje je da bi trebao nastaviti s extrom. Uostalom to izdanje je zamišljeno kako bi se reprizirale stare epizode one koje možda netko nije nabavio.
O ostalom bi se dalo pričati. Što se tiče Buratinija nije on kriv za ništa. Teško se nešto novo može napraviti, no bez obzira na sve on to radi izvrsno. Možda se ljudima ne sviđa taj dječački duh koji Buratini posjeduje. Oni bi nešto novo, a kad se eksperimentira onda to ne valja. Teško je to sve uskladiti.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13029 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 20/01/2021 : 15:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Pcoro je ovo sasvim lijepo obrazložio. I drugdje su povratnici dominantni, ne samo u Zagoru. Ne bih rekao da se radi o trendu, nego o pomanjkanju imaginacije.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/01/2021 : 15:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
I ja prestajem sa kupovinom ekstra zagora a redovni se kupuje i dalje. Ima odlicnih novih epizoda u svim izdanjima. Nisam Jos citao korijene Pa za njih ne znam.
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.





Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/01/2021 : 15:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Istina. Danasnjim scenaristima je Puno teze pisat nego onima na pocetku kad je sve bilo Novo i neistrazeno. Pogotovo je tesko radit
na Tim bezbrojnim povratcima, Ali vjerojatno se to pise zbog zahtjeva talijanskih citatelja.
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.








Moje mišljenje je da bi trebao nastaviti s extrom. Uostalom to izdanje je zamišljeno kako bi se reprizirale stare epizode one koje možda netko nije nabavio.
O ostalom bi se dalo pričati. Što se tiče Buratinija nije on kriv za ništa. Teško se nešto novo može napraviti, no bez obzira na sve on to radi izvrsno. Možda se ljudima ne sviđa taj dječački duh koji Buratini posjeduje. Oni bi nešto novo, a kad se eksperimentira onda to ne valja. Teško je to sve uskladiti.

Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

951 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/01/2021 : 15:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Uvjeren sam da je Buratini ispred svog vremena kao svojevremeno Galileo i/ili Kopernik u doba "Ravnozemljaša" ili Picasso (3D-oveac ili "Kubista") u doba "2d-ovaca".
Za par godina bit će ti žao što nisi i dalje skupljao svog omiljenog Zagora kad dođe vrijeme i sve sjedne na svoje mjesto.

I ja dalje skupljam Ludensovu redovnu seriji, maxije, specijalce i kolorce (almanahe imam), a ostalo ne, zato što imama Libellus-ova izdanja (kolorce od početka, Korjene i Darkwoodske Novele).

A da se radi o izvlačenju love, ne bih se složio, jer za strip od 100 strana dati 20 kuna (ili manje jer moj dobavljač ove vrste "droge" mi još da 10% popusta) nije baš klasično "izvlačenje" love.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/01/2021 : 16:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Svako ko ima u kući prvih 70-80 brojeva i vecinu post Nolita epizoda do Nestalog istraživača treba biti svjeatan da je ovo novo mahom bolje od toga. Dakle, ako ti nije bedak imati u kući prvog čovjeka munju, svakako ne bi trebao da brineš ni zbog ovog novog
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/01/2021 : 16:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

@Elderane84 - Afrička odisejica. Spomenula sam prije par mjeseci da to treba ponoviti, pa me evo.

IZ MIRE TRI SPOJLERA VIRE




BLAGO JEANA LAFITTEA (Burattini, Chiarolla) Ocjena 9,9,10,9 93%

Potraga za blagom i brod koji ga odvlači u nepoznato. Malo jest urađeno po šabloni, ali ima zanimljivih sitnica koje podižu sveukupan dojam. Prvo taj Digging Bill, kad god ga vidim pomislim – blago li mu je. Kovčeg blaga je taj njegov život u kojemu ga ništa živo ne je.e, ufilman u svoj đir i još je takav krumpiraš i srećković. U što taj nije upao, što je taj sve zakuhao, a uvijek se izvuče. Ne možeš se ljutiti na njega jer je žešći romantičar i krumpirić Zagorovog svijeta.

U centru priče imamo dva gusara i jednog lika koji je ključ pronalaska skrivenog blaga. Jedan od gusara je tipično zločesti, puca i govori „Idi do đavola!“ Svrha mu je zakomplicirati jedan jednostavan plan pronalaska starog blaga. I to radi dobro. Njemu nasuprot stoji glavom i bradom gusarska legenda Jean Lafitte. Prikazan je kao frajer, stari morski vuk, simpatični nevaljalac. Mislim da mu jedna takva uloga pristaje, bio je on više od gusara. Poprilično sposoban i moćan, da se upetljao i u politiku, ratove, špijunažu i svašta. Nije to slika pijanog gusara koji ima sifilis.

Između svih tih morskih vukova, pucanja iz topova, potezanja ruma, našlo se mjesta i za ljubavnu dramicu. U igri su mladi Jacques iz Osvete vudu i Denise, Lafitteova kćer. Što kazati o Jacquesu i tim ženama oko njega?! Prvo ga je Madame Laveau izmunjesala. Živog pokopala i pretvorila u zombija. Pa ga je evo i gusarska divljakušica zavela kako bi ga špijunirala. Da bolje čuje i vidi, hop cup i sjedne ona odmah u prvi red. Da joj štogod ne promakne.

Epizoda po mom guštu. Tipična Zagorijanska pustolovina, dodatno uljepšana uključivanjem novih likova, ljubavnim zavrzlamama i efektom dolaska u Afriku.




Sjajno. Pridružujem se iščitavanju, nadam se da ću do večeras ostaviti utiske nakon ponovnog čitanja! Kad bi me primorali da ostavim samo 50 epizoda u kući, među njima bi sigurno bio cijeli afrički ciklus.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/01/2021 : 16:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Baš me hvata želja za ponovnim čitanjem određenih perioda. ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25941 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/01/2021 : 17:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Uvjeren sam da je Buratini ispred svog vremena kao svojevremeno Galileo i/ili Kopernik u doba "Ravnozemljaša" ili Picasso (3D-oveac ili "Kubista") u doba "2d-ovaca".



Sasvim moguće.
Ionako ljudi idu sve gluplji i gluplji pa će kad i ovo malo neglupih poglupi dobro doći Burattinijevo prepričavanje prepričavanja i objašnjivanja objašnjenja

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/01/2021 : 23:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
To s Tim buretovim prepricavanjem je Mantra Koju svi ponavljaju. Niti je istina a vec je postalo i zamorno. Predlazem da preskocite buretove epizode i da drkate i dalje na svetog bozelija
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25941 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/01/2021 : 23:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nije istina?
Pa svaki dijalog mu je prepričavanje.
I ne mislim da on to radi zato jer ne zna bolje već su skužili ko je njihova publika i prilagođavaju se njima

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 20/01/2021 23:56:48
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/01/2021 : 00:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Treba odjebat djecu od zagora. Neka citaju bleka ili mikia
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/01/2021 : 11:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.


Ako ti je Burattini solidan, zašto razmišljaš o prestanku? Zato što ga se kritizira po forumu? Zbog silnih povrataka? Ti si tu u boljem položaju, tebi je to solidno, nastavi s praćenjem, očekivaj solidne povratke i fućka ti se. Bar bih ja tako na tvom mjestu.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/01/2021 : 11:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Baš me hvata želja za ponovnim čitanjem određenih perioda. ^^


Prepusti se željama i lijepo nam se pridruži.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6629 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/01/2021 : 11:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa to Burattinijevo prepričavanje nije čak ni loše, nije mi Zagor sve u životu pa da se sjećam svakog njegovog susreta s Hellingenom i slično. Na to se gleda previše oštro.

Veći mi je problem Boselli i Burattinijeva želja da ga kopira. Zato još nisam počeo čitati JA odiseju; prvo, još ima tragova traume od epizode "Sjeme zla" i drugo, strah me one prve avanture, nabirikao Boselli 5 sveski s onim odvratnim Cainom, tko će to pročitati (iako su ocjene dobre, ali ne uzdam se u ukuse ostalih)? I tako, čep evo 5 godina, žao mi što ne znam šta je bilo s Mortimerom ali neću da ga pročitam na preskok, otprilike još 2 godine psiholoških treninga i bit ću spreman otvoriti Skiptara Tin-Hana. Strpljen-spašen.

loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6629 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/01/2021 : 12:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Imam pitanje za forumaše što se tiče Zagora. Vidimo da je Zagor extra došao do spajanja sa Slobodnom Dalmacijom što za mene znači da prestajem sa kupovinom extre.
Pitanje je: Dali bih po vama trebao nastaviti sa kompletiranjem redovnog, Ludens Zagora?
Razmišljao sam o prestanku zato jer smatram da današnji Zagor služi samo za izvlačenje novaca od nas fanova kolekcionara(pogotovo maxi i kolor izdanja).Toliko loših novijih epizoda, non stop se pojavljuju stari neprijatelji. Kad vidim "Plavokosu opasnost" i "Čovjeka munju" povraća mi se. Nema se više što za napisati a da nije napisano. Odavno su prošli Zagorovi najbolji dani. Buratini je solidan, ništa posebno. Vidimo dosta kritika o njegovom radu na forumu.




Po meni ti je ovo greška, Slobodna Dalmacija nije išla redom (s originala 320 su skočili na 341) pa je Ludens poslije "pokrpio" preskočene brojeve ali kako je to samo loše već tada odrađeno, užasno lijepljeno .
Ja sam odlučio nastaviti s Ludensom Extra ali kako budu pokrivali koji od prvih 5 brojeva SD-a i onih svojih prvih brojeva ovi lete u smeće. Kad pokriju to kratko SD razdoblje i razdoblje lošeg uveza onda dodam dobro uvezane i "Bijelu Indijanku" (SD 6) iza "Nemoguće dimenzije" i kronološki je sve tu, šarenkasto ali kronološki.

Što se tiče čitanja redovnog Zagora to je više prešlo sve mjere, u postu gore sam napisao gdje sam ja stao s čitanjem a kupujem i dalje, varam sam sebe. Ne znam tko je od ranijih zlikovaca sve restauriran jer slabo pratim teme ali kad dođem do tog da je to onaj Čovjek-Munja ili neki slični bezveznjak mislim da ću prestati.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 21/01/2021 12:22:07
Go to Top of Page
Page: of 1203 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000